طرفداران nintendo ds

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

نقد و بررسی okamiden

cover_large.jpg

Publisher:
Capcom

Genre:
Action, Adventure

Tags:
Painting, Classic, Animals

Players:
1

Release Date:
15th Mar 2011

بسیاری از افراد با بازی okami آشنا هستن یک بازی بینظیر و خاطره انگیز که بسیار دوست داشتنی هست بازی okami برای پلتفرم ها ps2 . wii و ps3 منتشر شد. نسخه okamiden در 2010 در ژاپن و 2011 در غرب برای کنسول دستی موفق ds منتشر شد .

برخلاف عنوان اصلی، که در آن بازیباز وظیفه کنترل آماتراسو(Amaterasu) را برعهده داشت. در okamiden با فرزند وی که چی باتراسو (chibitera-su) نام دارد روبرو هستیم که بار دیگر قصد دارد تاریکی را از سرزمین Nippon بیرون کرده و اوضاع رابه حالت عادی خود بازگرداند. رخدادهای داستانی بازی 9 ماه پس از عنوان اصلی رخ میدهد و چیپاتراسو قصد دارد با کمک کوانی (kuuni) که فرزند سوسانو دیگرشخصیت اصلی okami است در بازی پیشروی کند. البته به جز کوانی شخصیت های دیگری نیزدر بازی حضور دارند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و برای مدتی باشخصیت اصلی همراه می شوند. در کنار شخصیت پردازی مناسب داستان بازی از کشش لازمبرخوردار نیست . در کنار این موضوع شاهد شوخی ها و طنز ژاپنی نیز هستیم که جالب بوده و باعث می شود okamiden از لحاظ داستانی زیبا باشد.

okamiden-chibi-and-kuni-art.jpg

هنر نقاشی

اصول گیم پلی همچونعنوان اصلی است و تنها تغییر اساسی آن مربوط به یار همراه بازیباز می شود. در اینعنوان نیز بازیباز می تواند با استفاده از تکنیک های مختلف نقاشی که در طول بازیبه دست می آورد، طرح های مختلفی را کشیده و فعالیت های مختلفی را صورت دهد. گیم پلی دارای چند نمونه جدید است که مرتبط به کنترل یار همراه است . بازیباز در okamiden همواره یک یار همراهدارد که در مبارزه ها و دیگر بخش های بازی به وی کمک می کند. یکی از قابلیت هایجدید okamiden مربوط به زمانی می شود که بازیباز یار همراه خود را پیاده کرده وبه کمک تکنیک های نقاشی مسیری را مشخص می سازد تا این یار همراه با طی کردن آن بهبخش خاصی رسیده و هدف مورد نظر بازیباز را انجام دهد. در این مواقع گوی های سلامتییار همراه جدا شده و تنها به وسیله سوار شدن بر پشت چپاتراسو به حالت عادی خود بازمی گردد.

بازی باز میتواند در محیط های مختلف به جستجو پرداختهو آیتم های مختلفی را پیدا کند و آن ها را به مغازه های موجود در بخش های مختلفبازی فروخته و در ازای آن پول بگیرد. یکی از عواملی خوب بازی مغازه هایی است کهمحلول های سلامتی را بسیار ارزان فروخته و به بازیباز این فرصت را می دهند که باتجهیزات بسیاری به میدان مبارزه رفته و به راحتی دشمن ها را از پا دربیاورد. درزمان مبارزه ها بازی باز همچون گذشته می تواند ضربه های مختلفی را به دشمن واردکند؛ اما با توجه به تغییراتی که در زمینه طراحی دشمن ها به وجود آمده این بخش ازبازی نیز به ترکیبی از فشردن یک کلید به صورت پیاپی و البته یک سری پازل شده است.

هر کدام از دشمن ها دارای نقطه ضعفی یا ویژگی متفاوتی هستند که به بازیباز این فرصت را می دهند که با انجام تکنیک های مختلف مبارزه ها را به راحتی پشت سربگذارد. در این جا باید به مبارزه با باس های (Boss) بازی نیز اشاره کرد کهدر مقایسه با دیگر مبارزه های بازی جذاب بوده، اما مانند آنها آسان هستند. بیشترباس های بازی یک موجود بزرگ هستند که بخش زیادی از صفحه نمایش را پر کرده و بهبازیباز حمله می کند. هر دام از آنها دارای نقطه ضعفی هستند که بازیباز پس از پیداکردن آن می تواند روند حملات خود را مشخص کرده و وی را از پا در آورد. با وجود اینکه okamiden روندی مشابه با عنوان اصلی را پیش گرفته است اما به خاطر نبودتنوع در گیم پلی و خسته کننده شدن آن در بخش های پایانی و همچنین درجه سختی پاییننتوانسته در حد و اندازه های okami قرار گیرد.

images

بازگشت زندگی و طراوت

okami از عناوین تحسین شده است okamiden نیز در این زمینه و درمقایسه با دیگر عناوین DS حرف های بسیاری برای گفتن دارد و همچون گذشته زیبا و به یادماندنی است.

البته بایستی به این مساله نیز اشاره شود که به خاطر محدودیت سختافزاری تمامی اجزای قابل تغییر محیط در فاصله های بسیار کوتاه ناپدید شده و پس ازنزدیک شدن دوباره بازیباز به آن ها، ظاهر می شوند. وضعیت بازی از لحاظ صداگذاری وموسیقی نیز همانند عنوان اصلی است و برای صداگذاری شخصیت ها از همان صدای عجیب وغریب گذشته استفاده شده است.

okamiden در کل تفاوت عمده ای باokami ندارد و تنها تلاش کرده گیم پلی مبتنی بر نقاشی بازی را به صفحه لمسی Ds منتقل کند که در اینامر نیز موفق بوده؛ توجه کپکام به مسایلی چون ایجاد تنوع در ساختار گی مپلی و استفاده از روندی مناسب برای پیشبرد داستان باعث شده، okamiden بسیار عالی باشد.

images

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
کلیپ اجرا کردن شبیه ساز روی ds lite خودم ( تو آپارات آپلود کردم )

اجرا شبیه ساز روی NINTENDO DS

تو این کلیپ شبیه ساز GameYob که برای اجرا بازیا gamebiy و gameboy color هست اجرا میکنم و باهاش بازی super mario land کنسول gameboy که برای 1989 هست اجرا کردم و فیلم گرفتم

استفاده از شبیه ساز nes . sega mega drive 2 و ..... هم به همین صورته

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
Box_Image_JP_-_Super_Mario_All-Stars_Limited_Edition.png

عکس فامی کام ( میکرو ) دیدم یه خاطره برام زنده شد

انگار همین دیروز بود . چیزی حدود 23 یا 24 سال پیش دایییم برام از سنگاپور یه میکرو اورد . یک بازی هم بیشتر نداشت به زبون همون موقع ها یک بازی 4 لبه . که 2 تا دابل دراگون با یک اسکای شارک و یک بازی دیگه که هیچوقت اسمش پیدا نکردم . تا ماه ها همین یک کارتریج داشتم تا بعدها یک کارتریج خریدم توش 999 تا بازی بود بعلاوه سوپر ماریو یا بازم به زبون همون موقع ها قارچ خور . یادش بخیر . الانم بعد از 24 سال همونا رو دارم دوباره میرم . چه حس خوبیه وقتی 200 تا بازی Nes رو ریختم تو DS بعد شانسی یک بازی Play می کنم میبینم چقدر اهنگش اشناست بعد یادم میوفته اینو اون موقعا بازی کردم .

کارتریجام داشتم تا چندسال پیش اما بعدش فروختمشون اسماشون بر می داشتم . به جز چندتایی مثل کنترا و دابل دراگون اسکای شارک چنتا بازی دیگه بودن که باقی نتونستم اسماشون پیدا کنم . خیلی خاطره انگیز شد پستم :d

الان روی کنسول دستی همون سازنده باز دارم بازیا میکرو بازی میکنم :x کنسول دستی که بالاترین فروش تو کل کنسولا تا به الان داشته

mm_3dsfan

کاربر سایت
Apr 25, 2012
147
نام
محمد مهدي
ایول عجب نقدی بود خسته نباشی ;;)
یادش بخیر دوران با دی اس چه حالی میداد همون زمان چندین بار اوکامیدن رو تموم کردم
با توجه به محدودیت های ds عالی کار شده بود . کاش الان هم وقت اون زمان رو داشتم=((

• Like
Reactions: alisantori

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ایول عجب نقدی بود خسته نباشی ;;)
یادش بخیر دوران با دی اس چه حالی میداد همون زمان چندین بار اوکامیدن رو تموم کردم
با توجه به محدودیت های ds عالی کار شده بود . کاش الان هم وقت اون زمان رو داشتم=((

مرسی محمد جان دمت گرم :bighug:

آره بازی با ds خیلی حال میده :x ds بعدا مثل gba کنسول دستی کمیاب و باارزش میشه با قیمت زیاد

خیلی از بازی ها ds فراتر از انتظار بودن که میشه به همین بازی به رزیدنت اویل . kirby mass attack . cop و ....... یه اشاره ای کرد

حیف اون ds نبود خاک سپاریش کردی؟!!! :d

دوستان میبخشید میدونم جاش نیست ولی اگه کسی از دوستان قصد فروش Ds ش رو داشته باشه به قیمت من خریدارم.بهم پخ بده.ممنون

الیاس جان اتفاقا جاش همینجاست تو این تاپیک همه چیزایی که در ارتباط و حول و هوش ds هست تو این تاپیک مطرح میشه

اگر موردی دیدم چشم بهت خبر میدم

• Like
Reactions: Elyas sun

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
حیف شد sonic & sega all star racing روی یکی از دی اس ها میگیره روی اون یکی نمیگیره وگرنه دو نفره با حالی داره، انشالله r4 2014 بگیرم این مشکلم حل میشه.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
حیف شد sonic & sega all star racing روی یکی از دی اس ها میگیره روی اون یکی نمیگیره وگرنه دو نفره با حالی داره، انشالله r4 2014 بگیرم این مشکلم حل میشه.

بخاطر همون فلش کارت r4 قدیمیه اس؟

sonic & sega all star racing بازیش خیلی عالیه من که کلی کیف کردم از بازی ردنش روی ds :x

گیلم پلی جالب . سریع و درگیر کننده ای داره از لحاظ کیفیت و گرافیک هم در حد ds عالیه

جو بازی دوست داشتنیه درست حس کراش 4 میده :x

نمره اش هم بهش بالا دادن

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
ممنون رضا جان. The Minish Cap خارق العاده زیباست. خداییش حتی از زلدا Wind Waker هم برای من بیشتر جذابیت و لذت ذاشت. یه بازی با تم ساده اما فوق العاده پر از پیچیدگی و انواع و اقسام ماجراجویی. ولی به نظر من همون سطح گرافیک ساده اما در عین حال لذت بخش این بازی باعث شیرینی این بازی شده.
دقیقا احمد جان. واقعا برام عجیب بود گیم بوی همچین بازی ای داشته باشه که از لحاظ پیچیدگی هر دوتا GOW PS2 رو قورت بده!

...
موافقم داداش

کلا زلدا تو روند زمان خیلی تغییر کرده و نسل هفت و بخصوص نسل هشت اون زلدا اصیل که گیمر ها عاشق خودش کرد نیست و بیشتر داره شبیه انیمه ها با کیفیت بالا اکشن تبدیل میشه

اصلا زلدا ها جدید قبول ندارم خودم زلدا ها gb (فقط نسخه ژاپنی داشت ) . gbc . gba . nes . snes . ds رو بازی کردم

زلدا نینتندو 64 نتونستم بازی کنم چون کارتجشو پیدا نکردم . با زلدا wii هر دو موردش اصلا دیگه ارتباط برقرار نکردم
...
احسان جان پس معلوم شد این پسندیدنا تا حد نسبتا زیادی سلقه ایه! چون من کاملا برعکس از این دوتای wii لذت بردم!

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دقیقا احمد جان. واقعا برام عجیب بود گیم بوی همچین بازی ای داشته باشه که از لحاظ پیچیدگی هر دوتا GOW PS2 رو قورت بده!

احسان جان پس معلوم شد این پسندیدنا تا حد نسبتا زیادی سلقه ایه! چون من کاملا برعکس از این دوتای wii لذت بردم!

درسته سلیقه عامل دخیل کننده قوییه

اما خوب کسی که زلدا از nes شروع کرده باشه تا روی gba بیشتر بازی سبک پلتفرمر . rpg و .... مانند هست ( اکشن ادونچر نمیگم سبک دوربین میگم ) با اون سبک خو گرفته بیشتر سری ها متعهد به سری اصلی میپسنده درست مثل تفاوت سلیقه و دیدگاه در فن ها سری رزیدنت اویل که فن ها واقعی سری کلاسیک 1 تا 3 دوست دارن و سری نسل جدیدتر رزیدنت اویل 4 و 5 و 6 قبول دارن و سری کلاسیک و اصلی دوست ندارن

تفاوت در تجربه و سلیقه اس مثلا من سری پوکمون دوست دارم اما 12 تا پوکمون برای ds هست اما قرار نیست من هر 12 تا نسخه دوست داشته باشم به فرض با 2 نسخه ارتباط برقرار میکنم

یا تو wii من متروید اودر ام از همه متروید ها بیشتر دوست داشتم چون سبک باسازی شده سوپر متروید بود

فدات داداش هر کسی یه طرز فکری داره یه سلیقه ای داره :x

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
تو هفته ي پيش نمي دونم تو كدوم يكي از فروم ها ديدم احسان راجعب مجموعه ي زلدا و مخصوصا سري جديدش خوب ننوشته بود و ظاهرا گفته بود نماد نينتندو نيست و از اين قبيل حرفا . منم گفتم اي جان الان وقتشه بيام يه گير اساسي به احسان بدم يه كم اذيتش كنم تا دستش بياد اينايي كه از مجموعه ي نينتندو و بازي هاش انتقاد مي كنن و اينم مياد بهشون با تمام قوا ;) ميتوپه ؛ چي ميكشن از دستش . شانش من وقت نكردم و احسان از دستم در رفت ... :(
خلاصه شانس آوردي احسان جان ؛‌ولي از شانست درست استفاده نكردي !!‌;)
از مانيتورم بيام تو مانيتورت بعد يه چك بزنم بهت )xزلدا هميشه بهترينه و بهترين خواهد بوووووووووووود . حالا نري آمار واسه من درآري از امتيازات و ... نينتندو يعني ماريو و زلدا . اصلا مياموتو بايد اسمش لينك مي بود ! تو چطور جرات مي كني عكس خداي نينتندو رو پاره مي كني ؟!!! :d ;)
حالا از شوخي گذشته به نظر من هميشه سري زلدا تو اوج بودن و اينكه از بينشون بهترين رو انتخاب كني كار خيليييييييييييييي سختيه و سليقه ايه . اما اينكه ازشون خوشت نياد نشون مي ده بي سليقه اي !! ;)
حالا يه قسمتايي از اين نوشته جديه يه قسمتاييش شوخي . (بچه هايي كه ميان تو بازي سنتر كجان كه بيان ببينن دهه ي شصتي ها چجوري باهم شوخي مي كنن و از هم ناراحت نمي شن )(اينم از هندونه ي زير بغل همه مون!)
خلاصه نبينم ديگه به زلدا و ليمك چپ چپ نگاه كردي ها ;)

• Like
Reactions: che-jaleb

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
تو هفته ي پيش نمي دونم تو كدوم يكي از فروم ها ديدم احسان راجعب مجموعه ي زلدا و مخصوصا سري جديدش خوب ننوشته بود و ظاهرا گفته بود نماد نينتندو نيست و از اين قبيل حرفا . منم گفتم اي جان الان وقتشه بيام يه گير اساسي به احسان بدم يه كم اذيتش كنم تا دستش بياد اينايي كه از مجموعه ي نينتندو و بازي هاش انتقاد مي كنن و اينم مياد بهشون با تمام قوا ;) ميتوپه ؛ چي ميكشن از دستش . شانش من وقت نكردم و احسان از دستم در رفت ... :(
از مانيتورم بيام تو مانيتورت بعد يه چك بزنم بهت )xزلدا هميشه بهترينه و بهترين خواهد بوووووووووووود . حالا نري آمار واسه من درآري از امتيازات و ... نينتندو يعني ماريو و زلدا . اصلا مياموتو بايد اسمش لينك مي بود ! تو چطور جرات مي كني عكس خداي نينتندو رو پاره مي كني ؟!!! :d ;)
حالا از شوخي گذشته به نظر من هميشه سري زلدا تو اوج بودن و اينكه از بينشون بهترين رو انتخاب كني كار خيليييييييييييييي سختيه و سليقه ايه . اما اينكه ازشون خوشت نياد نشون مي ده بي سليقه اي !! ;)
حالا يه قسمتايي از اين نوشته جديه يه قسمتاييش شوخي . (بچه هايي كه ميان تو بازي سنتر كجان كه بيان ببينن دهه ي شصتي ها چجوري باهم شوخي مي كنن و از هم ناراحت نمي شن )(اينم از هندونه ي زير بغل همه مون!)

تو فروم زلدا تو قسمت wii u بود اگر اشتباه نکنم

نه بابا بحث سر بد بودن یا نماد نینتندو بودن نبود موضوع چیز دیگه ای بود آیدی nemessis زیاد با بازی ها سبک ژاپنی ارتباط برقرار نمیکنه مثل خیلی ها که ارتباط برقرار نمیکنن مثل خیلی ها که xbox 360 و .... دارن . بعد پارسا 13 نوشته بود اگر کسی زلدا بازی نکنه نینتندو باز نیست باید بره کنسولشو بفروشه صحبت سر همین بود ( خود من فن ها کنسول کمپانی ها دیگه میشناسم عاشق krby و دانکی کونگن ) شاید من ماریو دوست داشته باشم زلدا دوست نداشته باشم زوری که نمیشه همه یه بازیو بازی کنن . همین حرفا بود دیگه :d

خود من سری زلدا روی gb . gbc . gba . nes . snes . ds بازی کردم باهاشونم کلی خاطره دارم باهاشون زندگی کردم ولی دیگه با نسخه ها جدید مخصوصا کنسول خونگیشون حال نمیکنم حالا شاید بخاطر زیاد عناوین زلدا بازی کردم شاید طولانی بودنه بازی بوده شاید بخاطر اینکه سری کلاسیک بتشتر میپسندم یا هزار تا دلیل دیگه ولی بازم میگم زلدا شاهکاره اما دیدگاه من فرق داره ( زمانی که من زلدا بازی میکردم اکثر گیمرا نمیدونستن زلدا اصلا چی هست )

در اصل سلیقه ایه مثلا من با 2 نسخه زلدا ds خیلی حال کردم اما آیدی highlight زیاد با زلدا ها ds حال نکرده پس این چیز طبیعیه

فدات :x

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
دهه شصتی هارو خوب اومدی . من خودم بازی سنتر زیاد میومدم و از مطالب دوستان کلی استفاده کردم ولی هیچ وقت ثبت نام نکردم تا همین چند وقت پیش که دیگه تصمیم گرفتم ثبت نام کنم، متولد 68 هستم و دارم دی اس و میکرو آی کیو 1000 و سگا بازی میکنم:)
نوکر همه برادران دهه شصتی نینتندو باز

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر