خبر رسمی شکایت نینتندو از سازنده شبیه ساز سوییچ

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
yuzu.jpg

نینتندو آمریکا علیه Tropic Haze، سازنده شبیه ساز محبوب کنسول سوییچ Yuzu، شکایت کرده است. در شکایتی که توسط سایت Game File مشاهده شد، نینتندو استدلال می‌کند که سازنده‌ی شبیه ساز و عوامل آن کاملاً از استفاده دیگران از نرم افزار Yuzu در دور زدن و تسهیل دزدی در مقیاس عظیم آگاه هستند. به گفته نینتندو، Yuzu کاربران را قادر می‌سازد تا بازی‌های سوئیچ را غیرقانونی در سیستم‌ عامل‌های ویندوز، لینوکس و اندروید بازی کنند.

شایان ذکر است، این شکایت ادعا می کند که بزرگترین بازی کنسول Switch در سال گذشته، The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، بیش از یک میلیون بار قبل از انتشار رسمی بازی در ماه می، دانلود شده بود.

نینتندو می گوید: با در دست داشتن Yuzu، هیچ چیز کاربر را از دستیابی و اجرای نسخه‌های غیرقانونی از بازی‌های ساخته شده برای کنسول نینتندو سوییچ باز نمی‌دارد. Yuzu همه بازیها را بدون پرداخت یک دلار به نینتندو و یا صدها بازی‌ساز و ناشر که بازی‌ها خود را برای سوییچ می‌سازند، در دسترس عموم قرار میدهد. در واقع، Yuzu دستگاه‌های محاسباتی عمومی را به ابزارهایی برای نقض گسترده مالکیت معنوی نینتندو و آثار دارای حق نشر دیگران تبدیل می‌کند.

نینتندو به دنبال خسارت برای نقض ادعایی و خاموش کردن شبیه ساز است.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
زهی خیال باطل.
جلوی این رو بگیرن ریوجینکس هست.
اونم نباشه یکی دیگه میاد بالا.

اینها کی میخوان بفهمن که اکثر اونهایی که با یوزو بازی میکنن نمیتونن مشتری مستقیم نینتندو باشن و کنسولهاش رو بخرن.
حتی اگه بخرن میبرن کرک میکنن.

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
از کی تا حالا ساخت شبیه ساز جرم شده؟!!
خود تیم YUZU صدجا تو وبسایتشون نوشتن که استفاده غیر قانونی مجاز نیست و بازی رو باید خریده باشید خودتون
این که ازش استفاده غیر قانونی هم میشه کرد ربطی به YUZU نداره واقعا
مثل این میمونه یکی قتل انجام بده با چاقو، خانواده مقتول برن از سازنده چاقو شکایت کنن!!

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
there's a real chance they would win in court. In fact, he believes it to be strong enough that the average small emulator company would comply with the cease and desist.

به قدری در دنیا مافیا بازی شده که احتمال بسته شدنش خیلی بالاست خودشونم در متن بالا گفتن که شانس بالایی در بسته شدنش هست
به هر حال یوزو دیگه تمام بازی ها رو عالی اجرا می کنه بسته شدنشم تاثیری نداره

• Like
Reactions: i am dead

yr1isone

کاربر سایت
Jun 9, 2021
231
there's a real chance they would win in court. In fact, he believes it to be strong enough that the average small emulator company would comply with the cease and desist.

به قدری در دنیا مافیا بازی شده که احتمال بسته شدنش خیلی بالاست خودشونم در متن بالا گفتن که شانس بالایی در بسته شدنش هست
به هر حال یوزو دیگه تمام بازی ها رو عالی اجرا می کنه بسته شدنشم تاثیری نداره
بازی های جدید روبعضیاشونو باید آپدیت بدند تا اجرا کنه حیفه واقعا سوپرماریوی بعدی رو نتونیم کرکی بازی کنیم

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
نينتندو خيلى باحاله.
يه بازار جدا درست كرده
سخت افزارشم هميشه ضعيف تره و هزينه هاش پايينه
نه مخاطبش ميره جايي
نه مخاطب جاى ديگه مياد اونور
كلا واسه خودش يه جامعه خاص ساخته به دور از رقابت حالا اين وسطم حوصلش سر ميره ميگن خب يه شكايتمون نشه؟ :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
نينتندو خيلى باحاله.
يه بازار جدا درست كرده
سخت افزارشم هميشه ضعيف تره و هزينه هاش پايينه
نه مخاطبش ميره جايي
نه مخاطب جاى ديگه مياد اونور
كلا واسه خودش يه جامعه خاص ساخته به دور از رقابت حالا اين وسطم حوصلش سر ميره ميگن خب يه شكايتمون نشه؟ :D
پدر جد شکایت نینتندو هست معمولا اینقدرم پیگیر هست که به جواب می رسه اکثرا
من خیلی شبیه ساز فوق العاده یوزو دوست دارم واقعا برنامه نویسیش حرف نداره هم این هم دلفین که البته به اونم پیچیدن نذاشتن نسخه استیمش منتشر بشه با اینکه هیچ قانونی هم نقض نکرده بودن
امیدوارم این شکایت در نهایت منجر به بسته شدن نسخه موبایلی یا چیزی شبیه ش بشه نه کل پروژه

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
از کی تا حالا ساخت شبیه ساز جرم شده؟!!
خود تیم YUZU صدجا تو وبسایتشون نوشتن که استفاده غیر قانونی مجاز نیست و بازی رو باید خریده باشید خودتون
این که ازش استفاده غیر قانونی هم میشه کرد ربطی به YUZU نداره واقعا
مثل این میمونه یکی قتل انجام بده با چاقو، خانواده مقتول برن از سازنده چاقو شکایت کنن!!
ببخشید من متوجه دقیقا نشدم...یعنی خود نینتدو اجازه میده درصورت خرید بازیش، اون روی pc هم اجرا بشه؟
درست کردن شبیه ساز به نوعی دور زدن کنسول نیست؟خب فروش کنسول پایین میاد بدین شکل...چطور ممکنه مجاز باشه؟
ممنونم

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
زهی خیال باطل.
جلوی این رو بگیرن ریوجینکس هست.
اونم نباشه یکی دیگه میاد بالا.

اینها کی میخوان بفهمن که اکثر اونهایی که با یوزو بازی میکنن نمیتونن مشتری مستقیم نینتندو باشن و کنسولهاش رو بخرن.
حتی اگه بخرن میبرن کرک میکنن.
اینا هنوز دارن از مقاله کوتاکو که از یوزو اسم برده بود فشار میخورن وگرنه یقه ریوجینکس رو هم میگرفتن

• Smile
Reactions: m.a.t and m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
امولاتور که قانونیه
و اگه من بازی رو میخرم پس صاحبشم دوست دارم هرجا که بخوام اونو بازی کنم
نینتندو از این راه داره وارد میشه که وجود این امولاتور به فروش سخت افزار/نرم افزاریش ضربه زده.
گواهش هم لو رفتن بازیها و اجرای اونها زودتر از انتشار جهانی اونهاست.

بیراه نگفته ولی در عین حال هیچ غلطی نمیتونه بکنه.
همونطور که گفتم این رو ببندن یکی دیگه 3 سوته جای دیگه سبز میشه.
جای هیچ نگرانی نیست.

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
ببخشید من متوجه دقیقا نشدم...یعنی خود نینتدو اجازه میده درصورت خرید بازیش، اون روی pc هم اجرا بشه؟
درست کردن شبیه ساز به نوعی دور زدن کنسول نیست؟خب فروش کنسول پایین میاد بدین شکل...چطور ممکنه مجاز باشه؟
ممنونم
خیر نینتندو هیچ کاری به PC نداره. شبیه ساز به خودی خود مشکل قانونی نداره، توی سایت خود YUZU هم گفته شده که برای تهیه بازی ها باید بازی رو روی سوییچ خودتون خریده باشید و با ابزاری که YUZU ارائه داده اون رو از روی کنسول خودتون دامپ کنید و روی YUZU بازی کنید. یعنی شما فقط به جای بازی روی کنسول خودت داری بازی خودت رو که به صورت قانونی خریدی روی شبیه ساز بازی میکنی.
حالا این که شبیه ساز انجام بازی پایرت شده رو ممکن و راحت میکنه یه بحث دیگه هست، که اونم به رفتار کاربر نهایی برمیگرده و ربطی به شبیه ساز نداره.

• Like
Reactions: m.a.t

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,249
نام
سروش
نینتندو از این راه داره وارد میشه که وجود این امولاتور به فروش سخت افزار/نرم افزاریش ضربه زده.
گواهش هم لو رفتن بازیها و اجرای اونها زودتر از انتشار جهانی اونهاست.

بیراه نگفته ولی در عین حال هیچ غلطی نمیتونه بکنه.
همونطور که گفتم این رو ببندن یکی دیگه 3 سوته جای دیگه سبز میشه.
جای هیچ نگرانی نیست.
همین yuzu اپن سورسه ادامشو یکی دیگیه میده :D

• Like
Reactions: m.a.t and m.d.makan

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
اگه واقعا به ضرر بازی ها و ساختشون تموم شه که خب چه بهتر درش رو تخته کنن، فکر کنم به عنوان گیمر باید اولویتمون حفظ "بازی" ها و کیفیتشون باشه تا مفت بازی کردن... مخصوصا وقتی سخت افزار زنده وجود داره و بحث کنسول های اوت دیتد و عدم دسترسی، نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر