شروع پروژه های PS4 و عرضه Xbox Next در 2013

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید

newlogopsgamefront.jpg

اقدامات ابتدایی در راستای ساخت بازی های PlayStation 4 آغاز شده است. یک منبع معتبر و مرتبط با موضوع مذکور، سایت Develop را در جریان گذاشته که پروژه های متنوعی در مراحل ابتدایی خود به سر میبرند؛ که هنوز مشخص نشده کدام یک از شانزده استودیوی First-Party سونی در حال کار بر روی آنها هستند. در حال حاضر، اقدامات ابتدایی شامل کار بر روی conceptـهای این پروژه هاست که در صورت چراغ سبز سونی، به مرحله نهایی تولید خواهند رسید.

ولی در سال های پیش رو، تمرکز کلی سونی برروی ویتا و PS3 خواهد بود و کمتر کسی انتظار عرضه PS4 تا قبل از سال 2014 را خواهد داشت. همچنین با توجه به صحبت هایی کسانی چون مایک کپس (Mike Capps) رئیس اپیک مبنی بر عظیم بودن اقدامات ساخت و همچنین توافقات سخت افزاری نسل بعد در راستای جهشی از نسلی به نسل دیگر، به نظر میاید که سونی تا نهایی سازی تکنولوژی نسل بعد کنسول خود، زمان زیادی خواهد داشت.

Xbox_360_logo-300x300.png

در طرف دیگر قضیه نیز مایکروسافت در حال کار بر روی نسل بعد کنسول خود است. Develop از طریق چندین منبع، گزارشاتی مبنی بر عرضه نسل بعد کنسول Xbox دریافت کرده که با فعلا با نام Xbox Next شناخته میشود. این منابع به قطعی شدن چیپ پردازش گر و میان افزار این کنسول اشاره و پرده برداری از آن را در E3 سال 2013 میلادی و متعاقبا زمان عرضه را در تمامی مناطق اصلی، 2013 (و یا شاید 2014) پیش بینی کرده اند. چندی پیش نیز شایعاتی مبنی بر شروع به کار استدیوهای داخلی مایکروسافت بر روی پروژه های نسل بعد این کمپانی به گوش رسید.

• Like
Reactions: Loghman

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
امیدوارم این دهه که پیش رو هستو سونی با انتخاب درست سخت افزار بتونه از ماکرو پیشی بگیره و به دوران اوج ps2 برگرده و بفهمه همه چی قدرت نیست و بهترین مزیت باید این باشه که بازی ساز ها بتونن به راحتی روی کنسول بازی بسازن مزیتی که x360,ps2 نسبت به ps3 داشتند از حق نگذریم با این که فن سونی هستم اما خداییش این دهه پیروزی از ان ایکس باکس بود و ماکرو راه درستو رفت*

• Like
Reactions: Fenris Wolf

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
امیدوارم این دهه که پیش رو هستو سونی با انتخاب درست سخت افزار بتونه از ماکرو پیشی بگیره و به دوران اوج ps2 برگرده و بفهمه همه چی قدرت نیست و بهترین مزیت باید این باشه که بازی ساز ها بتونن به راحتی روی کنسول بازی بسازن مزیتی که x360,ps2 نسبت به ps3 داشتند از حق نگذریم با این که فن سونی هستم اما خداییش این دهه پیروزی از ان ایکس باکس بود و ماکرو راه درستو رفت*
سونی راه خودش رو ازون اول از بقیه جدا کرد و دوست داشت که متفاوت عمل کنه کاریش هم نمی شه کرد. به همین دلیل همیشه ساختن بازی واسه کنسول هاش سخت تر از بقیه بوده

taker-sos

کاربر سایت
Jun 4, 2010
1,253
نام
وحید
من فکر کنم e3 2012 معرفی بشن کنسولهای اینده بعد 2014 وارد بازار بشن .خدا کنه یه کنسول اساسی بدن بیرون نه اینکه مثل ماکروسافت همون اول کنسولهای سه چراغ تحویل مردم بدن.:d

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
برای من که اصلا مهم نیست نسل بعد مایکرو برنده بشه یا سونی .
مهم اینه که کنسولهای خوبی به بازار بدن . چه سخت افزاری ( عین ایکس باکس بخاری برقی ندن بیرون ) چه از نظر بازی سازی ( عین ps3 کار باهاش سخت نباشه )

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
نسل بعد هرچی که باشه ای پی جدید میطلبه
امیدوارم 10 سال دیگه که نسل بعد به اخر رسید از طرف ماکرو فقط شاهد گیرز 6 و فورتزا 7 و هیلو 8 نباشیم !!!!!!!!!!!!!!!!!
سونی هم همینطور، فرقی نداره !

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
اره دیگه منطقی شم اینه که از همین الان شروع کنن برا ساخت. اگه سونی چند کار انجام بده میتونه براحتی اول شه. اول اینکه فاصله ی زمانی زیادی بین عرضه اش با اکسباکس نباشه. قیمتشم با اون یکی باشه. بخش انلاین مناسبی داشته باشه و از cell برا پردازنده اصلی استفاده نکنه به خاطر پیچیدگی و بره سراغ یه پردزنده با معماری ساده تر مث همون کاری که با ویتا کرد.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
سونی راه خودش رو ازون اول از بقیه جدا کرد و دوست داشت که متفاوت عمل کنه کاریش هم نمی شه کرد. به همین دلیل همیشه ساختن بازی واسه کنسول هاش سخت تر از بقیه بوده
یه چند نمونه از این تفاوت ها رو برام مثال بزنید لطفان.

fixer

کاربر سایت
Aug 26, 2007
919
نام
حامد
به نظرم سونی الآن تمام تمرکزش روی ویتا هست . بعد از اینکه اونو تو 22 فوریه عرضه کرد میتونه کم کم در مورد PS4 اطلاعاتی بیرون بده. احتمال معرفیش تو E3 امسال زیاد هست .

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
اتفاقا الان که دیگه سازنده ها با طرز برنامه نویسی و کار با CELL آشنا شدن نباید وسنی بی خیال CELL بشه !
مدیا هم که احتمالا همون بلو-ری هست !
یک سری چیزای دیگه هم که مشخص هست ، چیزایی که الان عادی شدن مثل USB3 و ... ! شاید پورت تاندربولت هم داشته باشه !
در مورد قدرت هم به نظر من حدود 4 تا 5 برابر سیستم های کنونی (GTX560-580) قدرت داره ! چون تو سال 2013 Nvidia قراره سری جدید gpu هاش با کد اسم (تسلا فک کنم) عرضه بشه که پیشرفتی حدود 4-5 برابری در مقابل gpu های کنونی دارند !
شاید مهترین نکته قابل توجه بین دوتا کنسول کنترل هاشون باشه! شاید وقتش باشه یک تکونی به طراحی کنترلر هاشون بدن !
در مورد مدیا 360 هم یحتمل همون بلو-ری هست دیگه !
به نظر من اگه 360 از همون ابتدا از HD-DVD بهره مند بود،احتمال شکست HD-DVD خیلی کمتر میشد جلوی SONY چون مایکرو پشتش بود!

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
نینتندو که انچنان خلاقیتی نشون نداد. باید دید چقدر wii u موفق میشه و در صوریت موفقیت سونی و مایکر هم احتمالا از این کنترلر های تبلت شکل داشته باشن. قدرت پردازشی هم چیزی در حدود 10 برابر کنسولهای کنونی خواهد بود. احتمال اینکه بیشتر از این باشه خیلی کمه.

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
چقدر مخفیانه یعنی کسی خبر نداره اینا دارند میسازند نمیدونم این سیاست ماکرو و سونی چرا اینجوریه ولی به نظرم E3 2012 حداقل معرفیش می کنند
چیزی که از قدرت و سخت افزار مهم تره IP جدید هست البته تو اواخر عمر یک کنسول دادن IP جدید ریسکه(بلانسبتRYSE:d) ولی نسل بعد بدونش فایده نداره

BOXER

کاربر سایت
Sep 29, 2011
98
نام
پارسا
به نظرم خیلی زود تر از اینها نسل بعد رو وارد میکنن

Sâlar

کاربر سایت
Aug 15, 2010
509
نام
سالار
والا من یکی دیگه به کنسول جماعت پول نمیدم !!!!
ما بخریم اونا یکی دیگه بسازن :|

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر