شرط و شروط تیم سویینی برای ولو تا دیگر بازیها را انحصاری اپیک استور نبینیم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
پس از سالها دوران جنگ کنسولی، حال به عصر جدید جنگ فروشگاه های پی سی وارد شده ایم و دیگر همه شما بهتر از من در گیر و دار رقابت اپیک استور و استیم هستید. فروشگاه اپیک گیمز که در ابتدای راه قرار دارد برای جذب مخاطبین شیوه کنسول سازان را در پیش گرفته و با انحصاری کردن بازیهای مولتی پلتفرم بر روی فروشگاه اپیک میخواهد از جامعه کاربران فعلی خود (فورتنایت بازها) نهایت استفاده را ببرد. هرچند این عمل مخالفان بسیاری دارد ولیکن به نظر با ارائه امارهای گلچین شده همانند فروش 2.5 برابر سریع تر نسخه جدید مترو نسبت به قبل و یا فروش 250 هزار نسخه ای بازی World War Z در عرض یک هفته، این روند موفقیت امیز بوده.

Tim-Sweeney-feature-2-1038x576.jpg

به هر جهت اقای تیم سویینی مدیرعامل اپیک گیمز در رشته توییت هایی جواب کاربران را پیرامون سیاست های اخیر فروشگاه اپیک داده. در بخش مهم این پرسش و پاسخ ها اقای تیم سویینی مطرح کرد که در حال حاضر مشکل شماره #1 توسعه دهندگان پی سی سهم 30% ای است و به دنبال حل این مشکل میباشد. او در توییتی دیگر اشاره کرد که اگر ولو سهم کمیسیون خود را تا 12% کاهش بدهد انها از انحصاری کردن بازیها برای فروشگاه اپیک استور دست میشکند و حتی بازیهای خود را بر روی استیم منتشر کند. هرچند این تمام خواسته تیم سویینی نیست، وی به صورت غیرمستقیم بیان کرد خواستار کراس بای و کراس پلتفرم هم هست.

نظر شما چیست؟

شما میتوانید رشته توییت های اقای تیم سویینی همراه با اضافیات را در لینک ذیل مشاهده کنید:

https://twitter.com/TimSweeneyEpic?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
105343

رقابت از نظر سویینی.

ولو از بازی هایی که خارج از استیم فروخته میشن حتی 1% هم برنمیداره. اما اپیک از همه بازی ها 12% برمیداره چون اصلا اجازه نمیده که هیچ بازی جایی جز استور خودش فروخته بشه. فروش بخش بزرگی از بازی های استیم از طریق استور های دیگه هست و با توجه زیرساخت های عظیم ولو (که طبیعتا اپیک ندارتشون)، حتی چیزی نزدیک به 30% هم برای ولو نمیمونه. البته این حرفا چندین بار گفته شده و ثابت شدن؛ پیچوندن حقیقت در روز روشن هم از خصیصه های بارز اپیک و همکاراشون هست که در اغلب موارد افرادی رو هدف قرار دادن که هیچ ایده خاصی از اکوسیستم بازی ها روی PC ندارن و صرفا با دمیج کنترل های چنین افرادی به باور اشتباهی میرسن.
سیستم ولو و یا GoG خیلی پیچیده تر از این هست که بگن "70% رو میدیم شما و 30% رو میذاریم تو جیب خودمون". هر سال استیم در طول GDC یه سری توضیحات در مورد هزینه های استیم ارائه میکنه که پیشنهاد میکنم بخونین. در خود همین توییت هم چند نفر با جزئیات به اشتباه بودن حرف سویینی اشاره کردن. کلا به نظرم باور کردن حرف کسی که مشخصا دلیل کاراش بهتر کردن وجهه شرکتی هست که تحت حمله قرار گرفته و در عین حال حمله به شرکت رقیبش هست، خیلی به دانشتون از بازار PC کمک نمیکنه. :D اونم کسی که هدف اصلیش کم کردن تاثیر مشتری در صنعت و ایجاد مونوپولی یک جانبه و کدرسازی بازار هست.

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
پس از سالها دوران جنگ کنسولی، حال به عصر جدید جنگ فروشگاه های پی سی وارد شده ایم و دیگر همه شما بهتر از من در گیر و دار رقابت اپیک استور و استیم هستید. فروشگاه اپیک گیمز که در ابتدای راه قرار دارد برای جذب مخاطبین شیوه کنسول سازان را در پیش گرفته و با انحصاری کردن بازیهای مولتی پلتفرم بر روی فروشگاه اپیک میخواهد از جامعه کاربران فعلی خود (فورتنایت بازها) نهایت استفاده را ببرد. هرچند این عمل مخالفان بسیاری دارد ولیکن به نظر با ارائه امارهای گلچین شده همانند فروش 2.5 برابر سریع تر نسخه جدید مترو نسبت به قبل و یا فروش 250 هزار نسخه ای بازی World War Z در عرض یک هفته، این روند موفقیت امیز بوده.

این قسمت کجای منبع نوشته شده چون من پیدا نمیکنم؟
آمار گلچین شده دیگه چیه؟

رقابت از نظر سویینی.

ولو از بازی هایی که خارج از استیم فروخته میشن حتی 1% هم برنمیداره. اما اپیک از همه بازی ها 12% برمیداره چون اصلا اجازه نمیده که هیچ بازی جایی جز استور خودش فروخته بشه. فروش بخش بزرگی از بازی های استیم از طریق استور های دیگه هست و با توجه زیرساخت های عظیم ولو (که طبیعتا اپیک ندارتشون)، حتی چیزی نزدیک به 30% هم برای ولو نمیمونه. البته این حرفا چندین بار گفته شده و ثابت شدن؛ پیچوندن حقیقت در روز روشن هم از خصیصه های بارز اپیک و همکاراشون هست که در اغلب موارد افرادی رو هدف قرار دادن که هیچ ایده خاصی از اکوسیستم بازی ها روی PC ندارن و صرفا با دمیج کنترل های چنین افرادی به باور اشتباهی میرسن.
سیستم ولو و یا GoG خیلی پیچیده تر از این هست که بگن "70% رو میدیم شما و 30% رو میذاریم تو جیب خودمون". هر سال استیم در طول GDC یه سری توضیحات در مورد هزینه های استیم ارائه میکنه که پیشنهاد میکنم بخونین. در خود همین توییت هم چند نفر با جزئیات به اشتباه بودن حرف سویینی اشاره کردن. کلا به نظرم باور کردن حرف کسی که مشخصا دلیل کاراش بهتر کردن وجهه شرکتی هست که تحت حمله قرار گرفته و در عین حال حمله به شرکت رقیبش هست، خیلی به دانشتون از بازار PC کمک نمیکنه. :D اونم کسی که هدف اصلیش کم کردن تاثیر مشتری در صنعت و ایجاد مونوپولی یک جانبه و کدرسازی بازار هست.

خب طرف بازی رو جای دیگه فروخته و طبیعتا سهم استور اونجا داده ولی میاد از استیم دانلود میکنه
در نتیجه برای سازنده بازی آنچنان فرقی نمیکنه
یه اشکال بزرگی هم که وجود داره اینه که یه سری استیم کردن مرجع استاندارد و همه چیزو بر مبنای اون قضاوت میکنن
یعنی اینکه جای دیگه بازی بفروشی و از استیم دانلود کنی شده مزیت و هر استوری که نداشته باشه ازش ایراد میگیرید

یه خورده منطق داشتن هم خوبه

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این قسمت کجای منبع نوشته شده چون من پیدا نمیکنم؟
آمار گلچین شده دیگه چیه؟

این قسمت رو خودم نوشتم! مشکلی به وجود امده؟ به نظرتون حرف دروغی بازتاب داده شده؟ منبع خبر توییتر تیم سویینی هست و به عنوان بازتاب دهنده خبر میتونم به پس و پیش خبر که شرایط رو برای خواننده از همه جا بی خبر واضح تر کنه، اضافه کنم.

اما گلچین شده هم بسیار واضح هست!
از میزان دقیق فروش تمام بازیها بر روی استور اپیک ما خبر داریم؟ نه
از چنتا امار خوب خبر داریم؟ بله

آخرین ویرایش:

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
این قسمت رو خودم نوشتم! مشکلی به وجود امده؟ به نظرتون حرف دروغی بازتاب داده شده؟ منبع خبر توییتر تیم سویینی هست و به عنوان بازتاب دهنده خبر میتونم به پس و پیش خبر که شرایط رو برای خواننده از همه جا بی خبر واضح تر کنه، اضافه کنم.

اما گلچین شده هم بسیار واضح هست!
از میزان دقیق فروش تمام بازیها بر روی استور اپیک ما خبر داریم؟ نه
از چنتا امار خوب خبر داریم؟ بله

چرا حمله میکنی حالا!
چیزی هم که خودت مینویسی مشخص کن نظر شماست تا به قول شما خواننده از همه جا بی خبر مطلع بشه که اون بخش از خبر ربطی به منبع مطلب نداره

پ ن:
همه چی برعکس شده و طرف از خودش مطلب اضافه میکنه و جهت میده طلب کارم هست :neutral:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
چرا حمله میکنی حالا!
چیزی هم که خودت مینویسی مشخص کن نظر شماست تا به قول شما خواننده از همه جا بی خبر مطلع بشه که اون بخش از خبر ربطی به منبع مطلب نداره

پ ن:
همه چی برعکس شده و طرف از خودش مطلب اضافه میکنه و جهت میده طلب کارم هست :neutral:

حمله نمیکنم دارم از پست خبری که زدم در برابر حمله شما دفاع میکنم

از نحوه نگارش هم همه چیز واضح هست. کجا به توییت های تیم سویینی اشاره کردم، کجا از جریانات اخیر نوشتم و کجای متن نظر دوستان رو درباره خبر پرسیدم

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
در مورد اپیک، استیم و سیاست‌هاشون میشه انقدر بحث کرد که علف زیر پامون سبز شه. ولی من واقعا ممنون می‌شم اگه امثال تیم سویینی و رندی پیچفورد انقدر سعی نکنن خودشون رو "دلسوز حال و روز گیمینگ" و "ناجی صنعت" جلوه بدن. یعنی جناب سویینی انتظار داره ما باور کنیم که فروشگاه اپیک فقط به دنبال بهبود گیمینگه و به فرض محال اگه استیم هم سهمش رو به 12% کاهش بده، بند و بساطشون رو جمع می‌کنه و می‌ره پی کارش؟ و زبونم لال، دنبال سهمی از بازار پی سی گیمینگ و سود واسه خودش نیست؟
جدا استقبال می‌کنم اگه رک و راست بگن که دنبال سود خودشونن (مثل یوبیسافت) یا حداقل دهنشون رو ببندن و بیشتر از این به شعور ما توهین نکنن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
اپیک که تا ابدودهر نمیتونه انحصاری کنه و پول بریزه به پای ناشرها یا امتیاز خاص بده، از یک جائی به بعد باید سرویسش درآمدزائی مورد نظر بکنه، مخصوصا هرچی جلوتر بریم و امکاناتش بیشتر بشه.
من فقط عاشق سکوت والو و گیب اَم.
اپیک و تیم سوئینی هم مثل این بچه های کوچیک و تازه به بلوغ رسیده هی داره جون میکنه و مصاحبه میکنه و الانم که ماشالله داره خط و نشون هم میکشه.
یعنی هرکی اصلا از اتفاقات اخیر اپیک و والو و بازار PC بی خبر هم باشه، فقط توجه به رفتار 2کمپانی کنه، خیلی راحت میتونه پیش بینی کنه ته این داستان چیه.

حالا اپیک هی آمار بده، آماردزدی کنه و... از یه جائی به بعد دیگه هزینه از فورتنایت برای استور توجیه پذیر نمیتونه باشه، برای همین که اپیک به جنب و جوش افتاده، داره با استراتژی جدید ادامه میده و اون توپ انداختن تو زمین والو هست.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
نمیدونم این آدم واقعا خره یا خودشو زده به خریت که در هر دو صورت جالب نیست براش. تاپیکش توی ارا 23 صفحه جلو رفته و فقط فحش بهش کشیدن.
مشکل شماره 1 پی سی گیمینگ (مشکلی داره اصن؟) سهم 30% ولو هست؟ به نظرم مشکل اصلی اون محیط گه کاری‌ای هست که توی اون خراب شده برای کارکنانش درست کردن و حرفی در موردش نمیزنن و بوش در اومده.
طرف به وضوح مشخصه داره التماس میکنه به ولو که یه حرکتی بزنه تا بلکه ملت از اینا بکشن بیرون. شرط و شروط هم میذاره دروغگو:)).

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
یه اشکال بزرگی هم که وجود داره اینه که یه سری استیم کردن مرجع استاندارد و همه چیزو بر مبنای اون قضاوت میکنن
یعنی اینکه جای دیگه بازی بفروشی و از استیم دانلود کنی شده مزیت و هر استوری که نداشته باشه ازش ایراد میگیرید
یه خورده منطق داشتن هم خوبه
به نظر من هم باید استور اپیک مرجع استاندارد باشه. یعنی کلا بقیه استورها بر اساس استوری که خدمات کمتری ارائه میده کار کنن تا توی پی سی گیمینگ پیشرفت حاصل بشه و سود بیشتری به سازنده‌ها (ناشرها!) برسه.
کلا استیم بیاد سود خودش رو کاهش بده تا حد ممکن، اگه نتونست به اون 12% درصد برسه بیاد هزینه‌هاش رو کاهش بده. مثلا این گیفت کارتها رو برداره چون کارت های اعتباری و بانکی وجود دارن، انجمنهاش رو حذف کنه چون ردیت هست، چت رو حذف کنه چون تلگرام و واتساپ هست. بخش تصاویر رو حذف کنه چون اینستاگرام هست و... .
با حذف این امکانات و خدماتش هست که استیم میتونه پیشرفت کنه و خودشو به اپیک برسونه.

======
کار به کجا رسیده که افرادی مثل سویینی و پیچفورد میان شرط و شروط میزارن. یکی میاد میگه 12% بگیره استیم یکی میاد میگه Half-life 3 رو عرضه کنه.
کلا حرف اپیک اینه که همه خودشون رو با ما و سیاست‌هامون سازگار کنن. ترجیحات مصرف کننده‌ها اصلا اهمیت نداره. بعد هم همیشه اسم استیم میاد وقتی صحبت از مونوپولی میشه.

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
به نظر من هم باید استور اپیک مرجع استاندارد باشه. یعنی کلا بقیه استورها بر اساس استوری که خدمات کمتری ارائه میده کار کنن تا توی پی سی گیمینگ پیشرفت حاصل بشه و سود بیشتری به سازنده‌ها (ناشرها!) برسه.
کلا استیم بیاد سود خودش رو کاهش بده تا حد ممکن، اگه نتونست به اون 12% درصد برسه بیاد هزینه‌هاش رو کاهش بده. مثلا این گیفت کارتها رو برداره چون کارت های اعتباری و بانکی وجود دارن، انجمنهاش رو حذف کنه چون ردیت هست، چت رو حذف کنه چون تلگرام و واتساپ هست. بخش تصاویر رو حذف کنه چون اینستاگرام هست و... .
با حذف این امکانات و خدماتش هست که استیم میتونه پیشرفت کنه و خودشو به اپیک برسونه.

======
کار به کجا رسیده که افرادی مثل سویینی و پیچفورد میان شرط و شروط میزارن. یکی میاد میگه 12% بگیره استیم یکی میاد میگه Half-life 3 رو عرضه کنه.
کلا حرف اپیک اینه که همه خودشون رو با ما و سیاست‌هامون سازگار کنن. ترجیحات مصرف کننده‌ها اصلا اهمیت نداره. بعد هم همیشه اسم استیم میاد وقتی صحبت از مونوپولی میشه.

یه جور میگین امکانات انگار از بدو تولد استیم امکانات داشته
خب اپیک هم داره امکانات استورش هر روز کامل تر میکنه ولی قرار نیست درصد خودشو بیشتر کنه
شما اگه فکر میکنی چهار تا قابلیت مثل انجمن و تصاویر ، لازمش 18 درصد سهم بیشتره هم بهتره صبر کنی ببینی بخشی از اون با 12 درصد روی استور اپیک اجرا میشه!
یه جور از قابلیت های استیم حرف مینید انگار کوه جابجا کرده

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
View attachment 105343

رقابت از نظر سویینی.

این بزغاله درمورد Game for Windows و جهانخوار بودن ماکروسافت تا میشد کامنت داده بود الانم باز با یه سیاست کثیف میخواد همه چیز رو بندازه گردن ولو. خلاصه زیاد زر میزنه :D.
خب اپیک هم داره امکانات استورش هر روز کامل تر میکنه ولی قرار نیست درصد خودشو بیشتر کنه
8esj_f5pgu2ecavp21.png

شاپینگ کارت میدونی چیه؟ اکثر فروشگاها حتی قبل از راه اندازی این قابلیت رو دارن که کاربر کیف پولش رو از این طریق شارژ کنی ولی اپیک این قضیه رو گذاشته توی موارد اینده. یعنی شاید هیچ وقت درستش نکنن خب فروش اطلاعات ملت به دولت چین سودش بیشتره :D.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر