شبکه

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
سلام

هرچي گشتم تاپيکي در اين مورد پيدا نکردم پس خودم زدمش.

تو اين تاپيک هر سوالي که دارين رو مطرح کنين تا دوستاني که اطلاعات کافي دارن جواب بدن.

خودمم شروع ميکنم ‌:

1.TP-Link TL-ANT2424B يا RocketDish Antenna
اين جور انتن ها به چه درد ميخورن اخه ديدم بغضي از همسايه ها استفاده ميکنن جالب بود برام بدونم به چه دردي ميخورن
مگه يه انتن اوتدور مثل NanoStation کافي نيست برا وايرلس که يدونه از اينا هم ميزارن کنارش‌؟‌ کلا يه توضيح راجب به کاراييشون بديد ممنون ميشم.

2.هاب هايي مثل Asus DX1008B با سويچ هايي مثل Asus DX1026i چه فرقي دارن ؟؟ (به جز تعداد پرت)

3.تصميم دارم يه شبکه کوچيک درست کنم تو خونه . ميخوام همزمان هم مودم رو وصل کنم به سيستم برا اينترنت هم سيم Cat5e که از هاب مياد .مشکل اينجاست که فقط يه کانکشن نتورک بطور پيش فرض رو ويندوز اکتيوه چطور يکي ديگه هم بسازم
که هم اينترنت وصل باشه هم شبکه .خلاصه کلام اينکه ميخوام يه Local Area Connection ديگه بسازم .

4.مي خوام يه Nas به شبکه اضافه کنم يه توضيح درباره ي نحوي کارکردش ميخوام
يه مدل خوب هم معرفي کنين خودم QNAP TS112 رو مد نظر دارم چطوره ؟ قيمتش چنده‌؟؟

5.بهترين مدل سيم Cat5e و Hub چيه ؟ قيمت هم بگين .(قيمتشون مناسب باشه چون حدود 11 تا Hub و 2000 متر سيم ميخوام قيمت بالا اذيت ميکنه)
هاب ها همه 10\100 باشن و 8 پرت.واقعا تنوع زياد ادم گيج ميشه. سيم ها هم تو پک هاي چند متري هستن‌؟؟

6.از طريق Bios يه راهي هست که ميشه اندازه سيم وصل شده به سيستم رو فهميد اگه ميشه يه توضيح بديد. (خودم ديدم يه نفر اين کار رو کرد اما متوجه نشدم چطور )

آخرین ویرایش:

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
دوست عزیز جای این سئوالها اینجا نیست! این سئوالها رو باید از کسی بپرسید که دوره کامل سیسکو رو گذرونده باشه و من بعید میدونم کسی اینجا باشه که سیسکو رو خونده باشه....حتی کسی که MCITP رو هم گذرونده باشه نمیتونه تو بحث سخت افزاری به شما کمکی بکنه...

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
دوست عزیز جای این سئوالها اینجا نیست! این سئوالها رو باید از کسی بپرسید که دوره کامل سیسکو رو گذرونده باشه و من بعید میدونم کسی اینجا باشه که سیسکو رو خونده باشه....حتی کسی که MCITP رو هم گذرونده باشه نمیتونه تو بحث سخت افزاری به شما کمکی بکنه...

والا جاهاي ديگه هم پرسيدم اما هيچ فرومي رو به فعالي بازيسنتر نميشناسم.
اين سوالاتيم که پرسيدم رو فک کنم کسي که مدرک Network+ داشته باشه هم ميتونه جواب بده.
در هر صورت ممنونم از راهنمايي تون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

هرچي گشتم تاپيکي در اين مورد پيدا نکردم پس خودم زدمش.

تو اين تاپيک هر سوالي که دارين رو مطرح کنين تا دوستاني که اطلاعات کافي دارن جواب بدن.

خودمم شروع ميکنم ‌:

1.TP-Link TL-ANT2424B يا RocketDish Antenna
اين جور انتن ها به چه درد ميخورن اخه ديدم بغضي از همسايه ها استفاده ميکنن جالب بود برام بدونم به چه دردي ميخورن
مگه يه انتن اوتدور مثل NanoStation کافي نيست برا وايرلس که يدونه از اينا هم ميزارن کنارش‌؟‌ کلا يه توضيح راجب به کاراييشون بديد ممنون ميشم.

2.هاب هايي مثل Asus DX1008B با سويچ هايي مثل Asus DX1026i چه فرقي دارن ؟؟ (به جز تعداد پرت)

3.تصميم دارم يه شبکه کوچيک درست کنم تو خونه . ميخوام همزمان هم مودم رو وصل کنم به سيستم برا اينترنت هم سيم Cat5e که از هاب مياد .مشکل اينجاست که فقط يه کانکشن نتورک بطور پيش فرض رو ويندوز اکتيوه چطور يکي ديگه هم بسازم
که هم اينترنت وصل باشه هم شبکه .خلاصه کلام اينکه ميخوام يه Local Area Connection ديگه بسازم .

4.مي خوام يه Nas به شبکه اضافه کنم يه توضيح درباره ي نحوي کارکردش ميخوام
يه مدل خوب هم معرفي کنين خودم QNAP TS112 رو مد نظر دارم چطوره ؟ قيمتش چنده‌؟؟

5.بهترين مدل سيم Cat5e و Hub چيه ؟ قيمت هم بگين .(قيمتشون مناسب باشه چون حدود 11 تا Hub و 2000 متر سيم ميخوام قيمت بالا اذيت ميکنه)
هاب ها همه 10\100 باشن و 8 پرت.واقعا تنوع زياد ادم گيج ميشه. سيم ها هم تو پک هاي چند متري هستن‌؟؟

6.از طريق Bios يه راهي هست که ميشه اندازه سيم وصل شده به سيستم رو فهميد اگه ميشه يه توضيح بديد. (خودم ديدم يه نفر اين کار رو کرد اما متوجه نشدم چطور )

1-آنتن 24Db رو فقط برای تقویت در فواصل بیشتر از 5 کیلومتر اضافه می کنن که برد یا گیرندگی آنتن اصلی بهتر بشه

2-من مدل DX 1026i ندیدم، نمی دونم از کجا آوردین، کلا هابها یا ساده هستن یا Manageble

3-این کار روتر هست، روی PC معمولا نصب بیشتر از 1 کارت LAN جالب نیست، ولی شدنی هست، اگر کارت مجزا نصب کنید

4- اول کارکدش رو یاد بگیرید، بعد اضافه کنید! کارکردش انباره ذخیره سازی مستقل روی شبکه هست.

این سوالات ر خودتون با سرچ کردن می تونستید پیدا کنید، احتیاج به تاپیک زدن نبود.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
ممنون از پاسختون

الان من یه روتر Linksys دارم سیم شبکم رو که از هاب میاد وصل کنم به اون نت رو هم وصل کنم بش بعد وصلش کنم به سیستمم هم نت دارم هم شبکه؟؟
نتم تو شبکه بین بقیه سیستم ها شیر نمیشه؟؟

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من نگرفتم چی شد . اگه میتونی با paint شکلش رو بکش .ببینم چی کار کردی:D شاید تونستیم یه کمکی بهت بکنیم:D

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
شرمنده اگه منظورم رو درست نرسوندم

اینو با پینت کشیدم .

u8abydqvwc2ug0w5islz.png

من اینطوری هم شبکه رو دارم هم نت ؟

اگه اینطوری وصل کنم اینترنت من بین بقیه اعضای شبکه شیر نمیشه ؟؟

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
شرمنده اگه منظورم رو درست نرسوندم

اینو با پینت کشیدم .

u8abydqvwc2ug0w5islz.png

من اینطوری هم شبکه رو دارم هم نت ؟

اگه اینطوری وصل کنم اینترنت من بین بقیه اعضای شبکه شیر نمیشه ؟؟

الان نت رو داری . ولی اونجایی که یه cate 5 به hub وصل کردی اوضاع قمر در عقرب میشه. hub موجود احمقیه و ip نمیتونه بده توی لایه فیزیکال هست .الان هرچی بفرستی اون سمت امکان داره بتونن بیان از کامپیوترت بردارن ولی تو نمیتونی به سیستم های اونور hub دسترسی داشته باشی.(هاب حکم خیابون دراز رو داره که به یه چهار راه بی نام و نشان ختم میشه.:D )

یه موجودی قدیما به اسم hub/switch بود.اون این کارا رو انجام میداد الان روتر ارزون هست .دیگه گیر نمیاد.

بهتر بود از سوئیچ یا همین روتر با پورت های بیشتر . یا یه روتر وایرلس و ریسیور های وایر لس استفاده کنی

من خودم خیلی وارد نیستم(چند وقتیه کار نکردم اصلا). ولی برای اینکه عملا تست کنی و نتیجه بگیری یه برنامه به اسم cisco packet tracer برای این کارها هست . dl کن روی اون تست کن .
حالا اگه حسش بیاد برم روی ویندوز 7 تست میکنم جوابش رو بهت میگم

اونور هاب رو نمیدونم نت دارن یا نه. باز چک میکنم ببینم دارن یا نه:D

آخرین ویرایش:

ah_roya

کاربر سایت
Aug 25, 2012
1
با سلام
اگر چه مشکل من ربطی به این تاپیک نداره ولی هر چی کشتم نتوانستم تاپیک جدید ایجاد کنم شرمنده.
حالا مشکل راستش من کافی نت دارم
دنبال یک نرم افزار می گردم برای وقتی کاربر یک وسیله را از سیستم جدا کرد بلافاصله مدیر را مطلع کند. در واقع یه جورایی مثل دزد گیر . احتمالا تو گیم نت بیشتر باید این مشکل رو داشته باشید . آیا نرم افزاری وجود داره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر