سیستم Level Up در FFXIII

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
9s4isstwgom6nufudy5f.jpg

به گفته مجله Shonen Jump بازی FFXIII سیستم‌هایی مانند level up و experience points را کنار گذاشته است و از سیستم جدیدی به نام Crystalium استفاده می‌کند.

" وقتی شما دشمنان را در مبارزه نابود می‌کنید، کریستال پوینت( CP) بدست می‌آورید. در صفحه Crystalium ( همانطور که در تصویر می‌بینید) می‌توانید با استفاده از این CP‌ها به خرید مهارت‌ها و توانایی‌های جدید اقدام کنید. وقتی مهارت جدیدی را یاد بگیرید، راه جدیدی در جدول باز شده و امکان کسب مهارت‌های بعدی فراهم می‌شود."

" پارامتر‌های دیگر کاراکتر شما نیز در همین سیستم ارتقا میابند. مثل HP، MP , .... هر کاراکتر می‌تواند در رشته مورد علاقه شما ارتقا پیدا کند. مدافع، مهاجم و ... هر چه کاراکتر شما قوی‌تر شود، مهارت‌های بهتری نیز در دسترس او قرار می‌گیرد. مثلا Fire، Fira، Firaja "

بازی در 17 دسامبر در ژاپن برای PS3 منتشر می‌شود. در اروپا و آمریکا، بهار 2010

Source

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من فقط موندم وقتی دوستان اصلا نمیدونن سیستم ستاره گیری FFXIII چی هست چه جوری میان ربطش میدن به ME و Skill Point!!! :confused:

پ.ن: حالا بزودی این پیش نمایشه آماده میشه روشن میشید!:biggrin1:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
^^ تقریبا شبیه خیلی از RPG ها که AP یا SP بدست میارید اینجا CP بدست میارید. در هر صورت تغییرات و شباهتهایی تو مکانیکه گیم پلی هست. تو این بازی شما CP بدست میارید و توسطشون مهارتهایه جدید کسب میکنید. یه چیز تو مایه sphere grid تویه FFX.
در ضمن آره فقط شما میدونی سیستم ستاره گیریه FFXIII چی هست. :smartass:

LEVEL-up

کاربر سایت
Sep 26, 2009
86
نام
هادی
منظور من دقیقا این بود که شما ها نمیدونید سیستم LU این بازی چه جوری هست
بییا تو پروفایلم تا بهت بگم یعنی چه :biggrin1:

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
منظور من دقیقا این بود که شما ها نمیدونید سیستم LU این بازی چه جوری هست که اگه میدونستید همچین جک هایی رو تعریف نمیکردید!!

یه چیز تو مایه sphere grid تویه FFX.

اینم مدرکش...

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
منظور من دقیقا این بود که شما ها نمیدونید سیستم LU این بازی چه جوری هست که اگه میدونستید همچین جک هایی رو تعریف نمیکردید!!

اینم مدرکش...

اگه شما FFX و خیلی بازیاهایه RPG که سیستم (skill tree) رو دارن بازی کرده باشی میفهمی چه شباهتهایی بین گیم پلیشون هست. الان نصفه اینترنت دارن شباهتهایه Crystalium Points با Sphere grid رو مقایسه میکنن. بعد شما میای میگی جک؟
اینم بخونی بد نیست.

According to The Magic Box, FFXIII is going to boast the Crystalium system, which operates off of CPs (Crystalium Points). These points will be used to acquire new abilities and like the Sphere Grid and RPGs that featured a tree skill system, you'll need to unlock certain abilities before other, stronger ones become available.

لطفا قبل از اینکه حرفی رو جک خطاب کنید یکم درموردش اطلاعات کسب کنید.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
برای آخرین بار در این مورد و تغییرات جدید این سیستم صحبت میکنم:

گرفتن کریستالیوم به معنی رسیدن به یک درجه جدید هست (که دقیقا وابسته به داستان هست که حالا تو پیش نمایش بازی میخونید). یعنی شما وقتی مثلا شدید آی سی درجه 3 (البته یک مثال هست و همچین چیزی تو بازی نیست) میتونید به قابلیت های این گروه هم دست رسی داشته باشید.

کریستالیوم اصلا شبیه به Skill Point نیست و هیچ درجه ای نداره. سیستم کاریش هم به صورت گرفتن ستاره هاست که هنوز هیچ توضیحی در موردش داده نشده. (واسه همین من گفتم نمیدونید این سیستم چه جوری کار میکنه!!)

لطفا قبل از اینکه حرفی رو جک خطاب کنید یکم درموردش اطلاعات کسب کنید.

یک سوتی دادی دیگه کشش نده چون وضع خراب تر میشه! ان SG که بهش اشاره شده مربوط به Rock Candy هاست. یعنی وقتی که عملا تجربه نداشته باشیم میزان افزایش HP به واسطه هربار Level Up شدن هم کشکه... حالا اگه RPG باز باشی دقیقا میفهمی منظور چی هست...

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
یک سوتی دادی دیگه کشش نده چون وضع خراب تر میشه! ان SG که بهش اشاره شده مربوط به Rock Candy هاست. یعنی وقتی که عملا تجربه نداشته باشیم میزان افزایش HP به واسطه هربار Level Up شدن هم کشکه... حالا اگه RPG باز باشی دقیقا میفهمی منظور چی هست...

لول... باز مثله اون قضیه DS مشخصه یه سری اطلاعات نصفه نیمه داری و همینجوری یه چیزی ازشون درمیاری.
SG چه ربطی داره به Rock Candy ؟ یه سری Stat ها مثله HP از طریقه خوردنه Rock Candy اضافه میشن.
ما داریم در باره سیستمه Crystalium و شباهتش با SG صحبت میکنیم. اینکه شما توسطه بدست آوردنه پوینت (در اینجا Crystalium پوینت) میتونی اسکیلها و قابلیتهایه جدیدی رو باز کنید. حالا اگه شما شباهتشو به Skill Tree و SG و یا حتی License Board نمیبینی دیگه تقصیره من نیست. دارم میگم الان نصفه فرومها دارن درباره شباهتهایه SG و Crystalium System صحبت میکنن بعد شما میای میگی اینا هیچ شباهتی ندارن... جالبه ها...(همه اشتباه میگن و شخصه شما رست میگی؟)
اگه شما RPG باز باشی اینو میدونی که اکثر RPG ها المانهایه شبیه به هم زیاد دارن چون در هر صورت از یک ژانر هستند. اینکه میای اینجا و یه شباهتو که همه جا بهش اشاره شده نفی میکنی مشخصه یا مشکلی داری و یا دوست داری همینجوری یه چیزی گفته باشی.
در هر صورت دوستانه RPG باز میان میخونن و خودشون میفهمن من چی میگم. با شما هم دیگه بحثی ندارم، بسلامت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر