سيتسم مورد نياز اجراي Battelfield 3 اعلام شد.

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
درود

20110620bf3.jpg

GameStop امروز حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی نسخه PC رو برای اجرای Battlefield 3 رو اعلام کرد.

نکته: در این لیست اشاره ای به نسخه XP نشده است.

Minimum

• Hard Drive Space: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
  • Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHzRAM2GB
  • Video Card: DirectX 10 or 11 compatible Nvidia or AMD ATI card
Recommended

• Hard Drive Space: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
  • Processor: Quad-core Intel or AMD CPURAM 4GB
  • Video Card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850
این سیستم اعلام شده توسط Gamestop رسمي نيستند اما شما حدودا مي فهميد چه سيستمي براي اجراي اين شوتر نیاز دارید.

Source

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
فقط تو خرید سیستم عجله نکنید اول سیستمتون را با بتا تست کنید بعد نزدیک زمان عرضه بازی برید قطعات جدید بگیرید تا چند ماه دیگه قیمت ها تغییر میکنه .
واسه من که میخوام مولتی بازی کنم 60fps خیلی مهمه ،حالا خیلی هم ماکزیمم گرافیک نباشه مهم نیست

mehdy.z

کاربر سایت
Nov 27, 2009
700
نام
Mehdy
dx11 برای همه اینا به جز crysis 2 فقط یه جک بی مزست ! توی metro 2033 یا همه اون بازیهایی که مدعی dx11 و این حرفا هستن ، هیچ فرقی به جز فریم دهی پایینتر با dx9 یا 10 ندارن. BF3 هم از این قاعده مستثنی نیست. همین crysis 2 فقط تو بعضی از بخشها از تسلاشن و real time local reflection گسترده استفاده کردن دیدیم چطوری کارتا جلوش زاییدن.
تا نسل بعد همونطور که گفتم dx11 فقط در حد یه جک بی مزه باقی میمونه.
همین الان هم حاضرم شرط ببندم که تفاوت dx11 با dx10 تو BF3 به اندازه lost planet 2 هست و پاشو فراتر نمیذاره چون اگه بخواد فقط از تکنیک تسلاشن گسترده استفاده کنه همه سیستما جلوش زار میزنن. برا همینه که اونا یه 460 رو پیشنهاد کردن.
ضمنا توصیه اکید من برای دوستان اینه که اینقدر حرص یه GPU قدرتمند رو نخورن و جاش به شدت به فکر خرید یه cpu چهار هستی خوب باشن. چون فیزیک بازی به شدت قدرتمنده و از طرفی پردازشش به عهده cpu هست واگه حتی شما سه 580 رو هم SLI کنید ولی یه cpu ضعیف داشته باشید ، باید حتی قید 30 فریم رو هم بزنید.
صحبتهای دوستمون کاملا تائید میشه!!
خود من در مورد تمام بازیهای که تا کنون از DX11 استفاده کردند تحقیقات کاملی رو انجام دادم و توی هیچ کدوم از اونها تغییرات در حد 5% هم ندیدم!!(البته به غیر از crysis 2) سندش هم همنیجا برای سه تا از معروفترین بازیهای در این زمینه میگذارم یعنی dirt2 و metro2033 و bc2 که اگه به لینکهایی که گذاشتم مراجعه به راحتی متوجه میشید که تغییرات فوق العاده ضعیف هستند!!
دلیلش هم کاملا مشخصه چون هرگز قرار نیست یک بازی نسخه_ی pc اختلاف فاحشی با نسخه_ی کنسولی اون بازی داشته باشه(این قانون نانوشته_ی دنیای بازی هست!!!)اون crysis2 هم که قضیه_ش رو توی خود تاپیکش کاملا توضیح دادم واینجا دیگه بحثش رو باز نمیکنم...
در مورد این بازی هم والا خود من یه تریلر 12 دقیقه_ای ازش دیدم حالا سر آخر نفهمیدم مال pc_یه یا نسخه_ی کنسولی ولی چیزی که کاملا مشخصه این بود که اگر با دقت به تریلر نگاه میکردید کاملا پی میبردید که از هیچکدوم از تواناییهای DX11 توی این نسخه استفاده نشده و اگه گرافیک pc هست که هیچ ولی اگه متعلق به کنسوله با توجه به حرفهایی که زدم شکی توش نیست که نسخه_ی pc قرار نیست خیلی فراتر از این باشه....

dr.hamidreza

کاربر سایت
Feb 21, 2011
238
نام
حميدرضا
صحبتهای دوستمون کاملا تائید میشه!!
خود من در مورد تمام بازیهای که تا کنون از DX11 استفاده کردند تحقیقات کاملی رو انجام دادم و توی هیچ کدوم از اونها تغییرات در حد 5% هم ندیدم!!(البته به غیر از crysis 2) سندش هم همنیجا برای سه تا از معروفترین بازیهای در این زمینه میگذارم یعنی dirt2 و metro2033 و bc2 که اگه به لینکهایی که گذاشتم مراجعه به راحتی متوجه میشید که تغییرات فوق العاده ضعیف هستند!!
دلیلش هم کاملا مشخصه چون هرگز قرار نیست یک بازی نسخه_ی pc اختلاف فاحشی با نسخه_ی کنسولی اون بازی داشته باشه(این قانون نانوشته_ی دنیای بازی هست!!!)اون crysis2 هم که قضیه_ش رو توی خود تاپیکش کاملا توضیح دادم واینجا دیگه بحثش رو باز نمیکنم...
در مورد این بازی هم والا خود من یه تریلر 12 دقیقه_ای ازش دیدم حالا سر آخر نفهمیدم مال pc_یه یا نسخه_ی کنسولی ولی چیزی که کاملا مشخصه این بود که اگر با دقت به تریلر نگاه میکردید کاملا پی میبردید که از هیچکدوم از تواناییهای DX11 توی این نسخه استفاده نشده و اگه گرافیک pc هست که هیچ ولی اگه متعلق به کنسوله با توجه به حرفهایی که زدم شکی توش نیست که نسخه_ی pc قرار نیست خیلی فراتر از این باشه....

تعجبى هم نداره وقتى تازه الان روى dx9 بازى مثل crysis 2 داره اجرا ميشه فكر كنم براى ديدن توان كامل dx11 بايد تا سال 2015 كه كنسول هاى نسل بعد با پشتيبانى از اين فناورى عرضه شدن صبر كنيم تازه همون موقع هم crytek بايد دست به كار بشه از بقيه كه بخارى بلند نميشه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بله، همونطور که دوستان گفتن درسته که بازی از لحاظ تکنیکی از کد DX11 استفاده میکنه ولی بخاطر محدودیتهای فنی کارتهای گرافیکی نسل حاضر از خیلی از قابلیتها ممکنه صرف نظر بشه یا فقط در حد نمایش استفاده بشه. با این حال باز هم از کیفیت موتور کارتونی MW3 خیلی بالاتر عمل می کنه.

همین Crysis 2 هم که با پچ جدید DX11 از اونی که بود هم سنگینتر شده و باز هم پیشرو شده،هنوز هم از تمام امکانات استفاده نکرده و بعضی جاها مثل Tessellation هم به بافتهای خاص و مشخص تری محدودش کرده، وگرنه کارت 580 هم نمی تونست حداقل فریم مناسب رو بده.

• Like
Reactions: TOP Game and shefer

$Dante$

کاربر سایت
Dec 3, 2010
667
این اولین عاملی هست که فروش bf3 رو از cod کمتر میکنه برای اینکه بازی های cod همیشه سعی بر این داشتند که بازی هاشون روی سیستم های متوسط نیز اجرا بشه!ولی با این وضعیت برای اجرای bf3 باید سیستمی قوی داشت!

ViSaRI50

کاربر سایت
Jul 9, 2011
25
نام
30avash
سلام.به نظر شما این بازی رو سیستمم با چند فریم اجرا میشه؟
5770 کارت گرافیکمه.
رم 4 گیگه.
CPU هم AMD Pheneom II X4 955 3.2

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
پس واسه چند روز هم که شده سی پی یوی داداشم رو میگیرم و با اون بازی میکنم >:d<
Q6600 واسش کافیه دیگه ؟

میشه آقا جون ، خیالت راحت .
با اون Res امکان نداره که نتونی با بهترین تنظیمات بازی کنی . شما اگه AA رو فعال نکنی تا Res ه 1920*1080 رو هم میتونی با کارتت به راحتی بازی کنی . ولی AA رو بخوای فعال کنی دیگه روی بعضی از بازیها کارت محترمتون نمیکشه.

نه دیگه من میخوام رو انتی انالیزینگ 4X رو 1280X 1024 بازی کنم.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
این اولین عاملی هست که فروش bf3 رو از cod کمتر میکنه برای اینکه بازی های cod همیشه سعی بر این داشتند که بازی هاشون روی سیستم های متوسط نیز اجرا بشه!ولی با این وضعیت برای اجرای bf3 باید سیستمی قوی داشت!

الان اين سيستم با توجه به سخت افزارهاي به روز بازار واقعا قوي به نظر مياد ؟؟؟
460 >>>>> 570 .... 580 ....... !!!!!!!
به نظرم سيستمش متناسب هست
هر كسي هرجاي دنيا اگه اسم خودش رو پي سي گيمر ميذاره بايد حداقل اين سيستم رو داشته باشه !!!
حداقل بايد اينو داشته باشه !!!! :>

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
دوستان توجه داشته باشین که هر پی سی گیمری که با قدرت و عظمت پی سی حال میکنه ،پس حتما و همیشه یه سیستم آپدیت و به روز تو گوشه اتاقش هست. در ضمن تو ایران به خاطر وضعیت اقتصادی ... که داریم همیشه تو خرید سخت افزار جدید تو مضیقه هستیم. اما برای اونور آبی ها خرج کردن چند صد دلار واقعا ناچیز هستش !.
فکر کنم از این به بعد بحث زیاد جالب نباشه و تا اومدن بازی باید صبر کنیم و دست پخت این آقایون رو با هم نظاره کنیم . امیدوارم چیز خوبی از آب در بیاد و با بهینه سازی های خوب و تست کردن چندین باره بازی یه گیم خوب ،بی نقص و روون رو روی دسکتاپ های خودمون ببینیم و تمامی ما پی سی بازها حالشو ببریم!;)

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544
هر كسي هرجاي دنيا اگه اسم خودش رو پي سي گيمر ميذاره بايد حداقل اين سيستم رو داشته باشه !!!

بله .
اونی که این کارست و همچین استودیویی رو اداره می کنه با همچین تیم کارکشته هیچ وقت نمیاد خودش رو خراب کنه به خاطر ی بازی و سیستمش . کسی که چیزی رو میسازه مطمئنن خوب میدونه چطور و با چه سیستمی اجرا میشه.
GTX460 AMP! کم کارتی نیست 10 فریم بیشتر از مدل REFERENCE معمولی فریم میده .
اگه لازم بود مطمئن باشید که می گفت GTX590 3-WAY SLI می خواد .
هیچ ترس و واهمه ای هم از این موضوع نداشت که ی عده اون طرف دنیا نتونن بازی کنن.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
بله، همونطور که دوستان گفتن درسته که بازی از لحاظ تکنیکی از کد DX11 استفاده میکنه ولی بخاطر محدودیتهای فنی کارتهای گرافیکی نسل حاضر از خیلی از قابلیتها ممکنه صرف نظر بشه یا فقط در حد نمایش استفاده بشه. با این حال باز هم از کیفیت موتور کارتونی MW3 خیلی بالاتر عمل می کنه.

همین Crysis 2 هم که با پچ جدید DX11 از اونی که بود هم سنگینتر شده و باز هم پیشرو شده،هنوز هم از تمام امکانات استفاده نکرده و بعضی جاها مثل Tessellation هم به بافتهای خاص و مشخص تری محدودش کرده، وگرنه کارت 580 هم نمی تونست حداقل فریم مناسب رو بده.
والا اون چیزی که ما تو تریلر تانک دیدیم بیشتر شبیه فیلم بود تا بازی :) البته قبول دارم که تو کرایسیس از تکنیک های دایرکس 11 جالب استفاده شده ولی به شخصه اطمینان دارم تو بعضی از جاهای این بازی چیزی های می بینیم که تا الان تو صنعت گیم برای اولین بار مشاهده شود
نمونش خراب شدن اون هتل فندق با اون فیزیک وحشتناک یا تیر زدن به کف خیابون و بلند شدن تیکه تیکه اسفالت ;)
شاید تا قبل بله ولی با امدن این بازی قضیه کاملا فرق کرده درضمن اونور اب دیگه همه سیستم هاشون خوب هست فکر کنم
نه دیگه من میخوام رو انتی انالیزینگ 4X رو 1280X 1024 بازی کنم.
شما مشکلی نداره سیستمت جواب میده رفیق
همینطور هست که کوروش گفت حالا اینجا اینطور نیست که دیگه مشکل شرکت نیست
بله .
اونی که این کارست و همچین استودیویی رو اداره می کنه با همچین تیم کارکشته هیچ وقت نمیاد خودش رو خراب کنه به خاطر ی بازی و سیستمش . کسی که چیزی رو میسازه مطمئنن خوب میدونه چطور و با چه سیستمی اجرا میشه.
GTX460 AMP! کم کارتی نیست 10 فریم بیشتر از مدل REFERENCE معمولی فریم میده .
اگه لازم بود مطمئن باشید که می گفت GTX590 3-WAY SLI می خواد .
هیچ ترس و واهمه ای هم از این موضوع نداشت که ی عده اون طرف دنیا نتونن بازی کنن.
مگه شرکت صحبت از ampکرده :-/:-/:-/
به نظر من هم وقتی شرکت به این بزرگی حرفی از سیستم کرده دلیلی نداره که بخواهد زیر حرفش بزنه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
والا اون چیزی که ما تو تریلر تانک دیدیم بیشتر شبیه فیلم بود تا بازی :) البته قبول دارم که تو کرایسیس از تکنیک های دایرکس 11 جالب استفاده شده ولی به شخصه اطمینان دارم تو بعضی از جاهای این بازی چیزی های می بینیم که تا الان تو صنعت گیم برای اولین بار مشاهده شود
نمونش خراب شدن اون هتل فندق با اون فیزیک وحشتناک یا تیر زدن به کف خیابون و بلند شدن تیکه تیکه اسفالت ;)

هتل فندق دیگه چیه ؟ :d
اون فندقی که شما دیدی اسم هتل نیست بلکه در زبان عربی فندق یعنی هتل !

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی

شاید تا قبل بله ولی با امدن این بازی قضیه کاملا فرق کرده درضمن اونور اب دیگه همه سیستم هاشون خوب هست فکر کنم

شما مشکلی نداره سیستمت جواب میده رفیق

همینطور هست که کوروش گفت حالا اینجا اینطور نیست که دیگه مشکل شرکت نیست

مگه شرکت صحبت از ampکرده :-/:-/:-/
به نظر من هم وقتی شرکت به این بزرگی حرفی از سیستم کرده دلیلی نداره که بخواهد زیر حرفش بزنه

اشتباه به خدمتتون رسوندن!

========
اما سیستمش واقعا خوبه ! وحید و فرهود میدونن که از ترس اینکه 480 نکشه دنبال 580 یا 590 بودم (که وحید گفت همین خوبه) ، الآنم انتطار بالاترم بود ! اما برای این حجم بازی واقعا سیستمش عالیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر