سونی ژاپن:مردم ژاپن صدا،گرافیک و طراحی PS4 را می ستایند

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
PS4Japan-670x446.jpg

بخش سرگرمی های کامپیوتری سونی ژاپن و آسیا امروز با ارسال یک مصاحبه مطبوعاتی با بدست آوردن نتایج حاصل از بررسی رضایت مشتری از بین پاسخ دهندگان ژاپنی،به برخی از جزییات در مورد قدردانی از ویژگی های کنسول جدید و دموگرافیکی آن پرداخته است.

در این بررسی که بین 7 مارچ تا 9 مارچ توسط موسسه تحقیقاتی Game Age انجام شده با استفاده از یک محل 2540 نفره که رده سنی افراد از 10 تا 49 سال بود که در واقع 223 تن از آنها پیش از پاسخ یک PS4 خریداری کرده بودند،تحقیقات اولیه نیز بین 47,753 تن از مردمی بوده که در ژاپن زندگی می کنند.

با توجه به پژوهش های صورت گرفته،خریداران کنسول به گونه های زیر تقسیم می شوند:

10 تا 14 ساله: 5%
15 تا 19 ساله: 14%
20 تا 24 ساله: 15%
25 تا 29 ساله: 15%
30 تا 34 ساله: 18%
35 تا 39 ساله: 18%
40 تا 44 ساله: 9%
45 تا 49 ساله: 6%

پنچ دلیل که مشتریان PS4 را خریداری کرده اند:

1.به دلیل دارا بودن گرافیکی زیبا (49%)
2.به دلیل آن که جانشین PS3 است (46%)
3.به دلیل آنکه من فکر می کنم از یک بازی کاملن جدید بهره می برد که ویژگی ها و کارایی PS4 را نمایان می کند (45%)
4.به دلیل آنکه من فکر می کنم دنباله ای از یک سری محبوب برای آن منتشر خواهد شد (40%)
5.به دلیل وجود بازی هایی که من می خوام آنها را بازی کنم (35%)

این نظرسنجی همچنین از مشتریان خواسته تا به هر یک از ویژگی های PS4 بین 0 تا 5 امتیاز دهند،در زیر شما می توانید پنج مورد از بالاترین امتیازات را ببینید:

1.فیلم با کیفیت بالا: (4.6)
2.کیفیت صوتی: (4.3)
3.طراحی و اندازه کنسول: (4.1)
4.سهولت استفاده از کنترلر: (3.9)
5.رضایت برای تمامی سخت افزار پلی استیشن 4: (3.8)

Seeichi Mitsui مدیر GameAge در گزارشی در یک بیانیه مطبوعاتی اشاره کرده است که PS4 دارای یک طیف گسترده از محدوده های سنی قابلی قبولی می باشد،و این نشان می دهد که شروع خوبی داشته است.

به طور عادی کنسولهای بازی با توجه به عواملی مانند پذیرش قیمت توسط خریدار افزایش رادیکالی داشته اند در میان مشتریان با ده های 20 سالگی،اواسط و سی سالگی.اما در مورد PS4 این چنین نیست،که نشان می دهد گسترش متفاوت و بیشتر به طور منظم در تمام سنین را دارا می باشد.

Mitsui در ادامه می گوید در حالی که کیفیت بصری و صدا در رتبه بالایی از رضایت وجود دارند،کنترلر و ویژگی های آن نیز دارای امتیاز بالایی هستند و از آنجا که این کنسول شامل بسیاری از ویژگی های جدید می باشد نشان می دهد سطح قابل توجهی از رضایت ها در مورد گیم پلی نیز هست.

گفتنیست Game Age یکی از بهترین شرکتهای تحقیقات تخصصی در مورد بازاریابی کسب و کار بازی های ویدیویی در ژاپن می باشد.

منبع

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
دلیل اینم که بیشتر مخاطبان PS4 در ژاپن بالای 30 سال هستند به خاطر اینه که این رده سنی بیشتر طلب بازی های HardCore رو دارند وگرنه مثل بقیه سن پایینها می تونستن یک 3DS بگیرنو با Mario و Pokemon ارضا کنن خودشونو:d

86146552657588925517.jpg

سری های فاینال فانتزی یا همون pokemon و ... که به نقطه بازی هم معروف شده تو این سایت از جمله بازیهایی هست که این ملت نان استاپ بازی میکنن

اون نقطه بازی Pacman‍ه نه Pokemon!

الان با این خبر تعجب میکنم که سلیقه شون عوض شده و این جای امیدواریه

سلیقه‌ای هم چندان عوض نشده... از همون زمان PS1 یکسری بازی ژاپنی بود (JRPG، ویژوال ناول و...) که فقط و فقط روی کنسول سونی منتشر میشد و این سنت کماکان ادامه داره و این یکی دو سال آخر عمر PS3 به اوج خودش رسیده.

آخرین ویرایش:

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,736
نام
رضا.آ
اون چیزی که من از ژاپن و فرهنگ مردمش خصوصا در زمینه گیم میدونم اینه که این بشرها در بیشتر موارد بدون در نظر گرفتن محتوا و خصوصا گرافیک و جلوه های بصری صرفا به بازی کردن علاقه دارن :d
سری های فاینال فانتزی یا همون pokemon و ... که به نقطه بازی هم معروف شده تو این سایت از جمله بازیهایی هست که این ملت نان استاپ بازی میکنن فرقی نداره 100 سالش باشه یا 5 سال تو اتوبوس ایستاده نشسته داخل موال و ... همیشه درحال گیمینگ هستن .
و الان با این خبر تعجب میکنم که سلیقه شون عوض شده و این جای امیدواریه :d
در مورد ps4 و سونی و اون عکس های جالب دسته گاز گرفته شده و ... باید گفت از 20 سال پیش تا امروز تنها شرکتی که کیفیت رو فدای پول نکرده و همچنان محصولات تاپ بازار رو تو دست داره همین سونی بوده و هست .
در ضمن خطاب به اون دوستمون آهن مخفی بگم دلت باید جوون باشه بقیه اش بهانس :d
مثلا من با این سنم هنوز توان فشار دادن دکمه پاور کیسم رو دارم ، پس جوونم :d :))

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
ببخشید،سو تفاهم نشه منظور من از پست صفحه پیش این نبود که ماریو و پوکمون برای بچه هاست،بلکه منظورم این بود که مرد 30 تا 40 ساله به جای اینکه خودشو با این دو بازی درگیر کنه بیشتر بازیهای جدی ترو می پسنده مگر سلیقش متفاوت باشه،من خودم عاشق سری ماریو هستم و اگر روزی یک کنسول از نینتندو رو تهیه کنم تنها دلیلم همین ماریو هست چون با بازیهای پلتفرمر اگر جذاب باشه مثل LBP حال می کنم.

کلا جنس شوک ها ضعیف هست ولی نه در این حد!

گویا اون عکس مصرف کننده رو آنالوگها اسید پاشیده:-o

Telitex

کاربر سایت
Jan 25, 2013
27
نام
amir
سونی فن نیستما ولی منم برم با کنترلر کشتی بگیرم همین بلا سرش میاد حالا جنسش از فولاد باشه :|
هنوز چقدر شده این کنسول اومده بیرون به این روزش انداختن! معلوم بوده طرف ناشی بوده :D

ناشی بوده ولی با ن دراز بی نقطه:d اخه چطور تو حداکثر 6ماه تونسته چنین بلایی رو سر یک کنترلر بیاره؟ حداقل 1-1.5سال وقت لازمه غرض ورزی اینا

Sorena Asadi

کاربر سایت
Jan 23, 2014
1,041
ببخشید،سو تفاهم نشه منظور من از پست صفحه پیش این نبود که ماریو و پوکمون برای بچه هاست،بلکه منظورم این بود که مرد 30 تا 40 ساله به جای اینکه خودشو با این دو بازی درگیر کنه بیشتر بازیهای جدی ترو می پسنده مگر سلیقش متفاوت باشه،من خودم عاشق سری ماریو هستم و اگر روزی یک کنسول از نینتندو رو تهیه کنم تنها دلیلم همین ماریو هست چون با بازیهای پلتفرمر اگر جذاب باشه مثل LBP حال می کنم.

گویا اون عکس مصرف کننده رو آنالوگها اسید پاشیده:-o

حاجی من خودم اینی که میگم تست کردم دسته 360 آنالوگ ها ها رو با چاقو سعی کردم داغون کنم خیلی تلاش کردم ولی اخرش یکمی کنده کنده شد ولی PS3 همین کار باش کردم خیلی ساده کلش کنده شد (فکر نکنید دیوانه شده بودم دسته ها خراب بودن) کیفیت ساخت دسته 4 هم خیلی پایینه نمیدانم چرا سونی این کار کرد میتونست یک دسته کیفیت بالا بزاره روی کنسولش

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
حاجی من خودم اینی که میگم تست کردم دسته 360 آنالوگ ها ها رو با چاقو سعی کردم داغون کنم خیلی تلاش کردم ولی اخرش یکمی کنده کنده شد ولی PS3 همین کار باش کردم خیلی ساده کلش کنده شد (فکر نکنید دیوانه شده بودم دسته ها خراب بودن) کیفیت ساخت دسته 4 هم خیلی پایینه نمیدانم چرا سونی این کار کرد میتونست یک دسته کیفیت بالا بزاره روی کنسولش

دسته ي 360 رو با چاقو امتحان كردي يكم پاره شد؟؟؟؟؟؟؟ پس من مال خودمو با اره برقي پاره كردم؟:d

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
آنالوگ های ps4 تو مصرف عادی غیرممکنه اون شکلی بشن. حالا اونی که با چاقو افتاده رو آنالوگ و انتظار داره سالم بمونه مشکل از خودشه.

oldashkan

کاربر سایت
Oct 15, 2010
202
نام
اشکان

فکر نکنید دیوانه شدما ولی من xbox رو با تبر زدم از وسط نصف شد ولی با ماشین از رو ps3 رد شدم آخ نگفت:|
اگه آدم نظر نده ملت فکر میکنن لاله؟؟
اختیار دارید استاد ما شاگرد شماییم شما خود ماتریکس هستی

آخرین ویرایش:

Sorena Asadi

کاربر سایت
Jan 23, 2014
1,041
فکر نکنید دیوانه شدما ولی من xbox رو با تبر زدم از وسط نصف شد ولی با ماشین از رو ps3 رد شدم آخ نگفت:|
اگه آدم نظر نده ملت فکر میکنن لاله؟؟

جالب بود قدرت تخیل عالیه

- - -ویرایش - - -

فکر میکردم گیمرها تو بازی چاقو کشن نگو یک عده شون...

حاجی اون 2 دسته بنده خراب بود و من برای تست کردنشون این کار انجام داده حالا هرکی هرچی خواست فکر کنه/ بهتره خود کشی هم نکنید واقعیت رو نمیشه عوض کرد کیفیت ساخت دسته وان خیلی بالاتره 4 هستش مخصوصا انالوگ هاش حالا فکر میکنی من دروغ میگم توی یوتیوب برو ویدو ببین

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
حاجی اون 2 دسته بنده خراب بود و من برای تست کردنشون این کار انجام داده حالا هرکی هرچی خواست فکر کنه/ بهتره خود کشی هم نکنید واقعیت رو نمیشه عوض کرد کیفیت ساخت دسته وان خیلی بالاتره 4 هستش مخصوصا انالوگ هاش حالا فکر میکنی من دروغ میگم توی یوتیوب برو ویدو ببین
داداش در مورد ps3 xbox360 فرق این بود که پلی3 یه حالت لاستیکی بود که یه تیکه بود و با پاره شدن راحت میشد درش اورد و این برای همه پلی ها اینطور بود اما ایکس باکس حالت پلاستیک نرم داشت که به خورد آنالوگ داده شده بود !!! بخاطر همین نمیشه جداش کرد وگرنهه همه هم میدونن آنالوگ ایکس باکس به دلیل همین جنس بعد مدتی خورده میشد و حالت صاف پیدا میکرد مخصوصا" توی مدل های فت توی این نسل هم سونی اومده تقریبا" یه چیزی نزدیک به اون جنس استفاده کرده که متاسفانه توی بعضی دسته ها آلیاژ خوبی انگار استفاده نشده اما 100% در آینده این مشکلات رفع خواهد شد ........

Sorena Asadi

کاربر سایت
Jan 23, 2014
1,041
داداش در مورد ps3 xbox360 فرق این بود که پلی3 یه حالت لاستیکی بود که یه تیکه بود و با پاره شدن راحت میشد درش اورد و این برای همه پلی ها اینطور بود اما ایکس باکس حالت پلاستیک نرم داشت که به خورد آنالوگ داده شده بود !!! بخاطر همین نمیشه جداش کرد وگرنهه همه هم میدونن آنالوگ ایکس باکس به دلیل همین جنس بعد مدتی خورده میشد و حالت صاف پیدا میکرد مخصوصا" توی مدل های فت توی این نسل هم سونی اومده تقریبا" یه چیزی نزدیک به اون جنس استفاده کرده که متاسفانه توی بعضی دسته ها آلیاژ خوبی انگار استفاده نشده اما 100% در آینده این مشکلات رفع خواهد شد ........

درسته دوست عزیز خوب منم همینو گفتم فعلا کیفیت دسته وان بهتره من نگفتم ماله 4 اصلا خوب نیست ولی وقتی جفتش بگیری دستت قشنگ احساس میکنی کیفیت ساخت کدومش بهتره

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
درسته دوست عزیز خوب منم همینو گفتم فعلا کیفیت دسته وان بهتره من نگفتم ماله 4 اصلا خوب نیست ولی وقتی جفتش بگیری دستت قشنگ احساس میکنی کیفیت ساخت کدومش بهتره
کیفیت ساخت بله میشه گفت در حال حاظر برای وان بهتر هست به دلیل خرابی کمتر اما اگه بخوایم برای هر 2 حساب کنیم هر 2 تا کیفیت خوب و رضایت بخشی دارن که حتما" هر دو شرکت در آینده سعی به رفع مشکلات میکنن همون طور که نسل قبل سونی دوال شوک 3 رو بعد مدتی معرفی کرد که هم کیفیت بهتر هم امکانات بهتری داشت و حتی ماکرو که بی سیم کرد و توی سری اسلیم جنس دسته رو جنس بهتری کرد !!!
به نظر من کل کل بین کیفیت ساخت یه چیز بیهوده هست حد اقل اگه کل کلی میخواد باشه بین بازی ها و قدرت و امکانات کنسول ها باشه ...... وگرنه جنس رو هر دو شرکت میتونن آپدیت کنن .....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر