سونی : چرا PS Vita، از 512 مگابایت رم بهره می برد ...

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
ps_vita.jpg

چندی پیش شایعاتی از منبعی فرانسوی مبنی بر تقلیل حافظه ی RAM کنسول دستی PS Vita به 256 مگابایت، در جهت اهداف تجاری و رقابت با 3DS و رساندن قیمت این کنسول به قیمتی بین 250 تا 300 دلار، در سایت های مختلف پخش شده بود که چندی پیش سونی به به این شایعات خاتمه داد و خاطرنشان کرد که این کنسول، از همان 512 مگابایت RAMـی که از پیش تعیین شده بود بهره میبرد و هیچ گاه به کم کردن مقدار رم این کنسول به عنوان یک گزینه نگاه نکرده است . امروز سونی به توضیح در مورد این کار و استفاده از این مقدار RAM در این کنسول پرداخت که به شرح زیر میباشد.

یکی از امکاناتی که این مقدار RAM به Vita میدهد، قادر ساختن این کنسول به اجرای برنامه هاییست که به صورت پس زمینه و در حین بازی، اجرا میشوند. یکی از این برنامه ها، voice chat در حین بازی و در چهارچوب Party system این کنسول است.

در جریان Gamescom، آقای Shu Yoshida رئیس استودیوهای Worldwide سونی اظهار داشت :"یکی از دلایل مهم این کار این است که هر چه RAMـِ بیشتری برای سازندگان در دسترس باشد، بازیسازی برای آنها آسانتر خواهد شد."

"ولی در کنار آن {بازیسازی راحت تر}، امکان اجرای برنامه های پس زمینه و یا سوییچ کردن بین بازی و دیگر برنامه ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است."

همچنین او در مورد شایعات پیرامون تقلیل رم این کنسول، چنین گفت:" خیلی مضحک و خنده دار است. شایعاتی در چند ماه اخیر پخش شده است. بعضی سازندگان به نصف شدن مقدار حافظه اشاره کردند. ولی ما هیچ وقت به میزان حافظه ی رم این کنسول اشاره ای نکرده بودیم و هرگز هم تغییری در آن نخواهیم داد."

"ما از مدتی پیش، شروع به ساخت بازی برای Vita کردیم و از ژانویه نیز از این بازی ها نمایش هایی داشتیم – مثل Uncharted – اگر مقدار رم درست وسط فرایند ساخت بازی کاهش پیدا کند، مسلما پروسه ی ساخت بازی به اتمام نخواهد رسید."

من توییت های زیادی مبنی بر اشتباه سونی در کاهش رم Vita، دریافت کردم. ولی ما تا کنون در مورد مقدار رم این کنسول توضیحی نداده بودیم و هیچ گاه تصمیم به کم کردن آن نداشتیم."

"بنابراین، با ورود به GamesCom، به توافق رسیدیم که هیچ دلیلی برای مخفی کردن این موضوع وجود ندارد. ما از ابتدا 512MB رم و 128 مگابایت VRAM، برای Vita در نظر گرفته بودیم. در واقع اگر ترکیب آنها را در نظر بگیریم، PS Vita، به نسبت PS3، از مقدار بیشتری حافظه ی RAM، بهره خواهد برد {حافظه ی اصلی PS3 را 256 مگابایت XDR DRAM تشکیل داده و از 256 مگابایت GDDR3، حافظه ی گرافیکی بهره میبرد.}"

ابهامات و شایعات پیرامون حافظه ی Vita، گیمرها را در مورد قدرت نهایی این کنسول دچار نگرانی کرده بود که Yoshida، در این مورد به آنها اطمینان داد و خاطر نشان کرد:

"تاکنون واکنش های مثبتی از سازندگان و همکارانمان دریافت کردیم. ما حتی قادر بودیم تا قدرت بیشتری به کنسول قابل حملمان تزریق کنیم، ولی نباید تعادل بین اندازه، وزن و میزان ساعتی که میتوانید با کنسول بازی کنید را فراموش کرد. ما احساس میکنیم که به بهترین تعادل در زمینه ی خلق تجربه ای عالی بر روی Vita، رسیده ایم."

این کنسول دستی در ابتدای سال 2012 در اروپا عرضه خواهد شد.

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
سونی یه بار اشتباه کرد دوباره اشتباهشو تکرار نمیکنه حافظه رم ps3 کار با این کنسولو دست پا گیر کرده بود که سونی اشتباهشو دوبار تکرار نمیکنه

POPO X

کاربر سایت
Aug 20, 2011
276
نام
پوریا
به نظر من این کنسول ابر شاهکاره
چون من با دیدن انچارتدش شک کردم که ایا این همون ps3 جودمونه یا این معجزه ای به اسم psvita است ؟؟؟؟؟؟

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
سونی واقعا خیلی از تکنولوژی روز عقبه اینو میشه از گوشی هاش فهمید....الان مشکل اصلی ویتا داغ شدن که سونی فعلا نتونسته راهی براش پیدا کنه....این کنسول برا سال2012یه گجت معمولیه تا اون موقع گوشی های خیلی قویتر از ویتا میان کاش یه برند مثه سامسونگ یا اپل کنسول میساختن یا کاش سونی به دوران اوجش برگرده

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
سونی واقعا خیلی از تکنولوژی روز عقبه اینو میشه از گوشی هاش فهمید....الان مشکل اصلی ویتا داغ شدن که سونی فعلا نتونسته راهی براش پیدا کنه....این کنسول برا سال2012یه گجت معمولیه تا اون موقع گوشی های خیلی قویتر از ویتا میان کاش یه برند مثه سامسونگ یا اپل کنسول میساختن یا کاش سونی به دوران اوجش برگرده

چه جالب، الان کدوم گوشی در حد PS Vita قدرت سخت افزاری و امکانات داره؟ راستی شما مگه خودت تست کردی که میگه ویتا داغ میشه؟

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
چه جالب، الان کدوم گوشی در حد PS Vita قدرت سخت افزاری و امکانات داره؟ راستی شما مگه خودت تست کردی که میگه ویتا داغ میشه؟
ولی خداییش تا یکی دو سال دیگه قدرت سخت افزاری Smartphoneـها همپایه Vita میشه...

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
کی گفته کنسولش داغ میکنه ؟ مگه مایکروسافته که کنسول خراب بفروشه به ملت ؟ بعدم چی میگین تا دو سال دیگه ؟ تا 5-6 ماه دیگه دستگاه ریلیز میشه و قیمتشم خیلی عالیه ... گوشی موبایل مثل این ( که نداریم) بخوای بخری باید 500-600 دلار پول بابتش بدی .

• Like
Reactions: aidin0000

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718

من الان رو گفتم؟؟من گفتم وقتی ویتا عرضه شد گوشی ها خیلی قویترن ...دوست عزیز یکی مثه اپل تو2هسته ای مونده و مشکل داغ شدن باعث شده ایفون5با تاخیر چند ماهه عرضه کنه و الان ویتا 4هسته ای و یه کوره ست ولی سامسونگ تو گلکسی2این مشکل رو حل کرده....الان قراره تو همین پاییز گوشی های 4هسته ای بیان ولی ویتا2012میاد پس خیلی عقبه.....ولی خب واقعیت اینه گوشی ها انچارتد رو ندارن.........درضمن وقتی ویتا معرفی شد خود شونی گفت مشکل داغ شدن مشکل اصلی

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
کی گفته کنسولش داغ میکنه ؟ مگه مایکروسافته که کنسول خراب بفروشه به ملت ؟ بعدم چی میگین تا دو سال دیگه ؟ تا 5-6 ماه دیگه دستگاه ریلیز میشه و قیمتشم خیلی عالیه ... گوشی موبایل مثل این ( که نداریم) بخوای بخری باید 500-600 دلار پول بابتش بدی .
موضوع اینجاست که ملت حاضر نیستن 2 تا دستگاه 4 یا 5 اینچی رو با خودشون حمل کنند و اگر هم قرار باشه بین Smartphone و Handheld Console یکیش رو انتخاب کنند اکثرا Smartphone میگیرند... البته از دکمه ها و آنالوگ و صفحه ی بزرگ و تاچ پشت و این همه استودیوی خفن سونی هم نمیشه گذشت...

• Like
Reactions: 54M113

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
اون چیزی که از ویتا دیدید تازه اولشه...
بعد هیچ وقت یه اسمارت فون که کنسول دستی نمی شه.
و هیچ وقت تکنولوژی اسمارت فون به کنسول نمی رسه.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
[LTR][/LTR]منطقی باشیم اخه کنسول دستی چه تکنولوژی داره که گوشی نداره؟؟؟قبلا فرق میکرد چون فروش اسمارت فون ها پایین بود.ولی الان اسمارت فون هاد فروششون بالاست براهمین بازساز ها به طرف اسمارت فون ها میان چون مثلا شاید100میلیون نفر کنسول دستی داشته باشن ولی1میلیارد اسمارت فون دارن.برا همین کارشناسان پیش بینی کردن گوشی ها جای کنسول رو میگیرن....همین الانشم انویدیا بازی هاps2رو برا تراشه های تاگرا2میزنه احتمال80درصد گوشی ها وتبلت های2012از ps3وxboxقویتر میشن.....دوستان تکنولوژی هر ثانیه در حال پیش رفته و سونی همیشه1سال عقب بوده اینو میشه از گوشی هاش فهمید گوشی های2011سونی رو با گوشی2010اپل.سامسونگ.اچ تی سی و...مقایسه کنین میفهمین چی میگم

• Like
Reactions: Music Addict

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر