سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

AlirezaLesan

کاربر سایت
Aug 4, 2006
455
نام
عليرضا
سلام من دارم كنسول رو 12 ولت مي كنم با روش اول كه 12 ولت رو از چيپ جلو برد گرافيكي مي گيرم اما اين اصلا سيم خوب وصل نميشه با اين چوب ها به چيپ به طرزي كه فن روشن نميشه كه سريع خاموش كردم كنسول رو البته مشكلي نداره فقط اين اتصال است چون وقتي قشنگ سيم رو با دست ميزاري جلو چيپ فن روشن ميشه مي خوام بدونم روش ديگه اي هست مثلا مي تونم لحيم كنم مي ترسم حالا هم وصلش كنم يه بار وسط بازيس خاموش بشه فن و من نفهمم حالا به جز چوب كبريت كار ديگه اي مي شه كرد يا اين كه اگر فقط با چوب كبريت انجام اين روش ممكن هست لطفا مفصل توضيحش بدين خيلي ممنونم

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
سلام من دارم كنسول رو 12 ولت مي كنم با روش اول كه 12 ولت رو از چيپ جلو برد گرافيكي مي گيرم اما اين اصلا سيم خوب وصل نميشه با اين چوب ها به چيپ به طرزي كه فن روشن نميشه كه سريع خاموش كردم كنسول رو البته مشكلي نداره فقط اين اتصال است چون وقتي قشنگ سيم رو با دست ميزاري جلو چيپ فن روشن ميشه مي خوام بدونم روش ديگه اي هست مثلا مي تونم لحيم كنم مي ترسم حالا هم وصلش كنم يه بار وسط بازيس خاموش بشه فن و من نفهمم حالا به جز چوب كبريت كار ديگه اي مي شه كرد يا اين كه اگر فقط با چوب كبريت انجام اين روش ممكن هست لطفا مفصل توضيحش بدين خيلي ممنونم

اگه کنسولت جاسپر است که باید 12 ولت خارجی کنی.

اما اگه نیست قطعا لحیم کن. ( من خودم برای دوستام لحیم کردم) هیچ مشکلی پیش نمیاد.

اونطوری با چسب و چوب که بزنی رد میشه و اگه رد بشه فن ها خاموش میشن و کنسول هوتوتو.

بعد از لحیم اگه خواستی لحیم را جدا کنی. فقط کافیه هویه را داغ کنی و بزاری روی اتصال ، راحت و به طور کامل لحیمت کنده میشه

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
سلام.ببخشید من دستگاهم آرکید فالکون مدل 2008 هستش. متاسفانه از همون ابتدا که دستگاه رو به صورت آکبند گرفتم مشکلی داره که کاملا به طور رندم ولی به دفعات در بازیهای مختلف گیر می کنه و در بعضی بازیها خیلی زیاد میشه.مشکل اینه که این دستگاه بالای 200 دفعه هنگ کرده اما سه چراغ نداده و حتی بعد از خرید هارد و ریختن بازی ها هم چنان این مشکل برقراره.(فکر نمی کنم مشکل از درایو باشه چون بعد از بیرون آوردن بازی هم هنوز در حالت هنگ میمونه و فقط باید خاموشش کنی))به نظر شما راه حل چیه و (چه کسی در کجا)چه قدر هزینه داره؟
خیلی ممنونم......

سلام به همه این 360 دوست ما جدیدا هم فریز زیاد میکنه قبلا اصلا نداشته و اینکه تو بازی هایی مثل L4D و prototype تو بازی بعد از گذشت یه زمانی رنگ زمین و دیوار به رنگ سبز در میاد البته تو این دو بازی متوجه شده تو بازی ای دیگه هنوز تست نکرده البته من prototype رو ازش گرفتم که ببینم رو مال منم همین طوره که دیدم نه درسته پس مشکل از دستگاه اونه آیا GPU ش رو به مرگه یا نه؟
ممنون

دوستان كنسولهاي شما به سمت سه چراغه شدن ميرن.بايد پيشگيري كنيد.
توي اين آدرس ميتونيد علائم سه چراغه شدن رو بخونيد.

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
دوستان كنسولهاي شما به سمت سه چراغه شدن ميرن.بايد پيشگيري كنيد.
توي اين آدرس ميتونيد علائم سه چراغه شدن رو بخونيد.

آقا فک کنم دیگه یک قدمیش باشیم ما این 360 دوستم رفت تو کما امشب ساعت 11:30:(( آخ دلم سوخت براش باز رنگ ها سبز شد و ما هم گفتیم شاید از hdmi کابل امدیم کابل hdmi رو کندیم جاش avi رو زدیم که دیدم ای دل غافل تصویر نداره (کنسول بالا میومد تصویر نداشت) دوباره hdmi رو زدیم یهو تصویر آمد:-" که گفتیم خوب درسته باز کابل avi را زدیم دیدم باز نیست تصویر گفتیم بی خیال بابا همین جوری بازی کن که hdmi رو دوباره زدیم که کلا دیگه تصویر نداد چه با HDMI چ با AVI رو 3 TV هم چک کردیم اما........:(( ولی هنوز ارور 3 چراغ نداده عجیبه نه؟:confused:
یعنی هنوز gpu سالمه؟ پس چرا تصویر نیست:biggrin1:
مشخصات بیمار:فالکون الیت

آقا قربونت ممنون از لینکی که دادی فک کنم جواب من این باشه درسته

نبود صدا و تصوير

اين يه مشكل واضحه.گاهي اوقات هست كه شما كنسولتون رو روشن ميكنيد و هيچ تصويري نداري.حتي صدا هم نداريد.و در كمال تعجب ميبينيد كه دستگاه سه چراغ هم نميشه.دسته هم توسط سيستم شناخته نميشه.
در اين موقع شما بدونيد كه كنسولتون سكته نافص كرده.امكان داره كه كنسول رو خاموش كنيد و روشن كنيد و تصوير بياد و حتي بازي هم بكنيد ولي دوباره اين حالت برگرده.
اين حالت دلايل زيادي داره:
مشكل در GPU
مشكل در HANA يا ANA
مشكل در South Bridge
مشكل در ناند فلش

در بيشتر موارد مشكل در GPU بوجود اومده و باعث سكته ناقص شده.مواظب باشيد.
توجه:
گاهي اوقات اين مساله به خاطر خرابي كه در كابل خروجي صوت و تصوير هست بوجود مياد كه با سكته ناقص توفير داره.

آخرین ویرایش:

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
سلام دوستان من درایو کنسولم با مشکل مواجه شده با اینکه به تازگی لنز رو عوض کردم ولی بعضی اوقات دیسک رو نمیخونه و باید کنسول رو خاموش کنم حدودا 1 ساعت بعد روشن کنم تا مشکل حل بشه و دیسک رو بخونه در ضمن وقتی دیسک رو نمیخونه دیگه درب درایو هم باز نمیشه چیزی که برام عجیبه این هست که از درایو صدائی نمیاد انگار اصلا زور نداره که بخواد دیسک رو بچرخونه راستی من برای 12 ولت از برق درایو استفاده کردم ممکنه مشکل به خاطر این باشه؟

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
سلام اقا خلیل
یه سوال داشتم ازتون:
من داشتم بازی batman:AS رو کنسول 360 بازی میکردم که ییهو صدای بازی قطع شد(از تلویزیون صدای عجیبی درومد) و اول فکر کردم مشکل از تلویزیونه بعد فهمیدم کانال های تلویزیون صدا دارند و در واقع خود بازی هست که صدا نداره البته داشبرد کنسول صدا داشت.وقتی یه بار دیسک بازی رو دراوردم و دوباره گذاشتم صدا برگشته بود.(درست شده بود)
حالا ایا من بدون هیچ ترسی بازی کنم؟مشکلی نیست؟
ممنون میشم جوابمو بدید.

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,703
نام
امیر
آقا فک کنم دیگه یک قدمیش باشیم ما این 360 دوستم رفت تو کما امشب ساعت 11:30:(( آخ دلم سوخت براش باز رنگ ها سبز شد و ما هم گفتیم شاید از hdmi کابل امدیم کابل hdmi رو کندیم جاش avi رو زدیم که دیدم ای دل غافل تصویر نداره (کنسول بالا میومد تصویر نداشت) دوباره hdmi رو زدیم یهو تصویر آمد:-" که گفتیم خوب درسته باز کابل avi را زدیم دیدم باز نیست تصویر گفتیم بی خیال بابا همین جوری بازی کن که hdmi رو دوباره زدیم که کلا دیگه تصویر نداد چه با HDMI چ با AVI رو 3 TV هم چک کردیم اما........:(( ولی هنوز ارور 3 چراغ نداده عجیبه نه؟:confused:
یعنی هنوز gpu سالمه؟ پس چرا تصویر نیست:biggrin1:
مشخصات بیمار:فالکون الیت

آقا قربونت ممنون از لینکی که دادی فک کنم جواب من این باشه درسته

نبود صدا و تصوير

اين يه مشكل واضحه.گاهي اوقات هست كه شما كنسولتون رو روشن ميكنيد و هيچ تصويري نداري.حتي صدا هم نداريد.و در كمال تعجب ميبينيد كه دستگاه سه چراغ هم نميشه.دسته هم توسط سيستم شناخته نميشه.
در اين موقع شما بدونيد كه كنسولتون سكته نافص كرده.امكان داره كه كنسول رو خاموش كنيد و روشن كنيد و تصوير بياد و حتي بازي هم بكنيد ولي دوباره اين حالت برگرده.
اين حالت دلايل زيادي داره:
مشكل در GPU
مشكل در HANA يا ANA
مشكل در South Bridge
مشكل در ناند فلش

در بيشتر موارد مشكل در GPU بوجود اومده و باعث سكته ناقص شده.مواظب باشيد.
توجه:
گاهي اوقات اين مساله به خاطر خرابي كه در كابل خروجي صوت و تصوير هست بوجود مياد كه با سكته ناقص توفير داره.
سلام من سه بار كنسولم در هنگام اجراي بازي همينجور شده صدا وتصوير قطع شده ودسته هم قطع شده دستگاهمو سه ماه خريدم جاسپر هم هست
البته قاب كابلHD/AVرو در آوردم
چجوري اثبات كنم مشكل از GPUهست؟فروشنده ميگه تا ارور نده ما كاري نميتونيم بكنيم!:eek:

تازه يه مشكل ديگه ام اينه كه بعد از هربار خاموش روشن كردن تاريخ و ساعت بازي به هم ميريزه و بر ميگرده به 2005:eek:
كمك كنيد!!!!!:((

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
سلام من سه بار كنسولم در هنگام اجراي بازي همينجور شده صدا وتصوير قطع شده ودسته هم قطع شده دستگاهمو سه ماه خريدم جاسپر هم هست
البته قاب كابلHD/AVرو در آوردم
چجوري اثبات كنم مشكل از GPUهست؟فروشنده ميگه تا ارور نده ما كاري نميتونيم بكنيم!:eek:

تازه يه مشكل ديگه ام اينه كه بعد از هربار خاموش روشن كردن تاريخ و ساعت بازي به هم ميريزه و بر ميگرده به 2005:eek:
كمك كنيد!!!!!:((

ما که بردیم توپخونه فتحی گفت که IC AVI ش سوخته 45 تومن هم خرجش شد فردا قراره بریم بگیریم

ویرایش : البته من گفته بودم مادربرد ش فالکون هست اما وقتی بردیم گفت zypher هست سرش کلاه گذاشته بودن:biggrin1: اینو گفتم که بدونین فالکون هنوز پا بر جاست:biggrin1:

آخرین ویرایش:

DarkSider

کاربر سایت
Sep 2, 2009
286
پیشنهاد میکنید 360 را افقی قرار بدیم یا عمودی؟
اگر یکی مدت زمان بازی کردنش 3یا4 ساعت پشت سر هم باشه به نظر شما به این همه فن و غیره نیاز داره؟

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
پیشنهاد میکنید 360 را افقی قرار بدیم یا عمودی؟
اگر یکی مدت زمان بازی کردنش 3یا4 ساعت پشت سر هم باشه به نظر شما به این همه فن و غیره نیاز داره؟

عمودی و افقی گذاشتن نمیتونه زیاد کمک کنه به کنسول ( این نباید طوری بشه که شما بگید اینطوری بزارم تا کولینگ نکنم)
در کل خوابیده بزاری هم بهتره

فن هم توصیه نمیشه برای کنسول

شما بهتر روش های کولینگ دستی را انجام بدین روی کنسول. ( با انجام این روش ها اگه کنسول شما جاسپر باشه حداقل 5 سال عمر کنسول بیمه میشه)

آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)
آموزش پیاده سازی روش های Airflow Mod برروی کنسول Xbox 360
آموزش نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و چیپ Southbridge کنسول Xbox 360

آموزش کامل باز کردن کنسول Xbox 360

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
سلام دوستان من درایو کنسولم با مشکل مواجه شده با اینکه به تازگی لنز رو عوض کردم ولی بعضی اوقات دیسک رو نمیخونه و باید کنسول رو خاموش کنم حدودا 1 ساعت بعد روشن کنم تا مشکل حل بشه و دیسک رو بخونه در ضمن وقتی دیسک رو نمیخونه دیگه درب درایو هم باز نمیشه چیزی که برام عجیبه این هست که از درایو صدائی نمیاد انگار اصلا زور نداره که بخواد دیسک رو بچرخونه راستی من برای 12 ولت از برق درایو استفاده کردم ممکنه مشکل به خاطر این باشه؟
دوستان کسی راه حلی واسه این مشکل نمیدونه ؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
genaveh

درایو شما چه مدلی است.؟

12 ولت داخلی و گرفتن برق از کانتکتور برق درایو به مرور زمان ثابت شده که باعث مشکلاتی در درایو میشه
بخصوص سری درایوهای سامسونگ.

تعویض درایو میکردید بهتر نبود از تعویض لنز.؟

اگر شک دارید به 12 ولت از طریق کانکتور برق درایو، مجدداً برق فن کنسول رو عادی کنید و یا 12 ولت خارجی
کنید تا تردید از بین بره.

در غیر این صورت باید مشکل اساسی چک بشه و در صورت مشکل دار بودن درایو باید متحمل ضرر شوید و یک درایو دیگر تهیه کنید.

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
genaveh

درایو شما چه مدلی است.؟

12 ولت داخلی و گرفتن برق از کانتکتور برق درایو به مرور زمان ثابت شده که باعث مشکلاتی در درایو میشه
بخصوص سری درایوهای سامسونگ.

تعویض درایو میکردید بهتر نبود از تعویض لنز.؟

اگر شک دارید به 12 ولت از طریق کانکتور برق درایو، مجدداً برق فن کنسول رو عادی کنید و یا 12 ولت خارجی
کنید تا تردید از بین بره.

در غیر این صورت باید مشکل اساسی چک بشه و در صورت مشکل دار بودن درایو باید متحمل ضرر شوید و یک درایو دیگر تهیه کنید.
درایو سامسونگ هست خلیل جان حالا این روشی رو که گفتید تست میکنم ببینم مشکل از چی هستش.
اشتباه بنده همین بود که به جای تعویض درایو لنز رو عوض کردم !
کلا درایو کنسول عوض بشه خیلی بهتره .
ممنون:smile:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر