سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
esisuzuki
بنده مدت 3 ماه است که 360 الیت خریدم و از دیسک های بد مالزی استفاده کردم و دستگام 3 بار هنگ کرده ایا ممکنه از دیسک ها باشه ؟ خیلی ممنون .

با توجه مطالب گذشته تاپیک، که قطعاً نخواندید، موقع هنگ کردن کنسول برای تست صحت این موضوع برروی
دکمه Eject درایور بزنید، اگر وارد داشبورد کنسول شد با احتمال قوی مشکل میتونه یا از بازی و یا از دیسک باشه.
در غیر این میشه احتمال داد مشکل از کنسول هستش.

این تاپیک رو هم بخونید تست و بررسی کیفیت انواع دیسک ها (اوریجینال، رایتی، استمپری غیر اوریجینال)
و دیگر از دیسک های مالزی تا حد امکان استفاده نکنید.

xArash-360
بله ولی کاملا نمیتونیم بگیم از دیسک هاست.از افراد متخصص که تو سایت هستن سوال کنید.

قوانین سایت
قانون شماره 7) لطفا در صورتی که جواب سؤالی را نمی ‌دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک (یا سؤال) شود خودداری فرمایید. چنانچه در رابطه با موضوع یا سؤال مطرح شده اطلاعات لازم را ندارید هیچ لزومی وجود ندارد تا پستی در رابطه با آن بزنید. در صورت مشاهده پست های اضافی برخورد جدی خواهد شد.

m.dehghani65
با سلام
درصورت انجام Airflow Mod و نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و فن اضافه روی سینک 2 gpu ایا 12ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 الزامیست؟

قطعاً این روش ها در تهویه بهتر کنسول و کاهش گرمای قطعات تاثیر قابل توجهی دارد
ولی مورد الزامی نیست که بگیم حتماً و صددرصد باید انجام بشه، ولی انجامش به هیچ جایی ضرر نمیزنه
که انجام ندادن اون ممکنه بزنه.

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
یکی از دوستانم 360 داره که کپی خور نکرده و بازی اورجینال استفاده می کنه درایوشم سامسونگ هست می گه وقتی بازی اورجینال می زارم توش یه پیغام میاد م یگه لطفا دیسک اورجینال رو بزارید تو دستگاه یه همچین چیزی بعد چند بار که هی دیسک رو در میاره دوباره می زاره درست می شه اشکال از چیه ؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام به همه ی استادان گرامی
ببخشید من یک کنسول 360 الیت دارم که حدود 1 ماه هست که خریدمش.من هنگام بازی کردن دیدم که بعضی موقع ها یک تیک کوچیک ایجاد می شه (کمتر از 1 ثانیه)ودر هر سا عت 2 یا 3 بار ایجاد می شه و گاهی هم اصلا همچین اتفاقی نمی افته و تا حالا فریز شدید نکرده .آیا نگران کننده هست؟باید چه کار کنم؟
ممنون

ببخشید دوباره پست دادم.می خواستم بدونم که آیا لازمه اقدامی کنم؟

آیا بازی از روی هارد اجرا میشه یا دیسک.؟

در همه بازی ها اینطور هستش یا فقط برای بازی خاصی.؟

اون دو سه ساعت یک سره کنسول روشن و در حال بازی هستش.؟

یا اینکه هر یک ساعت خورده ای استراحت میدید توی داشبورد.؟

همیچ کدوم از روش های Cooling دستی رو برروی کنسول انجام داید یا نه.؟

در کل فکر نکنم با این توصیفی که کردید مشکل چندان خاصی باشه، ولی بازم باید بررسی بشه
و دید که تا چه این این تیک ها تاثیر گذار هستش و به چه دلیل.!

bnmnb

کاربر سایت
Feb 24, 2009
26
ممنون از پاسخ شما
1)روی دیسک
2)در 2 تا بازی که انجتم دادم (در گیرز آف وار 2 کمتر و در assassins creed بیشتر)
3)نه تا به حال3 ساعت پشت سر هم بازی نکردم و در روز 3 یا 4 ساعت بازی می کنم که در این حین تیکها صورت می گیره.
4)توی داشبورد استراحت نمی دم خاموشش می کنم بعد از 1 یا 1.5
5)نه هیچ کدام رو انجام ندادم.
البته همه روزه این طور نیست
ممنون.:love:

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,547
نام
امیر
ممنون از پاسخ شما
1)روی دیسک
3)نه تا به حال3 ساعت پشت سر هم بازی نکردم و در روز 3 یا 4 ساعت بازی می کنم که در این حین تیکها صورت می گیره.
چیز مهمی نیست. ولی اگر زیاد بشه و کم کم هنگ هم بکنه و ... اون وقت باید دقیقا بررسی بشه.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
ممنون از پاسخ شما
1)روی دیسک

از چه دیسکی استفاده میکنید، اگر رایتی هستش چه مارکی هستش.؟
اگر از این مالزی ها هستش چرا استفاده می کنید، بهتره این مطلب رو بخونید.
تست و بررسی کیفیت انواع دیسک ها (اوریجینال، رایتی، استمپری غیر اوریجینال)
صفحات تاپیکش رو به کل و با دقت بخونید.

برای استراحت دادن هم سعی کن وارد داشبورد کنسول بشی 20 الی 30 دقیقه اونجا استراحت
بدی خیلی بهتر از اینکه هستش به یکباره کنسول رو خاموش کنید.

برای روش های Cooling هم بهتره کم کم هر چه زودتر اقدام کنید
قطعاً در تهویه بهتر کنسول و کاهش گرمای اون تاثیر مثبتی خواهد داشت.
تمامی آموزش های موربوطه برای انجام روش های توی همین تالار Repair & Problems Solution هستش.

در نهایت بگم که این قوی احتمال وجود داره که مشکل از دیسک و عمل خواندن بازی توسط درایور و لنز اون باشه
که در ان لحظه کسری از ثانیه طول کشیده باشد.

شما بهتر است بازی ها تون رو در هارد کنسول نصب کنید و از روی هارد اجرا کنید
هم عمر و کار کرد درایور و لنز کنسول بیشتر می شود و هم سرعت لود و اجرای بازی نسبت به قبل تا حدی کمتر می شود.

موفق باشید

حق نگهدار

DAVOOD THE GREAT

کاربر سایت
Jan 22, 2008
201
ببخشید چند تا سوال دارم ! اول اینکه طرز کار این دسته های بی سیم و قیمتشون رو بگید؟ بعد با برق شارژ میشه؟
چیزهای مورد نیازش چی هست؟بعد میشه هم زمان از یک دسته ی بی سیم و با سیم استفاده کرد؟ بعد دستهی با سیم رو میشه بی سیم کرد؟ بعد کدوم بهتره باسیم یا بی سیم؟
ین همین سوال ها رو من تو یک تاپیک دیگه مطرح کردم جواب ندادن فکر کردم بیام اینجا مطرح کنم (که فکر کنم جاش اینجا باشه) ممنون میشم اگر جواب بدید

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
ببخشید چند تا سوال دارم ! اول اینکه طرز کار این دسته های بی سیم و قیمتشون رو بگید؟ بعد با برق شارژ میشه؟
چیزهای مورد نیازش چی هست؟بعد میشه هم زمان از یک دسته ی بی سیم و با سیم استفاده کرد؟ بعد دستهی با سیم رو میشه بی سیم کرد؟ بعد کدوم بهتره باسیم یا بی سیم؟
ین همین سوال ها رو من تو یک تاپیک دیگه مطرح کردم جواب ندادن فکر کردم بیام اینجا مطرح کنم (که فکر کنم جاش اینجا باشه) ممنون میشم اگر جواب بدید

نکته:
پست شما رو دیده بودم ولی دیدم کسی جواب داد دیگه چیزی ننوشتم.
دوستان باید رعایت کنند که سوال پرسیده شده رو کامل جواب بدند اگر قرار باشه اینطور بخواید
جواب دید ( فوق خلاصه ) بهتره که اصلا جواب ندید چون هم باعث میشه که دیگران دیگه جواب ندند و ایشون به جواب
سوالش به درستی نرسه.

اول اینکه طرز کار این دسته های بی سیم و قیمتشون رو بگید؟

طرز کار خاصی ندار، یک دکمه گرد سفید رنگ به نام Connect Button برروی دسته هستش

Wireless-controller-callout.jpg

همچنین یک دکمه دایره ی سفید رنگ در جلوی کنسول هستش

xbox360_1.jpg

شما بعد از روشن کردن کنسول این دو دکمه رو با هم فشار میدید تا کنسول دسته را شناسایی کنه.

همچنین می توانید کنسول که خاموش هستش، برروی ارم زیر برروی دسته فشار دهید تا بوسیله دسته کنسول روشن بشه، اون وقت بازم دسته برای کنسول شناسایی میشه.

Wireless-controller-ROL_clo.jpg
Wireless-binding2.jpg

درباره قیمت اون توی 40 تومن میچرخه قیمت نوش.

بعد با برق شارژ میشه؟

برای دسته هم از باطری های معمولی میشه استفاده کرد یا باطری ها شارژی.

Battery-insertion.jpg

یک Kit شارژ هم وجود داره برای دسته های بی سیم که مثل کاری باطری گوشی رو انجام میده
و از طریق خود پورت USB کنسول باطری شارژ میشه

xbox-360-play-and-charge-kit-1.jpg
ILM-PlayAndCharge.jpg

چیزهای مورد نیازش چی هست؟

چیزهای مورد نیاز خاصی نمی خواد جزء وارد ذکر شده فوق

بعد میشه هم زمان از یک دسته ی بی سیم و با سیم استفاده کرد؟

بله امکانش هست.

بعد دستهی با سیم رو میشه بی سیم کرد؟

این رو شنیده بودم ولی تا الان مطلبی در موردش نخوندم و تا الان زیاد دنبالش نگشتم.

بعد کدوم بهتره باسیم یا بی سیم؟

قطعاً دسته بی سیم.

همون جایی که سوال کرده بودید درست بودش.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقایون ایا راهی هست که بشه کنسول 12 ولت رو به حالت اولش برگردوند؟

اگه سوکت سیم فنها رو نکندی بزنش سر جای خودش که کنار فنها و روی بورد هستش . اگه کندیش که بازم میشه سر جای سوکت لحیمشون کنی .

m.dehghani65

کاربر سایت
Oct 12, 2008
26
با سلام
من کنسولم رو 12 ولت کردم با برق DVDو بعدش وقتی کنسول رو روشن کردم خودش به صورت انی خاموش شد بعد دوباره کنسول رو وا کردم و متوجه شدم که کانکتور پشت DVDرو برعکس زده بودم از وقتی درستش کردم کنسول روشن میشه ولیِDVD ها چه بازی و چه مدیا رو نمیخونه،(Readingمیکنه ولی بعدش میزنه Open try)، می خواستم بدونم فاتهش خوندس یا اینکه درایو مشکل پیدا کرده و باید عوضش کنم؟ اصلا میشه حالا درایوشو عوض کرد؟ یعنی cd_keyقابل اصتحلال هست؟

آخرین ویرایش:

Ramin_x360

کاربر سایت
Aug 9, 2007
169
سلام
دوستم یه مشکلی داره:
وقتی بازی میکرد بعد از 5 الی 10 دقیقه بازی قفل میکرد و دیگه راهی جز خاموش روشن کردن نداشت ولی 3چراغ نمیداد من رفتم داشبرد جدیدو بهش دادم دیگه وقتی نصب کرد فقط لوگوی ایکس باکس می یاد و همونجا قفل میکنه :-"چیکار کنه؟

timemachine2029

کاربر سایت
May 18, 2008
543
نام
......................
6

سلام
دوستم یه مشکلی داره:
وقتی بازی میکرد بعد از 5 الی 10 دقیقه بازی قفل میکرد و دیگه راهی جز خاموش روشن کردن نداشت ولی 3چراغ نمیداد من رفتم داشبرد جدیدو بهش دادم دیگه وقتی نصب کرد فقط لوگوی ایکس باکس می یاد و همونجا قفل میکنه :-"چیکار کنه؟

360 شما در حال 3 چراغ شدنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر