سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام
من دستگاهمE74 میداد و تک چراغ بود الان x-clamp کردم وقتی دستگاه رو روشن میکنم 3 چراغ میده ولی نه فنش کار می کنه و نه سینکها داغ میشن. راستی قبل از x-clamp کردن هم فنش کار میکرد وهم هر دو هیتسینک گرم میشدن. لطفا راهنماییم کنید. کد خطاش هم 0001 یعنی برقش مشکل داره؟

این پیغام و این خطا مشکل PSU یا همون پاور کنسول هستش.
چون X-Clamp کردید و با توجه به کارهایی که دوستان برروی کنسول های خراب خودشون
انجام دادند، میشه گفت که شما X-Clamp رو درست انجام ندادید و پیچ ها رو بیش از حد محکم کردید.

که همچین پیغامی به شما میده. در بعضی از موارد هم دیده شده که پاور کنسول چراغ قرمز میشه
که با شل کردن پیچ ها دوباره میشه چراغ سبز PSU رو گرفت.

خیلی وقت پیش هم یکی از بچه های سایت دقیقاً همین مشکل شما رو داشته.

m.dehghani65

کاربر سایت
Oct 12, 2008
26
این پیغام و این خطا مشکل PSU یا همون پاور کنسول هستش.
چون X-Clamp کردید و با توجه به کارهایی که دوستان برروی کنسول های خراب خودشون
انجام دادند، میشه گفت که شما X-Clamp رو درست انجام ندادید و پیچ ها رو بیش از حد محکم کردید.

که همچین پیغامی به شما میده. در بعضی از موارد هم دیده شده که پاور کنسول چراغ قرمز میشه
که با شل کردن پیچ ها دوباره میشه چراغ سبز PSU رو گرفت.

خیلی وقت پیش هم یکی از بچه های سایت دقیقاً همین مشکل شما رو داشته.

آقا من پیچها رو شل کردم گذاشتم 2 چراغ هم شد ولی باز هم 3چراغ میده و تصویر هم نداره و هیت سینک گرافیکشم بشدت داغ میشه. به نظرتون اشکال از چییه؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
آقا من پیچها رو شل کردم گذاشتم 2 چراغ هم شد ولی باز هم 3چراغ میده و تصویر هم نداره و هیت سینک گرافیکشم بشدت داغ میشه. به نظرتون اشکال از چییه؟

یکی از دلایل دو چراغ قرمز که به موقعیت مشکل شما نزدیک هستش شل بودن بیش از حد
سینک هستش که دمای پردازنده از کنترل دستگاه خارج میشه.

یک سوال:
شما هر دو پردازنده CPU و GPU رو X-Clamp کردید یا فقط یکی رو.
مشکل معمولاً از یکی از دو پردازنده هستش ولی همون بستن پیچ ها به شیوه نادرست
میتونه برای اون یکی پردازنده ایجاد مشکل، پس باید خیلی با دقت و مرحله به مرحله این کار
رو انجام بدید، اگر گردی یک پیچ رو در نظر بگیرد اون رو به 10 بخش تقسیم کنید که با چرخش
کل ده بخش پیچ یک دور بزنه.

بعد یک موردی هستش که باید خودت تشخیص بدی که صدمه به کدوم بخش پردازنده بیشتر از
همه وارد شده و باید فشار رو روی کدوم بخش بیشتر یا کمتر کنی.

البته نمیشه گفت که سه چراغ فقط مشکل پردازنده کنسول هستش
شما هنوز نگفتید که این سه چراغ قرمزی که دارید چه پیغامی پشت اون هستش
ممکن هستش که با دور هر پیچ و سفت و یا شل شدت سینک همون سه چراغ رو بده
ولی کد های اون با هم متفاوت باشه.

پس در هر باری که تست میکنید باید سریع کد اون رو هم بگیرد تا متوجه پیش رفت کار بشید
ممکنه که در آخر با دو جین از کد های مختلف مواجه بشید، که طبیعی هستش.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
دست دوم نخریدی؟شاید هم شانست بد بوده البته کارهای کولینگ هم که نکردی تاثیر داره.چون هنوز اوضاعت خراب نیست روش دوم کافیه(بدون واشر فکر کنم کافی باشه) حتما بعدش کارهای کولینگ رو انجام بده.تا اینکار رو نکردی هم دیگه دستگاه رو روشن نکن.
مرسی دوست عزیز
من در پستهای قبلی براتون نوشتم من به محضض خریدن دستگاه اونو با یه آداپتور 12 ولت کردم و روش ورق آلمینیوم برای هدسینکها اجرا کردم ولی باز هم این مشکل را داشت .
البته دیروز من در حالی که با دستگاه کارم تمام شد دستگاه رو باز کردم که ببینم سینکها خیلی داغ میکنند که متوجه شدم اولین باری که من دستگاه رو بازکردم هشت پیچ پشت ایکسها رو خوب سفت نکرده بودم و اونها رو سفت کردم آیا احتمال داره بخطر همین گیچها بوده باشه البته من مادر برد رو هیچ وقت از قاب فلزی جدانکردم بصورت اشتباهی دفعه اول فقط اونارو باز کردم بعد فهمیدم که ربطی به باز کردن قاب نداره دوباره بستمش ولی اون موقع هم سفتش کرده بودم فکر کنم موقعی که داغ میشه باید سفتش کرد به هرحال ایکس کلمپش کنم یا خیر .
با تشکر فراوان

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
مرسی دوست عزیز
من در پستهای قبلی براتون نوشتم من به محضض خریدن دستگاه اونو با یه آداپتور 12 ولت کردم و روش ورق آلمینیوم برای هدسینکها اجرا کردم ولی باز هم این مشکل را داشت .
البته دیروز من در حالی که با دستگاه کارم تمام شد دستگاه رو باز کردم که ببینم سینکها خیلی داغ میکنند که متوجه شدم اولین باری که من دستگاه رو بازکردم هشت پیچ پشت ایکسها رو خوب سفت نکرده بودم و اونها رو سفت کردم آیا احتمال داره بخطر همین گیچها بوده باشه البته من مادر برد رو هیچ وقت از قاب فلزی جدانکردم بصورت اشتباهی دفعه اول فقط اونارو باز کردم بعد فهمیدم که ربطی به باز کردن قاب نداره دوباره بستمش ولی اون موقع هم سفتش کرده بودم فکر کنم موقعی که داغ میشه باید سفتش کرد به هرحال ایکس کلمپش کنم یا خیر .
با تشکر فراوان

ببین اول error دستگاه رو ببین مال چیه،دوما من از روی تجربه میگم اون xها رو دربیاری فقط پیچها رو بذاری بهتره من خودم این کار رو کردم.اگر نمیخوای x ها رو دربیاری سعی کن با سفت کردن تدریجی(همون طور که police-110 گفته)و تست کردن دستگاه به سفتی مورد نظر برسی ولی نظر من اینه که x ها رو بیخیال شی...

با توجه به اینکه میگی با وجود روشهای کولینگ هم مشکل داشتی حدث میزنم با باز کردن اشتباهی پیچها باعث تغییر شکلشون شدی(هر چند جزئی)که گرم شدنشون سبب سه چراغ میشه

sn@ke

کاربر سایت
Jun 9, 2008
0
نام
علیرضا
آقا سلام
من کنسولم 1چراغ داد eror e71 هم داده راستش داشتم بازی می کردم صفحه گیر کرد خاموش کردم روشن کردم درست شد ولی دوباره فردا روشن کردم 1چراغ داد :((
چیکار کنم:(

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
آقا سلام
من کنسولم 1چراغ داد eror e71 هم داده راستش داشتم بازی می کردم صفحه گیر کرد خاموش کردم روشن کردم درست شد ولی دوباره فردا روشن کردم 1چراغ داد

ممکنه مال update dashboard باشه که البته من بعید میدونم،من تجربه این error رو دارم دقیق معلوم نیست مال چیه،تنها راه امتحان x-clamp هست.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
مرسی دوست عزیز از وقتی که گذاشتید :
من آخرین باری که اینکار انجام شد بعد یک ربع گذشتن با بازی GHOST RECON2 این سه چراغ اومد .
البته بعد از سفت کردن اون پیچها از دیروز دیکه سه چراغه نشد .
لطفا طریقه بهینه استفاده کردن از این دستگاه باتوجه به روشهای کولینگی که انجام دادم مثلا هر سری چند ساعت روشن باشه بهتر چند ساعت خاموش باشه در حالت داشبورد چطور ممنون میشم .
سوال آخر ةآیا اون پیچها که پشت قاب آهنی دستگاه است که زیر اون ایکسها هست سینکهارو نگه داشته است . آیا فکر میکنید که اون گیچهارو سفت کردم دیگه سه چراغ نمیشه .
مرسی

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من آخرین باری که اینکار انجام شد بعد یک ربع گذشتن با بازی GHOST RECON2 این سه چراغ اومد .
البته بعد از سفت کردن اون پیچها از دیروز دیکه سه چراغه نشد .
لطفا طریقه بهینه استفاده کردن از این دستگاه باتوجه به روشهای کولینگی که انجام دادم مثلا هر سری چند ساعت روشن باشه بهتر چند ساعت خاموش باشه در حالت داشبورد چطور ممنون میشم .
سوال آخر ةآیا اون پیچها که پشت قاب آهنی دستگاه است که زیر اون ایکسها هست سینکهارو نگه داشته است . آیا فکر میکنید که اون گیچهارو سفت کردم دیگه سه چراغ نمیشه .
مرسی

خب خدا رو شکر،اینجور که معلومه از پیچها بوده.از روشهای کولینگ گفتی air flow و 12v رو انجام دادی.اگه میتونی هیتسینک روی رم و southbridge رو انجام بده.قرار دادن فن سمت راست دستگاه (قسمتی که x ها قرار میگیرن هم خوبه چون از گرم شدن بیش از حد اونها جلوگیری میکنه،صفحه 97 و 98 رو ببین عکس گذاشته شده.
از نظر زمان هم فکر کنم بعد از هر 2 ساعتی که بازی کردی بذار یه یک ساعتی استراحت کنه(خاموش کنی بهتره)،البته با وجود بازی هایی مثل oblivion خیلی سخته!!!

در مورد سوال اخر هم بله،اون سینکها رو نگه داشته.

razps5

کاربر سایت
Mar 4, 2008
74
نام
Alireza
دیسکای ایکس 360 این مالزیا که طلایی رنگن و کنارشم ژله بهتره
یا این نقره ایا که جعبه هم داره
یه فروشنده اینو داره میگه طلاییا ضرر داره برای درایو
یکی دیگشم میگه نقره ایا ضرر داره لطفا منو یکی راهنمایی کنه؟؟؟
درایوم بنکیو هست پال

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
درایوم بنکیو هست پال

کلا این دیسک ها تو دراز مدت ردایو رو خراب میکنن،همون کپی ها بهترن.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
درایوم بنکیو هست پال

کلا این دیسک ها تو دراز مدت درایو رو خراب میکنن،همون کپی بنفش ها بهترن.

EMAte

کاربر سایت
May 21, 2007
88
نام
Amir EMAte As'adi
کمک

من Dead Space رو گذاشتم و Update جدید داد, بعد وقتی Update تموم شد و دستگاه reset شد, این پیغام رو داد Console Cannot upadte , contact Microsoft or visit www.xbox.com/support
البته کامل جملش یادم نیست! هیچ دکمه ای هم کار نمی کرد,مجبور شدم Console رو خاموش روشن کنم. بعدم رفت تو بازی! حالا این مشکلش چیه? یعنی دیگه Update نمی شه؟:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر