سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

m.sarsh

کاربر سایت
Aug 20, 2006
463
نام
محمدرضا
حالا مي خواستم ببينم اين 12 ولته كردن فنا تاثيرش از فن بيشتره؟ به نظرتون اين كار رو بكنم؟
بله باعث میشه فنها بیشتر خنک کنند.

ولی 12 ولت نکن.

برو 9 ولت کن.چونکه با میزان خنک کردنش با 12 ولتی هیچ فرقی نداره و صداش هم کمتره.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
حالا مي خواستم ببينم اين 12 ولته كردن فنا تاثيرش از فن بيشتره؟ به نظرتون اين كار رو بكنم؟

مسلما تاثیره بیشتری داره . من خودم 12 ولت کردم زمین تا آسمون کنسولم خنکتر کار میکنه . البته اینرو هم بگم فن هم برای پشتش بگیر (هر دو لازمه ).در ضمن سعی کن برق فنهای کنسولتو از بیرون کنسول بگیری (آداپتور) اینطوری خیالت راحتتره . انجامشم راحتتر هستش .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
بله باعث میشه فنها بیشتر خنک کنند.

ولی 12 ولت نکن.

برو 9 ولت کن.چونکه با میزان خنک کردنش با 12 ولتی هیچ فرقی نداره و صداش هم کمتره.

ببخشید اظهاره نظر میکنم ولی من خودم 12 ولت کردم با 9 ولت هم امتحان کردم مسلما 12 ولت خیلی خنکتر میکرد . با 12 ولتrpm فنها بیشتره در نتیجه هوای بیشتری رو بیرون میده . تازه من برای هر فن یه آداپتور گذاشتم تا از نهایت سرعتشون استفاده کنم(البته صداش زیاده ولی ارزششو داره ) . نمیدونم چطور میگید با 9 ولت فرق نداره ؟
صدای کمتر فنها در 9 ولت هم بهدلیل پایین تر بودنه دور فنهاست .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
دوستان اگه دیسکی پیغام Unplyble Disk بده مشکل از کجاست و راهی برای خوندن اون دیسک روی دستگاه وجود داره؟

یا لنزه کنسولت مشکل داره که باید تنظیم کنی .یا دیسکت خش داره تمیز کنی شاید بخونه . یا اینکه دیسک شما بد رایت شده که باید عوض کنی . دلیله دیگه ای وجود نداره;)

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
ببخشید اظهاره نظر میکنم ولی من خودم 12 ولت کردم با 9 ولت هم امتحان کردم مسلما 12 ولت خیلی خنکتر میکرد . با 12 ولتrpm فنها بیشتره در نتیجه هوای بیشتری رو بیرون میده

نه. حجم هوای مکنده‌شونده‌ی داخل تونل سفیدرنگ محدوده و اگه الان یه فن 220 ولت هم بذاری، فقط پره‌ها تندتر می‌چرخن و جریان هوا بیشتر نخواهد نشد.

In carries on dropping as the voltage increases but interestingly seems to max out at around 10v where it will not cool any more. I think this is because the fan cannot feed in any more air (limited by the air space infront of the fan/shroud), so it’s just spinning faster but not actually moving any more air. In other words it’s just creating noise / turbulence.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
مي خواستم ببينم چطوري بايد كد 3 چراغ قرمز رو بگيريم؟

* Turn the xbox 360 on, and wait till the 3 red lights are flashing.
* Press and hold the sync up button (the small white one), while holding that button press the eject button.
* The LEDs will now blink the first number in the code (as described below).
* Release the eject button and press it again.
* The LEDs will now blink the second number of the code.
* The LEDs will now blink the third number of the code.
* The LEDs will now blink the forth number of the code.
* The LEDs will go back to the 3 red flashing lights.

Here is how you interpret the LEDs to get the code number:

* All four lights flashing - 0
* One light flashing - 1
* Two Lights flashing - 2
* Three lights flashing - 3

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
ببخشید اظهاره نظر میکنم ولی من خودم 12 ولت کردم با 9 ولت هم امتحان کردم مسلما 12 ولت خیلی خنکتر میکرد

چطوری اندازه‌گیری کردی و فهمیدی بیشتر خنک می‌کنه؟ گرماسنج روی هسته‌ی GPU و CPU گذاشتی؟ لطفا اگه وقت داری به صورت علمی و دقیق میزان تفاوت رو به ما نشون بده.

نمیدونم چطور میگید با 9 ولت فرق نداره ؟
Stock fan voltage (5.4v) maintains the temp @ 59 Deg C, dropping to the ‘sweet spot’ between 7v and 8v (noise vs cooling) @ approx 55-50 Deg C. In carries on dropping as the voltage increases but interestingly seems to max out at around 10v where it will not cool any more. I think this is because the fan cannot feed in any more air (limited by the air space infront of the fan/shroud), so it’s just spinning faster but not actually moving any more air. In other words it’s just creating noise / turbulence.

Nod

کاربر سایت
Sep 2, 2007
385
نام
امیر محسن
Bache Salam
Kheili Bebakhshid Az Hame Ke Ba Fonte Farsi Neminevisam
Man Alan Xbox360 Am Kharab Shode Vali Man Fan Ham Dashtam[3ta Fan Bood]
Vali Nemidoonam Chera Kharab Shode?
Ba Inke Fan Dashtam Akhe Chera?:((:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند