سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
فکر نکنم زیاد به بعد از فوریه بودن ربط داشته باشه .من اول یدونه uc داشتم تاریخش برای 29 اکتبر 2006 بود که خراب شد رفت پیکارش این اسیا هم که دارم برای می 2006 هستش .

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
بچه ها من کنسولم که زیاد روشن می زارم بعد از اینکه خاموش می کنم یه صدایی میاد تق تق
بعد از چند ساعتم که سرد میشه روشن می کنم همین صدا میاد
می گم ماله انبساط . انقباض نیست ؟؟
بعضی Tv ها هم اینجوریه

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,436
نام
علی
بچه ها من کنسولم که زیاد روشن می زارم بعد از اینکه خاموش می کنم یه صدایی میاد تق تق
بعد از چند ساعتم که سرد میشه روشن می کنم همین صدا میاد
می گم ماله انبساط . انقباض نیست ؟؟
بعضی Tv ها هم اینجوریه

این صداها طبیعیه کنسول من هم همین صداها رو میده !
به خاطر همین انبساط و انقباض هست ;)

Mil@D-777

کاربر سایت
Jul 16, 2006
950
نام
میلاد
ماله همه اینطوری هستش طبیعیه زیاد کار می کنه وقتی خسته می شه یه چندتا قلنج می شکونه حالش جا بیاد نگران نباش :cheesygri

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
پيشنهاد من هم اينه كه ببري پيش آقاطاهر چون از همه لحاظ ايشون OK هستن;) ولي خواستم يك نكته اي رو اين جا بگم. چندوقت پيش كه من با طاهرجان صحبت ميكردم ايشون گفتن حتي كمپ هاي زير Heatsink هاي CPU - GPU بروي برد تاثير منفي دارن (كمپ ها حالا نميدونم اسمشو درست گفتم يا نه خلاصه اون نگه دارنده هاي ضربدري مانند هستن كه Heatsink هارو نگه ميداره) و تو فرومهاي خارجي توصيه شده بجاي اونها از واشرهايي استفاده بشه كه ضرر اونها كمتره. تمام اين صحبتهام براي اين بود كه حل Error سه چراغ فقط مربوط به سشوار كردن نميشه و بايد خودتون تغييرات اساسي روي برد ايجاد كنين كه بهترين نمونش هم گذاشتن Heatsink روي رمهاست كه اين خيلي به پايداري دستگاه كمك ميكنه.
موفق باشيد
اون چيزي كه من پشت تلفن خدمت شما گفتم X-Clamp بود به معناي "گيره ايكس شكل"
آزمايشات انجام شده ثابت كرده كه اين گيره ها در دراز مدت اثر منفي روي برد اصلي ميذارن. به اين صورت كه با وارد كردن فشار به قسمت مركزي زير چيپهاي CPU‌و GPU باعث ايجاد قطعي در پايه هاي BGA اين چيپ ها ميشه كه همين امر يكي از دلايل اصلي مشكل سه چراغ قرمز هست !
براي برطرف كردن اين مشكل هم روشهاي متفاوتي پيشنهاد شده كه خلاصه شون اينه كه بجاي اين X هاي مزخرف بايد از تعدادي واشر استفاده كرد و به اين روش Heat Sink ها رو روي برد محكم كرد بدون اينكه فشار اضافيي به بخشهاي ديگه وارد بشه ! (اينم يكي ديگه از ضعف هاي طراحي در اين كنسول هست، من نميگم اگر من بودم خيلي بهتر طراحي ميكردم، بلكه منظورم اينه كه براي يه همچين محصولي كه قراره ميليون ها نسخه از اون به دست من و شما برسه، بايد دقت بيشتري در طراحي ميكردن)
در اين مورد يك مقاله سر فرصت تهيه ميكنم و ميذارم تا هر كس خواست اين تغييرات رو در كنسولش ايجاد كنه. من خودم حدود 2 ماهي هست كه اين كار رو كردم و كنسولم بدون مشكل داره كار ميكنه. البته من بلاهاي خيلي زيادي سر كنسولم آوردم كه اگه بخوام ازشون عكس بذارم يكمي ترسناكه ! :biggrin1:
موفق باشيد

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
دستگاه موقعي دچار اين مشكل ميشه كه تعداد Overheat ها بالا بره يعني دستگاه هم مشكل گرمايي داشته باشه يا به طور مناسب نگه داري نشه و از فنهاي خنك كننده اضافي استفاده نشه. شما بهترين كاري كه ميتونيد براي نگهداري دستگاهتون انجام بديد خنك نگه داشتن دستگاه هست كه هم ميشه از طريق خود دستگاه مثل 12 ولت كردن فنها و يا گذاشتن Heatsink روي چيپ رمها و هم از خارج اون مثل گزاشتن اينتركولر و گذاشتن دستگاه در مكانهاي باز اين كارو انجام داد.
موفق باشيد

سعید جان اگه داشتی یک عکس از نحوه گزاشتن Heatsink روی چیپ رمها بزاری ؟

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
سعید جان اگه داشتی یک عکس از نحوه گزاشتن Heatsink روی چیپ رمها بزاری ؟
اين دو تا عكس رو كه گرفتم ببينيد :

ramheatsink.jpg

اين دو تا Heat sink براي دو تا چيپ رم كه روي برد هستن و در دسترس.

southbridgeheatsink.jpg

اين هم يك Heat sink براي چيپ south bridge كه در زير درايو كنسول قرار داره.

انجام اين كارها ضروري نيست. در ضمن در صورت انجام دادن نادرست، بجاي خنك تر شدن چيپ ميتونه باعث داغ تر شدن اونها هم بشه و كار رو خراب كنه !
موفق باشيد

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
بعد اقا طاهر چجوري سر جاشون مي ايستن؟
پيچ بهشون بستي؟
نه، با استفاده از چسب مخصوص سر جاشون محكم شدن. البته لطفاً اگه ميخوايد اين بحث رو ادامه بديد، بريد تو تاپيك "مشكلات كنسول". اين بحث زياد به اين تاپيك ربطي نداره.

vbigdeli

کاربر سایت
Aug 2, 2006
473
نیازی به گذاشتن هیت سینک روی رم ها نیست،چون از همین رم ها روی کارت گرافیک استفاده میشه و اکثرا هم بدون هیت سینک هستن و برای اورکلاک کردن رم ها بیشتر روی کارت گرافیک های گران بالای 200 هزار تومان می ذارن...بنظرم فایده چندانی نداره.

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
خیلی ممنون میشم اگه یک مقاله در مورد مقابله با این خطرات احتمالی بزارین .
ولی ممکنه به درد من نخوره چون من هنوز جرعت نکردم کنسولو باز کنم .:p

ببخشید آقا طاهر نمیشه اون هتسینک ها رو با خمیر سیلیکون که زیر Cpu میزنن اونجا محکم کرد .
اسم اون چسب هایی که شما میگید چه ؟

Last edited by a moderator:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
براي چسبوندن هيت سينك به چيپ ها بايد از چسب مخصوص كه قابليت انتقال حرارت رو داره استفاده كرد. به قولي Thermal Adhesive

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين
نیازی به گذاشتن هیت سینک روی رم ها نیست،چون از همین رم ها روی کارت گرافیک استفاده میشه و اکثرا هم بدون هیت سینک هستن و برای اورکلاک کردن رم ها بیشتر روی کارت گرافیک های گران بالای 200 هزار تومان می ذارن...بنظرم فایده چندانی نداره.

ممكنه اينطور باشه، اما من يه Tv مسخر دارم كه هي Ic ميسوزوند. پيش نمايندگيش كه رفتم بهم گفت اينا همشون اينجورين و عمرا درست نميشن. منم رو حساب حرف اين داداشمون پيله كردم و يه هيت سينك دست ساز براش ساختم الان 4 سال كه آخ نگفته. اين تاز مال Tv بود و زيادم داغ نميكرد. راستي طاهر جان اين هيت سينكارو چند گرفتي، خودت اونا رو بريدي ؟

A l i

کاربر سایت
Oct 21, 2006
260
نام
علی امامی
آقایون من دیگه که گرخیزه گرفتم از بس از مشکلات این 360 شنیدم.
چرا بعضی ها با فن هم 3 چراغ میگیرند؟
اصلا چرا 360 هر آن ممکنه که اینطور بشه؟
شما چطوری راضی شدید 500 تومن بالای چیزی بدید که همش روش دلهره دارید؟ بگید شاید منم راضی شدم:-"

و در آخر هم حرف دلم رو بزنم چرا این کنسولا این طوریند؟ ps3 که کیفیتش خوبه بازیهاش گرونه و کم. 360 هم که بازی های خوب و زیاد داره باید همش سرش ترسید آخه اینطوری که بازی کردن حال نمیده ps2 بیشتر می ارزه حداقل آدم با خیال راحت میشینه هر چی بخواد بازی میکنه. این شرکتا بازیخورا رو فدای جنگ خودشون کردند.
البته این نظر من بود.:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر