سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

tboy2022

کاربر سایت
May 20, 2022
197
نام
محمد
آخرین ویرایش:

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
سلام علی جان من بعد از دو سال میخوام سوییچ اپدیت کنم برای بازی زلدا جدید :-bd
کدوم فریمور دانلود کنم هم دستگاه هم هک مرسی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام علی جان من بعد از دو سال میخوام سوییچ اپدیت کنم برای بازی زلدا جدید :-bd
کدوم فریمور دانلود کنم هم دستگاه هم هک مرسی

سلام داداش
تا اخرین فریمور 16.0.3 پک هک اتمسفر 1.5.3 اپدیت کردم و این فریمور هم چون چند روزیه اومده تو قسمت اپدیت فقط تا 16.0.2 هست که کاملا جوابگو برای زلدای جدید با اپدیتش هست و اموزش بخون پک هک رو بریز راحته و پیلود داخلش بزن دستگاه بالا میاد و بعد اپدیت کن اخرین فریمور.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: Nike-90

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
سلام داداش
تا اخرین فریمور 16.0.3 پک هک اتمسفر 1.5.3 اپدیت کردم و این فریمور هم چون چند روزیه اومده تو قسمت اپدیت فقط تا 16.0.2 هست که کاملا جوابگو برای زلدای جدید با اپدیتش هست و اموزش بخون پک هک رو بریز راحته و پیلود داخلش بزن دستگاه بالا میاد و بعد اپدیت کن اخرین فریمور.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
مرسی علی جان اینکارا رو کردم
الان فقط بازی نمیتونم بریزم تو اس دی چون بالای 4 گیگ هست اس دیم exfat هست ارور میده
از طریق کدوم برنامه بریزم قبلا هتاکه میتونستم الان پیدا نمیکنم پایلودش بزنم نصب کنم بازیو

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
مرسی علی جان اینکارا رو کردم
الان فقط بازی نمیتونم بریزم تو اس دی چون بالای 4 گیگ هست اس دیم exfat هست ارور میده
از طریق کدوم برنامه بریزم قبلا هتاکه میتونستم الان پیدا نمیکنم پایلودش بزنم نصب کنم بازیو

خواهش.مموریت هم فرمتش fat 32 هست وگرنه exfat که میشه بالای 4 گیگ بریزی و بازی ریختن هم کاری نداره کافیه با برنامه DBI که داخل برنامه هات هست نصب کنی و وارد برنامه هم که شدی کابل بین کامپیوتر و دستگاه وصل کن و حالت MTP فعال کن و حالا باید یه درایو به قسمت کامپیوتر به اسم switch اضاف شده باشه و کافیه از بازیت هر جا که هست کپی روش بزنی و بری داخل همون درایو و میکرو اس دی اینسال برای مموری جانبی هست بری داخلش و paste بزنی و صبر کنی تا خط سبز تموم شده و تموم هم که شد باز کمی صبر کن در حد 15 ثانیه تمومه نصب بازی دیگه به همین راحتی و این اموزش هم برای DBI و هم Tinfiol کاربرد داره و اموزش کامل هم بخوای در زیر اموزش اول بخون و وارد اموزش شدی قسمت قرمز رنگ که نوشته روش جدید در اخر پست بخون همین اموزش بالا هست به مختصر توضیح دادم برای tinfiol هست که برای dbi هم کاربرد داره و برنامه dbi بهتر و استیبل تره و تو اخره اموزش دوم هم چندتا عکس هست نشون دادم درایوها کدوم باید بریزی برای dbi.

اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
خواهش.مموریت هم فرمتش fat 32 هست وگرنه exfat که میشه بالای 4 گیگ بریزی و بازی ریختن هم کاری نداره کافیه با برنامه DBI که داخل برنامه هات هست نصب کنی و وارد برنامه هم که شدی کابل بین کامپیوتر و دستگاه وصل کن و حالت MTP فعال کن و حالا باید یه درایو به قسمت کامپیوتر به اسم switch اضاف شده باشه و کافیه از بازیت هر جا که هست کپی روش بزنی و بری داخل همون درایو و میکرو اس دی اینسال برای مموری جانبی هست بری داخلش و paste بزنی و صبر کنی تا خط سبز تموم شده و تموم هم که شد باز کمی صبر کن در حد 15 ثانیه تمومه نصب بازی دیگه به همین راحتی و این اموزش هم برای DBI و هم Tinfiol کاربرد داره و اموزش کامل هم بخوای در زیر اموزش اول بخون و وارد اموزش شدی قسمت قرمز رنگ که نوشته روش جدید در اخر پست بخون همین اموزش بالا هست به مختصر توضیح دادم برای tinfiol هست که برای dbi هم کاربرد داره و برنامه dbi بهتر و استیبل تره و تو اخره اموزش دوم هم چندتا عکس هست نشون دادم درایوها کدوم باید بریزی برای dbi.

اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
ممنون بازی هم نصب کردم
فقط موند شناختن دسته ps4 که ورژن جدیدش هم گرفتم ریختم تو همون صفحه اصلی اس دی ولی بلوتوسی نمیشناسه فقط با سیم میشناسه
Releases · ndeadly/MissionControl
اینم ریختم صفحه اصلی نمیشناسه
امکان داره تو پوشه دیگه ای باید بریزم ؟

ویرایش : اینم درست شد باید پوشه کانفیگش رو تو پوشه اتمسفر میریختم نه روت اس دی
مرسی علی جان بابت راهنماییت

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
آقا من از طریق گلد لیف دارم بازی zelda رو می ریزم از روی pc روی سویچ دایم ارور میده. پرایم ریمستر هم میریزم بازم ارور میده مشکل چیه؟ سیگپچ رو بروز کردم اتمسفر آخر دانلود کردم و گلد لیف هم نسخه اخر

• Like
Reactions: Sega_genesis

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
آقا من از طریق گلد لیف دارم بازی zelda رو می ریزم از روی pc روی سویچ دایم ارور میده. پرایم ریمستر هم میریزم بازم ارور میده مشکل چیه؟ سیگپچ رو بروز کردم اتمسفر آخر دانلود کردم و گلد لیف هم نسخه اخر

سلام.شما حتما باید فریمور هم اپدیت کنید وگرنه موقع نصب ارور میده و برای نصب بازی همین چند پست بالاتر یا این پست بخونید بعد اپدیت فریمور.

اگه تو اپدیت هک اتمسفر هم مشکل دارید از پک هک اماده در اموزش زیر استفاده کنید و هر چند وقت هم من این پست اموزشی پک هک اپدیت میکنم میتونید سر بزنید و چک کنید و همیشه اول اتمسفر اپدیت کنید و بعد برید اخرین فریموری که زده برای هک ساپورت میشه و بالاتر هم نرید یه موقع.

• Like

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام.شما حتما باید فریمور هم اپدیت کنید وگرنه موقع نصب ارور میده و برای نصب بازی همین چند پست بالاتر یا این پست بخونید بعد اپدیت فریمور.

اگه تو اپدیت هک اتمسفر هم مشکل دارید از پک هک اماده در اموزش زیر استفاده کنید و هر چند وقت هم من این پست اموزشی پک هک اپدیت میکنم میتونید سر بزنید و چک کنید و همیشه اول اتمسفر اپدیت کنید و بعد برید اخرین فریموری که زده برای هک ساپورت میشه و بالاتر هم نرید یه موقع.

من الان روی نسخه 16.0.2 هستم
اتمسفر و سیگ پج ها رو همه از منبع اصلی گرفتم . اصلا عجیبه که هر کاری می کنم این ارور میده! گلد لیف هم نسخه 10. رو گرفتم. اصلا نمی دونم مشکل چیه

• Like

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
اتمسفر و سیگ پج ها رو همه از منبع اصلی گرفتم . اصلا عجیبه که هر کاری می کنم این ارور میده! گلد لیف هم نسخه 10. رو گرفتم. اصلا نمی دونم مشکل چیه
فایل دانلودی رو بریز روی کارت حافظه و با خود سوییچ (بدون پی سی) نصب کن بره پی کارش، خودتو اسیر نکن با کابل و ...

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali

شما اول ببین بصورت فول رم قسمت برنامه ها اجرا میکنی وگرنه ارور میدن بعضی از برنامه ها(برای حالت فول رم باید دکمه R اول بگیری و همینجوری که گرفتی یه بازی به دلخواه اجرا کنی و دکمه R هم ول نکن تا به جای اجرای اون بازی بره قسمت برنامه ها)

بعدم که گفتم این DBI فعلا از همه کاملتره برنامش و مشکلات برنامه های دیگه رو کمتر داره از همون برای نصب استفاده کن و همه جوره انواع نصب بازی جوابگو هست و خیلی قابلیتهای دیگه هم داره دیگه بری خودت تست کنی میفهمی مثل خاموش بودن صحفه نمایش موقع نصب بازی اگه فعالش کنی در تنظیمات و غیره)

اون پک من هم کامله باز دیدی مشکلی هست مال خودت بکاب بگیر از اون برای تست استفاده کن شاید یه جای کار اشتباه کردی و همیشه هم اخرین ورژن از اتمسفر همراه با اخرین سیگ پچ همراه با hekate که بیس اولیه درست اجرا کردن بازیها و غیره هست بریز.

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
شما اول ببین بصورت فول رم قسمت برنامه ها اجرا میکنی وگرنه ارور میدن بعضی از برنامه ها(برای حالت فول رم باید دکمه R اول بگیری و همینجوری که گرفتی یه بازی به دلخواه اجرا کنی و دکمه R هم ول نکن تا به جای اجرای اون بازی بره قسمت برنامه ها)

بعدم که گفتم این DBI فعلا از همه کاملتره برنامش و مشکلات برنامه های دیگه رو کمتر داره از همون برای نصب استفاده کن و همه جوره انواع نصب بازی جوابگو هست و خیلی قابلیتهای دیگه هم داره دیگه بری خودت تست کنی میفهمی مثل خاموش بودن صحفه نمایش موقع نصب بازی اگه فعالش کنی در تنظیمات و غیره)

اون پک من هم کامله باز دیدی مشکلی هست مال خودت بکاب بگیر از اون برای تست استفاده کن شاید یه جای کار اشتباه کردی و همیشه هم اخرین ورژن از اتمسفر همراه با اخرین سیگ پچ همراه با hekate که بیس اولیه درست اجرا کردن بازیها و غیره هست بریز.
سلام علی جان برا من هم dbi خیلی اذیت کرد ولی tinfoil راحت جواب داد. هم زلدا هم بازی های xci نصب شد. ورژن 16.0.1

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر