سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
خیلی ممنون از توضیحتون.توی بازیهایی مثل زلدا یا ماریو ادسی چطور؟راحته؟

شما رو شبیه ساز رو کامپیوتر با شبیه ساز دلفین , بازی mario galaxy نسخه 1
بازی کن
سبک بازی دستت میاد
mario galaxy 1 بهترین بازی کل نسل هفت شد
حجمشم بالا 4 گیگ نیست

بازی کردی اگر خوشت اومد نسخه ماریو ادودیسه تهیه کن

nejad

کاربر سایت
Jul 18, 2014
20
دوستان با کدوم سرویس اینترنت سیمکارت میشه بازیهای آنلاین نظیر اسپلاتون رو بازی کرد
ای دی اس ل خونه مخابراته
نمیتونم عوضش کنم .

• Like
Reactions: che-jaleb

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
سلام
وقتی بازی گیر می کنه چیکار کنم چون دیتاش هم پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی بعداز سه یا چهار بازی کردند دوباره گیر میکنه فقط هم روی یه بازی گیر میکنه اسم بازی کشتی کچ هست و روی بقیه بازی ها گیر نمی کنه به نظرتون مشکل از کجاست

• Like

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
دوستان با کدوم سرویس اینترنت سیمکارت میشه بازیهای آنلاین نظیر اسپلاتون رو بازی کرد
ای دی اس ل خونه مخابراته
نمیتونم عوضش کنم .
با اینترنت سیمکارت به هیچ وجه نمیشه بازی کرد،مخصوصا اسپلتون
فقط باید adsl باشه...

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
سلام
وقتی بازی گیر می کنه چیکار کنم چون دیتاش هم پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی بعداز سه یا چهار بازی کردند دوباره گیر میکنه فقط هم روی یه بازی گیر میکنه اسم بازی کشتی کچ هست و روی بقیه بازی ها گیر نمی کنه به نظرتون مشکل از کجاست
دوست عزیز من فقط اینو میدونم که کشتی کج پورت افتضاحی روی سوییچ داشته و پر از باگه،احتمال زیاد مشکل از بازیه...حالا خواستی یه ریستم بکن کنسولو

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
دوستان یه سوال وقتی کنسول سوییچ دسته دوم بخری باید به چه چیزهایی دقت کنی که خراب نباشه یا کلا یه توضیحی بدین چیا رو باید تست کنم لوازم همراهش کامل بگین

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دوستان یه سوال وقتی کنسول سوییچ دسته دوم بخری باید به چه چیزهایی دقت کنی که خراب نباشه یا کلا یه توضیحی بدین چیا رو باید تست کنم لوازم همراهش کامل بگین
لوازمش دوتا جوی کانه خود کنسول یه داک و grip + دوتا handheld برای جوی کان ها
فکر نمیکنم مورد خاصی باشه که موقع خرید تست کنید ولی از جای معتبر بگیرید که مهلت تست بهتون بده اگه یوقت موقع استفاده مشکلی دیدید کاری از دستتون بربیاد
رو خود کنسولم حتما چک کنید ببینید محافظ بوده یا نه چون داک کنسول رو صفحش خش میندازه (حداقل اون اوایل که همچین گزارشاتی زیاد بود. من از روز اول یه محافظم خریده بودم انداختم روش با این حال همون قسمتی که همه خبر از خش افتادن میدادن یکم رفته بالاتر، یعنی فشار آورده خود محافظو کشیده بالاتر! احتمال زیاد اگه محافظ روش نبود خش میوفتاد)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dishdish

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
لوازمش دوتا جوی کانه خود کنسول یه داک و grip + دوتا handheld برای جوی کان ها
فکر نمیکنم مورد خاصی باشه که موقع خرید تست کنید ولی از جای معتبر بگیرید که مهلت تست بهتون بده اگه یوقت موقع استفاده مشکلی دیدید کاری از دستتون بربیاد
رو خود کنسولم حتما چک کنید ببینید محافظ بوده یا نه چون داک کنسول رو صفحش خش میندازه (حداقل اون اوایل که همچین گزارشاتی زیاد بود. من از روز اول یه محافظم خریده بودم انداختم روش با این حال همون قسمتی که همه خبر از خش افتادن میدادن یکم رفته بالاتر، یعنی فشار آورده خود محافظو کشیده بالاتر! احتمال زیاد اگه محافظ روش نبود خش میوفتاد)
ممنون واقعیتش مشکلی نیست وقت تست داده و به گفته خودش دستگاه اک هست فقط باز شده از صحت و سلامتیش مطلع بشه پس لطف کن دقیق بگو اگه بخواد خش بیوفته کدوم قسمتش میوفته

یه چیز دیگه محافظ چه مدلی بگیرم گلس باشه یا برچسب معمولی کافیشه

• Like

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
ممنون واقعیتش مشکلی نیست وقت تست داده و به گفته خودش دستگاه اک هست فقط باز شده از صحت و سلامتیش مطلع بشه پس لطف کن دقیق بگو اگه بخواد خش بیوفته کدوم قسمتش میوفته

یه چیز دیگه محافظ چه مدلی بگیرم گلس باشه یا برچسب معمولی کافیشه

اگه درست یادم باشه بیشتر رو کناره های قسمت پایینی خش میوفتاد
اون موقع که من گرفتم کلا یکی دو مدل محافظ پلاستیکی فوق العاده بی کیفیت تو بازار بود منم مجبور شدم همونو بگیرم
الان نمیدونم جایی گلس آورده یا نه ولی خب گلس کلا حس بهتری نسبت به پلاستیکی میده و حداقل بی کیفیت ترین مدل تو بازارو بهتون نمیدن

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
اگه درست یادم باشه بیشتر رو کناره های قسمت پایینی خش میوفتاد
اون موقع که من گرفتم کلا یکی دو مدل محافظ پلاستیکی فوق العاده بی کیفیت تو بازار بود منم مجبور شدم همونو بگیرم
الان نمیدونم جایی گلس آورده یا نه ولی خب گلس کلا حس بهتری نسبت به پلاستیکی میده و حداقل بی کیفیت ترین مدل تو بازارو بهتون نمیدن

گلس خوبیش اینه بخوره زمین گلس میکشنه نه صفحه نمایش
ولی بدیشم اینه حرارت نگه میداره تئ دستگاه - دقت تاچم از مدل محافظ معمولی کمتر میشه - و بخصوص زمانی دست کمی مرطوب و خیس باشه بهم میریزه گاهی

اگر محافظ معمولی خوبی بخری از جا مطمعن کیفیت صفحه نمایشم افت نمیکنه زیاد
خود من برا 3ds مدل لانچیم بردم پیش یه آشنا گفتم محافظ بنداز هم صفحه بالا هم صفحه پایین , گفت گلس میخوای یا معمولی با کیفیت؟ گفتم خودت واردتری چی براش بهتره
گفتش معمولی برای این خیلی بهتره یا گلس برام برش داد فیت کرد انداخت

• Like

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
گلس خوبیش اینه بخوره زمین گلس میکشنه نه صفحه نمایش
ولی بدیشم اینه حرارت نگه میداره تئ دستگاه - دقت تاچم از مدل محافظ معمولی کمتر میشه - و بخصوص زمانی دست کمی مرطوب و خیس باشه بهم میریزه گاهی

اگر محافظ معمولی خوبی بخری از جا مطمعن کیفیت صفحه نمایشم افت نمیکنه زیاد
خود من برا 3ds مدل لانچیم بردم پیش یه آشنا گفتم محافظ بنداز هم صفحه بالا هم صفحه پایین , گفت گلس میخوای یا معمولی با کیفیت؟ گفتم خودت واردتری چی براش بهتره
گفتش معمولی برای این خیلی بهتره یا گلس برام برش داد فیت کرد انداخت
در مقابلشم مدل پلاستیکی یه حس چندش آوری میده و به شدت سریع کثیف میشه و این مشکل گرما و دقت تاچم چیزی نیست که اصلا به چشم بیاد. بیشتر بهانس تا مشکل
محافظ پلاستیکی با کیفیتم فکر نمیکنم جایی تو بازار باشه چون ارزون‌ترین مدل موجود تو بازار جهانیو به قیمت گرون ترین مدل داشتن میفروختن
الانم فکر نمیکنم تغییری کرده باشه
کلا تفاوت خاصی ندارن بیشتر سلیقس
به شخصه گلسو ترجیح میدم

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
در مقابلشم مدل پلاستیکی یه حس چندش آوری میده و به شدت سریع کثیف میشه و این مشکل گرما و دقت تاچم چیزی نیست که اصلا به چشم بیاد. بیشتر بهانس تا مشکل
محافظ پلاستیکی با کیفیتم فکر نمیکنم جایی تو بازار باشه چون ارزون‌ترین مدل موجود تو بازار جهانیو به قیمت گرون ترین مدل داشتن میفروختن
الانم فکر نمیکنم تغییری کرده باشه
کلا تفاوت خاصی ندارن بیشتر سلیقس
به شخصه گلسو ترجیح میدم

ما یه عمری از محافظ معمولی استفاده کردیم زمانی که گلش وجود خارجی نداشت حس چندش آور تجربه نکردیم ( متولد چه دهه ای هستید؟ )
شما پیش کسی که اینکاره اس و آشناس نمیری , بنده برای گیم پد wii u خودم رفتم پیش همین دوست برام انداخت 15 هزار تومن گرفت ( برش داد و انداخت روش )

اگر میخوای محافظ صفحه ای به اسم اینکه این مخصوص سوییچه یا wii u و ......... بری 60 تا 200 هزار پول بدی از امثال سایت dc و ........ بخری پولتو هدر دادی - هیچ فرقی نمیکنن
من حتی زمانی هم که wii خریده بودم محافظ بدنه wii ( همون برچسب محفظ صفحه اما ساخته شده برای بدنه wii بود ) خریده بودم رو کل کنسول میخورد چه 2 طرف و در ها بالایی کنسول
خریدم 15 هزار

برای ds phat و ds lite و dsi هم محافظ گرفتم برای هر کدوم
همونطور که برای gameboy micro و gameboy advance sp هم محافظ صفحه گرفتم
همشونم مخصوص خود این کنسول ها بودن

کلا فرقی ندارن الکی پول زیاد ندید

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر