سریال The Last of Us

Mostafa CJ

کاربر سایت
Jun 2, 2014
1,095
دیدم چندتا دوست عزیز تو یکی از این تاپیکا، این سری رو (هم بازی و هم سریال) رو نقد می کنن(یا بهتر بگم میکوبنش) و همین باعث شد تا برم سمتش و الانم غرق دنیاش شدم و برای منی که دو نسخه بازی رو تازه تموم کردم سریال تازگی و جذابیت خاصی داره.

پ. ن:مخصوصا اپیزود ششم که اشارات زیادی به قسمت دوم بازی داشت...
تایید دو مرحله ای نقشه، علاقه جول به گوسفندا و اطلاعات الی در مورد ناسا و فضانوردان

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,512
نام
سپهر
اگه HBO می‌خواد شانس پدرو پاسکال برای نامزدی در بهترین بازیگر نقش اول مرد رو امتحان کنه، روی ارسال این اپیزود (Kin) برای داوری نقش‌آفرینی او به امی تمرکز کنه!

پ.ن: با اینکه هیچ شانسی مقابل اودنکرک نداره؛ البته از امی بعید نیست رویکرد قهوه‌ای مانند مجدد به BCS بگیره!

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
احتمالا از شاگردان رائفی پور هستن
:))

هشدار: قبل از دیدن این پست یک بشکه اسید کنار خودتون بذارید :D

وای دهنشون رو سرویس به خدا ساقی اینا کیه ؟ اصلا اینا رو گردن میگیرن ؟ چیکار میکنن با کله پوک اینا که اینطوری میشن

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
احتمالا از شاگردان رائفی پور هستن
:))

هشدار: قبل از دیدن این پست یک بشکه اسید کنار خودتون بذارید :D

به زودی با انتشار قسمت‌های بعدی:

حامد و مسیح در ادامه با شخصیتی به نام داوود ملاقات می‌کنن که نام او از روی سازنده سریالی برداشته شده که محبوب دل صدها میلیون بیننده در سراسر دنیا شد و تأثیراتی شگرف بر مخاطبان خود بر جای گذاشت. بله، سریال مختارنامه، اثر داوود میرباقری.
این شخصیت به عنوان یک خبیث بدذات معرفی می‌شود که قصد تعرض به دخترک را دارد تا یادآور بحث‌های ازدواج کودکان در ایران باشد. حامد و مسیح او را به طرز فجیعی می‌کشند و در ادامه هم با زرافه‌ای ملاقات می‌کنند که شاید در نگاه اول هدف خاصی از حضور در این سریال نداشته، ولی قرار است بینندگان را به یاد مرگ زرافه‌های باغ وحش صفا دشت بیندازد.
در بخشی از سریال هم به سراغ گذشته مسیح می‌رویم و شاهد تمایلات همجنسگرایانه او هستیم که بخشی از اهداف سند ۲۰۳۰ بود که خوشبختانه جلوی اجرای آن در کشور گرفته شد.
در نهایت هم در فصل بهار که اشاره دارد به بهار عربی و همچنین بهار جعلی مدعیان آزادی، شاهد کشته شدن پزشکی به دست حامد هستیم که شمایلی همچون اندرو ویلسون دارد. پزشکی که ادعا می‌کند قصد نجات دنیا را دارد، ولی دخترک را به عنوان نمادی از آزادی اسیر کرده است و توسط حامد به قتل می‌رسد تا سرانجام سریال با برگشتن حامد و مسیح به سرزمین خود در فصل بهار به پایان برسد و خبر از برنامه‌های شوم دشمن برای ماه‌های پیش رو در بهار ۱۴۰۲ بدهد.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
خوبه باز عفت به خرج داد و اشاره ای به اپیزود سوم نداشت...
اتفاقا اون اپیزود رو اکی هستن . چون ایشون رو یاد خاطراتش با استاد محبوبش جناب خاکستری می اندازه. :))

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
375
  • Smile
Reactions: only sony

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
اومدم یه چیزی راجع به این قسمت بنویسم که اون خزعبلات رو دیدم و کلاً یادم رفت! :D
قسمت ششم در کنار همه خوبی‌هایی که داشت، یه مشکل جالبی هم داشت (البته مشکل که نمی‌شه گفت، ولی به هر حال):
خیلی از بیننده‌ها گیمر نیستن و نمی‌دونن داستان TLoU1 به کجا می‌رسه، چه برسه به TLoU2. از اون طرف حس کنجکاوی بابت اتفاقی که برای جول افتاد، در حدی هست که نمی‌تونن یه هفته صبر کنن و می‌رن سرچ می‌کنن که ببینن مُرده یا زنده هست. سرچ کردن برای وضعیت جول هم ممکنه باعث گول خوردن گوگل بشه و فکر کنه منظور طرف، TLoU2 هست و یه دفعه همچین جوابی رو نشون بده:

do.php

یعنی اون غافلگیری خفن TLoU2، به همین راحتی لو می‌ره و خلاص! اون هم با دقیق‌ترین جزئیات از نحوه مرگ و معرفی کامل قاتل که پایان TLoU1 رو هم لو می‌ده. :D
------------
در مورد سیاه‌پوست شدن ماریا، من مشکل خاصی نداشتم چون ماریا توی بازی در حدی حضورش پررنگ نبود و اینجا هم بازیگرش به نظرم خیلی خوب بود و کاش صحنه‌های بیشتری داشت. ولی واقعاً امیدوارم دکتر و در نتیجه ابی، سیاه‌پوست نشن. :| می‌ترسم به خاطر اینکه سهم سیاه‌پوستان گرامی توی فصل‌های ۲ و ۳ (که داستان TLoU2 رو پوشش می‌دن) کم هست، به زور بخوان یه سری از کاراکترهای TLoU2 رو سیاه‌پوست کنن و صاف هم دست بذارن روی ابی.
گذشته از اینکه ابی توی ذهن من یه جوری ثبت شده که باید سفیدپوست باشه، از نظر لو دادن داستان هم برای بیننده‌هایی که در جریان نیستن، مشکل ایجاد می‌کنه. یعنی کافیه دکتر توی TLoU1 سیاه‌پوست باشه تا بعدش بیننده‌ها به محض دیدن ابی توی TLoU2، بفهمن طرف دقیقاً کی هست و گند بخوره توی غافلگیری‌های بعدی.

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
اپیزود خیلی قشنگی بود.
خیلی به بازی وفادار بود و اگه یک سری نکات ریز رو تغییر نمیدادن دیگه محشر میشد.
اون سکانس معروف رو هم عالی در آورده بودن
رابطه تام و جوئل عالی بود.
نقش تامی خیلی زیباست و میخوره که تامی باشه
پدرو پاسکال عالیه و با این که فرسنگ ها با اکتی که جوئل در بازی در اون سکانس معروف نشون داد نیمرسه اما در جایگاه سینما محشر بود و دمش گرم.

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
354
اومدم یه چیزی راجع به این قسمت بنویسم که اون خزعبلات رو دیدم و کلاً یادم رفت! :D
قسمت ششم در کنار همه خوبی‌هایی که داشت، یه مشکل جالبی هم داشت (البته مشکل که نمی‌شه گفت، ولی به هر حال):
خیلی از بیننده‌ها گیمر نیستن و نمی‌دونن داستان TLoU1 به کجا می‌رسه، چه برسه به TLoU2. از اون طرف حس کنجکاوی بابت اتفاقی که برای جول افتاد، در حدی هست که نمی‌تونن یه هفته صبر کنن و می‌رن سرچ می‌کنن که ببینن مُرده یا زنده هست. سرچ کردن برای وضعیت جول هم ممکنه باعث گول خوردن گوگل بشه و فکر کنه منظور طرف، TLoU2 هست و یه دفعه همچین جوابی رو نشون بده:

do.php

یعنی اون غافلگیری خفن TLoU2، به همین راحتی لو می‌ره و خلاص! اون هم با دقیق‌ترین جزئیات از نحوه مرگ و معرفی کامل قاتل که پایان TLoU1 رو هم لو می‌ده. :D
------------
در مورد سیاه‌پوست شدن ماریا، من مشکل خاصی نداشتم چون ماریا توی بازی در حدی حضورش پررنگ نبود و اینجا هم بازیگرش به نظرم خیلی خوب بود و کاش صحنه‌های بیشتری داشت. ولی واقعاً امیدوارم دکتر و در نتیجه ابی، سیاه‌پوست نشن. :| می‌ترسم به خاطر اینکه سهم سیاه‌پوستان گرامی توی فصل‌های ۲ و ۳ (که داستان TLoU2 رو پوشش می‌دن) کم هست، به زور بخوان یه سری از کاراکترهای TLoU2 رو سیاه‌پوست کنن و صاف هم دست بذارن روی ابی.
گذشته از اینکه ابی توی ذهن من یه جوری ثبت شده که باید سفیدپوست باشه، از نظر لو دادن داستان هم برای بیننده‌هایی که در جریان نیستن، مشکل ایجاد می‌کنه. یعنی کافیه دکتر توی TLoU1 سیاه‌پوست باشه تا بعدش بیننده‌ها به محض دیدن ابی توی TLoU2، بفهمن طرف دقیقاً کی هست و گند بخوره توی غافلگیری‌های بعدی.
از کجا معلوم جول رو توی tlou2 کشتن . شاید روایت tv فرق بکنه . گرچه به نظرم هیچی به شاهکاری روایت tlou 2 در مدیوم گیم نمیرسه ولی واقعا pedro pascal خیلی از خود جول جولتره الان و ادم دلش نمیاد دل بکنه از این بشر

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سریال که عالیه، یعنی تا حالا فکر می کردم سوپرانوس بهترین سریالی بوده که توی عمرم دیدم، که البته دیگه همچین فکری نمی کنم!
اما
توی هر ۲ قسمت بازی، اون منطقه ای که بیشتر از هر جای دیگه دوستش داشتم و البته دارم، dam هست، که اینجا اسکیپش کردن، فصل (منظور آب و هوا) رو عوض کردن و صاف رفتن توی جکسون، جکسونشونم جکسون قسمت دوم بازی بود در عمل.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
از کجا معلوم جول رو توی tlou2 کشتن . شاید روایت tv فرق بکنه . گرچه به نظرم هیچی به شاهکاری روایت tlou 2 در مدیوم گیم نمیرسه ولی واقعا pedro pascal خیلی از خود جول جولتره الان و ادم دلش نمیاد دل بکنه از این بشر
درسته که یه سری تغییرات توی داستان دادن و می‌دن، ولی خیلی بعید می‌دونم توی ماجرای کشته شدن جول به دست ابی تغییری ایجاد کنن. ممکنه مثلاً به جای چوب گلف، برن سراغ یه چیز دیگه مثل چاقو و نحوه مرگ جول متفاوت باشه و یه جور دیگه و توی یه موقعیت متفاوت گیرش بندازن، ولی دیگه فکر نکنم به اصل و اساس داستان TLoU2 یعنی انتقام الی از ابی بابت مرگ جول دست بزنن.
در مورد نحوه روایت هم موافقم. :D واقعاً هر کاری بکنن، اون حال و هوای بازی رو نمی‌تونن توی سریال پیاده‌سازی کنن و این هم از امتیازهای این مدیوم هست که می‌شه جالب‌ترین مدل‌های روایت داستان رو توش اجرا کرد. کلاً TLoU2 از نظر روایت داستان، چیز عجیبی بود و ایده بازی در نقش قاتل شخصیت محبوب‌مون، در کنار استفاده فوق‌العاده از فلش‌بک‌های جول و الی یه کاری کرده بود که من مشابهش رو کمتر دیدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر