سریال The Last of Us

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
اقا نمیفهمم چرا اینقدر شلوغش میکنین حالا بیل تو خوده گیم هم کم حضور داشت زیادم نبودش حالا گی باشه نباشه بخدا اگه بعضیا بدونن بیل تو گیمش کدومه اصلا جبهه گرفتن:|
از الان اینطورین فصل دو میخواین چیکار کنین :D
اگه اینقدر حساسیت دارین به اینچیزا قسمت اسکیپ کنین والا من از سر تعصب نمیگم ذره ای گی بودنش برام مهم نیست :-"

Deathbringer

کاربر سایت
Jan 2, 2023
601
نام
Death
اقا نمیفهمم چرا اینقدر شلوغش میکنین حالا بیل تو خوده گیم هم کم حضور داشت زیادم نبودش حالا گی باشه نباشه بخدا اگه بعضیا بدونن بیل تو گیمش کدومه اصلا جبهه گرفتن:|
از الان اینطورین فصل دو میخواین چیکار کنین :D
اگه اینقدر حساسیت دارین به اینچیزا قسمت اسکیپ کنین والا من از سر تعصب نمیگم ذره ای گی بودنش برام مهم نیست :-"
تو یه تاپیک دیگه کارشناس صدا و سیماشون اومده میگه کلا این IP از بیخ برای نشون دادن این مسائل خلق شده! یعنی سران سونی و نیل نه تنها صدها نفرو گول زدن که بازی به مرحله تولید و ریلیز برسه، بلکه حتی سران HBO و شخص کریگ مازن رو هم گول زدن کجای کاری شما.
ذهن که بیمار باشه شما تا ریلیز پارت ۳ هم براشون توضیح بدی، نمیتونن متوجه بشن‌.شما دنبال اینی اون سکانس رو برای اینا توضیح بدی، اینا کلا ذهنیتشون اینه که IP از پایه مشکل داره!من که حقیقتا کف کردم نظریه کارشناسو خوندم.
برم یبار دیگه قسمت سوم رو ببینم بلکه بشوره ببره!

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,594
نام
محمدرضا
دوستان من به عنوان کسی که با اپیزود سه حال نکردم باید یه شفاف سازی ای بکنم :D من حال نکردم نه به خاطر موضوع این قسمت، اگر این قسمت در قالب یه سریال دیگه که ما کلیت داستانو نمیدونستیم و نمیدونستیم قراره چی بشه پخش میشد مطمئنا برام یه اپیزود فوق العاده عالی میشد، به خاطر خیلی چیزاش، از جمله کیفیت فوق العاده بازی بازیگرا و داستان خوبش ولی وقتی یه قسمت کامل از مجموعه ای به اسم the last of us به سرگذشت دو نفر از شخصیت های فرعی داستان اختصاص پیدا کرده برای من ناامید کننده بود به شدت. دلیل من برای اینکه این قسمتو به عنوان یه قسمت ناامید کننده در نظر میگیرم همین مورده، ترجیح میدادم تو این قسمت همین زمانی که برای ساخت و پرداخت رابطه این دو نفر استفاده شد برای ساخت و پرداخت رابطه ‌ی الی ‌و جوئل استفاده میشد.

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
650
مشکل ما اینه خیلی از دوستان کلا منظور از The Last of Us رو نفهمیدن. اگه به این اسم دقت کنین، سوالی پیش میاد که منظور از "آخرین ما" دقیقا آخرین چه کسایی هست؟ بعد تموم کردن قسمت اول طبیعتا میگین خب حتما منظور جول و الی هستش. در طول بازی هم بازمانده های دیگری بودن مثل Bill. یا دوتا برادر فرانک و هنری (اگه اسمش درست یادم مونده باشه) یا مثلا David ولی چون ما کنترل جول و الی رو داشتیم ناخودآگاه فکر میکنیم داستان،داستان فقط این دو شخصه. ولی بعد عرضه TLoU Part II اشتباه بودن این قضیه ثابت شد.

اگه یادتون باشه و دقت کرده باشین که ناتی و دراکمن با پارت 2 چه مسیری رو رفتن درک قسمت سوم سریال هم سخت نیست. در پارت 2 داستان یا سکانس ها از دید Abbie نشون داده شد و ما نصف بازی این شخص رو کنترل میکردیم، نشون داده شد که هرچقدر جول برای الی مهم بوده همون قدر پدر ابی براش مهم بوده، حتی بعد ها ابی شخصی به اسم Lev رو پیدا میکنه دقیقا مثل قسمت اول که جول الی رو پیدا کرد. الی دوستی مثل Raily رو از دست داد ابی هم تو قسمت دوم همینطور.

حالا هدف سازنده چی بوده!؟ هدف این بوده که "دل بستن" فقط مختط به جول و الی نیست، "درد از دست دادن" پدر فقط مختص ابی نیست و الی هم به همون اندازه از این موضوع صدمه دیده.
درکل میشه گفت سری The Last of Us تلنگری هستش به آدم هایی Sympathy ندارن و نمیتونن خودشون رو به جای دیگری بذارن یا اینطور فکر میکنن که دنیا برای اینها ساخته شده و همیشه خودشون طرف درست ماجرا هستن. دراکمن خودش رنگین کمونی نیست ولی حداقل به قدری مرد هست که صدای قشر اقلیت باشه. بقیه هم نباید براشون فرقی داشته باشه، مهم پیام سازنده هستش نه بقیه موارد.
حتی شرط میبندم TLoU Part III ما کل بازی در نقش ابی یا Lev انجام میدیم یا به عنوان اعضای Firefly.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
مشکل ما اینه خیلی از دوستان کلا منظور از The Last of Us رو نفهمیدن. اگه به این اسم دقت کنین، سوالی پیش میاد که منظور از "آخرین ما" دقیقا آخرین چه کسایی هست؟ بعد تموم کردن قسمت اول طبیعتا میگین خب حتما منظور جول و الی هستش. در طول بازی هم بازمانده های دیگری بودن مثل Bill. یا دوتا برادر فرانک و هنری (اگه اسمش درست یادم مونده باشه) یا مثلا David ولی چون ما کنترل جول و الی رو داشتیم ناخودآگاه فکر میکنیم داستان،داستان فقط این دو شخصه. ولی بعد عرضه TLoU Part II اشتباه بودن این قضیه ثابت شد.

اگه یادتون باشه و دقت کرده باشین که ناتی و دراکمن با پارت 2 چه مسیری رو رفتن درک قسمت سوم سریال هم سخت نیست. در پارت 2 داستان یا سکانس ها از دید Abbie نشون داده شد و ما نصف بازی این شخص رو کنترل میکردیم، نشون داده شد که هرچقدر جول برای الی مهم بوده همون قدر پدر ابی براش مهم بوده، حتی بعد ها ابی شخصی به اسم Lev رو پیدا میکنه دقیقا مثل قسمت اول که جول الی رو پیدا کرد. الی دوستی مثل Raily رو از دست داد ابی هم تو قسمت دوم همینطور.

حالا هدف سازنده چی بوده!؟ هدف این بوده که "دل بستن" فقط مختط به جول و الی نیست، "درد از دست دادن" پدر فقط مختص ابی نیست و الی هم به همون اندازه از این موضوع صدمه دیده.
درکل میشه گفت سری The Last of Us تلنگری هستش به آدم هایی Sympathy ندارن و نمیتونن خودشون رو به جای دیگری بذارن یا اینطور فکر میکنن که دنیا برای اینها ساخته شده و همیشه خودشون طرف درست ماجرا هستن. دراکمن خودش رنگین کمونی نیست ولی حداقل به قدری مرد هست که صدای قشر اقلیت باشه. بقیه هم نباید براشون فرقی داشته باشه، مهم پیام سازنده هستش نه بقیه موارد.
حتی شرط میبندم TLoU Part III ما کل بازی در نقش ابی یا Lev انجام میدیم یا به عنوان اعضای Firefly.
داشتم فکر میکردم نظر خودمو چه جوری نگارش کنم که این کامنتت رو دیدم و خیلی ازش خوشم اومد.لازم نیست کلا تو دنیا کمتر از انگشتان دست آدم باشه تا خودت رو تنها بدونی.حتی با 8 میلیارد جمعیت هم جامعه و افراد درونش میتونن باعث تنهایی و انزوای یه عده بشن
سعی کنیم برای بقیه ی انسانها زامبی و کلیکر نباشیم

آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
من به عنوان کسی که خودمو کانسروتیو میدونم و کلا با این بحث چپوندن زورکی LGBTQ توی مدیا مخالفم واقعا با این اپیزود حال کردم. به نظرم رابطشون به هیچ وجه فورس نشده بود و کاملا روال طبیعی داشت.
این ملتی که دارن به این اپیزود هیت میدن اگه بجای فرنک یه خانم جوون خوشگل میفتاد تو تله احتمالا نظرشون عوض میشد و بهترین درام تاریخ بود از نظرشون :))))

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,762
نام
مراد حلیمی
خیلی از سریال های معروف بودن که یک قسمت داستان اصلی کند پیش رفته یا به شخصیت های فرعی پرداخته شده و ...... قرار نیس که هر قسمت هی داستان اصلی بره جلو
وقتی یه داستان فرعی خوب برای تعریف کردن وجود داشته باشه چه اشکالی داره که اونم روایت بشه ؟
بنظر من اگر این داستان فرعی داستان دو تا گی نبود خیلی از افرادی که الان از این اپیزود و دور شدن از روایت اصلی ایراد می گرفتن خوشحال میشدن که چه خوب شد که بیشتر با دنیای بازی و شخصیت هاش اشنا شدیم.

این حساسیت یه عده رو هم در مورد بحث همجنس گرایی نمی فهمم من - بابا این داستان توش کرکترهای متنوعی وجود داره . حالا چون ما چشممون عادت نکرده به این مسایل پس باید نپرداخت بهش؟

تا زمانی که هر مساله ای حتوای اصلی و کیفیت یه اثر رو تحت الشعاع قرار نده پرداختن بهش مشکلی نداره

.

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,049
دیگه داره عن ِ این قضیه ی گی و گی بازی توی هالیوود درمیاد. هر سال حداقل یکی دو تا فیلم و سریال که مضمون اصلیشون این چیزاس جایزه میگیرن توی اسکار یا نامزد میشن توی بخش های مختلف.
نمیفهمم چرا باید یه گرایشی که نصف دنیا قبولش دارن و نصف دیگه ندارن انقدر فرو بشه تو حلق بقیه.
حتی اگر از نظر علمی هم ثابت شده باشه که این نوع گرایش ذاتی هستش، بازم نباید خیلی روش مانور داد چون ذات انسان در اصل و اول به جنس مخالف خودش نیاز داره نه هم جنس!

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
دیگه داره عن ِ این قضیه ی گی و گی بازی توی هالیوود درمیاد. هر سال حداقل یکی دو تا فیلم و سریال که مضمون اصلیشون این چیزاس جایزه میگیرن توی اسکار یا نامزد میشن توی بخش های مختلف.
نمیفهمم چرا باید یه گرایشی که نصف دنیا قبولش دارن و نصف دیگه ندارن انقدر فرو بشه تو حلق بقیه.
حتی اگر از نظر علمی هم ثابت شده باشه که این نوع گرایش ذاتی هستش، بازم نباید خیلی روش مانور داد چون ذات انسان در اصل و اول به جنس مخالف خودش نیاز داره نه هم جنس!
دقیقا اینقدر باید تو‌ حلق همه فرو بشه که یکی دو نسل دیگه که بگذره، نوع بشر بفهمه که اصلا مسأله قبول داشتن یا نداشتن تنوع گرایشهای جنسی نیست، که فهم این مسأله هستش که همه باید به موقعیتهای مساوی دسترسی داشته فارغ از اینکه با کی می‌خوابن. از ابتدای نوع بشر تا همین الان اقلیتهای جنسی تحت بیرحمانه ترین فشارها بودن. طبیعیه که حالا تو ۴ تا کشور پیشرفته که داره یه مقداری بهشون توجه میشه، در مواردی هم افراط باشه. ولی همین تاپیک اینجا نشون میده که اون ۴ تا کشور رو کنار بزاری بقیه نوع بشر کمتر پیشرفتی کرده

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
توی قسمت بعدی یه شخصیت جدید رو می‌بینیم که توی بازی خبری ازش نبوده. به نظرم نیازی به اسپویلر نداره و به طور رسمی مشخص شده، ولی به هر حال:

اسم ایشون پِری (Perry) هست و نکته جالب، بازیگرش هست، یعنی جفری پیرس که توی بازی صداپیشه و بازیگر موشن کپچر تامی بود. :D

do.php

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر