سرعت لازم برای بازی آنلاین در PS4

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
رفیق پینگت به خیلی موارد بستگی داره.
استفاده از کابل لن به جای وایرلس،تا حد امکان کایل لن و سیم اتصال به تلفن کوتاه باشه.از اسپلیتر استفاده کن(البته جهت گرفتن نویز خط).
تظیمات مودمت رو مستقیما به کاستوم لن کنسولت بده.تویه مرورگر تایپ کن 192.168.1.1بعد یوزرو پسورد رو admin وارد کن(این پینجره تنظیمات مودم شماست)بعد تویش dns سکندری و پریمایری رو نوشته اونا رو بردار تویه کاستوم لن کنسولت وارد کن mtu اشتراکت هم تویه این تنظیمات هست اونم وارد میکنی(البته جلوتر)اینا مواردی که تاثیر داره.(این موارد رو تست کردم)
یه مورد دیگه اینکه داغ کردن مودم یکی از عوامل تاثیر گذار تویه سرعت مودمه(من خودم از یه فن خنک کننده برای مودم استفاده میکنم).
معمولا ری استارت کردن مودم یا روتر (خاموش روشن کردنش هم همین طور)تویه پینگ
(البته کم) و همچنین جوین شدن به دوستان در بازی تاثیر زیادی داره.

سلام رفیق
یه توضیحی در مورد mtu میدی که چیه و کجای تنظیمات مودم میشه پیداش کرد ؟

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
سلام رفیق
یه توضیحی در مورد mtu میدی که چیه و کجای تنظیمات مودم میشه پیداش کرد ؟

سلام رفیق این روزا میتونی با سرچ تویه گوگل هر اطلعاتی رو که خواستی استخراج کنی (منظورم اینه زودتر به جوابت میرسیدی (ببین من سرچ زدم خیلی شیکو کامل توضیح داده))فقط کافیه سرچت قوی باشه

در این روش ما با تغییر در MTU یا همان Maximum Transmission Unit این كار را انجام میدهیم. كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت میكند. در واقع میتوان این گونه تصور كرد كه سرعت اینترنت ما تحت كنترل MTU است.
قبل از اینكه هر گونه تغییری در این قسمت انجام دهید به موارد زیر با دقت توجه كنید و سعی كنید خودتان و سیستمتان را با شرایط زیر هماهنگ كنید و یك حالت را برای خود در نظر بگیرید :
اول اینكه دقیقا نوع خطوط تماس را مشخص كنید. Dialup یا DSL یا ADSL یا T1 یا ...
دوم اینكه سعی كنید خودتان را بشناسید. آیا فردی هستید كه فقط در حال استفاده عادی از اینترنت هستید یعنی فقط ایمیل چك میكنید و از سایتها بازدید میكنید و ... و یا فردی هستید كه همواره در حال دانلود نرم افزار و موزیك و ... هستید و یا شاید هم فردی باشید كه در حد میانگین هر دو مورد را انجام میدهید.
در نظر گرفتن موارد بالا برای تنظیم MTU بسیار مهم است و در نهایت در بهبود سرعت اینترنت شما بسیار موثر اند. مقدار MTU میزان حمل و نقل اطلاعات در اینترنت را تنظیم میكند.
تصمیم اینكه شما از كدام حالت میخواهید استفاده كنید به عهده خودتان است و بسته به شرایطی كه دارید. و حالا اصل آموزش :
ابتدا از طریق Run وارد قسمت Regedit شوید و كلید زیر را بیابید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\
Parameters\Interfaces\ID
سپس در صفحه سمت چپ یك مقدار DWORD با نام MTU ساخته ( اگر وجود ندارد ) و به آن یك مقدار دلخواه بین 68 تا 1500 دهید ( بسته به شرایط و مواردی كه گفته شد ). اگر كاربری هستید كه شرایط میانگین در كار با اینترنت دارید بهتر است به این مقدار عدد 1500 را اختصاص دهید.
توجه : مقادیر بالاتر از 1500 باید با توجه به نوع شبكه شما تنطیم شوند. بنابراین بی دلیل به آن مقدار بالاتر از 1500 ندهید چون تاثیری در روال كاری شما نخواهد داشت.

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
سلام رفیق این روزا میتونی با سرچ تویه گوگل هر اطلعاتی رو که خواستی استخراج کنی (منظورم اینه زودتر به جوابت میرسیدی (ببین من سرچ زدم خیلی شیکو کامل توضیح داده))فقط کافیه سرچت قوی باشه

در این روش ما با تغییر در MTU یا همان Maximum Transmission Unit این كار را انجام میدهیم. كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت میكند. در واقع میتوان این گونه تصور كرد كه سرعت اینترنت ما تحت كنترل MTU است.
قبل از اینكه هر گونه تغییری در این قسمت انجام دهید به موارد زیر با دقت توجه كنید و سعی كنید خودتان و سیستمتان را با شرایط زیر هماهنگ كنید و یك حالت را برای خود در نظر بگیرید :
دوم اینكه سعی كنید خودتان را بشناسید. آیا فردی هستید كه فقط در حال استفاده عادی از اینترنت هستید یعنی فقط ایمیل چك میكنید و از سایتها بازدید میكنید و ... و یا فردی هستید كه همواره در حال دانلود نرم افزار و موزیك و ... هستید و یا شاید هم فردی باشید كه در حد میانگین هر دو مورد را انجام میدهید.
در نظر گرفتن موارد بالا برای تنظیم MTU بسیار مهم است و در نهایت در بهبود سرعت اینترنت شما بسیار موثر اند. مقدار MTU میزان حمل و نقل اطلاعات در اینترنت را تنظیم میكند.
تصمیم اینكه شما از كدام حالت میخواهید استفاده كنید به عهده خودتان است و بسته به شرایطی كه دارید. و حالا اصل آموزش :
Parameters\Interfaces\ID
سپس در صفحه سمت چپ یك مقدار DWORD با نام MTU ساخته ( اگر وجود ندارد ) و به آن یك مقدار دلخواه بین 68 تا 1500 دهید ( بسته به شرایط و مواردی كه گفته شد ). اگر كاربری هستید كه شرایط میانگین در كار با اینترنت دارید بهتر است به این مقدار عدد 1500 را اختصاص دهید.
توجه : مقادیر بالاتر از 1500 باید با توجه به نوع شبكه شما تنطیم شوند. بنابراین بی دلیل به آن مقدار بالاتر از 1500 ندهید چون تاثیری در روال كاری شما نخواهد داشت.

واسه توضیحات ممنونم
فقط
من PS3 رو با کابل وصل نکردم با وایرلس، مشکلی نداشته برا PS4 هم فرقی بین اتصال LAN و Wireless وجود نداره ؟
این MTU مثلا من اگه رو 1500 الان بزارمش، از الانی که اصلا هیچ تنظیمی در این رابطه انجام ندادم وضعیت و سرعت و پینگ اینترنتم بهتر میشه ؟
یه نکته هم اینکه فقط رو یک کامپیوتر توی خونه این MTU رو تنظیم کنم کافیه دیگه ؟

آخرین ویرایش:

si.armin

کاربر سایت
May 20, 2011
469
نام
آرمین
چطوره دوستان از نظر لگ اینا ! ؟ :|

91670464.png

si.armin

کاربر سایت
May 20, 2011
469
نام
آرمین
فکر کنم افتضاح باشه :d
چون این الان تا سلیمانیس اگه تا لندن بگیری که .... :| حالا یه تست با لندن بزن ببین چطور میشه.

ما رو که با سرورای لندن وصل نمیکنن که به نزدیک ترین سرور وصل میکنن مثلا اماراتی یا نزدیک تر !! ...

اینم سرورای ایتالیا ! .... " هر چی گشتم لندن نبود :| "
91674597.png

c نمره داده ... یعنی قابل قبول .... نظر شما چیه !؟

اینترنت من isp عالی داره به نظر من
256 مخابرات .... :| :o

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
اقا یکی یه توضیح کامل بده در مورد این mtu , mts بده ؟
برای انلاین بازی کردن رو چند باشه خوبه ؟؟؟
رو چند بزاریمش ؟؟

salar_dariush

کاربر سایت
Mar 14, 2011
4,372
اقا یکی یه توضیح کامل بده در مورد این mtu , mts بده ؟
برای انلاین بازی کردن رو چند باشه خوبه ؟؟؟
رو چند بزاریمش ؟؟
تنظیمات mtu رو تویه چند پست بالاتر میتونی ببینی.
و mtu شما بستگی به نت شما داره ولی حداقل تا حداکثرش از 512 تا 1500 هستش .
برای من تویه تنظیمات مودمم میزنه 1480 و تویه کاستوم لن کنسول همین عدد رو وارد میکنم .شما هم ببین mtu چنده همونو وارد کن(تویه مراحل ساخت کانکشن در مودم میتونی mtu رو ببینی)

- - -ویرایش - - -

ما رو که با سرورای لندن وصل نمیکنن که به نزدیک ترین سرور وصل میکنن مثلا اماراتی یا نزدیک تر !! ...

اینم سرورای ایتالیا ! .... " هر چی گشتم لندن نبود :| "
91674597.png

c نمره داده ... یعنی قابل قبول .... نظر شما چیه !؟

اینترنت من isp عالی داره به نظر من
256 مخابرات .... :| :o

رفیق با این سایت http://www.speedtest.net/ تا لندن بگیر

- - -ویرایش - - -

واسه توضیحات ممنونم
فقط
من PS3 رو با کابل وصل نکردم با وایرلس، مشکلی نداشته برا PS4 هم فرقی بین اتصال LAN و Wireless وجود نداره ؟
این MTU مثلا من اگه رو 1500 الان بزارمش، از الانی که اصلا هیچ تنظیمی در این رابطه انجام ندادم وضعیت و سرعت و پینگ اینترنتم بهتر میشه ؟
یه نکته هم اینکه فقط رو یک کامپیوتر توی خونه این MTU رو تنظیم کنم کافیه دیگه ؟

معلومه که وجود داره اتصال با لن خیلی بهتر از وایرلسه.وایرلس پینگت رو افزایش میده ولی با لن(کوتاه بودنش هم تاثیر داره)پینگ پایین میاد.
شما mtu رو تویه سیستم تنظیم نمیکنی تویه تنظیمات مودمت ذخیرش میکنی.1500 سقفشه بالاتر از این بزاری تاثیری نداره.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین
معلومه که وجود داره اتصال با لن خیلی بهتر از وایرلسه.وایرلس پینگت رو افزایش میده ولی با لن(کوتاه بودنش هم تاثیر داره)پینگ پایین میاد.
شما mtu رو تویه سیستم تنظیم نمیکنی تویه تنظیمات مودمت ذخیرش میکنی.1500 سقفشه بالاتر از این بزاری تاثیری نداره.

پس این قسمت ها واسه چین ؟ :d

Parameters\Interfaces\ID

نیازی به تنظیمش نیست ؟

کاربر سایت
Aug 20, 2011
886
نام
محمد حسین

se7en sin

کاربر سایت
May 20, 2012
722
نام
︻デ═一︻デ═一

Parameters\Interfaces\ID

داداش تو اینترفیس آِ دی ن داره فقط چنتا عدده و یه وین شاک چ کنم(win8)

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,774
نام
علی
دوستان من از کجا پینگ و سرعت دانلود رو از یه سایت مطمئنتر تست کنم!
چون اونجایی که من تست میکنم سرورش برا تهران هست و پینگ رو می زنه 28ms !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر