سرخط خبرها

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
15,197
نام
شیخ صدرا
امیر هم گفت، نظر منم همینه. رو PS بازی نداره، کمتر کسی حاضر میشه برای محصولی با این سطح از استقبال بازی بسازه. خود سونی هم تمایل نداره استدیوهاش PS5 رو ول کنن و منابع تخصیص داده بشه به PSVR2. چون ممکنه این 10 میلیارد بشه 14 15 میلیارد:D در نتیجه این بدبخت بی بازی مونده. مثل بلایی که سر ویتا امد. اما اگه رو PC هم بدن بیرون و بتونه بازی های PC رو اجرا کنه، شاید بخاطر قیمت پایین به نسبت کیفیت بالا، یه بازاری برای خودش جور کنه. در غیر این صورت که رحم الله من یقرا فاتحه مع صلوات.

اصلا من ورود به اين حيطه ها رو از بيخ درك نميكنم.
اصلا از دور مشخصه يه ايده شكست خورده نه چندان ماندگاره.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,319
نام
ماکان
اصلا من ورود به اين حيطه ها رو از بيخ درك نميكنم.
اصلا از دور مشخصه يه ايده شكست خورده نه چندان ماندگاره.

منم همینطور. یه نفر از من میپرسید PSVR ایده خوبی هست یا نه درجا بهش میگفت بریزش تو جوب آب، جاش KZ بساز:D نمیدونم چه سیاستی پشت تولید این گجت هاست؟ داشتن سهم از بازار؟ برنامه ریزی برای آینده و اینکه وقتی VR به تکنولوژی درست حسابی رسید و خاطب پیدا کرد اینا هم بخشی از بازار رو داشته باشن؟ یا چی؟ نمیدانم. اطلاعای ندارم.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,077
نام
محمد حسین
Sons Of The Forest - v1.0 - Steam News
sons of forest از حالت ارلی اکسس خارج شد و به همراه ریلیز کامل، پشتیبانی از fsr3 را به همراه حجم زیادی از آپدیتها دریافت کرد
این بازی در 24 ساعت اول ریلیز بصورت ارلی اکسس 2 میلیون نسخه فروخت
endnight هنوز صحبتی از ریلیز کنسولی نکرده است

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,147
نام
محمد علی
من فکر میکنم برعکسه قضیه:D

دنبال این نیستن که به خاطر بازی هاشون رو PC دستگاه رو بفروشن
برعکس به خاطر وجود بازی های بیشتری برای VR که روی PC وجود داره، میخوان دستگاه ارزش خرید پیدا کنه:-"

یعنی اون بازی هایی که میاد و اومده، پورت بشن برای این هم، 4تا بازی داشته باشه بدبخت:-"

امیر هم گفت، نظر منم همینه. رو PS بازی نداره، کمتر کسی حاضر میشه برای محصولی با این سطح از استقبال بازی بسازه. خود سونی هم تمایل نداره استدیوهاش PS5 رو ول کنن و منابع تخصیص داده بشه به PSVR2. چون ممکنه این 10 میلیارد بشه 14 15 میلیارد:D در نتیجه این بدبخت بی بازی مونده. مثل بلایی که سر ویتا امد. اما اگه رو PC هم بدن بیرون و بتونه بازی های PC رو اجرا کنه، شاید بخاطر قیمت پایین به نسبت کیفیت بالا، یه بازاری برای خودش جور کنه. در غیر این صورت که رحم الله من یقرا فاتحه مع صلوات.
اگر ایده فروش دستگاه روی PC‌باشه، شکست خورده است از الان
وقتی رقبای بهتری وجود داره که سابقه بیشتری هم دارن، فروش سخت افزار نسبتا گرون بدون پشتیبانی قابل توجه نرم‌افزاری شکست می‌خوره.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,319
نام
ماکان
اگر ایده فروش دستگاه روی PC‌باشه، شکست خورده است از الان
وقتی رقبای بهتری وجود داره که سابقه بیشتری هم دارن، فروش سخت افزار نسبتا گرون بدون پشتیبانی قابل توجه نرم‌افزاری شکست می‌خوره.

شاید با قیمت کمتر بتونه رقابت کنه. یعنی قیمت پایین به نسبت کیفیت بالا. در کل PSVR2 از نظر من ایده ذاتن شکست خورده ای هست و اساسا برای موفقیت طراحی نشده. اصلا نگاه سونی بهش، نگاه به یک محصول برنده نیست. مثل دیدی که به PS5 دارن و من نه تمرکز تولیدی روش میبینم، نه مارکت درست حسابی. در نهایت فکر میکنم اینارو میسازن که از قافله عقب نمونن و بعدا یه بازاری داشته باشن. وقتی چیز بدرد بخوری شد و جا افتاد.

• Like
Reactions: Destro and m.a.t

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,808
من نمیدونم شکست رو تو چی می‌بینید. یکی مثل Valve یه کنسول دستی میسازه بعد سه سال دو میلیون نسخه فروخته و همه اونو موفق میدونن.

یکی مثل سونی یه اکسسوری می‌سازه و تو یکسال اول یک میلیون و خورده ای فروخته و همه اونو شکست میدونن!

این استاندارد دوگانه همیشه وجود داشته نسبت به سونی.

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,968
نام
امین پاشاپور
من نمیدونم شکست رو تو چی می‌بینید. یکی مثل Valve یه کنسول دستی میسازه بعد سه سال دو میلیون نسخه فروخته و همه اونو موفق میدونن.

یکی مثل سونی یه اکسسوری می‌سازه و تو یکسال اول یک میلیون و خورده ای فروخته و همه اونو شکست میدونن!

یه کمپانی اگه خیلی محبوب باشه و همیشه در بالاترین سطح کاری خودش باشه، قطعا هیتر های زیادی هم خواهد داشت

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,077
نام
محمد حسین
یه کمپانی اگه خیلی محبوب باشه و همیشه در بالاترین سطح کاری خودش باشه، قطعا هیتر های زیادی هم خواهد داشت

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk
نه مشکل اینه، دنیا به دیتابیس و استانداردهای چند گانه بازیسنتر دسترسی نداره و با قیاسهای نامتقارن بازیسنتر هم آشنایی ندارن
یه pc دستی به نام استیم دک که کوچکترین شباهتی به ps vr2 رو بر میدارن و قیاس میکنن. والو گزارش نداده از استیم دک و گفته چندین میلیون فروخته
Valve says it has sold “multiple millions” of Steam Decks
فقط omdia تو گزارش جولای خودش گفت که از 3 میلیون رد کردن
https://omdia.tech.informa.com/pr/2...led-base-to-surpass-three-million-during-2023
_____
در مورد ps vr2 فکر کنم سونی 600 هزار گزارش داد و آمار بعدی نداده
اما استاندارسازای بازیسنتر یه مشکلی که دارن اصلا نمیدونن pc چیه و حتی نمیدونن استیم دک تماما از استیم تغذیه میکنن و والو هیچ بازی ای نه براش میسازه و نه انحصار میکنه، یه ویژگی زده تنگ استیمش که میزنه این بازی با استیم دک سازگاره و تمام.
ولی اون vr2 اکسسوری، نیاز داره براش بازی ساخته بشه جدا و نمیتونه از لایبری کنسول تغذیه کنه.
این استانداردهای دو گانه ای که توضیح میدید، ما میشنویم میشه معادلات 24 مجهولی، کوچکترین شباهتی این دو به هم ندارن و استیم دک یه pc کامله که قابلیت ریحختن تمام سیستمهای عاملو داره و حتی از بازی کرکی هم پشتیبانی میکنه و کل کاری که والو انجام داد یه بازی free به نام aperture desk براش ساخت که ویژگیهاشو نشون بده و تمام
_________
نمونه مشابه vr2 میشه quest
vr2 باید با اون قیاس بشه.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,147
نام
محمد علی

برای سنجش موفقیت یه دستگاه به سهم بازار اون نگاه میشه. بازار VR یک اندازه‌ای داره و PSVR یه سهمی از این بازار رو داره. بر اساس این سهم مشخص میشه دستگاهی موفق هست یا نه.
مورد دوم هم تعداد فروش نرم‌افزار به ازای هر دستگاه فروش رفته است.

روی همین حساب استیم دک که توی بازار Handheld PC سهم عمده رو داره با دو میلیون موفق محسوب میشه، Xbox Series اما با ۲۰ میلیون فروش خیار هم محسوب نمیشه.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,147
نام
محمد علی
با ذکر افت ۱۰ میلیارد دلاری ارزش سونی، دیروز ارزش بازار انویدیا 78 میلیارد دلار ریخت و رکورد بزرگترین ریزش خودش رو ثبت کرد.
تقریبا معادل ۵ درصد ارزش شرکت توی یک روز از بین رفت.
با یادآوری افت ۱۰ میلیارد دلاری ارزش سونی،
دیروز ارزش بازار انویدیا در بزرگترین افزایش قیمت یک روزه تاریخ بشر، ۲۷۷ میلیارد دلار رفت بالا
حالا این باید باعث بشه روی گردن‌مون PC MASTER RACE‌خالکوبی کنیم؟ خیر
اگر دوست داشته باشید می‌تونید اما این رشد ناشی از درآمد بزرگ AI برای انویدیا و تب AI بوده.

منبع

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,808
نه مشکل اینه، دنیا به دیتابیس و استانداردهای چند گانه بازیسنتر دسترسی نداره و با قیاسهای نامتقارن بازیسنتر هم آشنایی ندارن
یه pc دستی به نام استیم دک که کوچکترین شباهتی به ps vr2 رو بر میدارن و قیاس میکنن. والو گزارش نداده از استیم دک و گفته چندین میلیون فروخته
Valve says it has sold “multiple millions” of Steam Decks
فقط omdia تو گزارش جولای خودش گفت که از 3 میلیون رد کردن
https://omdia.tech.informa.com/pr/2...led-base-to-surpass-three-million-during-2023
_____
در مورد ps vr2 فکر کنم سونی 600 هزار گزارش داد و آمار بعدی نداده
اما استاندارسازای بازیسنتر یه مشکلی که دارن اصلا نمیدونن pc چیه و حتی نمیدونن استیم دک تماما از استیم تغذیه میکنن و والو هیچ بازی ای نه براش میسازه و نه انحصار میکنه، یه ویژگی زده تنگ استیمش که میزنه این بازی با استیم دک سازگاره و تمام.
ولی اون vr2 اکسسوری، نیاز داره براش بازی ساخته بشه جدا و نمیتونه از لایبری کنسول تغذیه کنه.
این استانداردهای دو گانه ای که توضیح میدید، ما میشنویم میشه معادلات 24 مجهولی، کوچکترین شباهتی این دو به هم ندارن و استیم دک یه pc کامله که قابلیت ریحختن تمام سیستمهای عاملو داره و حتی از بازی کرکی هم پشتیبانی میکنه و کل کاری که والو انجام داد یه بازی free به نام aperture desk براش ساخت که ویژگیهاشو نشون بده و تمام
_________
نمونه مشابه vr2 میشه quest
vr2 باید با اون قیاس بشه.
آمار 600 هزار VR2 فروخته شده که شما میدی مربوط به دقیقا یک سال پیش میشه و بعد از گذشت فقط ۶ هفته از ریلیزش.

از اون موقع تا الان یکسال گذشته و منابع غیر رسمی عدد رو حداقل یک و نیم میلیون و برخی بیش از ۲ میلیون میدونن.

این رقم برای یک اکسسوری خیلیم مناسبه.
سونی هیچوقت نگفته تمرکز کامل ما قرار روی vr2 باشه. طبیعتا هیچوقت vr2 قرار نیست فروش بیش از این اعداد رو در هر حالتی تجربه کنه.هیچوقت قرار نبوده مثلا ده درصد از جمعیت کنسول داران این اکسسوری رو تهیه کنن ولی سونی این آپشن رو به مشتریانش میده که بتونن از بازیایی که VR رو پشتیبانی می‌کنند هم لذت ببرند و نیازی نباشه به بیرون از خانواده پلی استیشن فکر کنن برای تجربه ش.

همین حالا apple vision با یه یوزر بیس فوق‌العاده بزرگ دویست هزار عدد فروخته و این برای apple شگفت انگیز بوده.
====
مقایسه vr2 هم با سریز x و s اشتباهه. هیچوقت یه major product که تمرکز کامل یه کمپانی بزرگ مثل مایکروسافت پشتشه رو با یه محصول فرعی مقایسه نمیکنن. چنین چیزی از بیخ و بن اشتباهه.

هر چند vr2 تو بازه زمانی مشابه فروش بهتری از Vr1 تجربه کرده و اصلا نمیشه با هیچ خط کشی اولی رو موفق اعلام کرد و دومی رو شکست تجاری.

ضمن اینکه vr2 تازه اولین سال عرضه خودشو پشت سر گذاشته و هنوز زمان زیادی مونده برای نتیجه گیری در مورد موفقیت و شکستش.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,077
نام
محمد حسین
اولا بحث سر قیاس مع الفارق بود که کردید
ثانیا امروز 25 فوریه، دومین سالگرد عرضه استیم دکه که شما که اینقدر موشکافانه بررسی میکنید سه ساله زدید و بازم فروش استیم دک تو شش ماه قبل بیش از 3 میلیون تخمین زده شده بود و خود والو multiple million ذکر کرده بود فقط نکته جالب اینه این استانداردهای دقت مداریتون تو بخشهای مختلف، به اشکال مختلف لحاظ میشه
بعدم اینقدر دقیق هستید وقتی vr2 تو 22 فوریه عرضه شده، شش هفته بعد میشه تو اوایل آوریل، آمارشو تو گزارش سال میده تو می احتمالا.
خدا رو شکر از اینکه استیم دک و vr شباهتی با هم ندارن، گذر کردیم
ثالثا با واژه قیمت آشنا هستید
هدست اپل ar/vr هست و با پایه قیمتی 3500 دلار، رقیب اون meta quest pro هست که تو رده قیمتی 1500 تایی هست
اون متا کوئست 3 هست که vr هست و از 450 تا شروع میشه، هدست اپل ماله یه بازار دیگه هست
________
در نهایتم برا جمله آخرت باید @Cloud Strife جوابتو بده ولی اکسسوری ای که نیاز به محتوا داره رو اگه بهش محتوا ندی، شکست میخوره، اونا هم همینو گفتن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر