سرخط خبرها

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
نصفه شبی یه دو تا خبر بزنیم و بریم :D

View attachment 332259

تاریخ عرضه نسخه انگلیسی Tsukihime: A Piece of blue Glass moon مشخص شد.
بازی قراره 27 ژوئن برای پلتفرم های Switch و PS4 منتشر شه

این بازی ریمیک دو تا مسیر اول ویژوال ناول Tsukihime است که سال 2000 عرضه شده بود و اولین اثر کمپانی Type-Moon به حساب میومد که با موفقیت اش کمپانی تونست بعدا سری Fate و Fate Grand Order رو بسازه و یکی از ناشرهای خیلی موفق ژاپنی بشه.

خارج از خبر: حتما این ویژوال ناول رو بازی کنید که مخصوصا مسیر دوم اش (ciel route) به صورت دیوانه کننده ای خوبه و کلا ویژوال ناول به شدت تر و تمیزیه :D
تا وقتی ناسو روی Altria قفله ترجمه انگلیسی نکنه سنگین تره به نظر من :D

• Smile
Reactions: Z-fan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
زمان انتشار اکسپنشن Dawntrail که شروع آرک جدیدی برای بازی FF XIV هست مشخص شد:
XIV.jpg
دوره ارلی اکسس 4 روز زودتر در هشتم تیر ماه شروع میشه.
انتشار کامل 12 تیرماه.
============
ببینین یوشیدا در مورد همزمانیش با دی ال سی الدن رینگ Shadow of the Erdtree چی میگه :))
View attachment yoshida elden ring dlc.mp4

Elden Riiiiiiiiiing DLLLCCCCCCC :)) :))

AchyTunic

I'll be watching over you
کاربر سایت
Sep 15, 2009
3,164
نام
Ehsan
فردا ساعت 19:30 قراره اولین پیش‌نمایش از عنوان Judas، ساخته جدید کن لوین که یک دهه (!) در حال ساخت هست منتشر بشه. افراد اهل رسانه هفته پیش توی بُستن حدود 6 ساعت از بازی رو تجربه کردن و فردا قراره در مورد این تجربه‌اشون صحبت کنن.

photo_2024-03-25_19-38-03.jpg

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
Xbox_Game_Pass_new_logo_-_colored_version.svg.png

کریس درینگ در پادکست GDC گفت: فروش Xbox در اروپا یکسان است، اکثر بازی‌های Xbox زمانی به کنسول PS5 خواهند آمد، MS تمرکز کمتری روی GamePass و موارد دیگری دارد.
این سخنان را سردبیر سایت Gameindustry بیان کرد. وی در مورد اطلاعاتی که در موارد داشت چنین گفت:

در مورد Xbox، من از یک شرکت بسیار برجسته و نه چندان برجسته شنیده ام که عملکرد Xbox در اروپا ثابت است. می‌توانید پوشش ماهانه‌ی ما را در بازار بازی دنبال کنید و می‌توانید ببینید که فروش Xbox در حال کاهش است و در طول سال گذشته هم کاهش داشته است و امسال حتی با شدت بیشتری نیز کاهش یافته است.

شرکت بزرگی که سال گذشته یک بازی بزرگ منتشر کرد گفت که نمی‌دانند چرا از آن پشتیبانی می‌کنند. ما در پادکست قبلی هم اشاره کردیم که خرده‌فروشان دارند تعداد موجودی کنسول Xbox منجمله سخت‌افزار و بازی‌های خود را در قفسه‌های فروششان جم آوری یا کم میکنند... و سوای اینها، اکنون ناشران ترد‌-پارتی نیز وارد عمل شده‌اند: "آنها می‌گویند، ما برای کنسول سری S/X به عنوان یک کنسول بازی تلاش زیادی میکنیم ولی بیایید با هم صادق باشیم، بازار برای ما PC و PS5 است.

درینگ در ادامه نیز گفت عقیده دارم ایکس‌باکس به عنوان سازنده سخت افزار دچار مشکل واقعی شده، زیرا همیشه فکر می کردم، همیشه بر این باور بوده ام که این سیستم Game Pass تحویل خوبی دارد، رابط کاربری خوبی دارد، کنترلر خوبی دارد و اگر دوستدار بازی‌های ایکس‌باکس هستید احتمالاً بهترین مکان برای اجرای آنهاست.اوایل فکر می‌کردم خوب می‌شود، اما واقعاً این موضوع را در نظر نگرفتم که برخی از توسعه‌دهندگان و ناشران ممکن است بروند، بله، نمی‌دانم،که آیا همه اینها فایده‌ای دارد یا خیر!

وی در آخر افزود شنیده‌ است که مایکروسافت تمرکز کمتری روی GamePass گذاشته است.

Chris Dring at GDC: Xbox sales flatlining in Europe, majority of Xbox games coming to PS5 at some point, MS putting less focus on GamePass and more.

آخرین ویرایش:

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
93
View attachment 332554

کریس درینگ در پادکست GDC گفت: فروش Xbox در اروپا یکسان است، اکثر بازی‌های Xbox زمانی به کنسول PS5 خواهند آمد، MS تمرکز کمتری روی GamePass و موارد دیگری دارد.
این سخنان را سردبیر سایت Gameindustry بیان کرد. وی در مورد اطلاعاتی که در موارد داشت چنین گفت:

در مورد Xbox، من از یک شرکت بسیار برجسته و نه چندان برجسته شنیده ام که عملکرد Xbox در اروپا ثابت است. می‌توانید پوشش ماهانه‌ی ما را در بازار بازی دنبال کنید و می‌توانید ببینید که فروش Xbox در حال کاهش است و در طول سال گذشته هم کاهش داشته است و امسال حتی با شدت بیشتری نیز کاهش یافته است.

شرکت بزرگی که سال گذشته یک بازی بزرگ منتشر کرد گفت که نمی‌دانند چرا از آن پشتیبانی می‌کنند. ما در پادکست قبلی هم اشاره کردیم که خرده‌فروشان دارند تعداد موجودی کنسول Xbox منجمله سخت‌افزار و بازی‌های خود را در قفسه‌های فروششان جم آوری یا کم میکنند... و سوای اینها، اکنون ناشران ترد‌-پارتی نیز وارد عمل شده‌اند: "آنها می‌گویند، ما برای کنسول سری S/X به عنوان یک کنسول بازی تلاش زیادی میکنیم ولی بیایید با هم صادق باشیم، بازار برای ما PC و PS5 است.

درینگ در ادامه نیز گفت عقیده دارم ایکس‌باکس به عنوان سازنده سخت افزار دچار مشکل واقعی شده، زیرا همیشه فکر می کردم، همیشه بر این باور بوده ام که این سیستم Game Pass تحویل خوبی دارد، رابط کاربری خوبی دارد، کنترلر خوبی دارد و اگر دوستدار بازی‌های ایکس‌باکس هستید احتمالاً بهترین مکان برای اجرای آنهاست.اوایل فکر می‌کردم خوب می‌شود، اما واقعاً این موضوع را در نظر نگرفتم که برخی از توسعه‌دهندگان و ناشران ممکن است بروند، بله، نمی‌دانم،که آیا همه اینها فایده‌ای دارد یا خیر!

Chris Dring at GDC: Xbox sales flatlining in Europe, majority of Xbox games coming to PS5 at some point, MS putting less focus on GamePass and more.
ترکیب ساتیا نادلا و فیل اسپنسر که یکی به دنبال تعریف و تمجید از طرفداران بود و دیگری درآمد بیشتر خارج از حلقه ویندوز رو در دستور کار قرار داده، باعث شده سخت افزار اکس باکس در این مرحله قرار بگیره؛ ابهامات در چیزی که همگی می‌دونیم.

مایکروسافت هیچوقت به خاطر ماهیت نرم افزاری خود نتوانسته یک سخت افزار رو به درستی به بازار عرضه کنه یا پشتیبانی کنه. بیل گیتس سال‌ها تلاش کرد مفهوم تبلت ویندوزی رو بین همه جا بندازه در حالیکه استیو جابز با معرفی iPad یک بازار جدا تشکیل داد.

سخت افزار اکس باکس هم در آینده یا تبدیل به یک OEM میشه یعنی شرکت های دیگه اکس باکس برای مایکروسافت بسازند و عرضه کنند یا از الان قبرش در قبرستان مایکروسافت آماده است.

• Like
Reactions: HalfLife G

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,098
نام
محمد علی
زیرا همیشه فکر می کردم، همیشه بر این باور بوده ام که این سیستم Game Pass تحویل خوبی دارد، رابط کاربری خوبی دارد، کنترلر خوبی دارد و اگر دوستدار بازی‌های ایکس‌باکس هستید احتمالاً بهترین مکان برای اجرای آنهاست.اوایل فکر می‌کردم خوب می‌شود، اما واقعاً این موضوع را در نظر نگرفتم که برخی از توسعه‌دهندگان و ناشران ممکن است بروند، بله، نمی‌دانم،که آیا همه اینها فایده‌ای دارد یا خیر!

عذرخواهم
اینجاش کمی مبهم ترجمه شده. تقریبا داره میگه:
اکس باکس سیستم رسوندن گیم پس به دست کاربره. رابط کاربری خوبی داره، کنترلر خوبی داره و اگر بازی‌های اکس باکس رو دوست دارید بهترین روش تجربه اونه. فکر می‌کردم این طوری بودنش اشکال خاصی نداره اما فکر نکرده بودم که شاید بعضی از توسعه دهنده‌ها و ناشرها رهاش کنن. من نمی‌دونم، ولی این کار فایده‌ای داره؟ بخش مبهم قصه اینجاست.

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
اینکه فروش کمی داره علت بزرگش کمبود تبلیغات و شخص Don Mattrick، تبری که این بشر زد ۲۰ سال دیگه هم جاش خوب نمیشه🤣🤣🤣🤣. کل اروپا همینجوری تبلیغات PS هست.

یه بار بجای خرید، کات پرایس بزنه و تبلیغات گسترده کنه کلی به وضعیتش کمک‌ می‌کنه اما یجورایی سیاست داخلیش هست که مشخص نیست چیه و حس می‌کنم خودشونم نمی‌دونن.
با آوردن بازی‌های بتزدا و شرکت‌های داخلیش بعد یکسال روی بقیه پلتفرم‌ها می‌تونه سود خوبی کنه و تبلیغات بهتری روی کنسولش بکنه.

امیدوارم نسل بعدی بره سمت کنسول هزار دلاری و بازار عادی رو بذاره واس PS یا حداقل اگر دوتا کنسول داره، نسخه‌ی ضعیفش نزدیک PS باشه و کنسول قوی‌تر دوبرابر بهتر باشه.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
اینکه فروش کمی داره علت بزرگش کمبود تبلیغات و شخص Don Mattrick، تبری که این بشر زد ۲۰ سال دیگه هم جاش خوب نمیشه🤣🤣🤣🤣. کل اروپا همینجوری تبلیغات PS هست.

یه بار بجای خرید، کات پرایس بزنه و تبلیغات گسترده کنه کلی به وضعیتش کمک‌ می‌کنه اما یجورایی سیاست داخلیش هست که مشخص نیست چیه و حس می‌کنم خودشونم نمی‌دونن.
با آوردن بازی‌های بتزدا و شرکت‌های داخلیش بعد یکسال روی بقیه پلتفرم‌ها می‌تونه سود خوبی کنه و تبلیغات بهتری روی کنسولش بکنه.

امیدوارم نسل بعدی بره سمت کنسول هزار دلاری و بازار عادی رو بذاره واس PS یا حداقل اگر دوتا کنسول داره، نسخه‌ی ضعیفش نزدیک PS باشه و کنسول قوی‌تر دوبرابر بهتر باشه.
نزدیک ۸۰ بیلیون خرید، فلاپ شدن ردفال، عملکرد کم تر از انتظار ستارفیلد و اومدن بازی های انحصاری رو پلی استیشن چه ربطی به دان متریک داره؟ یا نکنه مدیریت ۳۴۳ و تو کما رفتن گیرز هم تقصیر دان متریکه؟

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا

كنسول ١٠٠٠ دلارى مشترى نداره.
اونم وقتى الان همه ديگه بازياشون دير و زود رو استيم مياد.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین

نمیدونم شوخی بود این پست کلا یا جدی...

ولی اگر جدی بود، از این تبرها همه زدن به کنسول هاشون، هم سونی سر PS3 و هم نینتندو با Wii U ، اما به هر حال تونستن ازش در بیان و از قبل هم موفق تر عمل کنند
همچنان اسم اون مرحوم رو اوردن فقط ماست مالی وضعیت فعلیه...
مثل مملکت ما که هرچی میشه یا ربط داره میشه به 40~50سال پیش، یا جنگ 8 ساله ...

---

کنسول هزار دلاری هم مخاطب خاص و "کم" خودشو داره و فایده نداره، مگر اینکه بخوان زودتر بند و بساطشدن رو جمع کنند
اتفاقا حرکت درستشون (برای خود MS ) همین سری اس بود که بتونند مخاطبای عام بیشتری جذب کنند
آماری از مقایسه فروش Xs/Xx هست؟ حس میکنم S حتی بیشتر باشه

برای گرفتن بازار اگر قرار بود چیزی جواب بده همین گیم پس بود که ارزش زیادی برای پلیرها داره
وقتی اینم جواب نمیده بعید میدونم حرکت خاصی دیگه بتونند بزنند که تاثیر گذار باشه...

حالا آخر سال برسیم ببینیم اومدن COD روی گیم پس و به دست اوردن تبلیغاتش چقدر میتونه تاثیر گذار باشه، و آیا میتونه(و چقدر) فروش روی PS رو کم کنه و مخاطب بکشونه سمت Xbox یا نه

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
نمیدونم شوخی بود این پست کلا یا جدی...

ولی اگر جدی بود، از این تبرها همه زدن به کنسول هاشون، هم سونی سر PS3 و هم نینتندو با Wii U ، اما به هر حال تونستن ازش در بیان و از قبل هم موفق تر عمل کنند
همچنان اسم اون مرحوم رو اوردن فقط ماست مالی وضعیت فعلیه...
مثل مملکت ما که هرچی میشه یا ربط داره میشه به 40~50سال پیش، یا جنگ 8 ساله ...

---

کنسول هزار دلاری هم مخاطب خاص و "کم" خودشو داره و فایده نداره، مگر اینکه بخوان زودتر بند و بساطشدن رو جمع کنند
اتفاقا حرکت درستشون (برای خود MS ) همین سری اس بود که بتونند مخاطبای عام بیشتری جذب کنند
آماری از مقایسه فروش Xs/Xx هست؟ حس میکنم S حتی بیشتر باشه

برای گرفتن بازار اگر قرار بود چیزی جواب بده همین گیم پس بود که ارزش زیادی برای پلیرها داره
وقتی اینم جواب نمیده بعید میدونم حرکت خاصی دیگه بتونند بزنند که تاثیر گذار باشه...

حالا آخر سال برسیم ببینیم اومدن COD روی گیم پس و به دست اوردن تبلیغاتش چقدر میتونه تاثیر گذار باشه، و آیا میتونه(و چقدر) فروش روی PS رو کم کنه و مخاطب بکشونه سمت Xbox یا نه

حتى cod هم بعيده تاثير خاصى بذاره كه كسى بره ps5 بفروشه سرى ايكس/اس بخره.
مگه اينكه كلا بيان انحصاريش كنن كه اونم باز كمر خودشونو ميشكنه :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
نه کسی که نمیره کنسول بفروشه
ولی خوب ممکنه یک سری کوچ کنند و از این به بعد رو xbox بزنند (ممکنه)
مخصوصا که الان اکثر بازی ها کراس پلی اینا دارن و IDه تو خود بازی هست که مهمه و نه اکانت PSN و لایو و استیم و ...

باید دید تاثیرش چقدر میتونه باشه

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
نه کسی که نمیره کنسول بفروشه
ولی خوب ممکنه یک سری کوچ کنند و از این به بعد رو xbox بزنند (ممکنه)
مخصوصا که الان اکثر بازی ها کراس پلی اینا دارن و IDه تو خود بازی هست که مهمه و نه اکانت PSN و لایو و استیم و ...

باید دید تاثیرش چقدر میتونه باشه

اين كار هم احمقانس مگه اينكه انحصارى بشه.
طرف قرارع سالى يه بار ٦٠ دلار بده.

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
اینطوری بگم، الان مایکروسافت با اینهمه خرج کلانی که برا خرید کمپانی های دیگه کرده در بحث سخت افزار نمیتونه تغییری ایجاد کنه ( که مثلا طرف ps5 رو بفروشه بره xbox بگیره)
اگه مثلا تو دوران x360 بود با اینکار احتمالا کمر پلی‌استیشن رو میشکست، ولی الان چون سالهاست که بالای 70 درصد فروش بازیا دیجیتالی هست و اکثرا دیجیتالی میخرن، الان فکر کن طرف ps3, ps4, ps5 داشته و الان بالای دو سه هزار دلارخرج اکانتش کرده، بنظرتون الان میاد که بیخیال اینهمه پول و بازی بشه و بیاد از صفر رو xbox شروع کنه، هیچکس همچین کاری نمیکنه، شاید همون یکی دو درصد بتونه تغییر تو پلتفورم گیمر ها بده،

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر