سازنده Journey در معرض ورشکستگی بود

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
screenshot0057_18258.nphd.jpg

بر اساس اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌رسد که استودیوی thatgamecompany که سابقه‌ی ساخت بازی بزرگ Journey را دارد، در معرض ورشکستگی بوده است. در واقع این وضعیت در اواخر ساخت Journey هم برای این استودیو پیش آمد.

آقای Jenova Chen که رئیس استودیو thatgamecompany می‌باشد، صحبت‌هایی را با DICE انجام داده است که وی در این صحبت‌ها می‌گوید: "ما نتوانستیم به تعهدات خود، مبنی بر این که عنوان Journey را در مدت دو سال به پایان برسانیم، عمل کنیم. بنابراین Sony به ما یک فرصت یک ساله داد. اما در اواخر مراحل ساخت این بازی، بودجه‌ی ما در حال تمام شدن بود."
وی می‌گوید: "وقتی که به اواخر مرحله‌ی ساخت Journey نزدیک شدیم، عده‌ی زیادی استودیو ما را ترک کردند. البته آن‌ها به انتخاب خود این کار را نکردند. زیرا ما بودجه‌ای نداشتیم که بتوانیم حقوق آن‌ها را پرداخت کنیم. هر چه پول در پیش ما بود را پخش کردیم و برای تعطیلی این استودیو آماده شدیم."
این استودیو، حتی با فروش Journey نتوانست خود را از ورشکستگی نجات دهد. البته این شرکت هنوز نمی‌داند که این بازی چقدر برای آن‌ها سودآور بوده‌است، زیرا شرکت سونی، پرداخت پول را به سازندگان این بازی به زمان دیگری موکول کرده است.
Jenova Chen در این باره می‌گوید: "من نمی‌دانم این بازی چقدر سودآور بوده است. اما با این حساب احتمالاً سرنوشتی چون تعطیل کردن استودیو نخواهیم داشت."

گفتنی است که بازی Journey در سال گذشته عرضه شد و توانست جایزه‌های زیادی را کسب کند.

منبع

Last edited by a moderator:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,034
نام
محمد امین
خوب پس یعنی معتقدی وقتی 360 این همه قدرت داره انبوه بازی های Live بیهوده هستن و بدرد موبایل میخورن؟ شرط میبندم خودتم به چیزی که میگی معتقد نیستی. آقا بازی کامل ناکامل یعنی چی؟ مگه معادلس آخه؟ نزنین این حرفارو! توروخدا نزنین این حرفارو! به پیر به پیغمبر مسخرس! با چه رویی به بازی که GotY هایی که برده چندبرابر Halo (بازی کامل!!!) هست میگید بازی ناکامل؟ البته میدونم الان بازمیخوای بیای یه سری توجیهات دیگه ردیف کنی اما بازی کامل و ناکامل یعنی چی؟ این تقسیم بندی هارو جز شما کسی تو دنیا لحاظ نمیکنه! بحثو الکی کش نده، چرا بیخودی آتو میدی به من که بهت گیر بدم؟
جاده خاکی چرا میری..؟ من کجا گفتم بازی بیهوده هست یا بدرد میخوره گفتم این جور بازی ها (حالا فرقی نمیکنه روی 360 یا ps3 ) کامل نیستن و هیچ وقت نمیشه با بازی های کاملی مثل GOW و Gears و ... مقایسش کرد.. حالا کاری هم نداریم چه جایزه ای های برده..

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
Journey چون انحصاری PS3 ـه و با وجود بازی های کامل (؟!) و مدعی امسال از نظر میانگین امتیازات، جوایز و GOTY یک میدل فینگر کلفت هست پس به درد گوشی های موبایل میخوره و... حالا وضعیت کلی فعلی رو برعکس کنید, جرنی انحصاری اکس باکس بود و... همین Terova خشتک ها میدرید !

درکل ایشون بالای 95 درصد پست هاش شنا کردن در خلاف جهت آب هست . فلسفه ترول هم همینه . یک پست تحریک آمیز بزنی و ببینی هی نقل قول میشه . قلقلک میشی ...

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
این حرف Chen در مورد فروش Minecraft اصلاً جالب نیست , برای صاحب یه کمپانی که چنین بازی موفقی ساخته حرف از پول زدن خوب نیست ! سونی پولتو نمیخوره که , :d یدفعه فروششو بهت میگن کُپ میکنی !

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
Journey چون انحصاری PS3 ـه و با وجود بازی های کامل (؟!) و مدعی امسال از نظر میانگین امتیازات، جوایز و GOTY یک میدل فینگر کلفت هست پس به درد گوشی های موبایل میخوره و... حالا وضعیت کلی فعلی رو برعکس کنید, جرنی انحصاری اکس باکس بود و... همین Terova خشتک ها میدرید !

درکل ایشون بالای 95 درصد پست هاش شنا کردن در خلاف جهت آب هست . فلسفه ترول هم همینه . یک پست تحریک آمیز بزنی و ببینی هی نقل قول میشه . قلقلک میشی ...
نه رضا. از این نظر که سونی فن بوهای تا اسم Trials Evo و Mark of Ninja و اینا میاد وسط میگن "ما از این ات آشغالها روی دسکتاپون داریم". حالا علامت ؟ شده واسه ما که بازی دانلودی چیز خوبی هست یا ات آشغال روی دسکتاپِ ؟

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
این Chen‏ فکر کنم با زنش دعواش شده , زنش برگشته گفته باو :D شب عید نزدیکه بچه ها لباس میخوان , آجیل و میوه باید بخریم برو پولتو از آقای سونی بگیر :D
اینم احتمالا روش نشده بیاد مستقیم بگه باو چندماهه بازی عرضه شده پولمونو بده دیگه, وگرنه میرم بیمه شکایت میکنم =))
اومده غیرمستقیم گفته باو ما در حال برشکست شدن هستیم جان مامانت پول مارو بده=)) =))

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
نه رضا. از این نظر که سونی فن بوهای تا اسم Trials Evo و Mark of Ninja و اینا میاد وسط میگن "ما از این ات آشغالها روی دسکتاپون داریم". حالا علامت ؟ شده واسه ما که بازی دانلودی چیز خوبی هست یا ات آشغال روی دسکتاپِ ؟
فرقی نمیکنه . کسی هم که به Mark of the Ninja یا Trials Evolution بگه آشغال روی دسکتاپ تکلیفش معلومه .

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
بازی journey پرفروش ترین بازی PSN در کل این 8 سال بوده.اونم فقط 4 ماه بعد عرضه شدنش(توی E3 2012 اعلام شد).تقریبا غیر ممکنه که بازیش سودآوری نداشته باشه.مشکل اصلی thatgamecompany اینجاست که سونی پولشون رو بعد از این همه مدت هنوز بهشون نداده:|:d.در مورد چند پلتفرمی بودن بازی بعدیشون هم حدود 2-3 هفته بعد از عرضه journey این موضوع رو تایید کردن.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان
جاده خاکی چرا میری..؟ من کجا گفتم بازی بیهوده هست یا بدرد میخوره گفتم این جور بازی ها (حالا فرقی نمیکنه روی 360 یا ps3 ) کامل نیستن و هیچ وقت نمیشه با بازی های کاملی مثل GOW و Gears و ... مقایسش کرد.. حالا کاری هم نداریم چه جایزه ای های برده..

نه جواب منو بده! من میگم این بازی کامل ناکامل رو از کجا آوردی؟ مگه داری معادله درجه دو حل میکنی؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,034
نام
محمد امین
والله کسی نگفت آشغال شما خودتون سر هم میکنید بی خودی هم به جاده خاکی نرین..یک بازی آرکید هیچ وقت جای یک بازی AAA رو نمیتونه بگیره..

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان
بی خودی هم به جاده خاکی نرین..ی

هیچ رقمه نمیتونی از دست من خلاص بشی!:D

این بازی کامل ناکامل یعنی چی؟

یک بازی آرکید هیچ وقت جای یک بازی AAA رو نمیتونه بگیره..

خوب پس الان تکلیف Journey ناکامل که از 99٪ بازی های کامل این نسل بهتر عمل کرده و از بازی فوق خفن و کامل کنسول محبوبتون بیشتر GotY گرفته تکلیفش چیه؟ میگم میخوای حالا یه تخفیفی بهش بدیم و ایندفعه رو کامل حساب کنیمش. جای دوری نمیره. چطوره؟

دقت کنی تو این دو صفحه 20 تا حرف زدی. اول گفتی Journey مثل Angry Bird میمونه. بعد گفتی بدرد موبایل میخوره. بعد گفتی ناکامله. الانم میگی نمیتونه جای AA هارو بگیره. شکی ندارم دو صفحه دیگه بحثو ادامه بدیم اصلا موجودیت این بازی رو از بیخ منکر منشی یا احتمالا کامنت میدی "مرگ بر Journey‌ ناکامل" و "زنده باد بازی های کامل".

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
من پیشنهاد میکنم بیخیال بحث با دوست عزیزمون Terova بشید از نظر ایشون یه بازی خوب و کامل یعنی فقط Geow و امثالهم ! همون قضیه نرود میخ آهنی در سنگه در واقع !

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,034
نام
محمد امین
هیچ رقمه نمیتونی از دست من خلاص بشی!:D این بازی کامل ناکامل یعنی چی؟ خوب پس الان تکلیف Journey ناکامل که از 99٪ بازی های کامل این نسل بهتر عمل کرده و از بازی فوق خفن و کامل کنسول محبوبتون بیشتر GotY گرفته تکلیفش چیه؟ میگم میخوای حالا یه تخفیفی بهش بدیم و ایندفعه رو کامل حساب کنیمش. جای دوری نمیره. چطوره؟ دقت کنی تو این دو صفحه 20 تا حرف زدی. اول گفتی Journey مثل Angry Bird میمونه. بعد گفتی بدرد موبایل میخوره. بعد گفتی ناکامله. الانم میگی نمیتونه جای AA هارو بگیره. شکی ندارم دو صفحه دیگه بحثو ادامه بدیم اصلا موجودیت این بازی رو از بیخ منکر منشی یا احتمالا کامنت میدی "مرگ بر Journey‌ ناکامل" و "زنده باد بازی های کامل".
حرف من کاملا واضح هست شاید بعضی جا هاش رو به شوخی گفتم که از روی اسمایل های که گذاشتم کامل معلوم بود.. کاری هم با بردن جوایز ندارم دارم یک حرف کلی در مورد کلیه بازی های این شکلی میزنم.. شما فرض کن یک استخر داری که میتونی 10000 لیتر آب بریزی داخلش اما بجاش 500 لیتر میریزی خوب این مشخصه از تمام ظرفیت استخر استفاده نکردی و اون آب رو خیلی راحت تو یک استخر کوچکتر هم میتونی قرار بدی قضیه بازیهای آرکید و کنسولهای قدرتمند PS3 و 360 هم همین هست..

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
حرف من کاملا واضح هست شاید بعضی جا هاش رو به شوخی گفتم که از روی اسمایل های که گذاشتم کامل معلوم بود.. کاری هم با بردن جوایز ندارم دارم یک حرف کلی در مورد کلیه بازی های این شکلی میزنم.. شما فرض کن یک استخر داری که میتونی 10000 لیتر آب بریزی داخلش اما بجاش 500 لیتر میریزی خوب این مشخصه از تمام ظرفیت استخر استفاده نکردی
بعله!تو اون استخر ده هزار ليتري ميتوني اب طلا هم بريزي ! ميتوني قير هم بريزي!
اگه اينجوريه بايد گفت هر بازي يا اپليكيشني كه پدر cpu و gpu كنسول يا ي گجت رو در نياره كامل نيست!
فكنم شما با كم حجم بودن بازي مشكل داري!

اون آب رو خیلی راحت تو یک استخر کوچکتر هم میتونی قرار بدی قضیه بازیهای آرکید و کنسولهای قدرتمند PS3 و 360 هم همین هست..
براي پارت دوم حرفتون هم بايد بگم تشبيه ريخت آب تو استخر كوچكتر دقيقا مساوي از بين رفتن لذت اون بازيه!
فكن journey رو گوشي يا تبلت ميومد فارغ از هر بخش ديگه اي اولين بخشيش كه واقعا حيف ميشد موزيك بازي بود !بقيه إلمان ها بماند!
در كل بهتره ي تجديد نظر رو حرفت بكنه!چون واقعا همه جوره غير قابل هضمه!فك ميكنم براي همه!به فن بودن هم ربط نداره اصلا!

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
سونی:زندگی دکمه ی بازگشت ندارد :D

قبول کردن اشتباه هم خودش کار نیکوییست:D کمی هم از دکمه ی بازگشت نداره :D
در ضمن این وسط GeoW رو چرا آبکش میکنید 8-|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,012
نام
آریا
پروسه طولانی مدت ساخت بازی خرج برمیداره!. ساختن موسیقی به اون عظمت درحده سری Halo قطعان هزینه تولید رو بالا میبره.
نمیگم توقع Chen بالاست ولی خب، شما یه نگاهی به فروش Minecraft در XBL بنداز :D. هفته ی یه گونی پُر دلار واسه Markus Persson ارسال میشه چرا همچین پولی نباید گیره Chen بیاد؟ چرا Chen نتونه بازیش رو 1600 پوینت (20$ یا 24$) بفروشه؟ و هزارتا چرای دیگه.
دلیلش مشخصه ! :D چون Minecraft یه پدیده هست نه یه بازی ساده ! یعنی قرار نیست همه بازی ها در حد Minecraft فروش داشته باشن ، همون طور که توی خود XBL هم بقیه بازی های آرکید اون طوری نمیفروشن. مثلاً Trials Evolution فروش خیلی بالایی داشته ، ولی همین فروش حدوداً یک پنجم Minecraft هست. همین Trials Evolution رکورد سریع ترین فروش اولیه رو توی XBL زده ولی چند هفته بعدش Minecraft برای 360 اومده و این رکورد رو به اضافه یه سری رکورد دیگه از آن خودش کرده ! :D یعنی یه بازی معمولی نیست و مقایسه بقیه بازی های آرکید با اون اشتباهه.
Minecraft روی iOS , Android هم حدود 6 میلیون فروخته و حتی روی PC که معدن کپی کاری هست هم 8 میلیون نسخه فروش داشته (تا نوامبر ، یعنی الآن بیشتر هم شده) ، پس بالا بودن فروشش ارتباط مستقیمی به خود XBL هم نداره و کلاً بازی پرفروشی هست و روی هر پلتفورمی میفروشه. صحبت Chen مثل این می مونه که یه استودیویی بیاد یه FPS با کیفیت بسازه و فروش خوبی هم بکنه ، ولی ناراحت باشه که چرا اندازه CoD نفروخته ! :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر