شایعه ساخت ریمستر بازی‌های Red Dead Redemption و GTA IV کنار گذاشته شده‌اند

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
طبق گفته‌های منابع رسانه کوتاکو، راکستار گیمز تصمیم گرفته تا برنامه‌های مربوط به ریمستر دو بازی Red Dead Redemption و GTA IV را فعلا کنار بگذارد و بر روی بازی بزرگ بعدی خود، یعنی GTA 6 تمرکز کند.

Red Dead Redemption.jpg

روز گذشته Tez2، اینسایدر شناخته‌شده راکستار در توئیتی مدعی شده بود که تا چند سال پیش برنامه‌هایی برای ساخت ریمستر Red Dead Redemption و GTA IV وجود داشته‌اند، اما راکستار تصمیم گرفته تا توسعه هر دو پروژه را متوقف کند. به گفته او، بازخوردهای ضعیف بازسازی سه‌گانه GTA می‌تواند یکی از دلایل پشت این تصمیم باشد. اکنون زک زویزن از رسانه کوتاکو نیز گفته که منابع او، چنین چیزی را تأیید می‌کنند و اطلاعات آن‌ها با گفته‌های Tez2 هم‌خوانی دارد.

همچنین بر اساس گفته‌های منابع کوتاکو، راکستار بخش اعظمی از منابع و انرژی خود را بر روی توسعه GTA 6 قرار داده و امیدوار است تا طرفداران بازسازی ضعیف GTA Trilogy: The Definitive Edition که در سال 2021 عرضه شده بود را از یاد ببرند. با این حال، گفته شده که ساخت ریمستر Red Dead Redemption و GTA IV همچنان خارج از احتمالات نیست و ممکن است راکستار در آینده پس از عرضه GTA 6، به آن‌ها باز گردد.

در هر صورت، مثل همیشه باید گفت که تمام موارد گفته شده در حد شایعه هستند و راکستار تاکنون در مورد چنین برنامه‌هایی هیچ چیزی را اعلام نکرده است. طبق آخرین اخبار رسمی اعلام شده از سوی راکستار در اوایل 2022، نسخه بعدی GTA در دست توسعه است و سازندگان به محض آماده شدن، اطلاعات بیشتری را از آن به اشتراک می‌گذارند.

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,696
نام
امیر
به نظر من خیر.
هر دو رو عاشقانه دوست دارم.ولی استاندارد نسخه دوم طوریه که منحصر به فردش میکنه.به طرز عجیبی بهینه هست در یک وسعت زیاد.اجراش روی PS4 پایه نشون میده اینو.داستانش کمی بهتر و اثر گذارتر و عمیق تر از نسخه اوله.جزئیات درمورد اتفاقات و NPC ها (نه صرفا گرافیک) حیرت انگیزه.موسیقی هم که نگم دیگه.خلاصه بین این دو تا قطعا 2 بهتره.یه کلاس آموزشی بازی سازی و یه معیار هست برای سازنده ها.
ولی یک هم جزو تاپ های تاریخ گیمه.
نظرت محترمه.

من هر دو‌ رو موقع لانچ بازی کردم و اونقدری که از RDR ایمپرس شدم از RDR2 نشدم البته اختلاف خیلی کمه آخرش دلم میره سمت RDR چون زمانی که اومد چیزی شبیهش به وسعتش ندیده بودم بخاطر همین نظرم اینه. من دارم به این اشاره میکنم که خیلی از چیزهایی که برای گیمرها تو RDR2 تازگی داشت قبلا تو RDR1 بود بنابراین من رو اونقدر تحت تاثیر قرار نداد که کسی که مستقیم از RDR2 شروع میکنه رو تحت تاثیر قرار داده. مثلا شکار کردن حیوانات Legendary و گرفتن کت آخر بازی چیزی بود که من قبلا انجامش داده بودم بنابراین تو RDR2 دیگه اونقدر مشتاق نبودم.

در مورد موسیقی باز RDR1 برام جذابیت بیشتری داشت مخصوصا که اکثر ترک ها اکسپریمنتال بود از Bill Elm و Woody Jackson تو بیابون تنهایی حالت سایکدلیک میداد ولی این مورد خیلی سلیقه ایه.

در مورد مولتیپر RDR1 چیزی داشت که من شبیهش ندیده بودم. میتونستی به Deathmatch دوستت وسط بازی جوین بشی. یعنی من appear offline میکردم میرفتم جوین میشدم به دوستم و وقتی درگیر داستان بود از همه جا بیخبر یهو میدید من هدشاتش کردم:D
از gold rush و دوئل اول هر راند و مود undead nightmare نگم برات. میتونم بگم فان ترین مولتیپلیر راکستار بود قبل از اینکه این مدل میکروترنزکشنیش رو پیاده کنه. هنوز چیزی شبیهش نیست.

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
273
درسته ولی نمیدونم چرا برای ما ایرانی ها rdr 1 به خاطر جو بیابونیش به عبارتی معنی واقعی وسترن رو میده
من یادمه سر rdr 2 خیلی ها مینالیدن که چرا برف داره درخت داره
بهتر بود همین rdr پورتی رو به صورت dlc به همون آخر rdr 2 میزدن

پسر عملا نصف نقشه رو توی جریان اصلی بازی بدون استفاده گذاشتن و توی فقط توی اپیلوگ ازش استفاده کردن.(جالبه توی همون اپیلوگ هم از همون یه نصفه که دورش با قرمز خط کشیدم هم کامل استفاده نکردن و نیمه غربیش توی خط اصلی داستان بدون استفاده مونده)

large-detailed-map-of-red-dead-redemption-2-world.jpg

یعنی قشنگ 60 درصد مپ قسمت اول رو ساختن.

حیف شد...حداقل واسه من و بقیه دوستای عشق سینمای وسترن چقدر این قسمت مپ پتانسیل خاطره سازی داشت...حیف...

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
من یادمه سر rdr 2 خیلی ها مینالیدن که چرا برف داره درخت داره
بهتر بود همین rdr پورتی رو به صورت dlc به همون آخر rdr 2 میزدن
یعنی RDR1 کلن هیچ لوکیشن برفی نداره؟

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
«ناآمدگان اگر بدانند که ما از دَهْر چه می‌کشیم، نایند دگر»

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
کاربری در توییتر {X} با نام SynthPotato، نسخه‌ی اصلی و پورت شده RDR را با هم مقایسه کرده است:
bc0b81249a6c163ee255f7f3bce4ba51.jpg

5a2fc2ab2b51db312f6af45e91222bc3.jpg

b569cb0ae968f00f86236082f6f0ae0b.jpg

9d070cb14a629cd32440be67543a34bc.jpg

‌پ‌ن: فرقی وجود نداره به جز بحث نور ،که اون رو هم میشه حالا با خود تنظیمات بازی یا نمایشگر کم و زیادش کرد،فقط نمی‌دونم چرا نسخه‌ی پورت شده رو به نام ریمستر ! معرفی کرده،و خُب می‌دونیم ریمستری درکار نیست حداقل باید می‌زد ps4

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
کاربری در توییتر {X} با نام SynthPotato، نسخه‌ی اصلی و پورت شده RDR را با هم مقایسه کرده است:
bc0b81249a6c163ee255f7f3bce4ba51.jpg

5a2fc2ab2b51db312f6af45e91222bc3.jpg

b569cb0ae968f00f86236082f6f0ae0b.jpg

9d070cb14a629cd32440be67543a34bc.jpg

‌پ‌ن: فرقی وجود نداره به جز بحث نور ،که اون رو هم میشه حالا با خود تنظیمات بازی یا نمایشگر کم و زیادش کرد،فقط نمی‌دونم چرا نسخه‌ی پورت شده رو به نام ریمستر ! معرفی کرده،و خُب می‌دونیم ریمستری درکار نیست حداقل باید می‌زد ps4

راکستار به اسم ریمستر مگه معرفیش کرده؟ تو اینستاگرامش که همون روز معرفی دیدم اسمی از ریمستر نبرده بود.

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
راکستار به اسم ریمستر مگه معرفیش کرده؟ تو اینستاگرامش که همون روز معرفی دیدم اسمی از ریمستر نبرده بود.

نه اصلن، اشاره هم کردم، طرف همین‌طوری زده ریمستر….

• Like
Reactions: jdepp

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
همین دیروز یدونه ریمستر خفن داشتیم از quak 2 توسط بتسدا و دوباره از استودیو نایت دایو.

عملا بازی رو شخم زده و داده بیرون.
از آپدیت نورپردازی و... گرفته تا اجرای 4k و 120 فریم روی کنسولها.
آپدیت انیمیشن ها.
راه اندازی مولتی پلیر و کراس پلی بین همه پلتفرم ها تا ساپورت موس و کیبورد روی کنسولها.

حتی المانهای گیم پلی آپدیت شده مثل تیک ریت بازی که از 10 به 40 آپدیت شده تا حس ریلتایم تری داشته باشه.
همینطور ai رو آپدیت کردن که چالش بیشتری داشته باشه.
تو پکیج بازی حتی نسخه متفاوت quak2 که روی نینتندو 64 اومده بود هم اضافه کردن.

تیر خلاص رو هم "ماشین گیمز" با ساخت یک اکسپنشن جدید برای بازی زده.

تفاوت تعهد به طرفدارها رو فقط داشته باشید.
بازی 26 سال پیش (1997) رو چطور برای نسل نهم ریمستر کردن.

این حجم از بیشعوری توسط راکستار/تیک تو واقعا نظیر نداره.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
یعنی RDR1 کلن هیچ لوکیشن برفی نداره؟

شرق مپ، غرب بلک واتر، شمال Tall Trees، یک منطقه برفی نسبتا وسیع داره که مراحل جانبی و چلنج های خاص خودشم داره، البته جاهای دیگه ای هم در شمال برف دیده میشه (بالای کوه ها) اما در دسترس ترین منطقه، همین ایشونه،

جالبه قشنگ یادمه حتما پستمم هست، که بعد از معرفی اولیه RDR2، ارزو کردم کاش طراحی محیط بیشتر شبیه شمال شرقی مپ RDR1 باشه یعنی بیشتر تم دشت های وسیع/جنگل/برف/کوه ، حتی یادمه دقیقا از Tall Trees هم نام بردم که امیدوارم تا حد زیادی طراحی از این مناطق الگو بگیره، جالبه نهایتا بازی(نسخه دوم) هم دقیقا شمال و امتداد همین مناطق RDR1 شکل گرفت و دقیقا همون چیزی بود که میخواستم، انصافا طراحی محیط و مناظر RDR2 غیر قابل وصف هست و رقبای زیادی نداره (اگر اصن داشته باشه)، به طور کل هم به نظرم بعیده جز اسطوره ساز هایی مثل BGS یا ناتی داگ در صورت تحول و گسترش به اوپن ورد سازی وسیع،، استودیویی نزدیک این گستردگی و کیفیت بالای RDR2 بشه، هرچند همینا هم بعیده، همون Fallout3 که شخصا عاشقشم و یکی از بهترین بازی های زندگیمه هم، شاید به دلایلی مثل یونیک بودن بازی و ساختار خفن ار پی جیش در زمان انتشار و گستردگی ها و امکاناتی که تا حالا در یک پکیج خفن مثل F3 دیده نشده بود،، تونست شاخ راک استار و Grand Theft Auto IV رو بشکونه، یعنی مجموع شرایط طوری بود که F3 میتونست جلوی راک استار قرار بگیره (همچنین ناتی داگ و ابتکار روایت در تلو در 2013)، شرایطی که ممکنه خیلی کم یا هیچ وقت تکرار نشه، در حالی که راک استار فارغ از شرایط، همیشه در بالاترین جایگاه قرار گرفته، یعنی عملا راک استار اگه همین کیفیت فعلی هم حفظ کنه، شاید هیچ وقت، جایگاهش برای استودیو های دیگر دست یافتنی نباشه،

دیگه از حاشیه که بگذریم، اصل موضوع میشه بازی های جدید، نه ریمیک و ریمستر و پروژه های کوچیک و فولان...

با این حال به عنوان کسی که عاشق بازی های ریترو هست و به صورت عملی بار ها اینارو بازی و تکرار میکنم (تو همین چند ماه گذشته، برای بار nام وایس سیتی رو تموم کردم، دفینیتیو ادیشنش هم پارسال پلت کرده بودم، همین هفته ها پلی ترو سوم RDR هم تموم کردم)، واقعا خوشحال نیستم که راک استار اینطوری با شاهکار های قبلیش برخورد میکنه، ای کاش از کپ کام یا به قول دوستان بتزدا و باقی، یاد میگرفت... واقعا باعث تاسفه که اینطوری هم گند میزنه به انتطارات فن ها، هم دستاویز میده که بهش حمله و اعتبارش خدشه دار شه،

*منم RDR1 رو بیشتر دوست دارم، نمیدونم دقیقا چرا، ولی احتمالا به همون "بکر" تر بودن تجربه و تازگی یک بازی وسیع مثل RDR1 در زمان انتشار برگرده... بازی به وضوح از IV هم گسترده تر بود...

**واقعا خیلی اهل مقایسه نیستم، مخصوصا بین عشق هام (بازی ها)، اگرم تو پستی مثل این مقایسه کردم، صرفا برای توضیح دیدگاهم بوده... وگرنه همه شون برای من حکم بهشت دارند...

آخرین ویرایش:

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
استدلال برخی در حمایت از تصمیم تیک تو مانند استدلالات مکزیکی هست واقعا خنده داره
-چرا تیک تو بازی را ریمستر یا ریمیک نکرده؟ و چرا حداقل برای پی سی پروت نکرده؟
+چون بازی های راکستار خاصن و فقط باید توسط خود راکستار ریمیک و ریمستر شوند الان هم سرشان شلوغه وقت نمی کنن
-چرا به برون سپاری نکردند؟
+ندیدی بازی Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition دادن به یک استدیو ی دیگر چقدر بد شد
-خب اون استدیو صرفا بازی های موبایل را پورت کرده بود 🤡

اینکه وقت راکستار پره من قبول دارم ولی اینکه این عرضه ی بازی صرفا توهین به شعور به مخاطب از درجه ی خباثت T2 چیزی کم نمیکند حالا هر کی هر جوری خواست از تیک تو دفاع کند

• Like
Reactions: Dante _Sparda

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,006
[/]
شرق مپ، غرب بلک واتر، شمال Tall Trees، یک منطقه برفی نسبتا وسیع داره که مراحل جانبی و چلنج های خاص خودشم داره، البته جاهای دیگه ای هم در شمال برف دیده میشه (بالای کوه ها) اما در دسترس ترین منطقه، همین ایشونه،
باز به نسبت زمان ساختش خیلی خوبه
حداقل تلاش کردن تفاوت های اکوسیستم طبیعی رو قرار بدن براش

تفاوت تعهد به طرفدارها رو فقط داشته باشید.
بازی 26 سال پیش (1997) رو چطور برای نسل نهم ریمستر کردن.

این حجم از بیشعوری توسط راکستار/تیک تو واقعا نظیر نداره.

سلام داداش گُلم،ببین واقعن نمی خوام توجیه بیهوده کنم،معلومه که من خیلی خوشحال‌تر می‌شدم حالا که قراره بعد از این همه سال برای اولین بار سراغ RDR1 برم، به جای نسخه‌ی اورجینال و بدون تغییر ، یک ریمستری مثلن شبیه ریمستر AC3 رو تجربه می‌کردم،ولی آخه مثالی که زدی خیلی به جا نیست،خودت داری میگی بازی 26 سال پیش،خُب معلومه بازی با همچین قدمتی، از هر جهتی اونقدری منسوخ شده که پورت معمولی جوابگو نیست و بازی های این چنینی باید ریمیک کامل بشن {مثل RE 2&3 و مافیا ۱} و نمیشه همون رو آورد برای پلتفرم های امروزی.
اما این پورت حداقل کمبود بکوارد سونی رو جبران میکنه.

GTAIV نمیدونم چرا ولی خیلی واقعیه
یچیزی مثل رد دده آدم انگار دلش نمیخواد عین بقیه نسخه ها مردم رو به رگبار ببنده

بله خُب، IV واقع گرایانه‌ترین GTA و یکی از واقع گرایانه‌ترین بازی در هم‌سبک های خودش هست
فقط یه دونه مافیا2 رو دیدم در واقع‌گرایی می‌تونه رقیب iv باشه و حتی در مواردی بهتر باشه {دقت کنید منظورم واقع گرایی بود}

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
سلام داداش گُلم،ببین واقعن نمی خوام توجیه بیهوده کنم،معلومه که من خیلی خوشحال‌تر می‌شدم حالا که قراره بعد از این همه سال برای اولین بار سراغ RDR1 برم، به جای نسخه‌ی اورجینال و بدون تغییر ، یک ریمستری مثلن شبیه ریمستر AC3 رو تجربه می‌کردم،ولی آخه مثالی که زدی خیلی به جا نیست،خودت داری میگی بازی 26 سال پیش،خُب معلومه بازی با همچین قدمتی، از هر جهتی اونقدری منسوخ شده که پورت معمولی جوابگو نیست و بازی های این چنینی باید ریمیک کامل بشن {مثل RE 2&3 و مافیا ۱} و نمیشه همون رو آورد برای پلتفرم های امروزی.
اما این پورت حداقل کمبود بکوارد سونی رو جبران میکنه.
RDR1 برای همین سال قبله؟
بازی نسل هفتمه (2010) که داره تو سال 2023 منتشر میشه.

من قبول میکنم که بیایم اصلا در مورد پورت/ریمستر بازیهای قدیمی صحبت نکنیم (البته تو همین مورد GTA Triloy که هنوز پر باگ و گلیچه سلام میرسونه).
اصلا از هیچ کمپانی و بازی دیگه ای که بازیهای نسل هفتم/هشتم خودشون رو به بهترین شکل ممکن ریمستر کردن ، آپدیت رایگان دادن و یا ریمیک کردن مثال نمیزنم.

میتونی بگی پس چرا راکستار GTA V رو برای نسل هشتم آپدیت سنگین کرد؟
چرا اونجا نیاز بود ولی اینجا نیاز نیست؟

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
View attachment 304216
یادی بکنیم از تیکه راک استار.
ندیده بودم
کدوم نسخه gta ؟
راکستار به بازیای مثل driver هم تیکه مینداخت
نباید منکر بعضی ویژگی های خوب این 2 بازی بشیم
درایور هندلینگ ماشینش زمان خودش خیلی خوب بود
ترو کرایم هم بازی عجی خوبی بود ،
نسخه la : شهر عجیب بزرگ فکر کنم 600 کیلومتر بود (gta v فکر کنم 80 کیلومتر بود) ، موزیک های فراتر از جذاب ، کمبوها و فنون رزمی بالا که بازی مثل gta تا الان نداشته ، اکشن جذاب الهام گرفته از مکس پین
نسخه ny: شهر کوچیک تر از la ولی با جزئیات بیشتر ، فنون رزمی بیشتر ، دسترسی به صندوق عقب ماشین ، موبایل (که تازه تو iv اضافه شد) ، دریافت حقوق از اداره پلیس و ......
واقعا حیف بود این عنوان محو شد
هنوز هم تریلرها نسخه la رو میبینم حال میکنم

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر