رییس نینتندو: از واکنش ضعیف نسبت به Switch غافلگیر شده‌ام!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
nintendo-switch2.jpg

به نظر می‌رسد آقای تاتسومی کیمیشیما، رییس نینتندو از میزان استقبال از Switch راضی نیست و انتظار چنین پیش‌آمد دلسرد کننده‌ای را نداشته است. بعد از معرفی Switch، کنسول جدید نینتندو، سهام این شرکت به طور محسوسی افت کرده که این موضوع حداقل برای روعسای نینتندو، بسیار گیج کننده و دور از انتظار بوده است.

ایشان در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشته‌اند واکنش سرد و منفی سرمایه‌گذاران نسبت به Switch بسیار غافلگیر کننده بوده و هیچ توضیحی برای کاهش ارزش سهام و وضعیت کنونی ندارد!

"اگه بخوام حقیقت رو بگم، واقعا غافلگیر شدم! من از واکنش‌ها به شدت متعجب شدم اما نمیدونم چرا."

شب قبل از معرفی Switch سهام نینتندو افزایش 4.6 درصدی را شاهد بود که نتیجه آن سودی بالغ بر یک میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. بعد از عرضه استثناعی و موفقیت آمیز Pokemon Go این بیشترین جهش در بازار سهام نینتندو بوده است. اما بعد از معرفی کنسول و تنها در عرض یک شب سهام نینتندو کاهش محسوس 7.3 درصدی را شاهد بوده و دوران خوش به سرعت پایان یافته! کیمیشیما می‌گوید دلیل نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به Switch را متوجه نمی‌شود اما آن‌ها قصد دارند با افزایش مخاطبین خود، بعد از 8 سال به کاهش روند سوددهی کمپانی پایان داده و با کمک این خیل عظیم مخاطبین دوباره به اوج بازگردند.

"چیزی که ما در صدد رسیدن بهش هستیم افزایش طیف مخاطبین و کسایی هست که بازی می‌کنن، ما می‌خوایم از همه نظر مخاطبینمون رو غافلگیر کنیم و در مقابل حمایت اون‌ها باعث افزایش سوددهی شرکت می‌شه. اگه سوددهی شرکت افزایش پیدا کنه یعنی ما در اهدافمون موفق بودیم و در غیر این صورت یعنی نه. سال دیگه زمانی هست که می‌تونیم نتیجه رو ببینیم."

BROTHER LOUIE

کاربر سایت
Sep 5, 2016
606
نام
بهزاد
یعنی نشانه های به این واضحی شکست این کنسول رو نمیبینید؟!
خود رییس نینتدو هنوز‌ کنسول نیومده به شکستش اعتراف کرد.وقتی اونوری ها نخرن بدبخت میشه نینتدو که تا الان مشخص شده که اونا هم واکنشون منفی بودن.قیافه کنسول واقعا حال به هم زنه
رییس شرکت نینتندو بدون شک یک احمق به تمام معناست

از احمق هم ان ورتر! اینطور که مشخص هست عناوین مولتی پلتفرم بزرگ هم براش نیاد. تا حالا مس افکت و رد دد براش تایید نشدن.

اگه اینطور باشه چه فرقی با وی یو داره?! یکی از دلایل شکست وی یو عدم عرضه عناوین مولتی بود.

اخه تا کی ماریو و زلدا?!

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
از احمق هم ان ورتر! اینطور که مشخص هست عناوین مولتی پلتفرم بزرگ هم براش نیاد. تا حالا مس افکت و رد دد براش تایید نشدن.

اگه اینطور باشه چه فرقی با وی یو داره?! یکی از دلایل شکست وی یو عدم عرضه عناوین مولتی بود.

اخه تا کی ماریو و زلدا?!
مس افکت شاید عرضه بشه ولی راکستار خودش گفته حمایت نمیکنه

• Like
Reactions: ehsanservat

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,492
نام
Nightwing
کنترلش افتضاح به نظرم اصلا خوش دست نیست بعدشم کی الان تو یه صفحه نمایش کوچیک NBA بازی میکنه؟
دنیا دنیای آنلاین شده کسی دیگه نمیشینه کنار رفیقش هرکی یه کنسول دستش باهم بازی کنن

• Like

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
نکته خنده داری ماجرا اینجاست که سونی و مایکروسافت برای برطرف کردن نیاز های VR، کنسول هایی با قدرت 4 و 6 ترافلاپی در نظر دارند اونوقت نینتندو میخواد کنسولی با قدرت حدود 1 ترافلاپی در سال 2017 عرضه کنه!! یعنی عملا نینتندو چشم هایش رو به صورت کامل به روی بازار پرسود واقعیت مجازی که هنوز دست هیچکس نیافتاده رو بسته ! دیگه نه اینکه توجیح دوستان این باشه که نینتندو روی واقعیت مجازی هم بازیهای خاص میخواد بده و بازارش فرق داره !

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
من تا قبل از دیدن این عکس فکر میکردم فقط مایکروسافت (مخصوصا تو دوره ی متریک) مضخرف میگه و خالی میبنده ولی الان کاملا مطمئن شدم نینتندو دست همه رو از پشت بسته!:|

از این کارا زیاد کرده سر wii و wii u و .............

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
یکی از دوستان اینجارو ببرن روشنش کنه که "حاجی اینا عادیه سهام سونی هم بعد معرفی PS4 افت کرده بود بابا!" :D
البت ذهن من خوب یاری نمیکنه ولی فکر کنم اون سهام مایکروسافت بود سهام سونی بالا رفت در طول یکشب مخصوصا بعد از نمایش و معرفی وان. گرچه در نهایت مایکرو هم فروش خوبی کرد. امیدوارم به کوری چشم ماکان عزیز هم که شده B-):D (البته خدا نکنه) سوییچ خوب بفروشه

• Like
Reactions: Cloud Strife

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
  • Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
پس ذهن من خوب یاری نکرده البته به فرض اینکه صقوط کرده باشه چون من که از این سر در نیاوردم:D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ولی من برام جدا سواله یعنی بجز منو مهدی اورتگلی هیچکس از سوییچ خوشش نیومده؟:-?

• Like

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
نه منظورم بچه های بازی سنتره
بازم هستند به نظرم همینجا هم(ولی کلی این انجمن فن نینتندو خیلی خیلی کم هست به نظرم
(کلا ایران رو میگم . اما شما در مقابل فن های ماکروسافت و سونی رو ببینید که به مراتب بیشتره تعدادشون , حتی wii یا ds که قبضه کرده بودند نسل 7 رو به نظر من (بالای 250 میلیون فروش) در ایران چند نفر اصلا میشناسند این کنسول رو و یا خریده اند یا تجربه کرده اند , به شخصه بحث این انجمن و ایران کلا در ارتباط با نینتندو با بازار جهانیش کاملا متفاوته به نظرم)

من بازیهای لانچش رو خوشم بیادش (در اصل انحصاری ها رو میگم) و قیمت عرضه اش هم خوب باشه (البته قیمت در ایران بحثش جداس) , بتونم همون اوایل میخرمش .
هدف من معمولا از کنسول تجربه ی بازیهای انحصاریشون هست بیشتر .

یه نکته هم که شاید کمتر کسی گفته باشه بگم بد نیستش . به نظرم بیشتر به ترد پارتی خاص نیاز داره این کنسول یا حتی سکند پارتی ها . اگر عرضه ی ترد پارتی عامل موفقیت بودش پس گیم کیوب باید خیلی خوب میفروخت اما اینطور نشدش

دو نکته کلیدی داره برای فروش اولیه خوب از نظر من . یکی قیمت ویکی لانچ تایتل

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بازم هستند به نظرم همینجا هم(ولی کلی این انجمن فن نینتندو خیلی خیلی کم هست به نظرم
(کلا ایران رو میگم . اما شما در مقابل فن های ماکروسافت و سونی رو ببینید که به مراتب بیشتره تعدادشون , حتی wii یا ds که قبضه کرده بودند نسل 7 رو به نظر من (بالای 250 میلیون فروش) در ایران چند نفر اصلا میشناسند این کنسول رو و یا خریده اند یا تجربه کرده اند , به شخصه بحث این انجمن و ایران کلا در ارتباط با نینتندو با بازار جهانیش کاملا متفاوته به نظرم)

من بازیهای لانچش رو خوشم بیادش (در اصل انحصاری ها رو میگم) و قیمت عرضه اش هم خوب باشه (البته قیمت در ایران بحثش جداس) , بتونم همون اوایل میخرمش .
هدف من معمولا از کنسول تجربه ی بازیهای انحصاریشون هست بیشتر .

یه نکته هم که شاید کمتر کسی گفته باشه بگم بد نیستش . به نظرم بیشتر به ترد پارتی خاص نیاز داره این کنسول یا حتی سکند پارتی ها . اگر عرضه ی ترد پارتی عامل موفقیت بودش پس گیم کیوب باید خیلی خوب میفروخت اما اینطور نشدش

دو نکته کلیدی داره برای فروش اولیه خوب از نظر من . یکی قیمت ویکی لانچ تایتل
بنظرم نینتندو باید در نمایش اولیش یکم بیشتر دقت میکرد. اون نمایش اسکایریم خیلیا رو ( نیوگف) قانع کرده بود که بخرنش منتاها بعد از تاکید تثسدا که فرمودن برنامه ای برای پورت اسکایریم روی سوییچ ندارن خیلی جو منفی شد.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
البت ذهن من خوب یاری نمیکنه ولی فکر کنم اون سهام مایکروسافت بود سهام سونی بالا رفت در طول یکشب مخصوصا بعد از نمایش و معرفی وان. گرچه در نهایت مایکرو هم فروش خوبی کرد. امیدوارم به کوری چشم ماکان عزیز هم که شده B-):D (البته خدا نکنه) سوییچ خوب بفروشه

بحث کور شدن یا نشدن من نیست!:D (کیدینگ) واقعیت های بازار رو نگاه کنیم مشخصه که Switch شانسی نداره. به چند دلیل:

اول از اینکه تقریبا میشه مطمعن بود سویچ تو جذب مخاطبین کنسول های خونگی هیچ شانسی نداره. چون به شدت ضعیف و از رده خارجه و ترد پارتی هم حمایت نمیکنن ازش. یعنی عموم بازی هایی که میاد نباید با سویچ مشترک باشن. به دلیل اختلاف قدرت. و در نهایت محدود میشه به فن بیس خودش که اونم باز تو این سال ها به شدت ریزش کرده.

دوم بحث کنسول های دستی هست که حتی اگه سویچ موفق بشه این دسته از گیمرهارو راضی نگه داره باز شانس چندانی نداره چون کلا بازار کنسول های دستی به شدت کوچیک شده و رو به نابودیه. سویچ هم هیچ شانسی در مقابل اسمارت فون ها نداره.

سوم هم بحث کژوآل گیمرها هست که باز به نظر من بعیده استقبالی بکنن. زمان معرفی Wii خیلی از آدم ها وجود داشتن که دوست داشتن بازی کنن اما گرافیک های خفن و گیم پلی ها پیچیده کنسول فراریشون میداد و Wii تونست با گرافیک ساده و یه گیم پلی به شدت متفاوت اون هارو بکشونه سمت خودش. اما توجه کنید اون زمان عملا هیچ اسمارت فونی وجود نداشت. و تازه در حال متولد شدن بودن. اما الان اسمارت فون هایی که دست همه هست این دسته از گیمرهارو به اندازه کافی ارضا میکنن. ضمن اینکه ان مدل مختلف دارن و هر روز هم یه مدل جدید و قوی تر میاد. دیگه پیرزن های خانه سالمندان لازم نیست برای پرکدن وقت آزادشون برن Wii بخرن (اتفاق واقعی) چون میتونن راحت با گوشی هاشون بازی کنن و تازه غیر از بازی هزارتا کار دیگه هم میشه انجام داد. ضمن اینکه فراموش نشه Wii هم بنا به دلایل توضیح داده شده طول عمر زیادی نداشت و فروشش هم بعد یه مدت خیلی کم و در نهایت متوقف شد.

در نتیجه به نظر من Switch نمیتونه غیر از فن بیس خودش گیمرهای زیادی رو متقاعد به خرید بکنه. نه دیگه این مدل کنسول های عجیب جذابیت سابق رو داره (خز شد دیگه انصافی!!!) و نه با وجود 4K و HDR و این گرافیک ها 720 چیزیه که بشه باهاش کنار امد! ستمه بخدا!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر