روش ساخت MX4SIO برای پلی استیشن 2 بصورت آسان

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,651
اینکه همدیگه رو در تاپیک های اینچنینی با القاب مختلف متهم می کنید که قیمت بردو فلان به چه صورته کار درستی نیست، اول اینکه شما اگر کاری رو بلدید و ادعای اینو دارید که می تونید با قیمتی بسیار پایینتر این مورد رو در اختیار کاربران بذارید بجای درگیری با همدیگه، از طریق این فروم یا سایت ها بازار کسانی که به قول شما گرون فروشی می کنن رو به راحتی میتونید کساد کنید، دوم اینکه بحث طرفداری از کسی نیست، فروشنده قیمتی که تعیین می کنه به خودش مربوطه و اگر در اون کار رقیبی نداشته باشه مسلما انتظار قیمت معقول نمی شه داشت و این یقه جر دادنا زمانی معنی میده که شما بتونید راه حل مناسبی برای خرید در اختیار کاربران بذارید(منظور درست کردن برد نیست)

برای کسی که می خواد کنسول رو حافظه دار کنه بهترین انتخاب فت هست، هم می تونید کنسول رو همراه با نتورک آداپتور خریداری کنید، یا با یکم گشتن در بازار با قیمت مناسب تهیه کنید. مزایاش اینه که محدودیت حجم نداره، پورت اشغال نمی شه، دردسرها و مشکلات نرم افزاری رم رو نخواهید داشت و بازی ها در هارد با سرعت بالایی ران می شن

آخرین ویرایش:

ir.boy

کاربر سایت
Feb 6, 2021
99
سلام
خب من دیروزم خدمتت دوستان گفتم البته سعی کردم لفظ صحیح بیارم تا کسی ام ناراحت نشه الانم سو تعبیر نشه اما وقتی از کسی انتقاد میشه باید خودشم انتقاد پذیر باشه,حمایت یا متهم کردن دیگران سند و دلیل منطقی میخواد و قضیه ش متفاوته,عرض کردم هر کس میتونه و این تفکرو داره که قیمتو میتونه واسه خودش اقتصادی تر کنه و مهارتشو داره بسازه دیگه در نتیجه بحثی نداره و نمیمونه.
این مثال دستگاه فت برای دوستانی هست که دستگاه فت دارن و اون نتورک اداپتور (کپچر ps2) رو صرفا میتونن تهیه کنن تازه اونم الان با توجه به سال ساخت هر جا گیر نمیاد و باید تو همین فضای نت سرچ کنی تا باشه و فک میکنمم به هر حال جوینده و طالبش که باشی پیدا میشه
اما اینم در نظر بگیرید دوستانی که دستگاه اسلیم دارن متاسفانه دیگه نمیتونن از اون نتورک اداپتور استفاده کنن مگر اینکه با اموزش و هزار تا راه پر دردسر بخوای بهش متصل کنی و اونم شامل لوازمو تخصص و مهارت باید باشید
خلاصه اگر تخصص کاریرو کسی نداشته باشه و به هر کسی واگذار بشه که مهارت لازمش رو داره و اونکارو براتون انجام بده در نتیجه اصلا درست نیست بعدا بگین من خودمم بلد بودم فقط زمانشو نداشتم چون بعضیام متاسفانه اینطورین و اجر و زحمت دیگرانو ارزشی براش قائل نیستن.

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,651
سلام
خب من دیروزم خدمتت دوستان گفتم البته سعی کردم لفظ صحیح بیارم تا کسی ام ناراحت نشه الانم سو تعبیر نشه اما وقتی از کسی انتقاد میشه باید خودشم انتقاد پذیر باشه اصلا این متهم کردن به قول شما قضیه ش متفاوته عرض کردم هر کس میتونه و این تفکرو داره که قیمتو میتونه واسه خودش اقتصادی تر کنه و مهارتشو داره بسازه دیگه بحث نداره و نمیمونه
شما این مثال دستگاه فتو باید به دوستانی بزنی که اون نتورک اداپتور (کپچر ps2) رو صرفا میتونن تهیه کنن تازه اونم الان با توجه به سال ساخت هر جا گیر نمیاد و باید تو همین فضای نت سرچ کنی تا باشه و فک میکنمم به هر حال جوینده و طالبش که باشی پیدا میشه
اما شما اینو در نظر بگیر دوستانی که دستگاه اسلیم دارن متاسفانه دیگه نمیتونن از اون نتورک اداپتور استفاده کنن مگر اینکه با اموزش و هزار تا راه پر دردسر بخوای بهش متصل کنی و اونم شامل لوازمو تخصص و مهارت باید باشید
خلاصه اگر تخصص کاریرو کسی نداشته باشه و به هر کسی واگذار بشه که مهارت لازمش رو داره و اونکارو براتون انجام بده در نتیجه اصلا درست نیست بعدا بگین من خودمم بلد بودم فقط زمانشو نداشتم چون بعضیام متاسفانه اینطورین و اجر و زحمت دیگرانو ارزشی براش قائل نیستن.
اشاره من به این مورد بود که اگر دنبال حافظه هستید اسلیم رو می تونید بفروشید فت خریداری کنید، هیچ ارزشی هم نداره درست کردن این برد بخاطر مشکلاتش، در مورد تخصص حرف شما صحیحه، برای برخی کاربران راحته گفتن اینکه خودتون به این روش بسازیدو اقتصادی تره! برای من هم راحته ولی هیچوقت پیشنهادش نمی کنم، هر کس اگر یکم از الکترونیک سررشته داشته باشه می دونه که کوچکترین اشتباه ممکنه به بزرگترین اشتباهت منجر بشه، اگر در اینکار سهل انگاری بشه در خوشبینانه ترین حالت فیوز کنسول می سوزه و ممکنه قطعه آسیب ببینه. وقتی که برای عموم می خواید در مورد کار روی وسایل الکترونیکی مقاله آموزشی بدید تمام جوانب رو در نظر بگیرید

• Like
Reactions: mqg1387 and vendor

ir.boy

کاربر سایت
Feb 6, 2021
99
اشاره من به این مورد بود که اگر دنبال حافظه هستید اسلیم رو می تونید بفروشید فت خریداری کنید، هیچ ارزشی هم نداره درست مردن این برد بخاطر مشکلاتش، در مورد تخصص حرف شما صحیحه، برای برخی کاربران راحته گفتن اینکه خودتون به این روش بسازیدو اقتصادی تره! برای من هم راحته ولی هیچوقت پیشنهادش نمی کنم، هر کس اگر یکم از الکترونیک سررشته داشته باشه می دونه که کوچکترین اشتباه ممکنه به بزرگترین اشتباهت منجر بشه، اگر در اینکار سهل انگاری بشه در خوشبینانه ترین حالت فیوز کنسول می سوزه و ممکنه قطعه آسیب ببینه. وقتی که برای عموم می خواید در مورد کار روی وسایل الکترونیکی مقاله آموزشی بدید تمام جوانب رو در نظر بگیرید
خب شما اینم در نظر داشته باش دوست گل در مورد تعویض کنسول شاید واسه هم راحت نباشه همونطور که گفتم اون نتورک اداپتور دستگاه فتم با توجه به سال ساخت نمیگم گیر نمیاد و باید تو همین فضای نت سرچ کنی تا باشه و فک میکنمم به هر حال جوینده و طالبش که باشی پیدا میشه(خلاصش سخت میشه واسه کسی که در حال حاضر دستگاهش اسلیمه)
بله خب من دیروز به همین نکته هم دقیقا تذکر و اشاره داشتم نظرم هست میتونید اونجا ببینید که هر کس نمیتونه همینطوری بدون دانش و علم چیزی هویه رو برداره و سیمارو بهم متصل کنه و خب بله یه سهل انگاری منجر به صدمه یا خسارتهای جبران ناپذیرتر میشه اونم با وضعیت و قیمتای حالا.

آخرین ویرایش:

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
خب شما اینم در نظر داشته باش دوست گل در مورد تعویض کنسول شاید واسه هم راحت نباشه همونطور که گفتم اون نتورک اداپتور دستگاه فتم با توجه به سال ساخت نمیگم گیر نمیاد و باید تو همین فضای نت سرچ کنی تا باشه و فک میکنمم به هر حال جوینده و طالبش که باشی پیدا میشه(خلاصش سخت میشه واسه کسی که در حال حاضر دستگاهش اسلیمه)
بله خب من دیروز به همین نکته هم دقیقا تذکر و اشاره داشتم نظرم هست میتونید اونجا ببینید که هر کس نمیتونه همینطوری بدون دانش و علم چیزی هویه رو برداره و سیمارو بهم متصل کنه و خب بله یه سهل انگاری منجر به صدمه یا خسارتهای جبران ناپذیرتر میشه اونم با وضعیت و قیمتای حالا.
اخه یک مشکل دیگم هست این دستگاه فت طبق چیزی که تحقیق داشتم همون قطعه هاردخورش باید مجزا تهیه بشه و اونم انگار لیست ساپورت داره و همه گیمارو ساپورت نمیکنه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,651
اخه یک مشکل دیگم هست این دستگاه فت طبق چیزی که تحقیق داشتم همون قطعه هاردخورش باید مجزا تهیه بشه و اونم انگار لیست ساپورت داره و همه گیمارو ساپورت نمیکنه
مزایاش صددرصد از فلش و رم بسیار بیشتره و مشکلی نداره. هزینش نتورک آداپتوره و هارد، همه بازی ها رو تقریبا ساپورت می کنه، اونایی هم که کنارش خورده از روی هارد ممکنه به فریز و صفحه مشکی بخوره روی نسخه های جدید FreeMCBoot مشکل برطرف شده

ir.boy

کاربر سایت
Feb 6, 2021
99
درود
عرض کردم دیروز خودم عاشق PS2م تا الانشم که شاید کمتر کسی بهش توجه داره چون نسل جدید دیگه شاید کمتر قبول کنه یا با همون PC شبیه سازو اجرا و با همون قانع میشن البته این شامل همه م نیست

من الان دستگاهم فت 5000X با همین کپچره دارم با احترام و بر خلاف نظر دوستمون,بله متاسفانه خود این نتورک اداپتورم همه بازیارو ساپورت نمیکنه اینا همشون لیست ساپورت دارن از OPl گرفته تا برنامه و اجرا کننده Hdloader که مربوط به همین قطعه کپچر دستگاه فته و SMB...همشون لیست ساپورت دارن
اما دستگاه فت وقتی اون کپچرو بزنی و داشته باشی بیشتر موارد و روش های اجرایی رو در اختیار شما قرار میده هر چن بازم جا کار داره(منظورم برنامه نویسی OPL هست و freemcboot)

کلا تو این نسل و با احترام به دوستانی که اسلیم دارن اگر نخوام به میزان فضا و جایی که دستگاه فت اشغال میکنه اشاره کنم
دستگاه فت از نظر من داشتنش خیلی بهتره و به جرات بگم سلطانه.

آخرین ویرایش:

ir.boy

کاربر سایت
Feb 6, 2021
99
قیمت مموری کارت خام که مشخصه. 300 میفروشن همه جا. مغازه دارا که حداقل 300 هزار تومن هزینه فلش خور کردن میگیرن. تا اینجا شد 600. بنده زدم 500. در مورد آموزش هم بگم. ویدیو آموزشی تماما توسط خودم ساخته شده. برنامه هم از این برنامه های رایگان مثل فون تونا با اوپن تونو یا فورتونا نیست. این برنامه رو اولین بار پاییر ساله 98 ساختما و به مرور زمان آپدیتش کردم. الان به سوال از جمع دوستانی که اینجا هستن دارم. غیر از بنده چند نفر رو میشناسین که خودش برنامه نوشته باشه و بیاد اونو با آموزش به این قیمت بفروشه. یا حتی کدوم مغازه داری رو میشناسین که بیاد اصلا آموزش بده.
برات اصلاح کردم برادر دیگه که شاید ایشون برنامه نویسی یا چیز دیگری داره اما صحبت از جنگ شد وقتی دیدم 350 تومن دارن میگن جنگه با دلیل و منطق توضیحاتشو دادم و اخرش گفتم پس اینجام جنگه مگه! تا اینجاش برات بازم گفتم تا جا ناراحتی نباشه
اما عزیز راجب قیمت مموری کارت الان 250 یا 300 این درسته.
اما اینو در نظر بگیر همه نیازی به اختصاصی کردن ماجرا و برنامه ریزی شمارو هم ندارن البته اصلا قصدم به شما یا شخص دیگم جسارت نیستا
چون راحت از سطح نت و منابع اصلی میتونید برنامه ریزی کنید لااقل من که تا الان به برنامه پولی خاص از شخصی احتیاج نداشتم و ندارم,فقط و فقط اگر مودچیپ مودبو نداشته باشی و لنزتم خراب باشه اونموقع س که نیاز به جایی داری تا برات رو مموری برنامه ریزی کنن

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
بهتره یه توضیحی در مورد دستگاه فت بدم. جدا از اینکه دستگاه فت بدلیل مشتری پسند نبود(از قول فروشندگان تهران) کمیابه. یه مشکل دیگه هم هست. مشکل نتورک آداپتور و هارد. نت ورک آداپتور های قدیمی که هارد IDE ساپورت میکردن کم و بیش گیر میاد. در عوض هادر IDE از رده خارج شده و اگه گیر بیاد کار کرده هستش و معلوم نیست چقدر از عمرش باقی مونده.
نتورک آداپتور های چینی هم هستن که SATA ساپورت هستن که خیلی کم یابه و معمولا در ایسام از 1 میلیون تا 1.5 میلیون قیمت گذاری و فروخته میشه. در عوض هارد SATA همه جا موجود و قابل تهیه هستش.

• Like
Reactions: mqg1387

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
برات اصلاح کردم برادر دیگه که شاید ایشون برنامه نویسی یا چیز دیگری داره اما صحبت از جنگ شد وقتی دیدم 350 تومن دارن میگن جنگه با دلیل و منطق توضیحاتشو دادم و اخرش گفتم پس اینجام جنگه مگه! تا اینجاش برات بازم گفتم تا جا ناراحتی نباشه
اما اینو در نظر بگیر همه نیازی به اختصاصی کردن ماجرا و برنامه ریزی شمارو هم ندارن البته اصلا قصدم به شما یا شخص دیگم جسارت نیستا
چون راحت از سطح نت و منابع اصلی میتونید برنامه ریزی کنید لااقل من که تا الان به برنامه پولی خاص از شخصی احتیاج نداشتم و ندارم,فقط و فقط اگر مودچیپ مودبو نداشته باشی و لنزتم خراب باشه اونموقع س که نیاز به جایی داری تا برات رو مموری برنامه ریزی کنن
هدف روشنگری در مورد خودم بود تا دوستان دیگه هم بدونن و آگاه بشن.

• Like
Reactions: mqg1387 and ir.boy

ir.boy

کاربر سایت
Feb 6, 2021
99
هدف روشنگری در مورد خودم بود تا دوستان دیگه هم بدونن و آگاه بشن.
روشنگری رو براتون انجام دادم دیگه دوست گل
اما در مورد مقایسه چون احساس کردم دلخوری شاید شده
من خودم ساکن تهرانم الان پشت شهرداری یا هر جایی که گفته یا شما ازش اطلاع گرفتی دستگاه فت مشتری پسند نبوده اینم نظرات بی اساس اوناس چون وقتی ی جنسو داشته باشن میگن عااالیه نداشته باشن میگن اصلا خوب نیست توضیح در مورد مشکلات پیدا کردن کپچرم دادم با توجه به سال ساخت نمیگم نتورک اداپتور گیر نمیاد و باید تو همین فضای نت سرچ کنی تا باشه و فک میکنمم به هر حال جوینده و طالبش که باشی پیدا میشه(خلاصش سخت میشه واسه کسی که در حال حاضر دستگاهش اسلیمه تعویضش) اگر
نخوام به میزان فضا و جایی که دستگاه فت اشغال میکنه اشاره کنم
دستگاه فت از نظر من داشتنش خیلی بهتره و به جرات بگم سلطانه. حالا قرار بر این نیست دوستانی که اسلیم دارن دستگاه بدی باشه!

در مورد هارد ide هم تهران ساکن باشین بالاخره هست و میشه با درصد بالا و 100 از پاساژهای ایران و مراکز خرید دیگه پیدا کرد به قول شما همون ایسامم هست در مورد ساتا هم رابط تبدیل ساتاش قبلا بود الانشو دقیق نمیدونم میشه پیدا کرد اما پیدا شه بهش هارد 2.5 اینچی ام جواب میده اما با توجه به قیمتای حال حاضر معلوم نیست چند بگن قبلا که میشد با قیمت مناسب پیدا کرد اما الان هیچی درست نیست

آخرین ویرایش:

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
من که گفتم قیمت مناسب نیست نظر شخصی خود من بود، هر فروشنده می‌تونه هر قیمتی که دلش میخواد رو روی محصولش بزاره، به منه مثلا مشتری که ضرری نمیرسونه قیمت بالاش، فوقش نمیخرم دیگه تنها ضررش بخود شخص فروشنده ست...
و نکته دیگه، دوستان دارن این پروسه ساخت رو زیادی بزرگ میکنن، اینطور هم سخت نیست، من خودم شخصاً خیلی تجربه ایی در لحیم کاری نداشتم (حتی هویه هم برای همین کار خریدم و از قبل نداشتمش) و تونستم با یمقدار تلاش انجامش بدم (البته بگم دوتا خشابی رم خراب کردم تا دستم اومد 😂 که البته ارزونه)، البته من پس زمینه از الکترونیک داشتم
این چیزی که من ساختم (شاید قبلا اشتراک گذاشته باشم)
IMG_20230228_023730.jpg
همونطور که می‌بینید خیلی چیزی پیچیده ای نیست، کار منم خیلی تمیز نیست، ولی تمام اتصال ها درسته...
البته اینم بگم این حرف من به این معنی نیست که "آقا کامل اوکی و سیفه پس خودتون بیاید بسازید" هنوزم احتمال اینکه کار اشتباهی بکنید که باعث خرابی بشه هست، صرفا نه خیلی جدی اگه درست کار کنید.

آخرین ویرایش:

ir.boy

کاربر سایت
Feb 6, 2021
99
350 تومن؟؟
از همه بحث ها بگذریم که کی کیه و چرا تبلیغ گذاشتید و... این قیمتا چیه 😐
یک بیستم این قیمت هزینه قطعات نیست (حالا بخوایم کیس رو در نظر نگیریم که اونم مفت میشه گیر آورد) یعنی 300 تومن هزینه ساختشه؟! مگه جنگه 😂
جدا از اون احتمال زیاد حتی برد هم پرینتی نیست و احتمال 99% بصورت DIY ساخته شده
اول گفتم شاید MicroSD هم کنارش هست که خوندم دیدم همونم نیست، خلاصه اصلاااا قیمت مناسبی نیست...
البته فروشنده نیستم من، ولی این قیمت مناسب نبود از نظرم
من که گفتم قیمت مناسب نیست نظر شخصی خود من بود، هر فروشنده می‌تونه هر قیمتی که دلش میخواد رو روی محصولش بزاره، به منه مثلا مشتری که ضرری نمیرسونه قیمت بالاش، فوقش نمیخرم دیگه تنها ضررش بخود شخص فروشنده ست...
و نکته دیگه، دوستان دارن این پروسه ساخت رو زیادی بزرگ میکنن، اینطور هم سخت نیست، من خودم شخصاً خیلی تجربه ایی در لحیم کاری نداشتم (حتی هویه هم برای همین کار خریدم و از قبل نداشتمش) و تونستم با یمقدار تلاش انجامش بدم (البته بگم دوتا خشابی رم خراب کردم تا دستم اومد 😂 که البته ارزونه)، البته من پس زمینه از الکترونیک داشتم
این چیزی که من ساختم (شاید قبلا اشتراک گذاشته باشم)
View attachment 303384
همونطور که می‌بینید خیلی چیزی پیچیده ای نیست، کار منم خیلی تمیز نیست، ولی تمام اتصال ها درسته...
البته اینم بگم این حرف من به این معنی نیست که "آقا کامل اوکی و سیفه پس خودتون بیاید بسازید" هنوزم احتمال اینکه کار اشتباهی بکنید که باعث خرابی بشه هست، صرفا نه خیلی جدی اگه درست کار کنید.
سلام و درود
اقای عزیز با احترامی که واست قائلم اولا من نظرمو کلی و شجاعانه گفتم نیومدم اول یه چیز بگم بعد بیام مفهوم کلی پیامم رو عوض کنم شما تو پیام اولت ک گذاشتم بطور کلی طرفو بردی زیر سوال به قول رفیقمون tinten با یک مموری sd هم توقع داشتی باشه!!منم گفتم از قرار معلوم فروش تو ایسام به اینصورته و به خاطر مقاسیه ای که داشتی و گفتی جنگه مثال زدم با اون رفیقمون که اونم اگهی و وبلاگشون رو دوستان گفته بودنو گذاشتن بنابراین گفتم پس اینجام جنگه!و به خودشم گفتم چون اومده بود و جوابمو داده بود توضیح دادم تا ناراحتی پیش نیاد

خدمت دوستانم گفتم هر کی میتونه بسازه خب بسازه حالا شما ساختی اوکیه برات من باز گفتم اینجا بازم تکرار میکنم اصلا بر فرض این هیچ کاری نداره ولی تا زمانیکه از چیزی مطمعن نیستید نمیشه با اما و اگرم به دیگران توضیحش بدی به قول خودت:
البته اینم بگم این حرف من به این معنی نیست که "آقا کامل اوکی و سیفه پس خودتون بیاید بسازید" هنوزم احتمال اینکه کار اشتباهی بکنید که باعث خرابی بشه هست.
(جواب شمارو دادم به خاطر اینکه رو توضیح من اومدی جواب دادی لطفا راجب این مطلبم منو دیگه سوال جواب نکنید به قول دوستمون خدایی نکرده دنبال متهم کردن و جنگ نیستم با هم که بازم ممنون از همه)

TinTEn

کاربر سایت
Oct 30, 2021
45
IMG_0016.JPG
IMG_20230228_023730.jpg
ببخشید من اصلا نمیخوام کسی رو تخریب کنم اما عکس اولی که گذاشتم و همون عکسای نمونه ساخت تاپیک محل اتصال جوش و قلع هویه رو با دقت ببینید که چقد تمیز هستن خصوصا در عکس اولی که گذاشتم اما در عکس دومی که ظاهرا دوستمون موفق به ساخت شده محل قرارگیری و جوش قلع رو مشخص کردم البته خود ایشون گفته کارم تمیز نیس اما جدا از تمیزی این محل جوشها انگار با هم برخورد دارن و اگرم جواب داده به ایشون به مرور اینا قطعا مشکل سازو خطرناکه بعد یه مورد دیگه پایه ها هم درگیر و قلع روش ریخته اینا بعدا جایگاه یا همون اسلات دستگاه شمارو هم به مرور خراب و صدمه میزنه

saeid0034

کاربر سایت
Sep 25, 2019
431
نام
سعید
View attachment 303397
View attachment 303398
ببخشید من اصلا نمیخوام کسی رو تخریب کنم اما عکس اولی که گذاشتم و همون عکسای نمونه ساخت تاپیک محل اتصال جوش و قلع هویه رو با دقت ببینید که چقد تمیز هستن خصوصا در عکس اولی که گذاشتم اما در عکس دومی که ظاهرا دوستمون موفق به ساخت شده محل قرارگیری و جوش قلع رو مشخص کردم البته خود ایشون گفته کارم تمیز نیس اما جدا از تمیزی این محل جوشها انگار با هم برخورد دارن و اگرم جواب داده به ایشون به مرور اینا قطعا مشکل سازو خطرناکه بعد یه مورد دیگه پایه ها هم درگیر و قلع روش ریخته اینا بعدا جایگاه یا همون اسلات دستگاه شمارو هم به مرور خراب و صدمه میزنه
تمیز نیست بله اما برخورد ندارن (اینکه نتونستم تمیز هم در بیارم به این خاطره که سر ریز هویه نداشتم و حوصله گرفتنش هم نداشتم)، اگه گفتم اتصال ها درسته به این خاطره که مطمعن هستم، بررسی کردم 😄
اون دو سیم که هردو با هم به یک نقطه وصل شدن طبق برنامه بوده... دیاگرام های مختلفی برای MX4SIO وجود داره، من اونی که میخواستم رو دنبال کردم...

• Like
Reactions: vendor and mqg1387

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر