رسمی: ماکروسافت تمام دارایی ها شرکت Zenimax/Bethesda را خریداری کرد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,166
نام
∂αнмα
167676

طبق توافقی که ماکروسافت با شرکت زنیمکس کمپانی مادر بتزدا انجام داده شرکت بتزدا و تمام حقوق و دارایی ها این شرکت که شامل استدیو Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog, Roundhouse Studios و IP هایی مثل The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield میشود را خریداری کرده است
رسمی :

Welcoming the Talented Teams and Beloved Game Franchises of Bethesda to Xbox - Xbox Wire

=========

اطلاعات تکمیلی :

- MS is paying $7.5 billion in cash for ZeniMax Media
- Game Pass has reached 15m subscribers and is growing
- Microsoft has now 23 studios
- Bethesda's future games will be on GP on launch day

=========================

انحصاری شدن بازی های بتزدا شامل قرار داد های قبلی این شرکت نمیشه یعنی عناوینی مثل Deathloop و GhostWire: Tokyo همچنان به صورت انحصار زمانی برا PS5 منتشر خواهند شد .

در مورد انحصاری شدن یا نشدن عناوین آینده بتزدا به صورت جداگونه برای هر IP تصمیم گیری خواهد شد .

تایید شده TESO همچنان مالتی پلتفرم خواهد ماند

بازی های بتزدا مثل سابق تحت برند خودش منتشر خواهد شد

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
توی چهار سال گذشته رقم خیلی خیلی خیلی خیلی کلفت 26.5 میلیارد دلار برای خرید لینکدین و 7.5 میلیارد دلار برای خرید گیت‌هاب خرج کرده. بنابراین بعید نیست بازم از این پولا خرج کنه.
فکر می‌کنم حدود ۱۴۰ میلیارد دلار پول نقد هم در اختیار داره. البته قوانین ضد انحصار و از اون مهم‌تر قوانین مالیاتی محدودشون می‌کنه.

باید بهتر توضیح میدادم
"تو بخش گیمینگ شون" بعیده به این زودی ها دوباره ولخرجی کنن :D

usmarine

کاربر سایت
Sep 21, 2009
603
نام
ArashQ
اخ اخ اصلا روزم خراب شد.. یکی نیست به مایکرو بگه عرضه داری کاری کن که فن هات خوشحال شند مثل سونی.. نه اینکه فن هات رو ذوق زده کنی از اون ور میلیون ها گیمر رو ناراحت و متنفر از خودت !

تصور کنید سونی سی دی پراجکت رو بخره.. چه حسی بهتون دست میده ؟ امیدوارم صنعت گیم به سمتی که مایکرو هدایت میکنه پیش نره.

داداش ناراحت نباش ماکرو مثل سونی انحصار طلب نیست

Sent from my iPhone using Tapatalk

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اخ اخ اصلا روزم خراب شد.. یکی نیست به مایکرو بگه عرضه داری کاری کن که فن هات خوشحال شند مثل سونی.. نه اینکه فن هات رو ذوق زده کنی از اون ور میلیون ها گیمر رو ناراحت و متنفر از خودت !

تصور کنید سونی سی دی پراجکت رو بخره.. چه حسی بهتون دست میده ؟ امیدوارم صنعت گیم به سمتی که مایکرو هدایت میکنه پیش نره.

دچار یه سوء تفاهمی شدی فکر کنم :D
اصن مهم نیست کسی این جا فن مایکروسافت باشه
هر کی این جا اشتراک گیم پس داره الان خوشحاله (حتی اگه فن سونی یا مثل من فن نینتندو باشه)

الان خبر خوبی نیست به نظرت؟ :D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین

سونی از این پول ها نداره. :))

ناراحت نباش. اکس باکس بخر یا برو سمت گیم‌پس. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. همه وارد اکوسیستم مایکرو میشن یه جوری.

دارندگی و برازندگی

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
همین دیروز پریروز یه تومن دادیم با ممد پلاس تمدید کردیم ولی هیچی گیرمون نیومده، الان با این پول گیم پس التیمیت گرفته بودیم به n تا بازی دسترسی داشتیم والا من میخواستم ps5d بگیرم ولی الان دارم پشیمون میشم، برم xsx بگیرم بهتره یه گیم پس التیمیت بگیری دیگه بازی نمیخوای هر ماه هم کلی بازی تاپ میاد دسته ات هم زرت و زورت شارژ تموم نمیکنه چهارتا باطری شارژی قلمی میگیری دوبه دو شارژ میکنی یه نسل بازی میکنی، دسته ps5 رو تست نزدم ولی دسته xbone خیلی خوش دست تر از ps4 بود الان که Lt Rt ش هم ماشه ای شده خوش دست ترم شده،

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,887
نام
حسين

تو بگو فعلا سونی پچ ری‌تریسینگ دویل فایو رو انحصاری نکنه خرید سی دی پراجکتز رو بزارید واسه مراحل بعدش.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,251
هر کی این جا اشتراک گیم پس داره الان خوشحاله (حتی اگه فن سونی یا مثل من فن نینتندو باشه)

الان فن سونی و یا نینتندو گیم پس رو از کجاشون درآوردن؟:D نکنه برای PS5 و سوییچ هم اومده؟:D

• Like
  • Smile
Reactions: gintoki and omid0

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
wtf :| :| :| :| :|
لعنتیا از استدیو گذشتن زدن کل ناشر و دارایی هاش رو خریدن :| :| :|
فکر نکنم کلا کسی اینو پیش بینی میکرد :|
+
deathloop انصحاری کنسولی ps5 چی میشه الان؟ :|

• Like
Reactions: MO021

xxxmah

کاربر سایت
Feb 18, 2013
608
نام
احمد رضا

این مسخره بازی رو اولش خود سونی شروع کرد نسل قبل! برید ببینید سر یه دی ال سی چکارا که نمیکرد یا مگه nioh رو همه نمیخواستن بازی کنن? انحصاری کرد رفت و... جالبه ماکرو تا کاری میکنه فاز روشن فکری بر میدارن و گیر میدن بهش نمیدونم چرا . الان همین حرکتو سونی رفته بود همه جا گل و بلبل بود.

ولی حرف شما رو کاملا قبول دارم . بازی هایی مثل الدر دووم و ... حق همه هست باید برای همه بیان ولی آی پی هایی که از این به بعد توسط این استودیو ها ساخته میشن صد در صد باید انحصاری ماکرو باشن.

yaser_9000

کاربر سایت
May 28, 2013
264
همین دیروز پریروز یه تومن دادیم با ممد پلاس تمدید کردیم ولی هیچی گیرمون نیومده، الان با این پول گیم پس التیمیت گرفته بودیم به n تا بازی دسترسی داشتیم والا من میخواستم ps5d بگیرم ولی الان دارم پشیمون میشم، برم xsx بگیرم بهتره یه گیم پس التیمیت بگیری دیگه بازی نمیخوای هر ماه هم کلی بازی تاپ میاد دسته ات هم زرت و زورت شارژ تموم نمیکنه چهارتا باطری شارژی قلمی میگیری دوبه دو شارژ میکنی یه نسل بازی میکنی، دسته ps5 رو تست نزدم ولی دسته xbone خیلی خوش دست تر از ps4 بود الان که Lt Rt ش هم ماشه ای شده خوش دست ترم شده،

از نتایج خرید های مایکرو و گیم پس..... ...ایوهناس ببینید :D

• Like
Reactions: mo.saf and Bax

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
الان فن سونی و یا نینتندو گیم پس رو از کجاشون درآوردن؟:D نکنه برای PS5 و سوییچ هم اومده؟:D
میاد! شک نکن میاد! سونی دیوانه نیست که بذاره این همه خریداراش از این همه IP محروم بشن! به اومدن گیم پس رضایت میده! ببین کی گفتم! :D مایکرو هم پلتفورم اصلیش گیم پس هست! اصلا براش اهمیتی نداره روی موبایل اشتراک بخری یا روی PS یا روی xbox

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,164
نام
سبحان
wtf :|:|:|:|:|
لعنتیا از استدیو گذشتن زدن کل ناشر و دارایی هاش رو خریدن :|:|:|
فکر نکنم کلا کسی اینو پیش بینی میکرد :|
+
deathloop انصحاری کنسولی ps5 چی میشه الان؟ :|
اون قراردادی رو که سر Deathloop بستن انجام میدن فکر کنم ولی پولش میره تو جیب مایکروسافت :D
در مورد Ghostwire هم همینطور

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad

قبول.. اما همه سونی فن ها اکس باکس دارند؟ من بهترین حالت این نسل 2022-3-4 اکس باکس بگیرم تو این وضعیت اقتصادی.. فن های مایکرو هم کاری ندارم. خود مایکرو رو میگم که کار رو به اینجا کشوند. الان اگه بازی های BGS انحصاری بشند و مثل 15 سال گذشته رو کنسول من یعنی پلی استیشن موجود نباشند.. به نظرت ناراحتی نداره؟

اگه بازی هاش مولتی باشند همچنان، حقیقتا کوچکترین اهمیتی به این خبر نمیدم. فکر کن 1% به این حواشی اهمیت بدم. مسئله من بازی نه کنسول وارز..
با این وجود حتا اگه بگند بازی ها مولتی میمونند به نظرم از این به بعد همیشه ترس انحصاری شدنشون وجود داره.

• Like
Reactions: Z-fan

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
باید دید بازی‌های آینده این کمپانی همچنان برای PS هم عرضه میشن یا نه؟! بنظر من احتمالش خیلی ضعیفه مایکرو به سود حاصله‌ از فروش Megahitهایی مثل TES پشت کنه!

• Like
Reactions: s.snake2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر