راه حل رفع مشکل auto eject کنسول ‌ps4

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
درود!
بزرگترین مشکلی که خیلی از کاربرای ps4 دارند مشکل بیرون دادن خودکار دیسک بازی هست که واقعا زجر آره و زجر آورتر هم میشه که این اتفاق در لحظه ی حساسی از بازی باشه!
wM3F3.jpg

روشی که برخی در این سایت و جاهای دیگه گفته اند این هست که تمامی کابل های متصل به دستگاه رو بعد خاموش کردن دقایقی از کنسول جدا کنیم و مجددا وصل کنیم که خب راه حلی موقت هست!
این مشکل برای بنده تا حالا ۳ بار رخ داده که سومیش امروز بود! جالبه که بعد اینکه دستگاه رو خاموش کردم چند بار صدایی که موقع زدن دکمه ی اجکت روی دستگاه میاد رو داد!
اصلا دلیل این مشکل چیه و اگه کسی راه حلی داعمی برای رفع این مشکل داره رو بیان کنه!
چند تا ویدیو در سایتهای خارجی بود که راه حل رو میگفتن ولی خب ***** بود و دسترسی نداشتم!

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
تا اونجایی که میدونم 3 تا راه حل واسه این مشکل هست

1- 20 دقیقه جدا کردن تمام اتصلات از دستگاه و حتما هم تو اون زمان دکمه ی پاور دستگاه رو نگه داریم برای چند ثانیه که الکتریسیته دستگاه به طور کامل تخلیه بشه (احتمالا 2 تا بوق میزنه)
2-کندن پایه ی زیر دکمه ی اجکت که اون فشار رو از روی دکمه بر داریم
3-راه حل قطعی این مشکل هم از کار انداختن کامل دکمه اجکت هست که باید دستگاه باز بشه

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343

1- 20 دقیقه جدا کردن تمام اتصلات از دستگاه و حتما هم تو اون زمان دکمه ی پاور دستگاه رو نگه داریم برای چند ثانیه که الکتریسیته دستگاه به طور کامل تخلیه بشه (احتمالا 2 تا بوق میزنه)
3-راه حل قطعی این مشکل هم از کار انداختن کامل دکمه اجکت هست که باید دستگاه باز بشه
همین چیز هایی که دوستمون گفته درسته ولی گزینه ی دوم ۹۹ درصد جواب میده

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی

منظورتون از کندن پایه کدومه؟!

M.A DARKNESS

کاربر سایت
Apr 13, 2007
225
نام
محسن
پشت دستگاه رو باز کردم ولی نمی دونم میله ی اجکت کدومه که بهش بر چسب بزنم!!
کدومه؟!
بیا اینجا رو ببین :
How to save your PS4 from the auto eject disc bug | Games | Geek.com
ps4HDDlid-590x330.jpg

ejectscrewps4-590x330.jpg

در واقع جاش میشه » کنار سمت چپ دستگاه، زیر هارد دیسک، این پیچ در واقع "دیسک خارج کن اجباریه"! همون سوراخه هست توی درایو کیس های کامپیوتر خودمون،اینجا بصورت پیچه، کنار دستگاه زیر هارد دیسکه،هارد دیسک دقیقا بالای درایو بلو ری هستش.
این پیچه وقتی بچرخونیش،دیسک میپره بیرون
حالا وقتی کنسول گرم بشه یا سرد بشه،یکم به اندازه نانومتری،میچرخه،واسه همین دیسک رو میده بیرون!! خنگ میشه
:d

آخرین ویرایش:

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
ممنون ولی باز ندونستم کجا باید چسب بزنم! :d
ضمنا اصلا گزینه ی ۱ هم لازم نیست و فقط پشت دستگاه باید باز شه!

اینجا رو یه نگاه بنداز احتمالا مشکلت حل میشه
http://forum.bazicenter.com/thread90730/

@M.A DARKNESS
اینی که شما گفتی مربوط به زمانی که دیسک تو درایو گیر کنه و در نیاد نه اتو اجکت.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
کاش گفته بودی چه جوری مشکلت حل شده . یه کنسول دارم الان این مشکل رو داره.
کمی فک کردم تا یادم اومد این مشکل چی بود :D
باید کنسول رو باز کنی و یه قسمتی داره که وقتی دکمه اجکت رو میزنی با اونجا درگیر میشه که باید اونجا رو چسب برق بزنی تا دگ اتصال نداشته باشه و برای اینکه مطمئن بشی جای درست چسب زدی باید دکمه اجکت دگ کار نکنه!
فک کنم گوگل کنی متوجه بشی دقیقا کجا باید بزنی.

• Like
Reactions: amin200200

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
کمی فک کردم تا یادم اومد این مشکل چی بود :D
باید کنسول رو باز کنی و یه قسمتی داره که وقتی دکمه اجکت رو میزنی با اونجا درگیر میشه که باید اونجا رو چسب برق بزنی تا دگ اتصال نداشته باشه و برای اینکه مطمئن بشی جای درست چسب زدی باید دکمه اجکت دگ کار نکنه!
فک کنم گوگل کنی متوجه بشی دقیقا کجا باید بزنی.
داداش دمت اگر آره از آخرین پست این تایپیک خیلی گذشته بود و احتمالا شما الان دیگه اون دستگاه و نداری و ایشالا که الان بهتر شو داشته باشی ( PS5 ).
آره این دستگاه بنده این مشکل رو پیدا کرده و دیسک بازی رو بیرون میده و مرتب بوق بوق میزنه . فقط یه سوال این که دستگاه من از اون مدل هستش که دکمه هاش لمسی هستن آیا این روش جواب میده ؟

آخرین ویرایش:

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
داداش دمت اگر آره از آخرین پست این تایپیک خیلی گذشته بود و احتمالا شما الان دیگه اون دستگاه و نداری و ایشالا که الان بهتر شو داشته باشی ( PS5 ).
آره این دستگاه بنده این مشکل رو پیدا کرده و دیسک بازی رو بیرون میده و مرتب بوق بوق میزنه . فقط یه سوال این که دستگاه من از اون مدل هستش که دکمه هاش لمسی هستن آیا این روش جواب میده ؟
قربونت. لطف داری
اینو نمیدونم حقیقتا ولی تا جایی که یادم میاد لمسی ها این مشکل رو نداشتن ولی باز بنظرم از تعمیرکاری یا کسی که تخصصش رو داره سوال کنید.

• Like
Reactions: amin200200

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر