راهنمای خرید و کپی‌خور کردن Wii در ایران

D.D.S

کاربر سایت
Nov 24, 2006
316
نام
بابک
می خواستم بپرسم Wii هم ریجن داره اگه داره کدوم بهتره واین مد چیپ چه قیمتی داره و تو ایران هم نصب میکنند؟
بله ریجن داره .بیشترشون توی بازار ایران متاسفانه j هستش.ولی بنظر من uc بهتره چون زبونش قابل فهمه و همراهش بازی اورجینال داره.ولی از لحاظ بازیها فرق نمیکنه چون مد چیپ اکثر بازیها رو فری میکنه البته بعضی از بازیهای مخصوص j هم زبونش ژاپنیه که خیلی ضد حاله.مثلا من یه RE4 گرفتم که همه ی منوهای بازی ژاپنیه:((

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
جناب دکتر مبارک باشه ! :)
البته ... اگه بخواهیم مقایسه کنیم ریجن Pal از همه بهتره ...
چون J که ژاپنیه . هیچی
Uc انگلیسیه اما برقش 110 ولته
اما پال هم انگلیسیه هم برقش 220 .

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
جناب دکتر مبارک باشه ! :)
البته ... اگه بخواهیم مقایسه کنیم ریجن Pal از همه بهتره ...
چون J که ژاپنیه . هیچی
Uc انگلیسیه اما برقش 110 ولته
اما پال هم انگلیسیه هم برقش 220 .

درسته که پال برای ما از همه بهتره ، ولی بازی های NTSC برای اجرا روی کنسول های PAL حتی با وجود مادچیپ مشکل دارن...
فعلا که با در نظر گرفتن قیمت ، کنسول های J انتخاب بهتری هستن...

D.D.S

کاربر سایت
Nov 24, 2006
316
نام
بابک
کنسول من در قسمت ستینگ که میرم ,بالای سمت راست تصویر نوشته :2.0j
این همون ورژن مدچیپه؟
ورژن مد چیپ آخریش چیه؟
فریم ور خود کنسول اخریش چیه؟و چطوری آپگرید میشه؟
از کجا بفهمم وای فای کنسول همیشه خاموشه؟ همین که وقتی کنسول رو خاموش میکنم چراغش قرمز میشه کافیه؟یکی میگفت اگه روشن باشه به چیپ گرافیک اسیب میرسونه؟

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
من دو تا سوال میکنم یکی جواب بده ( البته یکیشو پونصد بار گفتم. )
1- اینکه توی قسمت سیو ها که میریم، فقط به همون تعداد مربعی که داره میشه سیو کرد یا بیشتر از اون هم میشه؟
2- چطوری میشه اون چراغ آبی دور دهنه ی Dvd رو همیشه روشن گذاشت؟

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
چند تا سوال داشتم از نظر مد چیپ pal و j و.... با هم فرق دارن منوهای j ژاپنی یا نه؟
اگر من یه wii از اروپا بگیرم چه جوری میشه کپی کردش؟
و در کل به نظر شما بدون توجه به قیمت کدوم نوع بهتره؟

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
چطوری میشه بدون باز کردن دستگاه فهمید مد چیپش چیه ؟

مثل اینکه راهی جز باز کردن دستگاه وجود نداره...
چون خود Wii هیچ اطلاعاتی از مادچیپش نمیده.ولی اگه از همین تهران خریدی، به احتمال خیلی زیاد Wiikey هست...

کنسول من در قسمت ستینگ که میرم ,بالای سمت راست تصویر نوشته :2.0j
این همون ورژن مدچیپه؟
ورژن مد چیپ آخریش چیه؟
فریم ور خود کنسول اخریش چیه؟و چطوری آپگرید میشه؟
از کجا بفهمم وای فای کنسول همیشه خاموشه؟ همین که وقتی کنسول رو خاموش میکنم چراغش قرمز میشه کافیه؟یکی میگفت اگه روشن باشه به چیپ گرافیک اسیب میرسونه؟

این 2.0j نشون دهنده فیرم ور wii هست. آخرین فیرم ور هم 3.0 هستش.
سوال دومت هم نمیدونم...:blushing:

چند تا سوال داشتم از نظر مد چیپ pal و j و.... با هم فرق دارن منوهای j ژاپنی یا نه؟
اگر من یه wii از اروپا بگیرم چه جوری میشه کپی کردش؟
و در کل به نظر شما بدون توجه به قیمت کدوم نوع بهتره؟

از نظر نصب مادچیپ که فرقی ندارن؛ ولی شما بهتره JPN یا US بگیری...
چون بازی های این دو ریجن با نصب مادچیپ سازگاری زیادی دارن، شما اصلا طرف PAL نرو ، چون خیلی کم با بازی های NTSC سازگاره.(حتی با نصب مادچیپ)
زبون کنسول های JPN از دم ژاپنیه ؛ البته با ترجمه هایی که تو اینترنت هست میتونی باهاش کنار بیای. توی همین تاپیک ، یه لینک هست که این کارو برات میکنه
Wii های آمریکایی از همه گرون ترن (به خاطر زبون دستگاه که انگلیسیه ؛ بازی هاش هم بیشتر پیدا میشه) و حدود 100 تومن گرون تر از Wii های ژاپنن. پال رو هم که بیخیال شو.
اگه قیمت برات مهم نیست ، بهتره US بگیری ، البته بیشتر به خاطر زبان دستگاه؛ ولی میتونی J رو ارزون تر بگیری ؛ به شرط این که با زبونش کنار بیای...
---------------------------------------------------------------------------------------------------

بچه ها من هم امروز رفتم دنبال Wii ، هم رفتم west و هم توپخونه. چند روز پیش هم پایتخت بودم ؛ یه کم اطلاعاتم بیشتر شد، اکثرا دستگاه های ژاپنی دارن؛ البته آمریکایی هم دیدم ولی گرونتر بود ؛ مثلا کنج میداد 570 :eek: (البته توی Wii آمریکا یه نسخه از بازی Wii play هستش و روی قیمت هم تاثیر داره) فکر کنم صرف با J باشه. چون میشه همین بازی Wii play رو با 3000 یا 4000 تومن خرید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

در ضمن راجع به این Brick و semi-Brick شدن Wii ها هم یه چیزایی از فوروم ها فهمیدم.
فعلا فقط همینو بگم که :
دستگاه خودتون رو با بازیی که از ریجن متفاوت از ریجن کنسولتون هست ؛ آپدیت نکنید!

فکر کنم خیلی مهم باشه ، توی یه تاپیک دیگه مفصل راجع بش توضیح میدم.....

D.D.S

کاربر سایت
Nov 24, 2006
316
نام
بابک
دستگاه خودتون رو با بازیی که از ریجن متفاوت از ریجن کنسولتون هست ؛ آپدیت نکنید
از کجا باید فهمید ریجن بازی چیه؟چون تمام این بازیها کپی اند و بکس شات درست و حسابی ندارند که بشه بهش اطمینان کرد.
من اگه الان آپگرید نکنم و بگذارم تا یه بازی جدید بیاد و خودش آپ کنه بهتر نیست؟چون راه دیگه ای رو برای آپگریدش نمیدونم.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
از کجا باید فهمید ریجن بازی چیه؟چون تمام این بازیها کپی اند و بکس شات درست و حسابی ندارند که بشه بهش اطمینان کرد.
من اگه الان آپگرید نکنم و بگذارم تا یه بازی جدید بیاد و خودش آپ کنه بهتر نیست؟چون راه دیگه ای رو برای آپگریدش نمیدونم.

میشه حدس زد. چون اکثر بازی هایی که پیدا میشن NTSC U/C هستن ؛ نشونش هم اینه که کلا انگلیسین. اگه بخوای فیرمورت رو آپدیت کنی ، باید یه بازی ژاپنی گیر بیاری. اگه به اینترنت هم از طریق Wii دسترسی داری، بهترین راه همینه.

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
سلام
به مگا گیم زنگ زدم گفت 130 تومن کپی خور میکنیم، اسم چیپ رو هم نگفت!!!
مثل اینکه باید برم دنبال آقا تکاوچ...!!!

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
سلام
به مگا گیم زنگ زدم گفت 130 تومن کپی خور میکنیم، اسم چیپ رو هم نگفت!!!
مثل اینکه باید برم دنبال آقا تکاوچ...!!!

:eek: خیلی زیاد میگیره !!!!
قیمت ویکی ، 50 تا 60 تومنه ، نصبش هم که دیگه اگه این کاره باشه کاری نداره، بهتره بدی جای دیگه...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر