راهنمای خرید و کپی‌خور کردن Wii در ایران

Digital Dreams

کاربر سایت
Aug 4, 2006
129
مهم !

سلام، دوستانی که کنسول Wii رو تهیه کردن به هیچ عنوان تا مشخص شدن وضعیت مود چیپ Firmware، Wii Key کنسول رو از طریق نت Update نکنند با توجه به مطالب وب سایت های زیر مبنی بر جلوگیری از ارتقاء کنسول های دارای مود چیپ، بنابراین با ارتقاء به جدیدترین Firmware کنسول احتمالا با پیغام خطا مواجه خواهند شد. برای مشاهده مطلب به اینجا مراجعه کنید، البته در سایت Wii Fit.net هم به این مطلب اشاره شده. البته باید اضافه کنم که در مطلب عنوان شده، به مود چیپ Wii Key ورژن 1.2 اشاره شده. موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

ehsanxx

کاربر سایت
Jul 22, 2006
167
من آپدیت کردم هیچ مشکلی نیست هیچ کاری به مدچیپ نداره الانم کلی باهاش آن لاین میشم اون پیغام هم فقط میگه ممکنه که دستگاهتون آسیب ببینه که حتی اگر روی دستگاهتون مدچیپ هم نباشه همینو میگه چونکه اصلا نینتندو در حال حاضر اصلا نمیتونه تشخیص بده که دستگاه چیپ داره یانه (از طریق وصل شدن به اینترنت چونکه این چیپها اصلا روی درایو نصب میشن و کوچکترین سیگنال broadband ازشون عبور نمیکنه و مخفی هستن)
پس بیخودی با چیزی که ازش اطلاع ندارید بچه هارو نترسونید
تازه اگر آپدیت کنن بهتره چونکه از بریک شدن دستگاه که بخاطر اجرای آپدیت از روی دیسکهایی که روشون آپدیت داره و از ریجن دستگاه نیست جلوگیری میکنه

sinaevil

کاربر سایت
May 22, 2006
156
نام
سینا ارزانی
نخیر درست میگه... من هم راجع بهش شنیدم... همه دستگاه ها مشکل نمیخورند شاید بعضی هاشون.. ولی بازهم کاره پرخطریه

Digital Dreams

کاربر سایت
Aug 4, 2006
129
من آپدیت کردم هیچ مشکلی نیست هیچ کاری به مدچیپ نداره الانم کلی باهاش آن لاین میشم اون پیغام هم فقط میگه ممکنه که دستگاهتون آسیب ببینه که حتی اگر روی دستگاهتون مدچیپ هم نباشه همینو میگه چونکه اصلا نینتندو در حال حاضر اصلا نمیتونه تشخیص بده که دستگاه چیپ داره یانه (از طریق وصل شدن به اینترنت چونکه این چیپها اصلا روی درایو نصب میشن و کوچکترین سیگنال broadband ازشون عبور نمیکنه و مخفی هستن)
پس بیخودی با چیزی که ازش اطلاع ندارید بچه هارو نترسونید
تازه اگر آپدیت کنن بهتره چونکه از بریک شدن دستگاه که بخاطر اجرای آپدیت از روی دیسکهایی که روشون آپدیت داره و از ریجن دستگاه نیست جلوگیری میکنه

دوست عزیز، کلا مضمون مطلب راجع به این بوده که تایید شده که تعدادی از کنسول های دارای مود چیپ بعد از ارتقاء بریک شده و اشاره شده به ورژن 1.2 مود چیپ Wii Key .به نظر من موقتا Upgrade کردن به صلاح نیست. ضمنا بنده که از خودم نگفتم منبع هم گذاشته بودم www.wiifit.net

آخرین ویرایش:

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
من یه سوالی داشتم.
اینکه چطوری می تونم سیو بازیها رو بریزم توی اس دی؟
آخه من کارت اس دی رو که میذارم توی دستگاه و میخوام سیو رو بریزم توش، یه چیزی در مورد اس دی می نویسه و چون ژاپنیه نمی فهمم چی میگه.
یکی اگه کمکم کنه ممنون می شم.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,088
ايول به خودم كه كپي خور نكردم هيچ دردسري هم ندارم چون به نظرم بازيهاي Wii گرون نيست من ميخرم 40 تومن كه انگار 4 تا بازي 360 خريدم كه تازه هميشه هم همين 4 تا رو بازي نميكنم

PiPPiN

کاربر سایت
Apr 4, 2007
65
اتفاق نگران کننده Firmware Update نیست، چون اکثر گزارشها حاکی از اینه که صدمه‌ای به modchip نمیزنه، ولی ورود چیپهای D2C به دستگاههای آمریکا نگران کننده است. این اواخر چیپهای D2C به دستگاههای ژاپن و اروپا راه پیدا کرده بودن و بالاخره به آمریکا هم رسیدن. تا به حال DMS, D2A و D2B قابلیت نصب modchip رو دارن اما هنوز هیچ راه حل مطمئنی برای D2C پیدا نشده!:(
و اگر به زودی راه حلی پیدا نشه Wiiهای جدید همونقدر غیر قابل کپی‌خور/modchip هستن که PS3 هست :(
با این وضع احتمالا قیمت دستگاههای قدیمی که قابلیت نصب modchip دارن میره بالا :(
من یه سوالی داشتم.
اینکه چطوری می تونم سیو بازیها رو بریزم توی اس دی؟
آخه من کارت اس دی رو که میذارم توی دستگاه و میخوام سیو رو بریزم توش، یه چیزی در مورد اس دی می نویسه و چون ژاپنیه نمی فهمم چی میگه.
یکی اگه کمکم کنه ممنون می شم.
برای من در دستگاه آمریکایی به این ترتیبه:
از Wii Menu روی دکمه Wii کلیک میکنم. بعد روی Data Management کلیک میکنم.(گزینه‌ی سمت چپ)
بعد روی Save Data کلیک می‌کنم.(باز هم سمت چپ، تصویر دستگاه و SD و memory card داره)
بعد روی Wii کلیک میکنم.(باز هم گزینه‌ی سمت چپ)
حالا وارد محیطی میشم که saveها هستن. دو تا برگه/tab هستن. سمت چپی Wii هست و سمت راستی SD Card. از قسمت Wii روی save مورد نظر کلیک میکنم.
save مورد نظر میاد با اسم کامل بازی، دو تا دکمه هست. سمت چپ Copy و سمت راست Erase. دکمه‌ی اون پایین هم Back هست.
وقتی Copy رو میزنم میپرسه میخوای روی SD Card کپی کنم؟ Yes دکمه‌ی سمت چپه و No دکمه‌ی سمت راست. وقتی Yes رو بزنم کپی رو شروع میکنه و وقتی تموم شد پیغام میده که تموم شد. اونوقت روی برگه‌ی SD Card کلیک میکنم و save مورد نظر رو اونجا می‌بینم.
امیدوارم روی دستگاههای ژاپنی هم به همین صورت باشه.
-----
راستی دوستانی که دستگاه ژاپنی دارن این راهنماهای آمریکایی شاید به دردشون بخوره:
Code:
Wii - System Operations Manual:
http://www.nintendo.com/consumer/downloads/WiiOpMn_setup.pdf
Wii - Channel and Settings Manual:
http://www.nintendo.com/consumer/downloads/WiiChEng.pdf

آخرین ویرایش:

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
این سری جدید Wii ها مگه اومده ؟؟؟ :confused:

بعدش یه سوال دیگه : برای این Wii های آمریکایی ؛ مبدل برق 110 به 220 احتیاج هستش یا اینکه مثل PS3 خودش برق رو تبدیل میکنه؟؟؟

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
میدونم. من قبلاً همه ی این کارها رو کرده بودم ولی مشکل من اینجاس که کپی نمیکنه. یعنی وقتی روی عکس سیو بازی کلیک می کنم و نوشته ی سمت چپ رو میزنم، یه چیزی در مورد اس دی میگه و پایینشم یه دکمه هست که نوشته Ok.همین. هیچ سوالی ازم نمی پرسه و سیو رو کپی نمیکنه. نمیدونین دلیلش چیه؟

PiPPiN

کاربر سایت
Apr 4, 2007
65
این سری جدید Wii ها مگه اومده ؟؟؟ :confused:

بعدش یه سوال دیگه : برای این Wii های آمریکایی ؛ مبدل برق 110 به 220 احتیاج هستش یا اینکه مثل PS3 خودش برق رو تبدیل میکنه؟؟؟
توی ایران گمان نکنم با D2C اومده باشه اما کم کم در سرتاسر جهان D2C داره زیاد میشه.
من ترانس ۲۰۰وات برای Wii گرفتم که حتی ۲۰۰ وات هم براش زیاده. معمولا فروشنده‌ها به اشتباه ترانسهای خیلی قوی(بیشتر از ۲۰۰ وات) که برای XBOX360 لازمه رو توصیه میکنن اما Wii خیلی کم مصرفتره و همون ۲۰۰ وات هم زیاده :)
یه راه دیگه اینه که آداپتر برق سازگار با Wii تولید شرکتهای متفرقه بگیرید که از ۱۱۰ تا ۲۲۰ رو خودش پشتیبانی میکنه. اینکه چقدر قابل اطمینان باشه رو نمیدونم، قرار بود فرمان رایانه بیاره از این آداپترها نمیدونم آورد یا نه.
میدونم. من قبلاً همه ی این کارها رو کرده بودم ولی مشکل من اینجاس که کپی نمیکنه. یعنی وقتی روی عکس سیو بازی کلیک می کنم و نوشته ی سمت چپ رو میزنم، یه چیزی در مورد اس دی میگه و پایینشم یه دکمه هست که نوشته Ok.همین. هیچ سوالی ازم نمی پرسه و سیو رو کپی نمیکنه. نمیدونین دلیلش چیه؟
فرمت SD Card شما چیه؟ ظرفیتش چقدره؟

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
توی ایران گمان نکنم با D2C اومده باشه اما کم کم در سرتاسر جهان D2C داره زیاد میشه.
من ترانس ۲۰۰وات برای Wii گرفتم که حتی ۲۰۰ وات هم براش زیاده. معمولا فروشنده‌ها به اشتباه ترانسهای خیلی قوی(بیشتر از ۲۰۰ وات) که برای XBOX360 لازمه رو توصیه میکنن اما Wii خیلی کم مصرفتره و همون ۲۰۰ وات هم زیاده :)
یه راه دیگه اینه که آداپتر برق سازگار با Wii تولید شرکتهای متفرقه بگیرید که از ۱۱۰ تا ۲۲۰ رو خودش پشتیبانی میکنه. اینکه چقدر قابل اطمینان باشه رو نمیدونم، قرار بود فرمان رایانه بیاره از این آداپترها نمیدونم آورد یا نه.
مرسی.

حالا اگه کنسول JPN باشه ، میتونه بازی های ریجن آمریکا رو هم بدون مشکل اجرا کنه دیگه؟؟؟ درسته؟؟؟

توی سایت wiikey که این طور نوشته :

Direct boot of different NTSC region Wii games/backups on US and JAP consoles

پس با این حساب همون ریجن ژاپن بهترینه ؛ چون یه کم ارزون تره ! زبونش هم مشکلی نداره ، به قول یکی از بچه ها برای تقویت زبان شیرین ژاپنی هم خوبه!!! :p

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر