راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
آقا من گیج شدم شدید !! :eek:
یکی میگه پال بخری بهتره . یکی میشگه NTSC بخری بازیهاش راحت تر گیر میاد ...

من بابام چند روز دیگه میره یه کشوری که سیستمهاش پال هست
اگه از اونجا بخرم خوب خیلی به صرفه تره .
شما میگین چیکار کنم ؟!
پال بخرم یا پولهامو جمع کنم از همینجا NTSC ؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
یکی میگه پال بخری بهتره . یکی میشگه NTSC بخری بازیهاش راحت تر گیر میاد ...
باز دارین تاپیکو خراب می کنینا!!!!! حالا بحث روزتون شده pal یا ntsc جالبه هر کی می گه کسی گوش نمی ده و فقط حرف خودشو می زنه! بابا یکی که بهش اعتماد دارین از نظر سوادی وقتی یه چیزی مگه حتما درست می گه دیگه چرا بحثو الکی می پیچونین!! تمامی مطالبی که طاهر جان در مورد سیستم کد منطقه ای و pal و ntsc دستگاه گفتند کاملا درست بود و فکر نمی کنم لازم باشه دیگه سوال بشه ولی یه مطلب که گفته نشده و فکر کنم سوالات زیادی رو روشن کنه براتون بزارین در مورد این سیستما بگم:
در مورد اینکه کدوم بهتره مطمئن باشید ورژن NTSC/U از همه بهتره چون مال خود بازار آمریکاس ولی متاسفانه بازی های اصلش تقریبا اینجا نیست و خیلی سخت پیدا می شه کرد! سیستم تصویر خاورمیانه کلا به صورت PAL هست یعنی در ایران PAL بهترین گزینه و در واقعا گزینه اصلی است یعنی اگه ما نمایندگی واقعی از مایکروسافت در ایران داشتیم فقط نسخه PAL به فروش می رسید! پس کسایی که نسخه PAL دارن آیندشون بهتره مطمئن باشن! در مورد این NTSC/J که مال ژاپن هست همانطور که Lopez0r جان گفت قیمت این دستگاه از دو ورژن دیگه ارزونتره چون برای بازار ژاپنه، ایرانی ها هم همش فقط دنبال سود کردن هستند بنابراین بیشتر این نسخه و بازی هاشو عرضه می کنند. در کل اگه قصد کپی کردن ندارید و می خواید بازی اصل بازی کنید همین NTSC/J را بگیرد چون بازی هایش در ایران زیاد گیر می یاد. ولی اگر منتظر مود چیپ یا هر راه دیگری هستید به نظر من PAL بهتره اگه بگیرید!

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
آقا من کلی گیج شدم! رو جعبه ی دستگاه ما نوشته NTSC حالا از کجا بفهمم NTSC/UC هست یا NTSC/J ؟
مثلا این 2 تا باکس شات بازی PS2 رو ببنید:

DSC00495.jpg

DSC00498.jpg

رو یکی نوشته NTSC/UC رو اون یکی نوشته NTSC/US ! فرق اینا چیه؟
من فکر کنم بازی های 360 هم وقتی کپی خور بشن مثل PS2 بازی های NTSC/UC تو بازار زیادتر پیدا بشه

GAme3

کاربر سایت
Jun 22, 2006
240
نام
امیر
من فکر کنم بازی های 360 هم وقتی کپی خور بشن مثل Ps2 بازی های Ntsc/uc تو بازار زیادتر پیدا بشه
دیگه وقتی کپی خور بشه مهم نیست چی باشه ، همشــــــــــــون اجـــــــرا میشه.

Nomad_609

کاربر سایت
May 10, 2006
748
نام
محمد
اگه رو جعبش ژاپنی نوشته باشه و زبون دفترچش هم ژاپنی باشه NTSC/J هست . در ضمن پشت جعبه اون گوشه بالا سمت راست نوشته only for Japan و زیرش هم نوشته NTSC|J در ضمن NTSC/J ها هم اون دمویی که واسه مراحل ساخت X360 هست زیر نویس ژاپنی داره. و یه چیز مهم تر اینکه NTSC/J ها ریموت کنترل دارن . ;)

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
دیگه وقتی کپی خور بشه مهم نیست چی باشه ، همشــــــــــــون اجـــــــرا میشه.
من اینرو برا نحوه ی کپی خور کردن دوست آقا طاهر گفتم [ببخشید فامیلشون یادم رفته آخه خیلی سخته!] که دستگاه رو Region Free نمیکنه ;)
اگه رو جعبش ژاپنی نوشته باشه و زبون دفترچش هم ژاپنی باشه NTSC/J هست . در ضمن پشت جعبه اون گوشه بالا سمت راست نوشته only for Japan و زیرش هم نوشته NTSC|J در ضمن NTSC/J ها هم اون دمویی که واسه مراحل ساخت X360 هست زیر نویس ژاپنی داره. و یه چیز مهم تر اینکه NTSC/J ها ریموت کنترل دارن . ;)
پس خدا رو شکر UC هست! :D

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
دوستان جهت اطلاع بهتون میگم
1- به این زودیها منتظر مود چیپی که بتونه همه بازی هارو اجرا کنه و مثل ps2 باشه نباشید چون هنوز هیچ خبری نیست و کسی نتونسته اینکارو بکنه و مود چیپ هایی هم که تا حالا اومده یا در دست ساخته نمیتونه اینکارو بکنه
پس باید حواستون باشه که کدوم کنسول رو بخرین
2-کنسولهای pal و ntsc/uc در یک حد هستا البته فعلا معلوم نیست کدوم زیاد بشه ولی ntsc/j به هیچ وجه نخرین چون خیلی از بازی ها برای ژاپن ریلیز نمیشه و یا دیرتر میاد پس اگه بخرین سرتون کلا میره برای نمونه شایعه شده که res5 برای ژاپن نمیاد یعنی ntsc/j نداره و تو ژاپن فقط رو ps3 میاد!
حالا باز بیایین بپرسین کدوم رو بخرم:confused: :cheesygri

Nomad_609

کاربر سایت
May 10, 2006
748
نام
محمد
نوشته شده توسط mt3691:
دوستان جهت اطلاع بهتون میگم
1- به این زودیها منتظر مود چیپی که بتونه همه بازی هارو اجرا کنه و مثل ps2 باشه نباشید چون هنوز هیچ خبری نیست و کسی نتونسته اینکارو بکنه و مود چیپ هایی هم که تا حالا اومده یا در دست ساخته نمیتونه اینکارو بکنه
پس باید حواستون باشه که کدوم کنسول رو بخرین
2-کنسولهای pal و ntsc/uc در یک حد هستا البته فعلا معلوم نیست کدوم زیاد بشه ولی ntsc/j به هیچ وجه نخرین چون خیلی از بازی ها برای ژاپن ریلیز نمیشه و یا دیرتر میاد پس اگه بخرین سرتون کلا میره برای نمونه شایعه شده که res5 برای ژاپن نمیاد یعنی ntsc/j نداره و تو ژاپن فقط رو ps3 میاد!
حالا باز بیایین بپرسین کدوم رو بخرم:confused: :cheesygri
اصلا این طور نیست . اگر هم یه همچین چیزی باشه یعنی مثلا res5 برای NTSC\J ریلیز نشه اونایی که NTSC\J دارن میتونن از فرمت free rgion بازی استفاده کنن. اینو من همین امروز از آقا تکاوچ پرسیدم . فعلا هم که NTSC\J تو ایران از همه ی فرمتها گرونتر هستش و بازیهاش هم بیشتر . پس هیچ فرقی نمیکنه هرچی گیرتون ائمد بخرید :cheesygri

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
نوشته شده توسط Nomad_609:
اصلا این طور نیست . اگر هم یه همچین چیزی باشه یعنی مثلا res5 برای NTSC\J ریلیز نشه اونایی که NTSC\J دارن میتونن از فرمت free rgion بازی استفاده کنن. اینو من همین امروز از آقا تکاوچ پرسیدم . فعلا هم که NTSC\J تو ایران از همه ی فرمتها گرونتر هستش و بازیهاش هم بیشتر . پس هیچ فرقی نمیکنه هرچی گیرتون ائمد بخرید :cheesygri
عزیز من وقتی میگن واسه ژاپن نمیاد یعنی free rgion نداره ;)
در ضمن خیلی از بازیها free rgion نیستن و اونایی هم که هستن خیلی هاشون واسه تمام مدل ها نیست و فقط برای دو تا مدل هستن در کل از ما گفتن بو حالا خود دانید
تازه ممکنه تو بعضی از بازیها زبان انگلیسی نداشته باشه مال ntsc/j که دیگه خیلی بد میشه

GAme3

کاربر سایت
Jun 22, 2006
240
نام
امیر
من اینرو برا نحوه ی کپی خور کردن دوست آقا طاهر گفتم [ببخشید فامیلشون یادم رفته آخه خیلی سخته!] که دستگاه رو Region Free نمیکنه
نه من منظورم همون مد چیپ بود . روش آقای تکاوچ که همون طور که خودشون گفتن توی Region Free کردن تاثیری نداره.

Nomad_609

کاربر سایت
May 10, 2006
748
نام
محمد
نوشته شده توسط mt3691:
عزیز من وقتی میگن واسه ژاپن نمیاد یعنی free rgion نداره ;)
در ضمن خیلی از بازیها free rgion نیستن و اونایی هم که هستن خیلی هاشون واسه تمام مدل ها نیست و فقط برای دو تا مدل هستن در کل از ما گفتن بو حالا خود دانید
تازه ممکنه تو بعضی از بازیها زبان انگلیسی نداشته باشه مال ntsc/j که دیگه خیلی بد میشه
این چیزی که شما میگی اصلا امکان نداره که یه بازی X360 واسه یه فرمت بایاد و واسه یه فرمت نیاد . و مثلا اونایی کهX360 NTSC\J دارن باید برن PS3 بخرن تا بتونن بازی کنن. لطفا چیزی رو که هنوز در حد یک شایعه غیر ممکن مسخرست رو عنوان نکنید .

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
khateme

maaazerat vase inke finglish mitaipam
aga man farda 10 sobh daram miram paytakht xbox 360 core system pal ba ye vga cable bekhara
ba ye vga cable+frim ware
va 3ta bazi az jomle prey
barghesham mostaghim 220
rasti ba tashakor va mazerat az aghaye takavoch behetoon begam behtare berin paytakht hack konid chon oonja ham ba 90 toman mitoonin dasgahetoono hack konin ba har verjeny
khodam emrooz saat 6/30 ba cheshmaye khodam didam dash male yeki ro hack mikard
taze goft modchipesham biad vasat nasb mikonim
dar zemn bazihasham doonei 15 tomane felan yani arzoontar mishe
taze shayad ma bazihamoonam az agha tacavoch gol begirim
taze oon mobadele do tarafeye madaro ham az tabagheye ham kaf paytakht greftam 2500t
man ke xboxo greftam 23 rooz mashghoolesham vali ba in ke taze ozv shodam vali shoma ro faramoosh nemikonam
bad 2-3 rooz vasatoon ye kheili aks az bazihaye hack shodam va xbox mifrestam bad az nahveye amalkarde frimwareham vasatoon minivisam
faghat doa konid 360 man khoob az ab biad
ye chize jalebam inke emrooz to maghazeye media ye yaroo omad xbox 360 kharid ke khareji bood mesle inke hack be ina ham nmichasbe!!!
ba tashakor....
doa yadetoonn nare
bye ta 2-3 rooz dige ba daste por:love:

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
دوست عزيز Rockstar ايشالا كه دستگاهتون درست و سالم از آب دربياد و بازي كنيد و لذت ببريد ، فقط من يه قسمت از مطلب شما رو درست متوجه نشدم و اونم اينكه تو پايتخت كه داره 90 تومن دستگاه رو كپي خور ميكنه ، چرا بريم بديم اونا دستگاه رو كپي خور كنند ؟؟؟ آقا تكاوچ كه داره 80 ميگيره !

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
راستی این آقای تکاوچ اسمش چیه؟چون یکی توی پایتخت دیدم فروشگاه پرشیا خیلی به خودش میبالید که برای اولین بار در ایران تونسته کپی خور کنه روشش هم فکر کنم همون روش ایشون بود.
باتشکر....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر