راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

i$ahar

کاربر سایت
Aug 6, 2012
365
نام
Sahar
منظورت رو نفهمیدم.یعنی میگی داره بهم گرون میفروشه
من میخوام بدونم ازکجا میشه فهمید قبلا بن نشده یا سه چراغه نشده؟کلا چیکار کنم سرم کلانره؟:(

منظورم اينه ك حيف پي اس ٣ رو بدي اكس باكس قديمي بخري.اگه ميخاي اكس باكس بگيري اسليم بخر.
مدلاي قديم خريدشون ريسكه.

sent from my iphone 

.sandman.

کاربر سایت
Aug 27, 2012
603
نام
Armin
منظورم اينه ك حيف پي اس ٣ رو بدي اكس باكس قديمي بخري.اگه ميخاي اكس باكس بگيري اسليم بخر.
مدلاي قديم خريدشون ريسكه.

sent from my iphone 

بسوزه پدر بی پولی چه کنم پول نیست که مدل بالاش رو بخرم مگه فرقی دارن باهم؟100تومن بش سربدم خوبه یانه؟

i$ahar

کاربر سایت
Aug 6, 2012
365
نام
Sahar
بسوزه پدر بی پولی چه کنم پول نیست که مدل بالاش رو بخرم مگه فرقی دارن باهم؟100تومن بش سربدم خوبه یانه؟

اره اسليم رو با خيال راحت ميتوني بگيري هر چه قدر عشقت ميكشه ازش كار بكسي و خيلي كم گذارش ٣ چراغ شدن رو داره طوري ك ميشه گف نداره.ولي مدلاي قديم خريدشون ريسكه نميتوني مطمين شي ك اك هست؟٣ چراغه شده؟بن هست؟
ب نظرم حيف پي اس ٣ تو بدي ي اكس باكس قديمي بخري!پي اس ٣ خودش ك جزو بهتريناس!چرا ميخاين عوضش كنين؟

sent from my iphone 

.sandman.

کاربر سایت
Aug 27, 2012
603
نام
Armin
اره اسليم رو با خيال راحت ميتوني بگيري هر چه قدر عشقت ميكشه ازش كار بكسي و خيلي كم گذارش ٣ چراغ شدن رو داره طوري ك ميشه گف نداره.ولي مدلاي قديم خريدشون ريسكه نميتوني مطمين شي ك اك هست؟٣ چراغه شده؟بن هست؟
ب نظرم حيف پي اس ٣ تو بدي ي اكس باكس قديمي بخري!پي اس ٣ خودش ك جزو بهتريناس!چرا ميخاين عوضش كنين؟

sent from my iphone 

بازیایPS3خیلی گرونه اگرم هک باشه که هی باید فیکس واز این جور چیزها بریزی که من سردرنمیارم.
پس با این حساب که گفتی این الایت ها هم سه چراغه میشن پس باید برم سراغ اسلیمش

i$ahar

کاربر سایت
Aug 6, 2012
365
نام
Sahar
بازیایPS3خیلی گرونه اگرم هک باشه که هی باید فیکس واز این جور چیزها بریزی که من سردرنمیارم.

اوه اسليم خوبه.كپي خورش حدود ٨٥٠

sent from my iphone 

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
اسلیم 820 میتونین گیر بیارین موفق باشین .

.sandman.

کاربر سایت
Aug 27, 2012
603
نام
Armin
سلام
بالاخره من یهXbox360الایت دست دوم پیدا کردم
این بابرد جاسپر که میگن یعنی چی؟ازکجا میشه فهمید بابرد جاسپره؟من کلا بیشتر از2ساعت بازی نمیکنم این طوری3چراغه نمیشه؟چند درصد امکان داره3چراغه بشه؟
باتشکر

timemachine2029

کاربر سایت
May 18, 2008
543
نام
......................
سلام
لطفا اساتید راهنمایی کنید
من یه ارکید خریدم
1-از کجا مطمئن بشم که بن نشده?
2-چطور بفهمم چه fw روش هست(مثلا L3)?

آخرین ویرایش:

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
سلام
لطفا اساتید راهنمایی کنید
من یه ارکید خریدم
1-از کجا مطمئن بشم که بن نشده?
2-چطور بفهمم چه fw روش هست(مثلا L3)?

دوست عزیز روش فهمیدن بن تو قسمت اموزشای xbox موجوده و برا اینکه متوجه فریمورم بشین کنسول باید باز بشه بعدش وصل بشه به pc بعد با نرم افزار جانگل فهمید .

DrunK PunK

کاربر سایت
Aug 4, 2011
22
نام
Mhdi
سلام خدمت اساتید:d
دوستان یه ایکس باکس ARCADE هست دسته دو.قیمت دادن 420 تومن.بد نیست تمیزه.جاسپر.میخوام بدونم بخرم یا نه؟از لحاظه فنی ARCADE چه فرقی با SLIMهاش میکنه؟؟
بعد از کجا بدونم سه چراغس چیه؟:d از اونا شده یا نه؟؟یا بن؟؟ممنون میشم جوابمو بدین؟اصلا ارزش داره بخرم؟؟خودم PS3 360G اسلیم دارم.میخوام بدم بره
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون>:d

soheilkitty

کاربر سایت
Sep 27, 2012
411
نام
soheil
سلام
بالاخره من یهXbox360الایت دست دوم پیدا کردم
این بابرد جاسپر که میگن یعنی چی؟ازکجا میشه فهمید بابرد جاسپره؟من کلا بیشتر از2ساعت بازی نمیکنم این طوری3چراغه نمیشه؟چند درصد امکان داره3چراغه بشه؟
باتشکر

[h=2]چه طور مدل مادربورد xbox 360 تشخیص بدیم .[/h]
خیلی از شما دوستان . دوست دارید بدونید مادر بورد xbox 360 شما چیه ؟ ایا فروشنده راستشو به شما گفته . خب شما فقط با یک نگاه ساده به کابل برق xbox خود میتونید از نوع مادربورد خود مطلع شوید .انواع مادر بورد هم شامل : jasper و falcon و xenon میشود که مدل xenon دیگه از رده خارج شده و مدل فالکون هم دیگه ساخته نمیشه . و بهترین مدل مادر بورد jasper میباشد . که تمام xbox های امروزی با این مدل عرضه میشوند​
mader%20board.jpg

به همین راحتی . میتونید از مادر بورد دستگاهتون مطلع بشید .

---------- نوشته در 05:16 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:13 PM ارسال شده بود ----------

البته من xbox ندارم vita دارم در مورد xbox همینو میدونستم :d امیدوارم بدرد بخور باشه این عکس :x

---------- نوشته در 05:21 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:16 PM ارسال شده بود ----------

xbox 360 خود رو عمودی کنید
ILM-vertHorz_Console_1.jpg

در این حالت xbox شما برای خنک نگداشتن cpu & gpu فقط 1 سانتیمتر جاداره
xbox360.jpg

این حالت بهترین حالت xbox 360
z8t2t4jmwlbu8x0sxq8.jpg

خیلی از شما دوستان xbox خود رو به صورت افقی قرار میدهید غافل از اینکه 2 قسمت بسیار مهم xbox به نام های (cpu &gpu) در قسمت زیرین xbox 360 قرار گرفته است . اگه کمی دقت کنید میبینید که این دوقسمت سخت افزاری مهم فقط 1 سانتی متر جا برای خنک شدن دارند و این باعث گرم شدن سیستم و 3 چراغه شدن xbox میشه . خب مایکروسافت این امکان رو به شما داده که از xbox 360 خود به صورت عمودی استفاده کنید. شما با این کار ساده جان xbox خود رو از 3 چراغ قرمز نحس نجات میدهید..

---------- نوشته در 05:30 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:21 PM ارسال شده بود ----------

Jasper:
آخرین مدل مادربردی که در حال حاضر بر روی کنسول های ۳۶۰ قرار دارد این مدل مادربرد است که آمار خرابی در آن حدود ۰ رسیده . اما چگونه بفهمیم که مادربرد مورد نظر جسپر است؟!
این مادر برد تقریبا از اواخر سال ۲۰۰۸ روی کنسول قرار گرفت پس می توان با اطمینان گفت که هر کنسولی که تاریخ ساختش از ۱۱-۲۰۰۸ به بعد باشد این مادربرد را دارد و باز هم می گم همه ی مدل ها از این قاعده پیروی کردند یعنی چه Premium چه Elite و چه Arcade های موجود در بازار که تاریخ ساختشان ۲۰۰۹ به بعد است به احتمال زیاد این نوع مادربرد را دارند.
نکات دیگر که قابل توجه اند به این ترتیب می باشند.
عبارت Team : FDOU در پشت کنسول درج شده.

برق مصرفی کنسول ۱۵۰ وات شده و کابل اتصال آن هم به کلی تغییر کرده و فقط برای مدل خود یعنی جسپر قابل استفاده است.
یکی دیگر از تغییرات که در مدل آرکید دیده می شود داخلی شدن مموری کارت است که دیگر مموری کارت ۲۵۶ آن جدا نیست و به صورت حافظه ی داخلی است.
به مشخصه ی زیر هم دقت داشته باشید:

---------- نوشته در 05:39 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:30 PM ارسال شده بود ----------

دوستان یه ایکس باکس ARCADE هست دسته دو.قیمت دادن 420 تومن.بد نیست تمیزه.جاسپر.میخوام بدونم بخرم یا نه؟از لحاظه فنی ARCADE چه فرقی با SLIMهاش میکنه؟؟
بعد از کجا بدونم سه چراغس چیه؟:d از اونا شده یا نه؟؟یا بن؟؟ممنون میشم جوابمو بدین؟اصلا ارزش داره بخرم؟؟خودم PS3 360G اسلیم دارم.میخوام بدم بره

[SIZE=+1]معرفی سری FAT کنسول Xbox360 [/SIZE]​

MICROSOFT-XBOX-360-ARCADE-HDMI-0.jpg

مدل آرکید ( Arcade)

اين مدل دارای کمترین امکانات جانبی بوده و برای گیمر های قانع به سیستم های ساده مناسب است.

(رنگ سفید) در داخل جعبه اين مدل وسايل زير موجود هست :

کنسول+آداپتور+يک عدد دسته بي سيم+کابل 3 فيشي+ديسک اورجينال بازي هاي Arcade (مدل های قدیم)+مموري کارت 512MB+باطری

Xbox%20360.jpg

مدل پریمیوم (Premium) :
اين مدل تقريبا کامل ميباشد و نياز هاي شما رو کامل بر آورده ميکند.

(رنگ سفيد) در داخل جعبه اين مدل وسايل زير موجود هست:

کنسول+آداپتور+يک عدد دسته بی سيم+کابل 6 فيشي+کابل LAN+هارد 60 گيگ+هدست+باطری

قيمت داخل ايران: ------

این مدل به حالت Discontinue در آمده و فقط دست دوم آن موجود هست.

32390552-2-440-overview-1.gif

مدل الیت (Elite) :
اين مدل از نظر Option های قرار داده شده در جعبه کامل ترين است و تمام نياز هاي فرد رو بر طرف ميکند.

(رنگ مشکي) در داخل جعبه اين مدل وسايل زير موجود هست:

کنسول+آداپتور+يک عدد دسته بي سيم+کابل 6 فيشي+کابل LAN+کابلHDMI(تولیدات سال 2009 به قبل)+مبدل صدا+هارد 120 گيگ(250GB در bundle ها)+هدست+باطری

تذکرات :

تذکر1: تمام مدلهای ذکر شده از نظر ساختمان و ساختار یکی بوده و هر سه مدل از یک سیستم بهره میبرند و مدل گرانتر فقط به علت داشتن لوازم جانبی بیشتر در داخل Box دستگاه است.

تذکر 2: در صورت نیاز به لوازم جانبی مانند هارد و فیش HDMI (مدل های قبل از 2009 ) و... از خرید کنسول Arcade که جزو ساده ترین نوع این دستگاه میباشد خودداری کنید

زیرا خرید این قطعات به صورت جدا با قیمتی بیشتر عرضه میشود و اصلا به صرفه نیست.

تذکر 3: تمام مدل های ذکر شده از اواخر سال 2008 به صورت آزمایشی و از اوایل 2009 به صورت رسمی با Mainboard های سری Jasper تولید شده اند و همگی از کارایی بسیار عالی برخوردار هستن.

تذکر 4: اگرچه نسبت به نیازتان میبینید که کنسول Slim از نظر امکانات و زیبایی بیشتر شما رو راضی میکند من پیشنهاد میکنم بعد از کپی خور شدن کامل و بدون دقدقه ی این کنسول نسبت به خرید آن اقدام نمائید.

*در زمان خرید توجه کنید که حتما تاریخ دستگاه بعد از سال 2009 و نزدیک به تاریخ روز باشد*

[SIZE=+1]معرفی سری Slim یا S کنسول Xbox360 [/SIZE]​

Is-That-An-Xbox-360-Slim-In-Your-Pocket.jpg

شرکت Microsoft در سال 2008 و 2009 برای پایداری بازار محصولات خود و بالا نگه داشتن سطح فروش خود در فروشگاهها تصمیم به طراحی Xbox های جدیدی به نام Slim گرفت تا هم کنسول را از نظر سخت افزاری بهینه کند و هم از نظر شمایل از حالت یکنواختی در آورد و همچنین از طرفی با سری های تولید شده ی کنسول های Slim توسط Sony به رقابت بپردازد

در عکس زیر میتوانید میزان تفاوت ظاهریFAT و Slim رو مشهاده کنید :

2gswvoqbzw9r36a8bgsi.jpg

اسم رمز این مدل و یا به عبارتی اسم Mainboard این سیستم مانند مدلهای قبلی خود مثل Jasper و ... به نام (Valhalla (Trinity شناخته شده است .

این کنسول تنها از نظر ساختما MainBoard بهینه سازی شده و از نظر بازده چند درصدی افزایش کارایی داشته که اونم به خاطر 45nm شدن GPU و CPU آن هست و همچنین eDRAM این کنسول هم در این چیپ با ساختمان 65nm گنجانده شده است که اینکار خود یک نوع اختراع محصوب میشود !! زیرا هنوز ما CPU/GPU هایی رو نداریم که با این قدرت در یک Chipset باشن.

نمای کلی از Chipset اصلی این board :

9wraubnosc1exk3ulep.jpg

این مدل از Connector جدیدی هم برای اتصال HDD استفاده میکند که کمی در Tranfer کردن اطلاعات عملکرد بهتری دارد.

در این مدل فقط و فقط از یک نوع DVD-Rom استفاده شده که اسم رمز آن LiteOn DG-16D4S میباشد .

به خاطر کاهش ساختمان nm آن ، از 135w انرژی بهرمند میشود که تاثیر چشمگیری در کاهش گرما و مصرف برق خواهد داشت.

یکی از نقطه ضعف های سریه FAT نداشتن WiFi داخلی برای ارتباط Wireless با انواع شبکه های محلی بود که در این سری آن هم گنجانده شده و به صورت Internal در آمده.

همچنین وجود نداشتن Optical Port برای اتصال صوتی دستگاه به حالت Dolby Surround و Home Theater در سری های Fat , که در این سری این port هم موجود است .

در عکس زیر Mainboard این مدل رو میبینید که تغییرات اساسی در مهندسی و Bus Line های آن اعمال شده و برای Cooling به جای 2 Fan به قطر 8cm از یک Fan به قطر 16 استفاده شده که از شرکت معتبری بع نام Cooler Master هم تهیه شده و از این بابت میتوان اطمینان داشت که کارش رو بدرستی انجام خواهد داد و از آن مهمتر بلبرینگی بودن آرمیچر Fan است که دستگاه رو کاملا به حالت Silent تبدیل خواهد کرد !!

191745-xbox360-slim-rumored_original.jpg

bw6m4wu8p98lplxwmgnm.jpg

از نظر Performance و کارایی اگه بخوایم روی کاغذ حساب کنیم باید Slim رو حدود 5 الی 8 درصد بهتره بدونیم ولی خب طبق تست های

انجام شده این موضوع منسوخ شده و هیچ گونه تفاوتی الا در میزان دما و مصرف برق مشاهده نشده.

این عکس هم میزان مصرف انرژی را نسبت به مدل های پیشین نشان میدهد :

tapqpei6u13q4pno3k.jpg

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N

دوست عزیز اگه اشتباه نکنم از سال 2009 به اینور همشون جاسپره و دیگم 3 چراغه نمیشه خوب پس خیالتون راحت اگه 2009 بود یا به اینور . بعد ارکید با اسلیم هیچ فرقی نداره فقط اسلیم زیباتر و شکیل تره همین و لمسیه از طرفی .
برا اینکه بدونین بنم شده برین تو قسمت اموزش XBOX روش تشخص بن شدنو اقا هومن عزیزمون ناظم سایت نوشته . و XBOX عالیه و بقیشم که بخرین یه انتخاب شخصیه ، اگه دلتون میخاد یه تجربه دیگه ای کنین من پیشنهاد میدم بخرین ولی دیگه نمیگم کدوم خوبه یا بده چون امکان داره تعصب خودمو دخیل بدم .

ahmad_enayati

کاربر سایت
Jul 21, 2012
14
نام
احمد
سلام دوستان ٢ سوال دارم لطفا ج بديد يه ٣٦٠ فالكون دارم ميخوام j tag كنم سوالم اينه كه ميشه بازياي جديد رو بازي كرد چون lt3 نيست هزينش چقدرهسوال دوم يه اسليم 4g دارم يه هار ٢٥٠ روش گذاشتم چقدر ميارزه يه مشكل كوچيك داره قابش كمي صدا ميده تو بعضي از بازيا دورفن ميره بالا ؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر