راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

iman2253

کاربر سایت
Jun 23, 2012
1
با سلام خدمت دوستان

من دوستم می خواد از مالزی بیاد گفت xbox 360 slim with kinect 4GB قیمتش 300 $ هست می خواستم یه راهنمایی بکنید که آیا این مدل ها اصل و غیر اصل هست اگر هست از کجا باید فهمید ؟
بعد آیا 4gb کافی هست یا نه ؟؟؟ و اگر توضیحات دیگه ای داره به منه مبتدی بگید ممنون مثل لاک یا آنلاک و .... ممنون

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سلام دوستان...
من دوستم از آلمان یدونه ایکس باکس خریده هنوز کپی خورش نکرده.رفت کپی خورش کنه گفتند 80 تومن میشه و اگه LT3 بریزیم برات دیگه بازیهای قبلی رو نمیتونی اجرا کنی.این بنده خدا دوست ما هم که دیگه ترسیده بیخیالش شده.حالا گفتش من بیام از بچه های گل بازیسنتر بپرسم که همینجوریه؟یعنی بازیهای قبلی رو نمیتونه اجرا کنه.دوستان خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید،این رفیق منم بیچاره مونده تو خماری الان یه PES 12 داره اورجینال همش اونو بازی میکنه،الان منتظر جواب منه و واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید.

.Noctis.

کاربر سایت
Jun 11, 2012
363
نام
Noctis
سلام
xbox 360 که میخریم خودش از قبل ریجن داره یا ما بعدا ریجن رو انتخاب میکنیم؟
xbox 360 ای که تو فروشگاه ها ایران میفروشن فقط یکیه یا هر ریجن داری رو میفروشن؟

آخرین ویرایش:

bijan_455

کاربر سایت
Jun 20, 2009
66
نام
BIJAN
دوستان...این که میگن ریجن 1 یا 2 منظور چی هست؟
یعنی مثلا ریجن 1 کدوم ریجن هست یا مثلا عدد ریجن pal چیه؟

سلام
xbox 360 که میخریم خودش از قبل ریجن داره یا ما بعدا رجین رو انتخاب میکنیم؟
xbox 360 ای که تو فروشگاه ها ایران میفروشن فقط یکیه یا هر رجین داری رو میفروشن؟

یه طور خلاصه XBOX 360 دارای 3 ریجن هست : NTSC-UC و NTSC-J و PAL می باشد که بهترین آنها ریجن PAL هست و البته بیشتر کنسولهای موجود در بازار نیز PAL هستند . در بازیها هم بیشتر در بازار ریجن PAL و FREE (که به هر سه ریجن بالا می خورد) موجود می باشد.

ریجنهای عددی برای کنسول PS3 می باشد که ریجن 1 (NTSC-UC) و ریجن 2 ( PAL ) و ریجن 3 ( NTSC-J ) می باشد که ریجن 2 و 3 در بازار بیشتر هست . البته این ریجن ها تنها برای تماشای فیلم های بلو ری و بازی های آنلاین کاربرد دارند (الیته با استفاده از نرم افزاری می توان از فیلمهای ریجن های دیگر هم در PS3 استفاده کرد) ولی در بازی آفلاین هیچ محدودیتی ندارید .

اطلاعات بیشتر :

منظور از ریجن (Region) در کنسول چیست و این ریجن ها چه تفاوتی با هم دارند؟

Region در واقع یک نوع قفل منطقه ای است که باعث می شود کنسول و بازی هایش محدود به یک قاره و یا منطقه شوند. به طوری که به فرض بازی هایی که در قاره امریکا به فروش می رسند فقط برروی کنسول هایی که در آن قاره خریداری شده اند اجرا می شوند. در صورت قرار دادن بازی ای که ریجن آن با ریجن کنسول شما یکی نباشد با پیغام زیر مواجه خواهید شد:​
The region code for this game does not match your console's region
xbox360 دارای 3 نوع region مختلف (جمعا 4 نوع) می باشد که شامل:​

• NTSC-UC: این ریجن مختص به قاره امریکا (امریکای شمالی و جنوبی) می باشد.
  • NTSC-J: این ریجن فقط مربوط به کشور ژاپن و کره می باشد.
  • NTSC-J/Asia: این ریجن مختص به کشور های آسیای شرقی مثل تایوان، سنگاپور و ... می باشد. (این ریجن در واقع همان NTSC/J می باشد و بازی های این ریجن و ریجن ژاپن یکی هستند و فقط تفاوت آنها در زبان های موجود در بازی است)
  • PAL: این ریجن مختص به قاره اروپا، آفریقای جنوبی، خاورمیانه، استرالیا و نیوزلند می باشد.

توجه:

1. Region-Lock به طور کلی فقط مختص به کنسول 360 نمی باشد و کنسول های گذشته از قبیل ps2 ،xbox ،gc و ... نیز دارای قفل منطقه ای بودند ولی مود چیپی که جهت کپی خور شدن کنسول برروی آنها نصب می شد قفل منطقه ای را نیز در این کنسول ها می شکست.
  2. تمامی این ریجن ها در بازار ایران (تهران) یافت می شوند و شما بسته به شرایط خود می توانید ریجن مورد نظر خود را تهیه نمایید.
  3. مفاهیم ntsc یا pal سیستم های استاندارد پخش تصاویر تلویزیونی می باشند که در کشور های مختلف فرق دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
http://forums.bazicenter.com/showthread.php?t=2244

کدام ریجن (
Region) بهتر و خرید کدام یک به صرفه تر است؟

1. ریجن های مختلف از لحاظ کیفیت ساخت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تقریبا تمامی کنسول های xbox360 ساخت کشور چین می باشند حتی ورژن های امریکایی.
  2. Xbox360 Elite در حال حاضر در تمامی ریجن ها موجود می باشد ولی Halo Edition فقط دارای ریجن NTSC-UC می باشد.
  3. ریجن های NTSC-UC و NTSC-J به علت اینکه کشور های آنها از برق 110 ولت استفاده می کنند دارای پاور آداپتور 110 ولت می باشند و جهت تبدیل آنها به برق 220 ولت (ولتاژ ایران) باید از یک ترانس مبدل 110 به 220 استفاده نمایید. (تقریبا اکثر مغازه دار ها این ترانس ها رو نیز به همراه کنسول می فروشند) ولی ریجن PAL و NTSC-J/Asia در جعبه خود دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشند و احتیاج به هیچ ترانسی ندارند.
  4. ریجن کنسول ها برروی جعبه (پشت جعبه) کنسول ذکر شده است که به راحتی قابل تشخیص می باشد. توجه داشته باشید که NTSC-J/Asia با همان نام NTSC-J عرضه می شود و کلمه Asia را ندارد.
  5. جهت تشخیص ورژن NTSC-J از NTSC-J/Asia کافی است به روی جعبه نگاه کنید، برای NTSC-J نوشته شده: Only For Japan
  6. یسری از xbox360 های مدل Premium ورژن ژاپن (NTSC-J) دارای یک مینی ریموت کنترل برای کنترل کردن کنسول می باشند که در کنسول هیا دیگر نیست.

پیشنهاد ما:
در حال حاضر به علت اینکه بازی های کپی شده تمامی ریجن ها به راحتی در بازار ایران (مخصوصا تهران ) یافت می شوند. البته بازی های PAL و NTSC-UC اکثرا زودتر وارد بازار می شوند و گاها تاریخ ریلیز آنها نیز از ریجن NTSC-J زودتر است ولی در کل هر 3 ریجن دارای بازی های کامل هستند و هیچ مشکلی در محدودیت وجود بازی ندارند. (البته با توجه به اینکه ریجن J/Asia دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشد خرید آن بیشتر از ریجن J ژاپنی توصیه می شود)
البته در انتخاب ریجن کنسول، جایی هم که می خرید تاثیر داره چون به فرض مغازه ای که بیشتر کنسول NTSC-UC می فروشه به طبع بیشتر بازی های این ریجن رو هم میاره.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
http://forums.bazicenter.com/showthread.php?t=2774

منظور از (ریجن فری)
Region-Free چیست؟

Region-Free به معنای نداشتن قفل منطقه ای می باشد. تعدادی از بازی های xbox360 (بسته به نظر خود سازنده) Region-Free می باشند یعنی بازی بر روی تمامی یا بعضی از ریجن ها اجرا می شود. به فرض بازی NTSC-UC می باشد ولی برروی ریجن های دیگر نیز اجرا می شود. البته Region-Free همواره به معنی اجرا روی تمامی ریجن ها نیست و امکان داره که بازی ای Region-Free باشه ولی فقط روی کنسول های PAL و NTSC-J اجرا شه ولی روی NTSC-UC اجرا نشه.
همچنین ریجن های J/Asia و J از لحاظ اجرای بازی های ریجن فری با هم متفاوت هستند.

با کمی تحقیق درباره بازی مورد نظر می توان از Region-Free بودن یا نبودن آن اطلاع پیدا کرد. سایت زیر وضعیت اجرای بازی ها رو برروی ریجن های دیگر به خوبی مشخص می کند: (البته لیست شامل تمامی بازی ها نمی شود)
Xbox360™ Regional Compatibility Guide

آیا زبان کنسول و بازی های ورژن NTSC-J ژاپنی است؟

خیر، تمامی کنسول های 360 دارای زبان انگلیسی می باشند و هر کدام بسته به نوع ریجنشون زبان های دیگری را نیز پشتیبانی می کنند. همچنین داشبورد (محیط سیستم عامل گرافیکی کنسول) نیز کاملا انگلیسی می باشد. بازی ها نیز همگی دارای زبان انگلیسی می باشند، به جز تعدادی محدود از بازی ها که فقط مختص به کشور ژاپن و برای آنجا ساخته می شوند و در ریجن های دیگر موجود نیستند. این بازی ها معمولا فقط دارای زبان ژاپنی می باشند.

.Noctis.

کاربر سایت
Jun 11, 2012
363
نام
Noctis
رفتم چند تا بازی اورجینال سفارش بدم و در جواب هم گفتن (فقط مطمئن باشید که دستگاه تان کرک شده نباشد)منظورش از کرک ,کپی خور بودن یا چی؟
(هنوز دستگاه و نگرفته بازی اورجینال سفارش دادم:p)

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سلام دوستان...
من دوستم از آلمان یدونه ایکس باکس خریده هنوز کپی خورش نکرده.رفت کپی خورش کنه گفتند 80 تومن میشه و اگه LT3 بریزیم برات دیگه بازیهای قبلی رو نمیتونی اجرا کنی.این بنده خدا دوست ما هم که دیگه ترسیده بیخیالش شده.حالا گفتش من بیام از بچه های گل بازیسنتر بپرسم که همینجوریه؟یعنی بازیهای قبلی رو نمیتونه اجرا کنه.دوستان خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید،این رفیق منم بیچاره مونده تو خماری الان یه PES 12 داره اورجینال همش اونو بازی میکنه،الان منتظر جواب منه و واقعا ممنون میشم اگه جواب بدید.
دوستان این بنده خدا دوست من هی زنگ میزنه پیگیر میشه.اگه میتونید یه کمکی بکنید ممنون میشم.

matina

کاربر سایت
Apr 5, 2008
60
دوستان این بنده خدا دوست من هی زنگ میزنه پیگیر میشه.اگه میتونید یه کمکی بکنید ممنون میشم.
سلام
دوستان من رفته بودم دستگاه بگیرم 3 مدل قیمت دادن یک سری تعویض درایو و یک سری jtag شده و یک سری هم تبدیل شده نرم افزاری که این مدل اخری رو از همه گرون تر میگفتند و میگفتند برای سری های بعدی هم به راحتی اپدیت میشه و احتیاجی به باز شدن نداره خواستم ببینم راسته یا نه در ضمن برادر من الان تایلند هست و میگه 4 گیگ با کینکت 300 دلاره خواستم بدونم اگر بخاد برام بیاره اینجا راحت میتونم کپی خورش کنم
ممنون

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سلام دوستان...
دوستان جواب مارو هم بدید خیلی ممنونتون میشم.

FreeGamer

کاربر سایت
Sep 17, 2011
248
نام
آزاد
سلام من یه xbox 360 slim 250 از یکی از دوستان گرفتم . میخواستم بدونم دقیقا چی باید تو جعبش باشه . آخر هفته میرسه دستم . سال ساختش هم 2010 هست از همون براق ها . چون کار کردست میخوام ببینم از وسایلاش چیزی برداشته نشده باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر