راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

altair.f007

کاربر سایت
Dec 31, 2011
85
نام
مرتضی
سلام اقا من یک سوالی داشتم
تو بحث jatag گفته شده که میشه بازی ها رو ریخت روی هارد و از روی هارد اجرا کرد . ..
سوال من اینجاست که اسلیم 250 jatag نمیشه . پس این هارد به چه درد میخوره در صورتی که بازی ها رو هم نمیشه از روی هاردش اجرا کرد
اگر ممکنه کاری دقیق این هارد رو بگید دقیقا کجا میشه ازش کار کشید

سوال دومم اینه که اگر اسلیم 4 گیگ بگیریم بعد میشه هارد بهش اضافه کرد...
ممنونم از دوستان گل
کی گفته اسلیم 250 جیتگ نمیشه من خودم حالا اسلیم 250 دارم و جیتگ هست به روش RGH
برای اسلیم 4 هم میشه جداگونه هارد خرید
در ضمن به دستگاه های جیتگ شده هم میشه هارد اکسترنال وصل کرد و بازی ها رو اون ریخت

dr_shahrooz

کاربر سایت
Sep 3, 2010
464
نام
شهروز غفوری نیا
با سلام خدمت دوستان ، من اطلاعاتم در زمینه ی ایکس باکس خیلی پایینه
من میخوام یه گیم نت بزنم ، میخواستم ببینم چه ایکس باکسی با چه هاردی بخرم بهتره ؟ و اینکه اسلیم باشه یا ... ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

Miiichka67

کاربر سایت
Jan 16, 2012
129
نام
Hamid
با سلام خدمت دوستان ، من اطلاعاتم در زمینه ی ایکس باکس خیلی پایینه
من میخوام یه گیم نت بزنم ، میخواستم ببینم چه ایکس باکسی با چه هاردی بخرم بهتره ؟ و اینکه اسلیم باشه یا ... ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام .با چه هاردی منظورت چیه؟ xbox 250 خودش هارد داره نمیخواد هارد بگیری.البته جدیدا همه گیم نت ها دارن جیتگ میکنن .جیتگ بهتره جون دیگه میشه یه هارد اکسرنال بهش وصل کرد و از روی هارد بازی اجرا بشه cd نمیخواد .

soccer2008

کاربر سایت
Oct 3, 2011
66
سلام دوستان
من امروز یه 4 گیگ اسلیم به قیمت 585 خریدم
روش lt2 بود lt3 کردنش میخوام بدونم ایا درایوش لایت ان هست یا نه

این بازی های که از بازار میگیرم قابل اطمینان هستش برای استفاده در لایو
و اینکه باید با abgx تستش کنیم یا به نوع dvd هم بستگی داره

ممنونم

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
آقا برای من می خوان از اونور یه باندل بگیرن . می خواستم بدونم چی باید بگیرم و به چه چیزهایی اش باید دقت کنم . خواهش می کنم یکی از بچه های آگاه ، منو کاملا روشن کنه . خیلی برام مهمه . خیلی وقت بود می خواستم کنسول بگیرم الان تصمیمم رو گرفتم . خواهش می کنم یکی کاملا منو توجیه کنه که چی کار باید بکنم ... اگه می شه لطفا یه لینک از بهترین باندل که می شه گرفت به من نشون بدین که من بگم همونو بگیرن . بازم ممنون . ببخشید

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
آقا برای من می خوان از اونور یه باندل بگیرن . می خواستم بدونم چی باید بگیرم و به چه چیزهایی اش باید دقت کنم . خواهش می کنم یکی از بچه های آگاه ، منو کاملا روشن کنه . خیلی برام مهمه . خیلی وقت بود می خواستم کنسول بگیرم الان تصمیمم رو گرفتم . خواهش می کنم یکی کاملا منو توجیه کنه که چی کار باید بکنم ... اگه می شه لطفا یه لینک از بهترین باندل که می شه گرفت به من نشون بدین که من بگم همونو بگیرن . بازم ممنون . ببخشید
بنظرم از اونور نگیری بهتره چون قبلا از روی باز کردن در درایو میشد تشخیص داد که درایو هیتاچی هست یا لایتون وچون لایتون ها همه کپی خور میشدن مشکلی نبود اما تازگیا مایکروسافت خیلی از اسلیم ها رو با درایو لایتون 1175 تولید میکنه که متاسفانه این درایو هنوز کپی خور نشده. باندل هم بستگی به سلیقه افراد داره اینم یه سری باندل معروف که من باشم سری MW3 رو انتخاب میکنم.

xbox-bundle.jpg

Gears-3-Xbox-Bundle1.jpg

mw3-xbox-bundle.jpeg

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
سلام دوستان
من امروز یه 4 گیگ اسلیم به قیمت 585 خریدم
روش lt2 بود lt3 کردنش میخوام بدونم ایا درایوش لایت ان هست یا نه

این بازی های که از بازار میگیرم قابل اطمینان هستش برای استفاده در لایو
و اینکه باید با abgx تستش کنیم یا به نوع dvd هم بستگی داره

ممنونم

اقا یکی محبت کنه جواب من رو بده

ممنونم

دوست عزیز مبارکتون باشه و ازینجا میتونین بفهمین چیه درایوتون

سلام.
دوستان همون طور که میدونید برای xbox360 درایو های گوناگونی امده که بهترین انها lite on هست.
قصد داریم که در این تاپیک نحوه ی شناسای انها رو به شما نشان دهیم.

خوب راه اول از طریق شناختن رنگ سیم....
ابتدا پنل جولوی xbox360 رو باز کنید سپس....

xbox_360_dvd_model_identification.jpg

1. خوب اگه سیم قرمز بود درایو شما سامسونگ هست
2.اگه سیم سفید بود درایو شما بنگیو هست.
3.اگه سیم زرد بود درایو شما لاین ان هست
.

و بازیم خریدین حتما برنر مکس بخرین تا خیالتون راحت باشه تو لایو موفق باشین .

بزار اینم اضافه کنم که بیشتر کمکتون میکنه دوست عزیز .

سلام
تشخیص درایو اسليم

مرحله ی 0
تشخیص دو درایو Lite-ON و Hitachi که تنها درایوهای Slim میباشد، کار بسیار ساده ای هست و با یکبار روشن کردن و زدن کلید Eject کنسول قابل تشخیص است.

Xbox360SlimDrives.jpg

با نگاهی به تصویر فوق، براحتی می توان اختلاف و شکستگی که در سینی درایو Hitachi است، مدل درایو کنسول را بر اساس آن تشخیص داد.

همچنین روش دیگری توسط تاریخ ساخت کنسول وجود دارد که برای خواندن آن پیشنهاد میکنم به فروم gameemag رفته و مطلب آموزشی آنرا بخوانید.

نحوه شناسایی درایوهای XBOX360 slim

مرحله ی 1

روش اول
مجموعه ی اول، دو حالت بررسی دارد و هر دو از طریق شماره سریال های درج شده برروی جعبه ی مقوایی کنسول است که میتوان درایو را تشخیص داد (البته اگر یقین دارید جعبه، متعلق به همان کنسول است موارد زیر را چک کنید).

rad2631D.jpg

در تصویر بالا دو محل به رنگ قرمز مشخص شده

روش تشخیص از شماره LOT NO
* آغاز کد با شمارهای 11xxx دارای تمامی درایوهای 0225 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 104xx ترکیبی از دو درایو 9504 و 0225 که با اکثریت 0225 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 103xx ترکیبی از دو درایو 9504 و 0225 که با اکثریت 9504 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 104x, 101xx, 102xx دارای تمامی درایوهای 9504 میباشد

روش تشخیص از شماره SN
کد چهارم که از سمت راست در تصویر بالا مشخص شده، ملاک این روش بررسی میباشد.

* شماره 2 دارای درایوهای 9504 میباشد
* شماره 3 دارای درایوهای 0225 میباشد
* شمارهای 4 و یا 0، دارای درایوهای Hitachi 0500 میباشد
نکته: درایوهای Hitachi 0500 ای که در اسلیم ها مشاهده شده است، دارای LOT NO های 1052X, 1048X, 1047X, 1045X, 1044X, 1028X میباشند.

روش دوم
روش دوم همانطور که در چند تصویر زیر قابل مشاهده است، توسط دایره ی رنگ ای که در کنار درایو قرار دارد، تفاوت ورژن درایو بین 9504 و 0225 قابل تشخیص است.

1301831277-03042011845.jpg

* رنگ زرد - نارنجی، دارای درایوهای 9504 میباشد
* رنگ زرد ، دارای درایوهای 0225 میباشد

تشخیص در این روش بسیار ساده هست و با چشمان غیر مسلح میتوان محل و رنگ را بدون باز کردن کامل کنسول شناسایی کرد. ولی همچنان این روش درصدی احتمال خطا و جابجایی رنگ در آن نیز وجود دارد.
میتوانید از کلیپ زیر که تصحیح شده، برای دیدن و راحتر انجام دادن این بررسی کمک بگیرید.
http://www.youtube.com/watch?v=6VCK9Fl0eBQ

مرحله ی 2
مجموعه ی اول بطور قطعی و 100% نوع و مدل درایو را همیشه نمی تواند مشخص کند و برای دقیق مشخص کردن مدل درایو باید کنسول را باز کرد و با نگاه کردن به برچسب ای که برروی درایو قرار دارد، مدل آنرا تشخیص داد.

Untitled.jpg

و یا در روش دیگر، با اتصال درایو کنسول توسط کابل SATA به مادربورد PC خود و اجرای آخرین ورژن برنامه ی JungleFlahser میتوان ورژن درایو را تشخیص داد و یا فایل Firmware آنرا Dump کرد.

آخرین ویرایش:

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
بنظرم از اونور نگیری بهتره چون قبلا از روی باز کردن در درایو میشد تشخیص داد که درایو هیتاچی هست یا لایتون وچون لایتون ها همه کپی خور میشدن مشکلی نبود اما تازگیا مایکروسافت خیلی از اسلیم ها رو با درایو لایتون 1175 تولید میکنه که متاسفانه این درایو هنوز کپی خور نشده. باندل هم بستگی به سلیقه افراد داره اینم یه سری باندل معروف که من باشم سری MW3 رو انتخاب میکنم.

xbox-bundle.jpg

Gears-3-Xbox-Bundle1.jpg

mw3-xbox-bundle.jpeg

کس دیگه ای نظری نداشت ؟ باندل با کینکت می خوام بگیرم ...

ar2

کاربر سایت
May 12, 2012
21
نام
علیرضا
salam be hame migam benazareton alan xbox bekhram ya bezaram xbox720 ke dar omad (720 copy khor nist)?badam alan age bekharam badan mitonam bazihaee ke ba 720 sync ejra konam????????

altair.f007

کاربر سایت
Dec 31, 2011
85
نام
مرتضی
salam be hame migam benazareton alan xbox bekhram ya bezaram xbox720 ke dar omad (720 copy khor nist)?badam alan age bekharam badan mitonam bazihaee ke ba 720 sync ejra konam????????
اولا که دوست عزیز فارسی تایپ کنید
دوما اکس باکس 720 هنوز حتی معرفی نشده اگر تو e3 امسال معرفی بشه شاید سال دیگه بیاد
در مورد سوال دوم اگر منظورتون اینه که بازی های 720 رو روی 360 اجرا کنی که باید گفت عمرا چون اگر قرار بود همچین امکانی باشه که دیگه مایکروسافت بیکار نبود که بیاد کنسول جدید بده بیرون و اینکه وقتی 720 بیاد 360 توان سخت افزاری اجرای بازی های 720 رو هم نداره

---------- نوشته در 05:21 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:18 PM ارسال شده بود ----------

کس دیگه ای نظری نداشت ؟ باندل با کینکت می خوام بگیرم ...
اگر از اونور می خوای بگیری مثلا اگر باندل گیرز بگیری کپی خور میشه ولی اگر باندل کینکت بخوای بگیری احتمال اینکه کپی خور نشه خیلی بالاست در کل بی خیال اونور شید به صرفه نیست و حالا هم که دلار داره میاد پایین کم کم قیمتا هم تو بازار معقول تر میشه

ar2

کاربر سایت
May 12, 2012
21
نام
علیرضا
من تو بیشتر سایتا دیدم که نوشتن تابستون سال دیگه بعضی هام نوشتن حتی ژانویه 2013 میاد xbox 720حالا نمی دونم چی کار کنم خب اگه الان بگیرم 1سال دیگه بخواد گلابی شه که نمی ارزه هان؟ اونم با قیمتای کذایی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر