راهنمایی در امر خرید موبایل

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
یه زمان من سوالم تو مبحث مطبوعات و تیراژ بالای بعضی ها بود که بعدها دیدم 90 درصد پخش میشن تو ارگان های مربوطه.
این گوشی هام کم کم جا میندازن و با انواع طرح های قسطی بدون سود و غیره میدن به ملت.
تعرفه موبایل خارجی ها هم ببرن بالا کم کم همون حالت خودرو ایجاد بشه واسه اینا عالیه.
همونطور که عادت دادن به جای lg بریم g plus بخریم یا به جای سامسونگ بریم سام بخریم اینم عادت میکنیم
ما مردم ایران صبوری بی نهایت داریم و به همه چی عادت میکنیم

سلام، گوشی در حد 6-7 تومن چی پیشنهاد میدید؟ ممنون
من در مورد ریلمی زیاد اطلاعات ندارم برای همین نظری هم ندارم ولی redmi note 12 4g رو تست کردم گوشی بدی نبوده واقعا کیفیت صفحه و باطری خوبی داره لگ و کندی هم توش ندیدم فقط دوربین زیاد جالبی نداره البته به قیمتش خوبم هست

• Like
Reactions: blak

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
نه میشه تایید کرد نه رد
ولی من دوستی داشتم که از دوبی گوشی های تعمیری پلمپ میاره از زمان ایفون 7 هم این کار رو میکنه
هیچ مدله هم نمیتونی در بیاری موقع خرید که چی به چیه مغازش هم تو پاساژ علائدین عه :D
از رو سریال نامبر جعبه هم نمیشه فهمید؟ بعد از سخت‌افزاری مثل گوشی نو هستن یا ضعیف ترن

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
از رو سریال نامبر جعبه هم نمیشه فهمید؟ بعد از سخت‌افزاری مثل گوشی نو هستن یا ضعیف ترن
سریال نامبر روی جعبه که یه برچسبه معمولا نه واقعا راهی نیست میتونم بگم بفهمید تفاوتشون رو حتی خیلی موقع ها جعبه ها برای خود گوشی هست نه جعبه فیک ( هرچند جعبه به چین سفارش میدی خیلی شیک برات تولید میکنه میفرسته اینجا اکبند میکنی )
بستگی داره به ایرادی که داشتن بود گوشی که مثلا تاچ السیدی تعویض بود منی که میشناختم میتونستم در بیارم ایرادش رو ولی کمتر کسی میفهمید فرقش رو
ولی در عین حال بود گوشی که مثلا کلا ایرادش خرابی اسپیکر بود و یه اسپیکر فقط تعویض شده بود در کل ولی نمیشد معمولا تشخیصی داد از گوشی
چه مدلی رو دیدین که تفاوت قیمت عجیبی داشته ؟ و چند دیدین ؟

• Like
Reactions: ali-ps and fosil

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
سریال نامبر روی جعبه که یه برچسبه معمولا نه واقعا راهی نیست میتونم بگم بفهمید تفاوتشون رو حتی خیلی موقع ها جعبه ها برای خود گوشی هست نه جعبه فیک ( هرچند جعبه به چین سفارش میدی خیلی شیک برات تولید میکنه میفرسته اینجا اکبند میکنی )
بستگی داره به ایرادی که داشتن بود گوشی که مثلا تاچ السیدی تعویض بود منی که میشناختم میتونستم در بیارم ایرادش رو ولی کمتر کسی میفهمید فرقش رو
ولی در عین حال بود گوشی که مثلا کلا ایرادش خرابی اسپیکر بود و یه اسپیکر فقط تعویض شده بود در کل ولی نمیشد معمولا تشخیصی داد از گوشی
چه مدلی رو دیدین که تفاوت قیمت عجیبی داشته ؟ و چند دیدین ؟
تو اینستا یه پست دیدم میگفت که گوشیای آیفونی که هستن اگر چند تومن ارزون تر باشن معمولا تعمیرین.
حالا این به کنار یه فروشگاهی هم دیدم که همیشه گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس رو تخفیف میذاره به جا ۶۷ تومن میده ۵۵ تومن پارت نامبر چین به گفته خودش مستقیم وارد میکنه برای همین ارزون تر میده ولی اون پستو که دیدم گفتم شاید از این تعمیریا باشن که ارزون تر میده 🤔

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
تو اینستا یه پست دیدم میگفت که گوشیای آیفونی که هستن اگر چند تومن ارزون تر باشن معمولا تعمیرین.
حالا این به کنار یه فروشگاهی هم دیدم که همیشه گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس رو تخفیف میذاره به جا ۶۷ تومن میده ۵۵ تومن پارت نامبر چین به گفته خودش مستقیم وارد میکنه برای همین ارزون تر میده ولی اون پستو که دیدم گفتم شاید از این تعمیریا باشن که ارزون تر میده 🤔
خوب ببین 14 پرومکس حالا تعمیریش خیلی کم باید باشه تو بازار من از بچه های پاساژ چارسو چیزی در مورد تعمیری 14 نشنیدم والا ولی الانا باید دیگه کم کم پیداش بشه
ایفون ها معمولا بعد 1 سال که از عرضه هاشون میگذره گوشی های تعمیری ( بهشون میگن رفرش Refresh ) اشون میاد تو ایران همش هم از چین میاد و دوبی هند و اینا نداریم
ولی اینکه بتونید تشخیص بدید خیر راهی نیست مگر اینکه گارانتی معتبری داشته باشه اون گوشی مثلا توی ایفون نقره فام گارانتی نسبتا معتبریه
گوشی رف هم میتونه تا ابد بدون مشکل باشه میتونه فردای روزی که خریدید مشکل بخوره کسی نمیتونه تضمینی در مورد کارکردشون بده
مثلا الان تو بازار 12 pro یا حتی 11 pro اکبند گیر میاد خوب مشخصه همه اینا رفرش هستن حالا هنوز تو 14 ها کمتره ولی احتمالش هست اورده باشن دیگه

• Like
Reactions: fosil and Ecthelion

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,475
نام
امین
یه سوال بدون کنایه و کاملا جدی
یه نفر چرا باید اینو بگیره ولی xiaomi note 12 pro 256gb 5g نگیره؟
طنز داستان اونجا بیشتر میشه که بدون شارژر تو جعبه هم فروش میره.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
خوب ببین 14 پرومکس حالا تعمیریش خیلی کم باید باشه تو بازار من از بچه های پاساژ چارسو چیزی در مورد تعمیری 14 نشنیدم والا ولی الانا باید دیگه کم کم پیداش بشه
ایفون ها معمولا بعد 1 سال که از عرضه هاشون میگذره گوشی های تعمیری ( بهشون میگن رفرش Refresh ) اشون میاد تو ایران همش هم از چین میاد و دوبی هند و اینا نداریم
ولی اینکه بتونید تشخیص بدید خیر راهی نیست مگر اینکه گارانتی معتبری داشته باشه اون گوشی مثلا توی ایفون نقره فام گارانتی نسبتا معتبریه
گوشی رف هم میتونه تا ابد بدون مشکل باشه میتونه فردای روزی که خریدید مشکل بخوره کسی نمیتونه تضمینی در مورد کارکردشون بده
مثلا الان تو بازار 12 pro یا حتی 11 pro اکبند گیر میاد خوب مشخصه همه اینا رفرش هستن حالا هنوز تو 14 ها کمتره ولی احتمالش هست اورده باشن دیگه
گوشی های آیفون به صورت رسمی از سمت خود نمایندگی های فروش و تعمیرات اپل و یا اپراتوری که قرار داد داره با این شرکت به صورت ریفربیشد وارد بازار میشن که به نسبت قیمت کمتری (تا 300 دلار دارن). برای تشخیصش هم کافیه که تو قسمت About iphone به بخش Model Number مراجعه کرد.

اگر شماره مدل با M یا P شروع بشه یعنی این گوشی اصلی هست و ریفربیشد نیست. اگر این حرف با N شروع بشه یعنی به دست خودش شرکت اپل ریفربیشد شده و اگر با حرف F شروع بشه یعنی اوپراتور اون رو ریفربیشد شده به بازار عرضه کرده.

download.jpeg

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
چون فروشنده ها میدونند اکثرا استفاده خاصی از ایفون ندارن و فقط کلاس میگذارن گوشی رفرشی میارن که کفران نعمت نشه :D

یه سوال بدون کنایه و کاملا جدی
یه نفر چرا باید اینو بگیره ولی xiaomi note 12 pro 256gb 5g نگیره؟
یک عده به شکل کورکورانه ای وطن پرستن (البته بیشتر حکومت پرستن) تا یک محصول ایرانی میاد برای حمایت خرید میکنن یا ازش بیخود تعریف میکنند اما متاسفانه خیلی از محصولات بی کیفیت چینی که به اسم ایرانی عرضه میشه کلی رانت و تقلب پشتش هست و معمولا باعث میشه جیب ملت خالی بشه تا جیب یک عده سود جو که از احساسات وطن پرستانه مردم سوء استفاده میکنن پر بشه مثلا یک شرکتی بود ادعا کرده بود لپ تاپ ساخت ایران خواهد ساخت بعد ئرخواست داده بود تعرفه واردات لپتاپ خارجی افزایش پیدا کنه بعد از مدتی دیده بودن قطعات بی کیفیت چینی میاره و فقط پیچ و مهرش و میبنده آخریم تعطیل شد ولی تعرفه لپتاب همچنان باقی هست و سالان هزاران میلیارد ضرر به مردم تحمیل میشه

• Like
Reactions: mohsen_mzh

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
گوشی های آیفون به صورت رسمی از سمت خود نمایندگی های فروش و تعمیرات اپل و یا اپراتوری که قرار داد داره با این شرکت به صورت ریفربیشد وارد بازار میشن که به نسبت قیمت کمتری (تا 300 دلار دارن). برای تشخیصش هم کافیه که تو قسمت About iphone به بخش Model Number مراجعه کرد.

اگر شماره مدل با M یا P شروع بشه یعنی این گوشی اصلی هست و ریفربیشد نیست. اگر این حرف با N شروع بشه یعنی به دست خودش شرکت اپل ریفربیشد شده و اگر با حرف F شروع بشه یعنی اوپراتور اون رو ریفربیشد شده به بازار عرضه کرده.

View attachment 304504
عزیزم اینا رو اکثرا میدونن منظور من رفرش خود اپل نیست گوشی تعمیری توسط اصغر تو چین یا دوبی عه
یه سری نرم افزار هست که گوشی رو وصل کنی میتونن تشخیص بدن چیزیش تعویض شده یا نه ولی گوشی تو دستته نمیتونی بفهمی

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
عزیزم اینا رو اکثرا میدونن منظور من رفرش خود اپل نیست گوشی تعمیری توسط اصغر تو چین یا دوبی عه
یه سری نرم افزار هست که گوشی رو وصل کنی میتونن تشخیص بدن چیزیش تعویض شده یا نه ولی گوشی تو دستته نمیتونی بفهمی
آها اون مدل ریپک رو منظورته که تو ایران برای گوشی های آیفون موجوده، باتریش از یه جا هست و سنسورش از یه جا و ... اونو با نرم افزار 3U Tools میشه متوجهش شد.

در واقع هر گوشی آیفونی که تولیدش از سمت اپل متوقف میشه، ریپکش از دبی وارد ایران میشه.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
آها اون مدل ریپک رو منظورته که تو ایران برای گوشی های آیفون موجوده، باتریش از یه جا هست و سنسورش از یه جا و ... اونو با نرم افزار 3U Tools میشه متوجهش شد.

در واقع هر گوشی آیفونی که تولیدش از سمت اپل متوقف میشه، ریپکش از دبی وارد ایران میشه.
امروز صبح پاساژ بودم یه 13 پرو داشت 256 دو سیم zaa قیمت به من گفت 45 تومن باطری 98 درصد
چرا حالا ارزون بود چون دوربین زوم گوشی و در پشت عوض شده بود من خودم 13 پرو داشتم نفهمیدم فرقش رو
شما میری گوشی میخری با 3u tools که اونجا تست نمیکنی

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
OnePlus Ace 2 Pro هم با رم 24 گیگ معرفی شد!

باز میخوان استاندارد جدید مد کنن؟ :D 24 گیگ رم دقیقا به چه درد میخوره؟ واسه ویندوزم بیشتر از استفاده یک فرد معمولی هست چه برسه اندروید.
همون هزینه اضافه رو بزارن رو یه چیزی که خاصیت داره مثل باتری یا دوربین منطقی تر نیست؟ مگه اینکه فقط واسه بازی با اعداد و رقابت باشه!

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
OnePlus Ace 2 Pro هم با رم 24 گیگ معرفی شد!

باز میخوان استاندارد جدید مد کنن؟ :D 24 گیگ رم دقیقا به چه درد میخوره؟ واسه ویندوزم بیشتر از استفاده یک فرد معمولی هست چه برسه اندروید.
همون هزینه اضافه رو بزارن رو یه چیزی که خاصیت داره مثل باتری یا دوربین منطقی تر نیست؟ مگه اینکه فقط واسه بازی با اعداد و رقابت باشه!
رم ارزونه آخه. دوربین گرونه :D
میم ساختم باهاش! :D
7vxt7c.jpg

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
امروز صبح پاساژ بودم یه 13 پرو داشت 256 دو سیم zaa قیمت به من گفت 45 تومن باطری 98 درصد
چرا حالا ارزون بود چون دوربین زوم گوشی و در پشت عوض شده بود من خودم 13 پرو داشتم نفهمیدم فرقش رو
شما میری گوشی میخری با 3u tools که اونجا تست نمیکنی
حالا اگه فرضا از سایتی مثل تکنو لایف خریداری شد لا مهلت تست 7 روز میشه اثبات کرد؟
نات اکتیو با ریپک فرق داره؟
یعنی امکانش هست نات اکتیو باشه ولی ریپک شده باشه؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
حالا اگه فرضا از سایتی مثل تکنو لایف خریداری شد لا مهلت تست 7 روز میشه اثبات کرد؟
نات اکتیو با ریپک فرق داره؟
یعنی امکانش هست نات اکتیو باشه ولی ریپک شده باشه؟
نه نات باشه مشکلی میشه گفت نداره مگر اینکه گوشی بدون اکتیو شدن مشکل خورده باشه تعمیر بشه که اینم دیگه درصد احتمالش کمه خدایی
ولی همین تکنولایف و اینا هم سابقه درخشانی ندارن در کل فکر نکنید یه جایی اسم داره برای همین 100 درصد اوکیه
ولی نات باشه گوشی خیلی احتمال اوکی بودنش میره بالاتر

• Like
Reactions: .::PUИK::.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر