راهنمایی در امر خرید موبایل

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
نه خب رسمی اعلام شد دیگه.
که a54 و a34 اپدیت سیستمی اندروید رو تا 4 سال و 5 سال پچ امنیتی دریافت میکنن.
ولی من که کار کردم با جفتشون خیلی از انتظارم کمتر بودن.
a 34 خیلی حس بدی تو دست داشت قشنگ داد میزد پایین ردست.
رابط کاربری رو جفتشون یه جوری بود یه نمه لگ میداد دوربینم a54 هم از اونی که فکر میکردم کمتر بود.
یعنی واقع بینانه بگم اصلا و ابدا ارزش این قیمتها رو ندارن.
نهایت همون 9 و 11 تومن بیشنر نه.

راستش اول قصد خرید poco f5 pro رو داشتم ولی وقتی با f5 مقایسه کنی تفاوت اونقدری نیست که بخوای 8-10 تومن اضافه بدی.
poco f5 pro رو اومدن فرکانسش رو محدود کردن تا گرما رو بهتر مدیریت کنن و همین طور پایداری خوبی نداره تو استفاده بلند مدت.
مورد تفاوت بعدی هم صفحه نمایش هست که رزولوشن بالاتری میده و بنظرم بالا رفتن از فول اچ دی تو گوشی فقط هدر دادن انرژیه.

فردا میرسه دستم poco f5 و تا الان هر چی ازش دیدم و خوندم مثبت بوده.
البته توقع خاصی از دوربینش ندارم چون اصلا دوربین برام مهم نیست و عکسی بخوام بگیرم با همون پیکسل میگیرم.
دوربینش بد نیست ولی خب حرفه ای هم نیست.
چیپست اسنپدراگون 7 نسل 2 پلاس خیلی خیلی خوب و بهینه هست.
حتمن گوشی رو مد نظر قرار بدید.

دلیل قیمت بهتر 512 گیگ poco f5 pro به نسبت 256 گیگ هم اف سنگینی هست که رو این مدل زدن و تو بازار ما هم به طبع اعمال شده.
شما پیکسل نداشتی ؟
این محدودیت فرکانس پردازنده رو منبع معتبر داری ؟من ندیدم جایی
قیمتش الان زیر 30 تومنه رو پایه 28 تومنه که پایین ترم میاد و یکم نسبت بهش بدبینی
در کل گوشی خوبیه ولی به نظرم one olus 10 t با همون چیپست گزینه بهتریه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
شما پیکسل نداشتی ؟
این محدودیت فرکانس پردازنده رو منبع معتبر داری ؟من ندیدم جایی
قیمتش الان زیر 30 تومنه رو پایه 28 تومنه که پایین ترم میاد و یکم نسبت بهش بدبینی
در کل گوشی خوبیه ولی به نظرم one olus 10 t با همون چیپست گزینه بهتریه

اره پیکسل 7 دارم.
خیلی جاها نوشته، منابع فارسی هم هست که تو بررسی اعلام کردن که poco f5 pro اومده رو چیپ دستکاری انجام داده و فرکانس رو کمتر کرده.
بزار میگردم بهت میگم.
تو کارکردم عدم ثبات داره بعد از گرم شدن.

Screenshot_20230815-112254~2.png

ثبات گوشی هم بعد گرم شدن ببین به نسبت poco f5
Screenshot_20230815-112036~3.png

بنچمارک و ببین چقدر نزدیک به هم هستن ولی ثبات poco f5 هم در نظر داشته باش

Screenshot_20230815-112842~2.png

بنظرم اصلا ارزش اختلاف 8 میلیونی رو نداره poco f5 pro به نسبت poco f5

آخرین ویرایش:

FOX VS XOF

کاربر سایت
Feb 26, 2022
169
سلام با بودجه حدود ۱۰ تومن بهترین گزینه چیه؟الویتم با باتری خوب و گرم نشدن و کیفیت تصویر قابل قبول و حافظه حداقل ۱۲۸ گیگه دوربینم اصلا مهم نیست سخت افزار هم در حد اینکه هنگ نکنه و بشه به شبکه عای اجتماعی سر زد و موسیقی گوش کرد و فیلم نگاه کرد باشه کفایت میکنه.ترجیحا پردازنده هم اگزینوس نباشه که گرم میکنه و عمر باتری رو کم میکنه.خودم الان پرچمدار چند سال قبل سامسونگ رو دارم و به خاطر باتری میخوام گوشی عوض کنم.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
سلام با بودجه حدود ۱۰ تومن بهترین گزینه چیه؟الویتم با باتری خوب و گرم نشدن و کیفیت تصویر قابل قبول و حافظه حداقل ۱۲۸ گیگه دوربینم اصلا مهم نیست سخت افزار هم در حد اینکه هنگ نکنه و بشه به شبکه عای اجتماعی سر زد و موسیقی گوش کرد و فیلم نگاه کرد باشه کفایت میکنه.ترجیحا پردازنده هم اگزینوس نباشه که گرم میکنه و عمر باتری رو کم میکنه.خودم الان پرچمدار چند سال قبل سامسونگ رو دارم و به خاطر باتری میخوام گوشی عوض کنم.
ردمی نوت ۱۲ پرو شیائومی، مشخصات و قیمت redmi note 12 pro 4g

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
  • Like
Reactions: aha2012

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
یه سوال بدون کنایه و کاملا جدی
یه نفر چرا باید اینو بگیره ولی xiaomi note 12 pro 256gb 5g نگیره؟

یه زمان من سوالم تو مبحث مطبوعات و تیراژ بالای بعضی ها بود که بعدها دیدم 90 درصد پخش میشن تو ارگان های مربوطه.
این گوشی هام کم کم جا میندازن و با انواع طرح های قسطی بدون سود و غیره میدن به ملت.
تعرفه موبایل خارجی ها هم ببرن بالا کم کم همون حالت خودرو ایجاد بشه واسه اینا عالیه.

• Like
Reactions: mohsen_mzh

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
راسته که این گوشی های آیفون که تو بازار ۱۰‌ ۱۵ تومن ارزون‌ترن گوشی‌‌های تعمیر شده هستن که از هند وارد میشن؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
راسته که این گوشی های آیفون که تو بازار ۱۰‌ ۱۵ تومن ارزون‌ترن گوشی‌‌های تعمیر شده هستن که از هند وارد میشن؟
نه میشه تایید کرد نه رد
ولی من دوستی داشتم که از دوبی گوشی های تعمیری پلمپ میاره از زمان ایفون 7 هم این کار رو میکنه
هیچ مدله هم نمیتونی در بیاری موقع خرید که چی به چیه مغازش هم تو پاساژ علائدین عه :D

• Like
Reactions: fosil

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر