راهنمایی در امر خرید موبایل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
طبق چیزی که من میدونم در ژاپن خیلیا عکس های مخفیانه میگیرن از خانم ها در مترو و جاهای پابلیک ... برای همین صدای شاتر قطع نمیشه که نتونن بگیرن یا گرفتن معلوم بشن

مبارکه
تک سیم کارت هست درسته؟ دو سیم ندارن؟
شارژر خوب هم براش گیر اوردی راحت؟
ممنون.
اره تک هستن ایران، چون یه نانو میخوره یدونه هم ای سیم که ما نداریم فعلا ولی احتمال زیاد تا دو سه سال دیگه مجبورن راه بندازن.
اره انکر هست 30 وات که خیلی خوبه برندش.

متاسفانه شارژر 25 دلاری گوگل و میدادن 4500!!!!

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
مبارک باشه چه قیمت از کجا خریدی؟

ممنون.
40.500 حافظه 256 گیگ.
یه هفته بین 7 و 6pro مردد بودم.
اخرش ولی همون 7 و گرفتم.
پارت نامبر آمریکا
پارت ژاپن هم داشت ارزونتر میداد که فرقش اینه صدای شاتر دوربین قطع نمیشه و آپدیت هارو دیرتر دریافت میکنه.
داش امین یادت رفت بگی از کجا خریدی؟ من قبلا ازش نقد خوندم تو gsmarena کلی از دوربین و باتریش ایراد گرفته بودن

• Like
Reactions: AMIN-1399F

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
دوستان سلام
بین خرید Z Fold 4 و S23 Ultra موندم
از دوستان کسی تجربه کار باهاشون رو داره ؟
ممنونم
تجربه‌ هیچ کدوم رو نداشتم ولی قطعا s23.

پردازنده جدیدتر، تراکم پیکسلی بالاتر صفحه نمایش، ظرفیت باتری بالاتر و شارژردهی بهتر، حافظه ufs4 و سریع‌تر و اینکه کلا s23 گوشی تره.:D درباره دوربین ایناش اطلاع ندارم z رو.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
دوستان سلام
بین خرید Z Fold 4 و S23 Ultra موندم
از دوستان کسی تجربه کار باهاشون رو داره ؟
ممنونم
مثل این که قسمته تو همه تاپیک ها مشاوره بدم بهت :D

گوشی z fold رو اصلا پیشنهاد نمیکنم
به خاطر این که گوشی های تاشو هنوز به تکامل نرسیدن و خیلی کار دارن
بزرگترین مشکلشون هم صفحه نمایش تاشو شونه که محافظ پلاستیکی داره و بعد یکی دو ماه پر از خش میشه و خط تای وسط صفحه هم خیلی رو اعصابه و کاملا تو دیده

در مورد s23 ultra هم که خودم دارمش و بدون شک تو دنیای اندروید نداریم رو دستش
هیچ مشکلی نمیشه ازش گرفت غیر از این که وقتی چند روز دستت باشه هیچ گوشی دیگه ای رو نمیتونی تحمل کنی
رنگ سبز زیتونیش رو هم بگیری هر جا دربیاری ملت کف و خون قاطی میکنن:D

تو یکی دو تا سایت درست حسابی هم دیدم قیمت رو نزدیک ۵۸ زدن و با این قیمت کاملا ارزش خرید داره

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
داش امین یادت رفت بگی از کجا خریدی؟ من قبلا ازش نقد خوندم تو gsmarena کلی از دوربین و باتریش ایراد گرفته بودن
از اراد سیستم
کلا تو تهران 3 تا مغازه پیکسل کار میکنن.
اراد سیستم
نیک دیجی
مقداد ای تی که مدل های محدودی داره.

من با هر 3 تا چت کردم و دوتای اولی تو بازار موبایل بودن.
رفتن پیش اراد سیستم و قیمت های نیک دیجی و نشون دادم اینام گفتن ما به همون قیمت بهت میدیم دیگه از همین ها گرفتم.
دوربین و که برو تو dxomark.com چک کن.
حتی 6 و چک کنن ببین چقدر خوبه.
باتری فقط همون بحث سرعت شارژ 30 وات هست که به نسبت پایینه.
تو چتی که دیدم با ساپورت گوگل خوندم اینه که گوگل هنوز متقاعد نشده که شارژر بالای 30 وات ایمن باشه تو شرایط مختلف جوی.
حالا شاید تو پیکسل 8 ببره بالاتر.
ولی میگم متاسفانه دیگه اعصاب و روانم بهم ریخته بود.
تجربه چند سال شیائومی و سامسونگ حسابی رو مخم بود و از اون طرف ریلمی رو به مدل های بالاش دسترسی نداشتیم.
ولی چه خوب که تو خونه دوستم که خودش پیکسل 6 داشت و خانومش 6a تونستم از نزدیک با پیکسل ها کار کنم و واقعا به نسبت قیمت عالی هستن.
12t pro قیمتش رو ببین چه مسخره شده فقط.
یادمه حدود 24 بود الان شده 34!!!
خیلی بازار اشفته داره میشه.
وارد کننده جر میخوره با این نرخ عرض و مالیات و حق السهم کلی جا رو باید بده از اون ورم خریداری تو بازار نیست و بازار گوشی های زیر 7 تومن یخورده خوبه و مشتری داره
واسه همین متاسفانه وارد کننده ها کمتر گوشی خوب وارد میکنن.
حساب آیفون جداست البته چون فن هاش حاضرن نون نخورن ولی گوشی ایفون و داشته باشن 😁

واسه همین میگم اگه قصد خرید دارید عجله کنید چون بازار به سمت اشغال فروشی کم کم میره و یسری برندهای گمنام و بی کیفیت چین و مونتاژ ایران کم کم دارن بازار و میگیرن.
با توجه به داستانی که پشت ایناست و حمایتهایی که قراره بشن.

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
البته pixel 7a هم که معرفی شد چند روز پیش گوشی خوبیه و امیدوارم قیمت خوب بتونن وارد کنن.
500 دلار خیلی فیمت خوبیه با توجه به گوشی که مصرف کننده دریافت میکنه.
و امیدوارم باعث شه قیمت 6 و 6a کمترم بشه تا ملت بتونن بخرن و از خود اندروید لذت ببرن.
حیف دیگه زورم به pixel 7 pro نرسید وگرنه اخرت کار اونه 😅

راجب شارژر یه نکته حالب بگم به طرف گفتم چرا 25 دلار و قیمت میزنید 4.500
طرف گفت اقا وقتی میخرن چرا نفروشیم این قیمت!
تازه اینا چون عمده خرید میزنن کمتر از 25 دلارم واسشون میوفته ولی استدلال جالبی بود چون میخرن قیمت همینه.
و بعدش سریع گفت اپل هم همینه مشتری اپل دوست داره گرون بخره و خدا حفظشون کنه😑

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
طبق چیزی که من میدونم در ژاپن خیلیا عکس های مخفیانه میگیرن از خانم ها در مترو و جاهای پابلیک ... برای همین صدای شاتر قطع نمیشه که نتونن بگیرن یا گرفتن معلوم بشن

مبارکه
تک سیم کارت هست درسته؟ دو سیم ندارن؟
شارژر خوب هم براش گیر اوردی راحت؟
این ژاپنی ها هم فکر کنم اسمشون خوب در رفته وگرنه پاش بیفته ته کثافت میشن اون از یاکوزا اون از جنایتشون علیه چینی ها اینم از عکساشون
انیمه هاشونم که دیگه نگم 😆😂 شانس اوردیم چیزشون فندقیه 🤣

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
البته pixel 7a هم که معرفی شد چند روز پیش گوشی خوبیه و امیدوارم قیمت خوب بتونن وارد کنن.
500 دلار خیلی فیمت خوبیه با توجه به گوشی که مصرف کننده دریافت میکنه.
و امیدوارم باعث شه قیمت 6 و 6a کمترم بشه تا ملت بتونن بخرن و از خود اندروید لذت ببرن.
حیف دیگه زورم به pixel 7 pro نرسید وگرنه اخرت کار اونه 😅

راجب شارژر یه نکته حالب بگم به طرف گفتم چرا 25 دلار و قیمت میزنید 4.500
طرف گفت اقا وقتی میخرن چرا نفروشیم این قیمت!
تازه اینا چون عمده خرید میزنن کمتر از 25 دلارم واسشون میوفته ولی استدلال جالبی بود چون میخرن قیمت همینه.
و بعدش سریع گفت اپل هم همینه مشتری اپل دوست داره گرون بخره و خدا حفظشون کنه😑
الان از قدرت سیپیوش راضی هستی داغ نمیکنه؟ گیمارو روون اولترا 60فریم میاره؟ این تنسور معادل کدوم اسنپ دراگون میشه بلحاظ پرفورمنس؟

• Like
Reactions: Arios 22

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,466
نام
امین
الان از قدرت سیپیوش راضی هستی داغ نمیکنه؟ گیمارو روون اولترا 60فریم میاره؟ این تنسور معادل کدوم اسنپ دراگون میشه بلحاظ پرفورمنس؟
متاسفانه هنوز وقت نکردم باهاش کار کنم ولی تا اخر هفته همه چی رو تست میکنم و میگم تو گیم هم چطوره.
اولویت برام دوربین شد طی یسری اتفاق خاص😁 و بعدم سیستم اندروید خام و خالص و میخواستم.
این شد که رفتم سراغ گوگل.
امتیاز انتوتو شده 768.335

fosil

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,037
نام
آرین
مثل این که قسمته تو همه تاپیک ها مشاوره بدم بهت :D

گوشی z fold رو اصلا پیشنهاد نمیکنم
به خاطر این که گوشی های تاشو هنوز به تکامل نرسیدن و خیلی کار دارن
بزرگترین مشکلشون هم صفحه نمایش تاشو شونه که محافظ پلاستیکی داره و بعد یکی دو ماه پر از خش میشه و خط تای وسط صفحه هم خیلی رو اعصابه و کاملا تو دیده

در مورد s23 ultra هم که خودم دارمش و بدون شک تو دنیای اندروید نداریم رو دستش
هیچ مشکلی نمیشه ازش گرفت غیر از این که وقتی چند روز دستت باشه هیچ گوشی دیگه ای رو نمیتونی تحمل کنی
رنگ سبز زیتونیش رو هم بگیری هر جا دربیاری ملت کف و خون قاطی میکنن:D

تو یکی دو تا سایت درست حسابی هم دیدم قیمت رو نزدیک ۵۸ زدن و با این قیمت کاملا ارزش خرید داره
گوشی S23 واقعا زوم ۱۰ برابریش بدون افت کیفیته؟‌یا بازم کمی کیفیت تصویر پایین میاد؟

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
گوشی S23 واقعا زوم ۱۰ برابریش بدون افت کیفیته؟‌یا بازم کمی کیفیت تصویر پایین میاد؟
کلا تو گوشی زوم اپتیکال به معنی عوض شدن دوربینی هست که ازش استفاده میشه. اندازه سنسور دوربین های تله (زوم میکنن) هم معمولا کوچیکتره نسبت به دوربین اصلی. پس کلا تو همه گوشی ها کیفیت مقداری میاد پایین

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
واقعیتش من اصلا اهل عکاسی نیستم و فقط جایی که حرف از دوربین باشه و این آیفون داران کل کل کنن دوربین رو باز میکنم و با یک زوم 100x بحث رو پایان میدم :D

ولی الان زوم ۱۰ برابری رو تست کردم حداقل تو روز نویز و افت کیفیتی محسوسی ندیدم
نهایتا خیلی سخت گیر باشی و موشکافی کنی شاید ۵ تا ۱۰ درصد افت کیفیت داشته باشه

زوم 100x گوشی هم اگر جای ثابت باشه و تکون نخوره گوشی بعضی وقتا آدم رو شگفت زده میکنه

مثلا این عکس رو با زوم 100x و در شب گرفتم تازه رو داشبورد ماشین گذاشتم و پایه عکاسی نبود
کاملا میشه پلاک ماشین رو خوند اونم تو شب و با ۲ کوچه اختلاف
20230410_203743.jpg

آخرین ویرایش:

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
من خیلی پیکسل دوس دارم ولی خدایی زورم میاد بالای 15 یا نهایتا 20 پول پای گوشی اندرویدی بدم تو این مملکت ، چون دیگه گوشی هم کالای سرمایه ای شده ، من یدونه ایفون 6s سال 94 اکبند خریدم 2/700 و الان میشه 5 6 تومن فروخت ولی اگه اون زمان جای 6s پرچم دار سامسونگ حالا یادم نیس ک S چند بود خریده بودم الان 1 تومن هم ازم نمیخریدن .
ولی واقعا برای من ک بهترین رابط کاربری اندروید خام گوگل هست ، تجربه کار با پیکسل واقعا لذت بخش خواهد بود ولی بخاطر قیمتش زورم میاد بخرم :D

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
من خیلی پیکسل دوس دارم ولی خدایی زورم میاد بالای 15 یا نهایتا 20 پول پای گوشی اندرویدی بدم تو این مملکت ، چون دیگه گوشی هم کالای سرمایه ای شده ، من یدونه ایفون 6s سال 94 اکبند خریدم 2/700 و الان میشه 5 6 تومن فروخت ولی اگه اون زمان جای 6s پرچم دار سامسونگ حالا یادم نیس ک S چند بود خریده بودم الان 1 تومن هم ازم نمیخریدن .
ولی واقعا برای من ک بهترین رابط کاربری اندروید خام گوگل هست ، تجربه کار با پیکسل واقعا لذت بخش خواهد بود ولی بخاطر قیمتش زورم میاد بخرم :D
دقیقا همینه من 13 pro گرفتم 35 تومن که ارزش پولم از بین نرفته حالا همینو هر چیز اندرویدی دیگه ای گرفته بودم اینطوری نمیتونست ارزش پول رو نگه داره
وگرنه من galaxy nexus و nexus 4 و nexus 5 و میتونم بگم همه گوشی های نکسوس رو داشتم خیلی حال میداد باهاشون کار کردن
--------------------
حالا بحث کل کل با سامسونگ و اینا هم نیست ولی این دوربین های زوم و اینا به هیچ دردی نمیخوره واقعا همه میخوان دوربین گوشی رو باز کنن و سریع یه عکس بگیرن ( point and shoot )
که برای اینکار در درجه اول قطعا پیکسل ها بعد ایفون بعد شیائومی و سامسونگ و اینا حرف دارن

• Like
Reactions: Batsy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر