راهنمایی در امر خرید موبایل

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اون وقت پولم دور نمیریزم روی همون نسخه قدیمی تر میمونم !
بخواهیم این جوری حساب کنیم کلا حتی نیازی به گوشی جدید نیست چون بازی های موبایل کلا بازی های کوچک هست ( اکثرا منظورم هست ) و با نصف قدرت های الان هم اکثرشون اجرا میشه
اما CPU ريالوی تر در موبایل واقعا به چه درد میخوره ؟ بیشترین مصرف الان در موبایل ها بازی و فیلم هست .. در فیلم برای گرفتن حالت های مختلف و decode کردن در همون لحظه نیاز به CPU قوی هست مثلا استفاده از هر دو دوربین به طور همزمان برای فیلم برداری در S3 نیست اما S4 هست چون CPU اون قادر به پردازش نیست نمیتونه این کار بکنه
در مورد دروغ ها هم، این چیزی هست که اکثر شرکت ها دروغ های تبلیغات را به مصرف کننه میگند، این که این 4K با چه نوع کیفیتی ضبط میشه ( h.265 یا h.264 ) قدرت متفاوت تری را مطلبه

اصلا قصد خرید اپل ندارم و نظرم روی تبلت nvidia shield هست
اینم لینک ها :
Exynos 5433-powered Samsung Galaxy Note 4 benchmarked - GSMArena.com news
iPhone 6 A8 GPU benchmark suggests it's behind the curve - GSMArena.com news

خب اول یه نکته بگم این بنچمارک ها با Antutu و basemark x گرفته شده و آخرین آپدیت برنامه ها یکیشون واسه 6 ماه پیشه و اون یکی واسه 8 ماه پیشه!!!!!!
پس در نتیجه برنامه ها با سخت افزار جدید آپدیت نیست و از طرفی اصلا برنامه های مناسبی برای ارزیابی سخت افزار اپل نیستن....
در نهایت قضاوت بر پایه اطلاعات 2 تا برنامه که نه آپدیت هستن و نه کارآمد کاملا اشتباهه!!!!
حالا در مورد اندروید بهتر عمل میکنن یا نه نظری ندارم و من در مورد IOS میگم!

خب حالا شما میگی بیشترین مصرف موبایل واسه فیلم و بازی کردن(در مورد CPU) و خب اگه اپل از سایر رقبا توی این زمینه با سخت افزار ضعیف تر کم آورد اون وقت میتونید بگید آیفون از نظر سخت افزاری گوشی ضعیف تریه ولی اگه تونست سریعتر از بهترین گوشی های حال حاضر دنیا بازی ها رو بیاره اون وقت چی؟؟؟؟

اون وقت مشخص میشه شرکت های دیگه توانایی استفاده از سخت افزار رو ندارن و مجبورن واسه اینکه جلوی آیفون شکست نخورن با هزینه های بیشتر سخت افزار های قوی تری بزارن

Emad47

کاربر سایت
Oct 22, 2011
1,234
برای چقدر مصرف روی اعصابه؟ زیاد wifi استفاده میکنی؟ یا بازی؟
نظرات در رابطه با باطری N5 خیلی دوگانست که البته طبیعیه و به نحوه استفاده بر می گرده. الان من اصلا از برنامه هایی مثل Viber و Line و امثال اونها استفاده نمی کنم که دائما وصل بشه به اینترنت :d بازی هم تفننی گاهی یک ربع تا نیم ساعت.

سمتش نرو ... میخری بعد Overheat میکنه بعد با 200 ضرر میفروشی :|

چند گیگه؟ فلیپ کاور اصلی همراهشه؟ لوازم جانبی دیگه هم داره؟ (مثل گارد اضافه - OTG و غیره)
مشخصات گوشی رو بده تا ببنیم چند فروش بره خوبه و اینکه چقدر میتونی روی اون بذاری برای موبایل جدید. در کل سمت Z2 نرو اصلا
کلا رو اعصابه برای من، من تقریبا heavy user م، هر روز ۳_۲ ساعت فیلم، وب گردی، وایبر و اینا، بازی، فیلم و کلیپ انلاین، اس ام اس بازی، اخر شب هم اهنگ گوش میدم،
در کل روزی ۲ بار حداقل نکسوسم رو شارژ میکنم که خیلی بده
اور هیت کجا بود باو! من که توی نقد وبررسی ها چیزی ندیدم، بعدشم با توجه به نیاز هم و بودجم این بهترین انتخابه،... احتمالا تا وقتی m9 بیاد نگهش دارم.

والا نکسوسم ۳۲ گیگه، کمتر از یک ماه کار کرده، هیچ مشکل سخت یا نرم افزاری نداره، فلیپ کاور هم داشت که دادم رفت، محافظ مات اسپایگن هم روشه یه محافظ هم از همین جنس داره که مونده، رنگشم ک مشکیه، با گارانتی و ساخت کره هم هست.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
در کل روزی ۲ بار حداقل نکسوسم رو شارژ میکنم که خیلی بده
خیلی دیگه سنگین استفاده میکنی و البته این میزان شارژ هم برای باطری نسبتا ضعیف Nexus طبیعیه!
اور هیت کجا بود باو! من که توی نقد وبررسی ها چیزی ندیدم
والا توی هیچ نقد و بررسی بهش اشاره نمیشه و فقط نکات مثبت می گند :| ولی توی یوتیوب رو ببین که کاربرا فیلم گذاشتند. کاملا واضحه اور هیت میکنه.
الان توی هیچ نقدی هم نگفته که اگر G3 خیلی خیلی گرم بشه، نمیذاره نور صفحه روی 100 بمونه و اون رو حدود ده تا میاره پایین تر.
با این وضعیت مصرف تو و جنس بدنه Z2 هم، انتقال گرما بیش از پیش میشه و میره روی اعصاب.
والا نکسوسم ۳۲ گیگه، کمتر از یک ماه کار کرده، هیچ مشکل سخت یا نرم افزاری نداره، فلیپ کاور هم داشت که دادم رفت، محافظ مات اسپایگن هم روشه یه محافظ هم از همین جنس داره که مونده، رنگشم ک مشکیه، با گارانتی و سخت کره هم هست.
کمتر از یک ماه کارکرد بعد گارانتی رو میگی کم مونده ازش؟ :-o پسر تو دیگه خیلی قدیمی خریدی :d گارانتی ها دو ساله هستش ولی تو فقط یک ماه گرفتی دستت!
فلیپ کاور نداره اما گارد خوبی داره. بین 1050 تا 1070 میره
Z2 رو بیخیال شو و برو سراغ G3، S5 یا M8.

Emad47

کاربر سایت
Oct 22, 2011
1,234
خیلی دیگه سنگین استفاده میکنی و البته این میزان شارژ هم برای باطری نسبتا ضعیف Nexus طبیعیه!

والا توی هیچ نقد و بررسی بهش اشاره نمیشه و فقط نکات مثبت می گند :| ولی توی یوتیوب رو ببین که کاربرا فیلم گذاشتند. کاملا واضحه اور هیت میکنه.
الان توی هیچ نقدی هم نگفته که اگر G3 خیلی خیلی گرم بشه، نمیذاره نور صفحه روی 100 بمونه و اون رو حدود ده تا میاره پایین تر.
با این وضعیت مصرف تو و جنس بدنه Z2 هم، انتقال گرما بیش از پیش میشه و میره روی اعصاب.

کمتر از یک ماه کارکرد بعد گارانتی رو میگی کم مونده ازش؟ :-o پسر تو دیگه خیلی قدیمی خریدی :d گارانتی ها دو ساله هستش ولی تو فقط یک ماه گرفتی دستت!
فلیپ کاور نداره اما گارد خوبی داره. بین 1050 تا 1070 میره
Z2 رو بیخیال شو و برو سراغ G3، S5 یا M8.

من کجا گفتم کم مونده از گارانتیش؟!!
دو سال مونده باو!
S5 که به هیچ عنوان
شارژدهی g3 هم عالی نیست، حالا جریان نور صفحه و لگ و اینا که بماند!
M8 هم غیر دوربینش عالیه ولی با این قیمت گیر نمیاد نوش
در ضمن رابط کاربری سونی رو ترجیح میدم. اون اور هیت هم احتمالا موقع فیلمبرداری 4k هست وگرنه در حالت عادی بعید میدونم اینطوری بشه.

حالا که گارانتیش مونده حد اکثر چند برمیدارند؟ نوش رو که نمایندگی اینجا میده 1300_400

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
سلام
گوشی زیر 1تومن برای استفاده معمولی چی پیشنهاد میکنید ؟ فقط خیلی کند نباشه و اینکه شارژش زود تموم نشه حدود 5 اینچ باشه

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
امین انصافا HTC زیر 1 میلیون حال نمیده :| Desire 816، Desire 700 و Desire 610 همگی پلاستیک های روغنی دارند که به شدت خش پذیره و اثر انگشت جذب میکنه.
این وسط هم فقط Desire 816 سخت افزار بدرد بخور داره که اونم برای یک گوشی 5.5 اینچی به نظرم زیادی بزرگه. البته درسته که بخشی از علت اون به خاطر Boom Sound هستش ولی در کل حاشیه صفحه زیادی دارند.
چی می شد این Snap 400 رو با Boom Sound داخل یه گوشی کوچکتر با بدنه مات قرار میداد :d
گوشی زیر 1تومن برای استفاده معمولی چی پیشنهاد میکنید ؟
Galaxy Grand 2 - LG L90 - LG G2 mini

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
ممنون فکر کنم همین g2 mini بگیرم خوب باشه
راستی اگر 1 تومن داری، G3 Beat بخر که بهتر از G2 mini هم هستش. کلا یکی از بهترین خریدهاست تا 1 تومن اما یادم نبود بگم :d
فوکوس لیزی - صفحه نمایش با کیفیت - ساخت خوب - خوش دست با صفحه نمایش 5 اینچی - سخت افزار قدرتمند (توی این رینج قیمت) - نسخه بروز آندروید و رابط کاربری جدید LG
یکی از دوستانم میخواد Huawei Honor 3C بگیره نظرتون درباره این چیه ؟
برای قیمت خودش خوبه. یکی از دوستان هم همینجا داره و کلی تعریف و تمجید کرده :d

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
دیروز عصر بالاخره Honor 3X رو گرفتم :D تا الان که دارم کار میکنم باهاش واقعا عالی بوده :D

تو بنچمارک ها هم از S4 و One و S3 بالاتر بود . الانم که بنچمارک کردم 31189 بود :D

یه صفحه اچ دی بسیار عالی 5.5 اینچی داره که خب عالیه ! مسلما بیشترین دلیلی که این گوشی رو گرفتیم بیشترین حد امکانات برای این قیمت بود ! البته Desire 616 و 700 و 610 هم بودند ولی مقایسه امکاناتش با این گوشی خنده داره !

در کل هنوز تو فاز جوگیری هستم :D و بوی نو گوشی زیر دماغم هست :D بعد یه هفته نظر کلی رو میدم :D چون دقیقا برای من 1 هفته طول میکشه تا گوشی رو با دید واقعی ببینم :D ولی تا الان همون چیزی بوده که میخواستم و باید باشه .

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
آقا Honor c خیلی خوبه منم از اینا دارم :D
با 550 تومن خیلی چیز جالبی نمیشه غیر این پیدا کرد ...
خوبیش اینکه از جلو اصلا معلوم نیست هواوی ـه پشتشم یه honor خورده فقط :-":d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر