راهنمایی در امر خرید موبایل

pxc33

کاربر سایت
Dec 4, 2011
2,727
نام
علی
N9005 هم پیدا میشه اما خیلی کمه کلا تو بازار و باید بگردید.اختلاف 200 هزار تومانی هم داره با مدل عادیش.
بطور کل N9000 برای خاور میانه ریلیز شده و مدل دیگه برای آمریکا و اروپا هست(بخاطر قابلیت LTE اونه فقط)
جمله دومت رو نفهمیدم از لحاظ دستوری غلطه :d
اما آره بهتره.چون صفحه نمایش باز هم بهتر شده نسبت به S4 (کنتراست بیشتر)و همچنین پردازندش رو ارتقا دادن و باگ های قبلی فیکس شده و فرکانس کاریش هم بیشتر شده که همینطور که تو بنچمارکا معلومه خیلی نسبت به S4 فوی تر شده..1 گیگ رم بیشتر و داشتن USB 3.0 هم از مزایاش هست.اینکه پلاستیک هست اما طرحه چرمش حداقل از S4 حس بسیار بهتری رو القا میکنه.در آخر هم عمر باتری بهتری داره.

پس صفحه نمایش نوت 3 از اس 4 هم بهتر هستش ؟ آخه یه جا نوشته بود تراکم پیکسلی نوت 3 عدد 386 بود ولی اس 4 441 ؟

ecan

کاربر سایت
Oct 3, 2012
90
دوستان کسی گوشی های lg nexus 5 و motorola moto x رو دیده تو مغازه ؟
قیمتش و می خوام ببینم.
اگه توصیه ای هم داشتین خوشال میشم بشنوم
خودم نوت دارم الان دلم گیره این دوتاست با توجه به فیلمای یوتیوب هم بیشتر نظرم سمته موتو ایکس ه
مقسی

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
پس صفحه نمایش نوت 3 از اس 4 هم بهتر هستش ؟ آخه یه جا نوشته بود تراکم پیکسلی نوت 3 عدد 386 بود ولی اس 4 441 ؟
خوب بخاطره اینه که هر 2 Full HD هستند اما صفحه نوت 5.7 در مقابل 5 هست که بزرگتره پس تراکم پیکسلی پایین تری داره..این تراکمم واقعا نمیشه تشخیص داد من خودم امتحان کردم .تفاواتشون رو وقتی میشه فهمید که دماغت با صفحه برخورد کنه اون موقع برتری با S4 هست.کلا چشم انسان در بهترین حالت خودش(سلامتی کامل) روی 400ppi هست که معمولا همه زیر این مقدار هستند.نوت از روشنایی بیشتر و انعکاس کمتر نور برخورداره که اینها خیلی مهمترن.
دوستان کسی گوشی های lg nexus 5 و motorola moto x رو دیده تو مغازه ؟
قیمتش و می خوام ببینم.
اگه توصیه ای هم داشتین خوشال میشم بشنوم
خودم نوت دارم الان دلم گیره این دوتاست با توجه به فیلمای یوتیوب هم بیشتر نظرم سمته موتو ایکس ه
مقسی
من خودم خیلی درگیر خرید گوشیم.تا هفته پیش Z1 مد نظرم بود اما همچنان بین N5 و Moto X گیر کردم!اما داستان اینجاست که Moto X فعلا بصورت محدود تولید میشه و فقط تو آمریکام به صورت گسترده عرضه شده و هنوز تصمیمی برای عرضه جهانیش نیست.البته همه چی تو ایران پیدا میشه اما باید بگردید و پول بیشتریم نسبت به قیمت واقعی بدین.N5 تقریبا الان بهترین گوشی اندروید بازار هست.جدا از مشخصات فنی که در بالاترین سطحه(بر خلاف نکسوس های قبلی) بنظر خودم بهترین صفحه نمایش بازار رو داره.داشتن آخرین اپدیت ها و بلاخره داشتن یک دوربین خوب در این سری خودش کلی ارزش خریدشو بالا میبره.قیمت جهانیش از طریق گوگل پلی 350 دلار هست اما احتمالا تو ایران که LG عرضه کنه قیمت 500 دلار خواهد داشت(نسخه 32).مشکل اصلیش بنظرم باتریش هست که متوسطه...
پ.ن:چند روز پیش موتورولا یه گوشی به اسم Moto G معرفی کرد که قیمتش 179 دلار بود..صفحه 4.5 اینچی HD با مشخصات خوب(ار Nexus 4 قوی تر هست) و طراحی شبیه moto X 0قاب پشتش هم قابل تعویض هست)بنظرم خیلی گوشی خوبی خواهد بود.برای تمام دنیا هم معرفی کرده و عرضه میشه.البته برای خاورمیانه و آمریکا تا کریسمس میاد بصورت رسمی اما احتمالا زودتر هم بشه تو ایران پیداش کرد(تقریبا با توجه به مشخصاتش ارزشی 2 برابر قیمتش داره!)
دوستان یک گوشی به غیر از آیفون در زنچ 1.600 تا 1.800 معرفی کنید
حیلی گوشی های خوبی هست تو این رنج..از Galaxy S4 تا Htc One و LG G2,Xperia ZU,کلا بغیر از Xperia Z1 که 50 تومن گرونتره و Note 3 که 100 تومن شما تمام گوشی های خوب رو میتونید بخرید.بیشتر به سطح توقعاتتون دیگه بر میگرده :)

آخرین ویرایش:

ecan

کاربر سایت
Oct 3, 2012
90
من مقایسه این دو تا گوشی رو دیدم
صفحه نکسوس تو نور افتاب یکم ناخواناست نسبت به موتورولا ک کاملا شفاف بود تو فیلم و خوب موتورولا به باتری هاشم ک معروفه از اون ورم این که پیام ها رو میشه بدون باز کردن قفل گوشی چک کرد و از گوگل تالکم در حالت استند بای میشه استفاده کرد جالبه
در کل اگه بیاد ایران واقعا ترجیحش می دم به نکسوس ( به شخصه)
حالا صحبت اینجاست ک اگه وایسم میاد؟
چون یجا خوندم واسه EMEA میاد که ایرانم شاملشه

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
Nexus 5 واقعا باتری ضعیفی داره
شاید خیلی ها بگن متوسطه ولی با توجه به سخت افزار و اینکه یه گوشی در بالاترین سطح بازار هست, به نظرم ضعیفه
البته قیمت 350 دلاریش فوق العاده است که متاسفانه اون هم فقط برای فروشگاه های گوگل هست
به صورت آزاد هم گویا قیمتی که الجی تعیین کرده حدود 600 دلار هست
در کل اگه یه باتری 3000 میلی آمپری مینداختن عالی میشد

امیدوارم این طرح گوشی های ماژولار زودتر عملی بشه {که موتورولا هم جدی داره روش کار میکنه}

طرحی که خودت میتونی قطعات گوشی رو تعیین کنی دقیقا مثل کیس کامپیوتر

اونوقت بود که دوربین رو از روی گوشی حذف میکردم و به جاش باتری پر ظرفیت تر و رم بیشتر قرار میدادم

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
از نظر سخت افزارای و کلی نوت 3 قوی تر هست یا 5s کدومش ؟ جایی مقایسشون نکرده ؟
خب معلومه نوت 3 دیگه! نوت 3 سی پی یو 4 هسته ای 1.7 داره در حالیکه CPUـ 5S دو هسته ای 1.3 هست! نوت رم 3 گیگ داره ولی 5S رمش 1 گیگ هست. دوربین نوت 13 مگاپیکسل در مقابل 8 مگاپیکسل 5اس. از نظر باتری هم که نوت قویتر هست.
مقایسه دو به دو: Samsung Galaxy Note 3 vs. Apple iPhone 5s - GSMArena.com

نظر من اینه که آیفون مفت گرونه (با احترام به تمام طرفداراش) و اگه 2 و خورده ای بخوای بدی پای 5S انگار پولت رو ریختی تو جوب آب چون واقعا انقدر ارزش نداره. بازم میگم این نظر من هست.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
خب معلومه نوت 3 دیگه! نوت 3 سی پی یو
4 هسته ای 1.7 داره در حالیکه CPUـ 5S دو هسته ای 1.3 هست! نوت رم 3 گیگ داره ولی 5S رمش 1 گیگ هست. دوربین نوت 13 مگاپیکسل در مقابل 8 مگاپیکسل 5اس. از نظر باتری هم که نوت قویتر هست.
اره شاید رو کاغذ برتری با نوت باشه ولی عملکرد سخت افزاری ایفون فوق العادست تو بعضی بخش ها قوی تر از نوت3
درکل قدرت الان زیاد مهم نیست حتی گوشی های پارسال هم انقد قوی هستن که هرکاری بخوای انجام بدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر