راهنمایی در امر خرید موبایل

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
حالا دوستان داستان این پلاستیک و اینا چیه که میگید سامسونگ بدنه اش اینطوریه؟
:-/
و آیا مشکل خیلی بزرگیه؟ یعنی الان Note III ـش هم همینطوریه؟
مشکلی نیست بدنش محکم و سبکه فقط به قول دوستان حس گوشی رده بالا گرون رو متقل نمیکنه که به نظر من چرته و اصلا به این چیزا اهمیت نمیدم
ولی دوستمون هم گفت تو نوت3خیلی بهتر شده و قرار تو اس5فوق العاده بهتر باشه شاید فلزی:D

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
HTC one خیلی خوبه...اول که میگیری دستت گلبول های قرمز خونتم ذوق میکنن هم خوش دسته هم جنسش خیلی خوبه...اندازش به نسبت بهتره...صفحشو من از بقیه گوشیا بیشتر دوست دارم چون طبیعی ترین نمایش رنگ رو داره...اما دوربینش رو اگه نخوای زوم کنی مشکلی نداری باهاش وگرنه بیخیالش شو...صداشم عالیه..

من بعد از اون One X plus که برای خانمم خریدم، یدونه One هم برای خودم خریدم
در ادامه ی صحبت شما در مورد HTC One باید بگم که در حال حاضر صفحه نمایش این گجت بالاترین تراکم پیکسلی رو داره
کیفیت نمایشش عالیه، بدلیل اینکه جنس بدنه ش آلومینیم هست، احساس بسیار خوبی از کار کردن باهاش به مصرف کننده دست میده
رابط کاربری سنس ۵ ش از نظر عملکردی و بصری بسیار عالیه و در مقایسه با سنس ۴ بسیار سبک تر شده. از نظر سخت افزاری درسته که دیگه بروز محسوب نمیشه، ولی اسنپ درگون ۶۰۰ با cup krait 1.7 gh و گرفیک پروسسور آدرنو ۳۲۰ ش هنوز out dated نشدن و با قدرت کار می کنن. دوربینش هم کیفیت عکس برداری در روز و شبش بسیار خوبه که البته در زمینه ی دوربین واقعاً در حال حاضر هیچی با galaxy S4 نمی تونه درگیر بشه چون دوربین اس ۴ واقعاً با کیفیته
امامهم ترین و یونیک ترین ویژگی این گوشی اسپیکرهای استریو و موتور beats audio بکار رفته در این گوشیه که واقعاً کیفیت صداش رو از سایر گوشی های بازار چند سر و گردن متمایز می کنه. من اصلاً اهل اینکه خودم رو سیم کشی کنم و با هدفون موسیقی گوش کنم نبودم، ولی کیفیت بالای صدای این گوشی منو مجبور به این کار کرده!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
من بعد از اون One X plus که برای خانمم خریدم، یدونه One هم برای خودم خریدم
در ادامه ی صحبت شما در مورد HTC One باید بگم که در حال حاضر صفحه نمایش این گجت بالاترین تراکم پیکسلی رو داره
کیفیت نمایشش عالیه، بدلیل اینکه جنس بدنه ش آلومینیم هست، احساس بسیار خوبی از کار کردن باهاش به مصرف کننده دست میده
رابط کاربری سنس ۵ ش از نظر عملکردی و بصری بسیار عالیه و در مقایسه با سنس ۴ بسیار سبک تر شده. از نظر سخت افزاری درسته که دیگه بروز محسوب نمیشه، ولی اسنپ درگون ۶۰۰ با cup krait 1.7 gh و گرفیک پروسسور آدرنو ۳۲۰ ش هنوز out dated نشدن و با قدرت کار می کنن. دوربینش هم کیفیت عکس برداری در روز و شبش بسیار خوبه که البته در زمینه ی دوربین واقعاً در حال حاضر هیچی با galaxy S4 نمی تونه درگیر بشه چون دوربین اس ۴ واقعاً با کیفیته
امامهم ترین و یونیک ترین ویژگی این گوشی اسپیکرهای استریو و موتور beats audio بکار رفته در این گوشیه که واقعاً کیفیت صداش رو از سایر گوشی های بازار چند سر و گردن متمایز می کنه. من اصلاً اهل اینکه خودم رو سیم کشی کنم و با هدفون موسیقی گوش کنم نبودم، ولی کیفیت بالای صدای این گوشی منو مجبور به این کار کرده!
سلام
مبارکت باشه احمد جان
خیلی کاره خوبی کردی..من بعد از یددن مراحل ساخته HTC One اصلا یه احترام زیادی براش قائلم...خیلی گوشیه خوبیه...
منم One x + رو دادم رفت تا یه چی دیگه بگیرم...همین الانم Nexus 5 معرفی شده..نمیدونم چی کار کنم !
One که راحت حالا حالا ها کارتو راه میندازه...الان با معرفی N5 اندروید 4.4 هم معرفی شد ...جالب اینجاست نسبت به 4.3 قبلیش 16% مصرف رم کمتری داره و سبک تره و کلی بهبود دیگه.پس کلا همینطوری گوشیا خودشون ب عمرشون اضافه شد!من اون اولا کار کردم باهاش چند مدت...راستش دوربینش خیلی راضیم نکرد...چون جزئیاتش کم بود عکسا که بخاطره مگا پیکسله پایینه و منم چون عکاسی دوست دارم و زیاد عکس میگیرم تو PC جالب نمیشد...شنیدم بعدش 2 تا آپدیت دوربین داده..الان راضی هستی ازش؟
کسایی که میخوان بالا1میلیون بدن صبر کنن نکسوس5معرفی شد و مثل همیشه قیمتش عالیه شاید تو ایران1300.1200بشه
مشخصات
• ابعاد ۱۳۷.۸۴ در ۶۹.۱۷ در ۸.۵۹ میلیمتر
• وزن ۱۳۰ گرم
• پردازنده اسنپدرگون ۸۰۰، با ۴ هسته Krait 400، فرکانس ۲.۳ گیگاهرتز
• گرافیک Adreno 330 با فرکانس ۴۵۰ مگاهرتز
• نمایشگر ۴.۹۵ اینچی IPS-LCD با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و تراکم ۴۴۵ پیکسل در اینچ
• شیشه محافظ گوریلا گلس ۳
• ۲ گیگابایت رم DDR3 با فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز
• وای فای پرسرعت 802.11a/b/g/n/ac
• بلوتوث ۴.۰
• حافظه داخلی ۱۶ و ۳۲ گیگابایتی
• پورت های microUSB 2 و جک ۳.۵ میلیمتری هدفون
• سنسورهای فشارسنج، شتابسنج، قطب نما و ژیروسکوپ
• NFC ،GPS و شارژ بی سیم Qi
• دوربین عقب ۸ مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال (OIS)، قابلیت +HDR و فلاش LED
• دوربین ۲.۱ مگاپیکسلی فول اچ دی در جلو
• اندروید ۴.۴
• باتری ۲۳۰۰ میلی آمپری
• رنگ بدنه پشتی سفید و مشکی

فوق العادست فکرشو بکنین اگه قیمت ها مثل قبل بود میتونستیم اینو400.450بخریم

اندروید4.4هم معرفی شد که رم کمتری میخواد و برا گوشی های ارزون با رم512خیلی خوبه
قیمتش اینطوری نیست و برای چند کشور محدود و فقط از طریق گوگل پلی این قیمته...باید صبر کرد تا LG قیمت آزادشو اعلام کنه و بعد تو ایران قیمت بخوره...مثل nexus 4 ..

آخرین ویرایش:

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
کسایی که میخوان بالا1میلیون بدن صبر کنن نکسوس5معرفی شد و مثل همیشه قیمتش عالیه شاید تو ایران1300.1200بشه
مشخصات
• ابعاد ۱۳۷.۸۴ در ۶۹.۱۷ در ۸.۵۹ میلیمتر
• وزن ۱۳۰ گرم
• پردازنده اسنپدرگون ۸۰۰، با ۴ هسته Krait 400، فرکانس ۲.۳ گیگاهرتز
• گرافیک Adreno 330 با فرکانس ۴۵۰ مگاهرتز
• نمایشگر ۴.۹۵ اینچی IPS-LCD با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و تراکم ۴۴۵ پیکسل در اینچ
• شیشه محافظ گوریلا گلس ۳
• ۲ گیگابایت رم DDR3 با فرکانس ۸۰۰ مگاهرتز
• وای فای پرسرعت 802.11a/b/g/n/ac
• بلوتوث ۴.۰
• حافظه داخلی ۱۶ و ۳۲ گیگابایتی
• پورت های microUSB 2 و جک ۳.۵ میلیمتری هدفون
• سنسورهای فشارسنج، شتابسنج، قطب نما و ژیروسکوپ
• NFC ،GPS و شارژ بی سیم Qi
• دوربین عقب ۸ مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال (OIS)، قابلیت +HDR و فلاش LED
• دوربین ۲.۱ مگاپیکسلی فول اچ دی در جلو
• اندروید ۴.۴
• باتری ۲۳۰۰ میلی آمپری
• رنگ بدنه پشتی سفید و مشکی

فوق العادست فکرشو بکنین اگه قیمت ها مثل قبل بود میتونستیم اینو400.450بخریم

اندروید4.4هم معرفی شد که رم کمتری میخواد و برا گوشی های ارزون با رم512خیلی خوبه

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام
مبارکت باشه احمد جان
خیلی کاره خوبی کردی..من بعد از یددن مراحل ساخته HTC One اصلا یه احترام زیادی براش قائلم...خیلی گوشیه خوبیه...
منم One x + رو دادم رفت تا یه چی دیگه بگیرم...همین الانم Nexus 5 معرفی شده..نمیدونم چی کار کنم !
One که راحت حالا حالا ها کارتو راه میندازه...الان با معرفی N5 اندروید 4.4 هم معرفی شد ...جالب اینجاست نسبت به 4.3 قبلیش 16% مصرف رم کمتری داره و سبک تره و کلی بهبود دیگه.پس کلا همینطوری گوشیا خودشون ب عمرشون اضافه شد!من اون اولا کار کردم باهاش چند مدت...راستش دوربینش خیلی راضیم نکرد...چون جزئیاتش کم بود عکسا که بخاطره مگا پیکسله پایینه و منم چون عکاسی دوست دارم و زیاد عکس میگیرم تو PC جالب نمیشد...شنیدم بعدش 2 تا آپدیت دوربین داده..الان راضی هستی ازش؟

در اصل دوربین HTC One رو همون طوری که می دونی بخوایم از نظر مگاپیکسلی بررسی کنیم به عدد 13.6 می رسیم (هر اولترا پیکسل معادل 3.4 مگاپیکسل سنسور داره). درسته که سایز نهایی عکس تحویلیش 4 مگاست؛ ولی بدلیل اولترا پیکسل بودن، کیفیت و نور پردازی بسیار مطلوبی داره. با آپدیت های جدید بسیار بالاتر رفته کیفیت و من خیلی ازش راضیم. البته همون طوری که گفتم با دوربین s4 اصلا نمیشه مقایسه ش کرد، چون s4 واقعاً دوربین بی نظیری داره. البته در سایر موارد من One رو از S4 بهتر می دونم. البته S4 ی که من باهاش شاید 2 هفته کار کردم مدل 9500 بود، واقعاً سر این سوئیچ کردن بین کورها لگش محسوسه، برا من که از گوشی بی لگی مثل One استفاده می کنم خیلی محسوسه راستش
الانم که برا One، آپدیت 4.3 و سنس 5.5 اومده، منتظرم برای ریجن من هم بیاد که نصبش کنم

در هر حال من با اینکه بسیار آدم بسیار سخت گیر و غرغرویی هستم، One بدجوری تونسته راضی نگه م داره، جادوی آلومینیم و لمس بی نظیرشه شاید!

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
اینم عکسش مثه اینکه چند دقیقه بعد معرفی همه موجود16گیگش فروش رفته:D که چیز عجیبی نیست قیمتش نصف گوشی های هم رده خودشه
500x407xw640-narenji-20131031.jpg.pagespeed.ic.rxP8meW34j.jpg

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
حالا چرا انقدر این Nexus 5 ارزونه؟؟:-/
----------
دوستان به نظرتون Xperia M, SP چه طورن؟ برای خودم نمی خوام، برای یکی دیگه که می خواد نهایتا تا 800 هزینه کنه. کلا اینا چه طورن و اگه خوب نیستن چی پیشنهاد می کنین؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
در اصل دوربین HTC One رو همون طوری که می دونی بخوایم از نظر مگاپیکسلی بررسی کنیم به عدد 13.6 می رسیم (هر اولترا پیکسل معادل 3.4 مگاپیکسل سنسور داره). درسته که سایز نهایی عکس تحویلیش 4 مگاست؛ ولی بدلیل اولترا پیکسل بودن، کیفیت و نور پردازی بسیار مطلوبی داره. با آپدیت های جدید بسیار بالاتر رفته کیفیت و من خیلی ازش راضیم. البته همون طوری که گفتم با دوربین s4 اصلا نمیشه مقایسه ش کرد، چون s4 واقعاً دوربین بی نظیری داره. البته در سایر موارد من One رو از S4 بهتر می دونم. البته S4 ی که من باهاش شاید 2 هفته کار کردم مدل 9500 بود، واقعاً سر این سوئیچ کردن بین کورها لگش محسوسه، برا من که از گوشی بی لگی مثل One استفاده می کنم خیلی محسوسه راستش
الانم که برا One، آپدیت 4.3 و سنس 5.5 اومده، منتظرم برای ریجن من هم بیاد که نصبش کنم

در هر حال من با اینکه بسیار آدم بسیار سخت گیر و غرغرویی هستم، One بدجوری تونسته راضی نگه م داره، جادوی آلومینیم و لمس بی نظیرشه شاید!
کلا خیلی خوبه یادمه میگفتی خودت خیلی درگیر گوشی نمیشی و گوشی ساده هم کفایت میکنه اما انگار تجربه One X plus کاره خودشو کرده.میدونی من عاشق کجاشم؟ اون LED که توی یکی از سوراخای اسپیکر هست و برای اعلام وضعیته!!یعنی عمرا نمیشه دیدش!!!خیلی مهندسی خوبی داره گوشی..4.3 خیلی بهتر شده ..خوبیش اینه چون One نسخه گوگلی هم داره و چند وقت دیگن این نسخش 4.4 براش میاد احتمالا خیلی زود آپدیتش برای گوشیت بیاد و لذت ببری.
درباره دوربین اون موقم شبا خیلی خوب بود و اصلا پرتره رو خیلی خوب میگرفت ...جاست Beats :d
اگه کسی چیزی درمورد تنظیم کردن دوربین z1 میدونه بگه.ممنون
تا یکی بیاد و جوابتو بده من خیلی کم در حد یکی 2 ساعت کار کردم اونم فقط بخاطر دوربینش بوده...کلا سعی کن منوال عکس بگیری خیلی تو کیفیتش تاثیر داره اگه تجربه کمه عکاسیم داشته باشی غوغا میکنی باهاش..چون اندازه سنسورش و لنزش خیلی خفنه و اگه اون لومیایه 1020 رو کنار بزاریم بهترین دوربینو داره الان.تو بلاگ سونی هفته قبل من دیدم زده آپدیت داده واسه دوربینش که کیفیت عکسهاش فوق العاده شده...خیلی خیلی بهتر شده بود با اون آپدیت اگه اومده حتما بگیر.
حالا چرا انقدر این Nexus 5 ارزونه؟؟
این نسخه هست که تو گوگل پلی مارکت خوده گوگل میفروشه و فقط در تعداد محدود و کشورای خاص میتونن این طوری بخرن گوشی رو و معمولا هم مثل بنز تموم میشه.بعدش LG میاد و قیمت نسخه کلی رو اعلام میکنه که 200 دلار این حدودا بیشتر هست..البته 550 دلارم باشه این گوشی خیلی خوبه چون همه چیش عالیه(یذره باتریش نگران کنندست که امیدوارم 4.4 تاثیر گزار باشه)
دوستان به نظرتون Xperia M, SP چه طورن؟ برای خودم نمی خوام، برای یکی دیگه که می خواد نهایتا تا 800 هزینه کنه. کلا اینا چه طورن و اگه خوب نیستن چی پیشنهاد می کنین؟
تو این رنج این 2 تا خوبن فقط اگه نیاز به 2 سیم کارت داری M رو بگیر وگر نه SP گوشی بهتری هست. تو تمام برندا بدون شک بهترین انتخابت فقط Xperia TX میتونه باشه ...چند روز پیش 830 بود قیمتش...در حد 1200 ایناست مشخصاتش و گوشی خیلی خوبیه.

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
ممنون Skuul جان:D
این نسخه هست که تو گوگل پلی مارکت خوده گوگل میفروشه و فقط در تعداد محدود و کشورای خاص میتونن این طوری بخرن گوشی رو و معمولا هم مثل بنز تموم میشه.
این که شامل حال ما که نمیشه قطعا؟:-/:D
TX طراحیشم واقعا شاهکاره الان دیدم کف کردم!:| ولی مشکل اینجاست که تا اون حد نمی تونه هزینه کنه.

zxc0012004

Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
کلا خیلی خوبه یادمه میگفتی خودت خیلی درگیر گوشی نمیشی و گوشی ساده هم کفایت میکنه اما انگار تجربه One X plus کاره خودشو کرده.میدونی من عاشق کجاشم؟ اون LED که توی یکی از سوراخای اسپیکر هست و برای اعلام وضعیته!!یعنی عمرا نمیشه دیدش!!!خیلی مهندسی خوبی داره گوشی..4.3 خیلی بهتر شده ..خوبیش اینه چون One نسخه گوگلی هم داره و چند وقت دیگن این نسخش 4.4 براش میاد احتمالا خیلی زود آپدیتش برای گوشیت بیاد و لذت ببری.
درباره دوربین اون موقم شبا خیلی خوب بود و اصلا پرتره رو خیلی خوب میگرفت ...جاست Beats :d

حالا همون اول كه One رو خريدم به خانمم گفتم بيا با هم گوشي هامونو عوض كنيم
ولي جالب اينجاست كه به هيچ عنوان حاضر به اينكار نميشه، اول از همه ميگه اين آلومينيميه، گوشي رو كه تو دست كه ميگيري لرزت مي گيره! (البته منم شخصاً از جنس پلي اورتان One X Plus خيلي بيشتر خوشم مياد، خيلي Soft ـه، حس خيلي خوبي داره، خودت مي دوني چي ميگم، چون داشتي اين گجت رو) در ثاني هم كلاً از theme مشكي سنس 5 خوشش نمي ياد (كه البته من اين مورد رو واقعاً عاشق سنس 5 ام با سياه بودنش، حتي گوشي رو هم مشكي گرفتم كه بيشتر Dark بشه :پي) و تا به الان اجازه نداده براش به 4.2.2 و سنس 5 آپديت كنم و ميگه كه دوست داره همين جوري رنگ وارنگ باشه گوشيش (4.1.2 و سنس 4 ـه الان) :دي

حالا يه چيز جالبي كه داره و شما مي دوني و شايد برا بقيه كه نمي دونن جالب باشه اينه كه برخلاف ساير گوشي هاي HTC ـه داراي beats كه موتور بيتسشون فقط روي هدفون و هدست روشن ميشه، One چون اسپيكر استريو داره، هر كاري بخواي انجام بدي beats هم روشن ميشه، چه با هدفون و چه بي هدفون. حتي توي بازي ها هم اين ماجرا صادقه
در كل واقعاً اگر كسي مي خواد از گوشي براي گوش كردن به موسيقي هم استفاده كنه يكي از مواردي كه به همين سادگي نبايد از كنارش رد بشه گوشي هاي beats داره، واقعاً متفاوته اكولايز ـش
تا تجربه نكنين نمي دونين من چي ميگم...

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
اقا من سوالمو توی تاپیک خودش پرسیدم ولی کسی جواب نداد.خوشحال میشم کمک کنید
دوستان یه راهنمایی کنید برای خرید تبلت
میخوان یه تبلت بگیرم حدود 2 میلیون و میخوام این مشخصاتو داشته باشه
سیم کارت /"10/gps/gprs/3g/4g/nfc/dlna/دوربین مناسب/مکالمه ویدیویی/افزایش ظرفیت مموری/رادیو/usb/و اگرم داشت HDMI
برای کسی میخوام که باهاش کارهای word/powerpoint انجام بده
نظره خودم روی tablet Z LTE سونی میباشد
اگر دوستان نظری دارند ممنونشان میشم کمک کنند

Spn

کاربر سایت
May 25, 2009
651
نام
Sepehr
کسی اینجا اپل دار هست ؟ من تا به حال اکثرا گوشی های سونی و اندروید بودم حالا وسوسه شدم برم اپل iphone 5c رو بگیرم که قیمتش هم به نسبت مناسب تره . از یه طرف میگن اگه با اپل کار کنی دیگه عاشقش میشی از یه طرف میترسم به دلم نچسبه و پشیمون بشم . کسی اگر داره یه راهنمایی خوب بکنه در مورد همه چیش که چجوریاست و چه ویژگی های خاصی داره نسبت به اندرویدی ها . در کل ارزش خرید داره یا نه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر