راهنمایی در امر خرید موبایل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,539
نام
امین
بین سری 15 پرو و مکس تنها تفاوت زوم 5 برابری مکس در مقابل 3 برابری پرو به حساب میاد
که تازه به شخصه همون 3 برابر رو میپسندم
هر کسی اگر عکاسی دوست داشته باشه یا سر در بیاره میدونه بهترین زوم برای عکاسی پرتره بین 50 تا 70 میلیمتر به حساب میاد
پس در مرحله اول بهترین لنز برای عکاسی پرتره میشه 2X که حدود 50 میلیمتر میشه بعد 3X که حدود 75 میلیمتر میشه و 5X و اینا به درد نخور میشن
و خوب لنز زوم بیشتر باید برای پرتره استفاده بشه تا زوم کردن رو اجسام مگر اینکه گوشی لنز اپتیکال 10 برابری داشته باشه وگرنه 5x هم اونقدر به درد زوم نمیخوره
همین الان پیکسل من لنز 4X داره که به هییییییچ دردی نمیخوره خیلی هم لنز با کیفیتیه ها 50 مگاپیکسل هم هست و واقعا عکس های دقیقی میگیره اما کاربردی نداره و بیشتر دارم پرتره کراپ 2X روی لنز اصلی میگیرم باهاش و هنوز از 4X عه استفاده ای نکردم
شاید حتی برمیگشتم عقب پیکسل 6 معمولی یا حتی 7 میگرفتم که لنز زوم نداره چون کاربردی نداره واقعا

حالا این بین تو ایفون مخصوصا یه حالت کلاس بیشتر هم هست تو ایران که پرو مکس دستت بگیری تا پرو معمولی
هرچند الان هرکی رو میبینی ایفون دستشه اونم 15 فرقی هم نداره طرف پول برای اب و نون داره یا نه

رزولوشن Pixel 6 pro عالیه
کلا اگه تونستی توش کلیپ 4k یا 8k ببین اصلا قابل مقایسه با 6 یا 7 نیست.
تراکم پیکسلی خیلی تصویر قشنگ و بهتری بهت میده.

من گوشی بعدیم هر چی بشه باید wqhd+ باشه و بنظرم گوشی مدیا و گیم باید همین باشه.
الان تو ذهنم iQOO 12 pro و realme gt 5pro هست که ببینم با چه قیمتی موجود میشن.
اگه زورم نرسه میرم سراغ iQOO 11s
این 3 مورد خیلی مد نظرم هستند🙂

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
رزولوشن Pixel 6 pro عالیه
کلا اگه تونستی توش کلیپ 4k یا 8k ببین اصلا قابل مقایسه با 6 یا 7 نیست.
تراکم پیکسلی خیلی تصویر قشنگ و بهتری بهت میده.

من گوشی بعدیم هر چی بشه باید wqhd+ باشه و بنظرم گوشی مدیا و گیم باید همین باشه.
الان تو ذهنم iQOO 12 pro و realme gt 5pro هست که ببینم با چه قیمتی موجود میشن.
اگه زورم نرسه میرم سراغ iQOO 11s
این 3 مورد خیلی مد نظرم هستند🙂
اها اره حرفت درسته که lcd گوشی هم خیلی تاثیر داره و واقعا من دوستم که s23 ultra داره گوشیم رو دید میگفت اصلا فرقی نداره و فکر نمیکردم گوشی دیگه ای ببینم که حال کنم با lcd یش و ...
ولی این بیشتر برای کسی خوبه که دقیقا تو گوشی گیم میزنه و فیلم و سریال هم میبینه من هیچ کدوم از این کارا رو توی گوشی انجام نمیدم واقعیت
و یکم گوشی برام بزرگه ولی تو خفن بودن lcd که اصلا حرفی برای گفتن نمیزاره

nimasheperd

کاربر سایت
Jan 27, 2014
6
درود. میخواستم بپرسم s23 رجیستر میشه؟
.......
نظرتون راجع به خرید 15 پرومکس چیه؟
میدونم رجیستر نمیشه ولی تجربه کسایی رو که به عنوان گوشی دوم استفاده کردن رو میخوام بدونم. میشه ادم همیشه دو تا گوشی با خودش اینور و اونور ببره؟
من 15 مکس رو دارم تا الان عالی بوده و حتی مشکل داغ کردن رو هم نداشتم حتی زمانی که بازی مثل دیابلو یا رزیدنت اویل 7 رو بری فقط زمان شارژ کردن توی بازی باشه و باهاش بازی کنی داغ میشه که طبیعی هست
آنتنش هنوز نپریده روی سیمکارت اولش آنتن داره بدون مشکل

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
یه سوال یه گوشی رم ۴ گیگ داره
بدون استفاده خاصی اکثر رم در حال استفاده اس

برنامه Hibernator Pro نصب کردم
آنالیز میده
کل برنامه ها راه اندازی شده از دم می‌بنده
آنالیز نشون میده مثلا ۱ گیگ در دسترسه
عدد ۶۹ درصد در حال استفاده ، تا ۷۱ درصد به فرض مثال نشون میده
اگر برنامه ها سبک اجرا بشه سریع فوری می‌ره ۷۶ درصد و ... در حال استفاده

این حجم از استفاده طبیعیه ؟
یا بخاطر لانچر گوشی هست ؟
چیکار میشه کرد ؟

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,343
من 15 مکس رو دارم تا الان عالی بوده و حتی مشکل داغ کردن رو هم نداشتم حتی زمانی که بازی مثل دیابلو یا رزیدنت اویل 7 رو بری فقط زمان شارژ کردن توی بازی باشه و باهاش بازی کنی داغ میشه که طبیعی هست
آنتنش هنوز نپریده روی سیمکارت اولش آنتن داره بدون مشکل
یعنی شما گوشی رو همینجوری خریدی سیم کارت انداختی توش و داره کار میکنه ؟؟
اینکه میگی انتن داره طبیعتا باید اینترنت LTE هم بدون مشکل داشته باشه درسته ؟
من تو فکرمه یه 15 بگیرم ولی موندم

• Like
Reactions: all4u

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
شما هر کشوری بری که رجیستری داشته باشه همینجوری تو یه گوشی سیم بندازی کار میکنه
محدودیت تایمش بگذره تا رجیستر نکنی دیگه امکان استفاده نداری اینم همینه. این دوستمونم بعد یه مدت انتنش میپره

EL-BARTO

کاربر سایت
Nov 30, 2017
668
امکاناتی مثل اپل tv یا ارکید که وقتی ایفون میخری با زدن اطلاعات‌ credit card میشه ۳ ماه رایگان استفاده کرد
حالا راهی هست بدون کارت اعتباری ازشون استفاده کنم؟

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,186
امکاناتی مثل اپل tv یا ارکید که وقتی ایفون میخری با زدن اطلاعات‌ credit card میشه ۳ ماه رایگان استفاده کرد
نه دوست عزیز تریال هست و باید همه چیز درست باشه
یا اینکه خودت با گیفت بخری

• Like
Reactions: EL-BARTO

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
هیچ تریالی بدون کردیت قابل استفاده نیست
یکی از سایتا فک کنم دو سه ماهشو میفروخت اپل وان رو اگه میخوای تست کنی اونو بگیر
یکی هم یکساله فک کنم پرمیر ۲ تومن بود (این درکل ازون یکی کوتاه مدته گرونتره ولی خب اینجا ایرانه همه چیزو یکساله بگیری بهتره چون اشتراک فمیلی رو شیر میکنن ممکنه یهو گرون کنن) گزینه خیلی خوبیه اگه استفاده میکنید من از ارکید فعلا استفاده نمیکنم تا سال دیگه اگه بشه بتونم عوض کنم یه مدل سایز مکس بگیرم برای گیم شاید راحتتر باشه اپل موزیک تقریبا روزانه استفاده میکنم و اپل تی وی هم دوست داشتم تست کنم چون فیلتر نیست و روی کنسول هم میشه استفادش کرد ولی خب ارزش اختلاف قیمتشو نداشت اپل موزیک ریجن ترکیه سالانه ۲۰۰ لیره پلن فمیلی سالانه نداره ماهی ۳۰ لیره که احتمالش هست افزایش قیمت بخوره کم کم
این اپل موزیک رو اگه استفاده نکردید شدیدا پیشنهادش میکنم به شدت با سیستم عامل یکپارچه هست

EL-BARTO

کاربر سایت
Nov 30, 2017
668
هیچ تریالی بدون کردیت قابل استفاده نیست
یکی از سایتا فک کنم دو سه ماهشو میفروخت اپل وان رو اگه میخوای تست کنی اونو بگیر
یکی هم یکساله فک کنم پرمیر ۲ تومن بود (این درکل ازون یکی کوتاه مدته گرونتره ولی خب اینجا ایرانه همه چیزو یکساله بگیری بهتره چون اشتراک فمیلی رو شیر میکنن ممکنه یهو گرون کنن) گزینه خیلی خوبیه اگه استفاده میکنید من از ارکید فعلا استفاده نمیکنم تا سال دیگه اگه بشه بتونم عوض کنم یه مدل سایز مکس بگیرم برای گیم شاید راحتتر باشه اپل موزیک تقریبا روزانه استفاده میکنم و اپل تی وی هم دوست داشتم تست کنم چون فیلتر نیست و روی کنسول هم میشه استفادش کرد ولی خب ارزش اختلاف قیمتشو نداشت اپل موزیک ریجن ترکیه سالانه ۲۰۰ لیره پلن فمیلی سالانه نداره ماهی ۳۰ لیره که احتمالش هست افزایش قیمت بخوره کم کم
این اپل موزیک رو اگه استفاده نکردید شدیدا پیشنهادش میکنم به شدت با سیستم عامل یکپارچه هست
من راستش فقط برای ارکید میخواستم
استفاده کنم
اسپاتیفای دارم اونم در مقایسه با اندروید احساس میکنم روی ایفون خیلی شیکتر هست

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
من راستش فقط برای ارکید میخواستم
استفاده کنم
اسپاتیفای دارم اونم در مقایسه با اندروید احساس میکنم روی ایفون خیلی شیکتر هست
ارکید ترکیش بصرفه نیست ماهی ۷۰ لیره همون اپل وان بگیری چون فمیلی شیره مناسبتره
اپل موزیک هم بنظرم یه تست کن من خودم نظرم رو اسپاتیفای بود ولی بعد تست کردن اپل موزیک اومدم رو این کلا خیلی سبک و یکپارچس ارزش تست کردن داره
البته دوتا سرویسین که شدیدا سلیقه ای هستن دیگه به سلیقه و چیزی که میخوای برمیگرده
و اسپاتیفای نمیدونم فیلتره یا نه اما این بدون فیلترشکن کار میکنه تو کنسول هم راحت قابل استفادس
ادیت: رو اپل پرمیر اشتراک اپل نیوز هم داره نمیدونم چقد ازش استفاده میکنی من از قسمت رایگانش زیاد استفاده میکنم خصوصا بخاطر ویجتش اونم اگه استفاده میکنی شاید ارزش خرید پرمیر یکساله داشته باشه برات

nimasheperd

کاربر سایت
Jan 27, 2014
6
خریدم ثبت مرچنتش کردم بعد سیمکارت انداختم توش
اره اینترنت LTE هستش توی جاهای بد انتن میره روی 3G
رفیق خودمم 15 عادی گرفته اونم آنتنش هست هنوز

• Like
Reactions: EL-BARTO

nimasheperd

کاربر سایت
Jan 27, 2014
6
شما هر کشوری بری که رجیستری داشته باشه همینجوری تو یه گوشی سیم بندازی کار میکنه
محدودیت تایمش بگذره تا رجیستر نکنی دیگه امکان استفاده نداری اینم همینه. این دوستمونم بعد یه مدت انتنش میپره
محدودیت 1 ماه هست ولی از اون تایم گذشته و هنوز آنتن نرفته . کاملا رندومه این پریدن آنتن برای یسری سر 1 ماه میپره بری یسری بعد 3 4 ماه هم انتن نمیپره

• Like
Reactions: all4u

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر