راهنمایی در اجرای بازی های کپی PS2 روی PS3

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
سلام بجه ها من یه دیسک اوریجینال Swap Magic 3.6 دارم میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه که چطوری بازی های کپی Ps2 را باهاش اجرا کنم؟خواهش میکنم.
مرسی

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
مدل PS3 و رجیون کنسولت چی هست ؟

60 gb j هستش Emotion Engine داره.چون همونطور که میدونید همه ی مدلها نمیتونن اینکارو بکنن
فقط 20 گیگا Emotion Engine دارن و 60 گیگ های NTSC J و NTSC U
60 گیگای Pal و 80 گیگای قدیمی(4 تا USB دارن) هم نرم افزاری اجرا میکنن

مرسی بابت کمکتون

M33FT

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 30, 2007
71
خوبه . . .

قبلش یک توضیح میدم .
برای اجرا بازیهای PS2 رو PS3 به صورت نرم افزاری نیاز به برنامه Open PS2 Loaderدارید (میتونی آخرین ورژن این برنامه رو که هم بر روی PAL/NTSC UC/J جواب میده رو از اینجا دانلود کنی .) این برنامه رو شخصی به اسم Ifcaro نوشته که نسخه Open Source هم در اختیار همه قرار گرفته .
خوب حالا اول یک Image از بازی PS2 بگیر (از برنامه Ultraiso هم میتونی برای این کار استفاده کنی .)
اگه از PSP به عنوان storage Card میخوای استفاده کنی اول Check کن ببین Free Space به اندازه Game داری (System File مموری کارت هم Fat32 باشه , که هست ) .
این برنامه رو از اینجا دانلود کن , بعد Ctrl + j رو بزن و در پنجره ای که باز میشه از Source آدرس فایل ISO یا همون Image رو بده , و در پنجره Destination آدرس مموری یا هاردت رو بده و بعد Create رو بزن .
حالا برنامه Open PS2 Loader رو که دانلود کردی رو Extract کن و فایل SMBOOT0.ELF رو در
Root مموری کارت کپی کن .
خوب حالا Swap Magic 3.6 رو تو PS3 بزار و اجرا کن (PSP رو قبلش به PS3 وصل کن , دقت کن PSP رو به PS3 وصل کن نه اینکه مموری کارتت رو تو Ram Reader کنسول بزار , چون اینجوری برنامه اجرا نمیشه ).
بعد از اینکه وارد برنامه شدی اول دسته رو روشن کن بعد UP + L1 رو بزن .
حالا وارد برنامه میشی و از اونجا راحت میتونی بازیت رو اجرا کنی (اگه بازی رو اجرا کردی و کنسول هنگ کرد یا روی صفحه سیاه موند بدون اون بازی Compatible نیست , و فعلا باید قید اون بازی رو بزنی تا شاید ورژن های بعدی از Open PS2 Loader اون Game رو اجرا کنه )

به نکته های زیر توجه کن .

این برنامه چون در حالت USB 1 کار میکنه سر Video های بازی لگ میزنه یعنی تیکه تیکه نشون میده .

بهترین و بدون دردسرترین وسیله به عنوان storage کارت PSP هست , ولی اگه میخوای از یک هارد External استفاده کنی و کلی بازی توش بریزی . اول هارد External رو به صورت Fat 32 فرمت کن , بعد Game ها رو با برنامه ای که بالا گفتم و یک کپی از SMBOOT0.ELF تو هارد بریز و به PS3 وصل کن و اجرا کن . اگه برنامه Open PS2 Loader کار نکرد مشکلی نیست .
یک نسخه از فایل SMBOOT0.ELF تو PSP بریز (البته میتونی از Flash هم استفاده کنی ولی باید Compatible باشه ) حالا هارد External رو از PS3 جداکن و PSP رو وصل کن و یک باره دیگه
برنامه Swap Magic رو Reset کن (حتما برنامه رو Reset کن , چون اگه نکنی , ممکنه PSP رو Detect نکنه ) بعد از اینکه وارد Open PS2 Loader شدی , PSP رو جدا کن و هارد رو وصل کن .
اگه دیدی تو لیست Game ها چیزی نبود بدون که هاردت Compatible نیست و از یک هارد دیگه باید استفاده کنی .
من خورم از یک هارد 250 سری Passport WD استفاده میکنم و مشکلی ندارم .

اگه سوالی بود , من در خدمتم ;)

آخرین ویرایش:

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
آقا من یکی دو تا بازی رو اجرا کردم ولی همون اول تا انتخابشون میکنم توی صفحه ی سفید گیر میکنه.اگه میشه کمک کنید مرسی

Miniature Rose

A Poor Man's Rose
کاربر سایت
Jun 25, 2009
2,658
سلام بجه ها من یه دیسک اوریجینال Swap Magic 3.6 دارم میخواستم ببینم کسی میتونه کمکم کنه که چطوری بازی های کپی Ps2 را باهاش اجرا کنم؟خواهش میکنم.
مرسی

میشه لطفا شما بگید . اینو از کجا و با چه قیمتی گرفتید . من خیلی نیاز دارم . کمکم کنید .
علیرضا .
بای .

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
میشه لطفا شما بگید . اینو از کجا و با چه قیمتی گرفتید . من خیلی نیاز دارم . کمکم کنید .
علیرضا .
بای .

از یکی از بچه های همین سایت داشتش ازش خریدم از امیر Snake_Pianist خریدم البته دیسکش خیلی خیلی نایابه!!! منم شانسی گیرم اومد.

راستی آقا اون صفحه سفید مال Compatible نبودن بازی بود. من باهاش تونستم راحت اینا بازی های زیر رو اجرا کنم:
Resident Evil 4
Metal Gear Solid 2
MGS3

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
بابا راهنمايی نميخاد اگه شما کمنسولت از 20 گيگ ها و 60 گيگ هاوا 80 گيگ های اوليس بازی ارجينال ps2 که با ريجن دستگات هم يکی باشه توش بزاری اجرا ميکنه همين! اگه هم پشتيبانی نکنه مينويس اين مدل ps3 نميتونه بازی ps2 اجرا کنه!

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
بابا راهنمايی نميخاد اگه شما کمنسولت از 20 گيگ ها و 60 گيگ هاوا 80 گيگ های اوليس بازی ارجينال ps2 که با ريجن دستگات هم يکی باشه توش بزاری اجرا ميکنه همين! اگه هم پشتيبانی نکنه مينويس اين مدل ps3 نميتونه بازی ps2 اجرا کنه!

صدرا جون این که مال اجرای بازی های اوریجیناله :d من واسه بازی کپی ها گفتم که از روی ایمیج هم اجرا میکنه.تا حالا Resident Evil 4 رو باهاش تموم کردم :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر