شایعه دیسک Blu-ray برای Xbox 360 !!!

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
2010xbox360.jpg

درود

با توجه به بخش شایعات Xbox 360 Mag شعبه ی ایتالیا در 11 اگوست 2011 ماکرو سافت قصد دارد درایور های Blu-ray برای Xbox 360 بیاورد. اگر این شایعات حقیقت داشته باشند ،این حرکت ماکروسافت میتواند رقابتی با سونی باشد که توانست قیمت PS3 را در 2011 Gamescom کاهش دهد.
این عمل باعث میشود که رقابت بین PS3 و Xbox شدیدتر شود.
در گذشته نیز SmartHouse گفته است که درایور های Blu-ray برای Xbox 360 می آیند ، همین خبرها باعث شده است این شایعات بیشتر قوت بگیرند. حتی ممکن است این درایور ها به صورت اکسترنال برای XBox عرضه شوند.

منبع

• Like
Reactions: Boss Hunter

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
فکر نمیکنم حداقل برای این نسل ماکروسافت این کار رو انجام بده. چون هم آخرای نسل هست هم کلی روی این قضیه دیسک های جدید با کار کرده.

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
کل تاپیک رو خوندم فقط میخوام به بعضی دوستان بگم LOL !!! خیلی ها فکر میکنند مثلا سونی یا مایکروسافت مثل بچه ها هستند که بگند این عروسک منه بهت نمیدم !!! بیخیال بابا الان مایکروسافت با سیب گاز زده ای که یک عمر دشمنش بود ریخته رو هم تا گوگل رو کله کنند ! یا گوگل و یاهو تا سر مایکروسافت رو ببرند حالا اینا به کنار

جدا بعضی نظرات واقعا خنده داره اخه مایکروسافت مغز خر خورده بیاد بعد از 6 سال بازی ها رو روی بلو ری بزنه ؟ پس تکلیف این 50 میلیون خریدار چی میشه ؟ یا مثلا فکر کردید ناشر ها نفهمند و بیاند 2 میلیون بازی روی DVD بزنند 2 میلیون روی بلوری ؟( تفکر کنید جدا ) اگه مایکروسافت دیسک حجم بالاتر رو میخواست قبول کنه از همون اول به جای DVD از HD DVD استفاده میکرد الانم همینه شاید یه درایو اکسترنال مثل همون اولای نسل بیاد که اونم فقط برای پخش مدیا نه برای اجرای بازی شاید بازی هم اجرا کنه ولی نه بازی با فرمت بلو ری همون DVD

نسل بعد هم مطمن باشید مایکروسافت سمت بلوری نمیره خبر اون دیسک های کم قیمت که مثل DVD بود ولی تا 500 گیگ حجم داشت رو بیاد بیارید

البته بعضی دوستان مثل اینکه حضورا در معاملات نینتندو و سونی شرکت کرده بودند و میدونند مبلغ پیشنهادی سونی چیه فقط نمیگند که یک وقت ریا نشه

دوست عزیز جدا شما قبل از زدن پست یکمی تحقیق کنید ! اخه برادر من این چه حرفیه میزنی ؟ سونی خودش سازنده بلوری پلیر هستش ولی این حق رو به همه شرکت ها داد حتی به TOSHIBA سونی از خداش هم هست که این فرمت اینقدر رایج بشه و هزینه ساختش کم بشه که بتونه جای DVD رو بگیره

بعد ببخشید مایکروسافت تعهد داره که روی همه لپ تاپ ها سیستم عاملش اجرا بشه ! حالا ویندوز PC هیچی ! ویندوز فون رو هم انکار میکنید لابد ؟؟؟ مگه اندروید که ایرانی ها هم توی گوشی هاشون استفاده کنند اونم بدون هیچ قرار دادی ؟

بعد بازم اینا به کنار سونی جزو اولین مدعیان 3D بود ولی الان از شرکتی پنل میخره که تا دیروز توی اروپا سر همین بلوری دادگاه بودند پس خواهشا یک کاری کن اونم تفکر

آخرین ویرایش:

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
این خبر که بدون شک شایعه ای بیش نیست در هر صورت برای نسل بعدی هم با توجه به اینکه سونی صاحب بخشی از لایسنس تکنولوژی بلوری هست ماکروسافت باید خیلی جون بکنه تا اجازه استفاده از درایو بلو ری کسب کنه.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
به نظر من الان ماکروسافت لایسنس بلوری رو برای کنسول بعدیش گرفته و فکر نمیکنم که به فکر تکنولوژی متفاوتی باشه و از همین بلوری که تقریبا محبوب هم شده استفاده میکنه...:-$

به نظرم اگه کنسول بعدی نتونه بلوری رو اجرا کنه یه مقدار عجیبه و توجیه پذیر نیست...:-o
البته درسته که کنسول قرار نیست جای پلیر استفاده بشه ولی عدم پخش بلوری هم برای اون نسل یه ضعف جدی به حساب میاد...b-)

iran_azer

کاربر سایت
Dec 23, 2008
321
نام
leon
چرا مدیرا برخورد نمی کنند ؟؟؟
شیوه حرف زدن این............مثل کوچه بازاریهای بی سواد هست که هیچی حالیش نیست...
این...........به چه حقی به خودش جرات داده معلومات من رو ببره زیر سوال و من رو به بی تفکری و عدم تحقیق متهم کنه؟ وهمین جوری پستهای باد معده ای در کنه و از من بخواد تحقیق کنم ....منکه یه حرف بدون تفکر و تحقیق نمی زنم

جدا شما قبل از زدن پست یکمی تحقیق کنید ! اخه برادر من این چه حرفیه میزنی ؟ سونی خودش سازنده بلوری پلیر هستش ولی این حق رو به همه شرکت ها داد حتی به TOSHIBA سونی از خداش هم هست که این فرمت اینقدر رایج بشه و هزینه ساختش کم بشه که بتونه جای DVD رو بگیره

هر شرکتی سهمی توی اتحادیه بلوری داره ...که مشخص نیست ولی ظاهرا سونی بیشترین سهم رو داره....بنا بر این قبل از اینکه شرو ول ردیف کنی یه کمی تفکر کنok
ببین 100 بار توضیح دادم ولی مثل اینکه گوشت بده کار نیست.................این فرمت چه تو چه ماکروسافت چه تمام فن بویها عالم خوشتون نیاد رایج شده رفته و همین حالا میتونی تو اینترنت دوتا دیسک بلوری قاب دار رو بخری کمتر از 2 دولار چه برسه به بلوری فله ای و در اینده نیز قیمتش بازم افت میکنه چون همه دنیا اون رو به عنوان نسل بعد پذیرفتن و حمایت ماکروسافت فرق چندانی برای سونی نداره

اینم نمونش:

http://www.google.com/products/catalog?q=blu+ray+disk&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US fficial&channel=np&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1504&bih=616&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=9766466036812536703&sa=X&ei=z0VpTpr1CojYiALJ-e3MDg&ved=0CI0BEPMCMAA

بعد تو فکر میکنی سونی اونقدر مشکل iq داره که بیاد با التماس یه بلوری رو بذاره رو کنسول بعدی ماکروسافت تا راحتر بتونه نابودش کنه؟
شاید اگه ماکروسافت 6 سال پیش جای حمایت از toshiba از سونی حمایت میکرد سونی با کمال میل استقبال می کرد ولی حالا نه.......اونم در وضعیتی که کل کمپانی ها زمین و شرکتهای فیلم سازی 5 ساله دارن بلوری رو ساپورت می کنند ومحصولاتشون روی اونه....و قیمت بلوری اومده پایین..

بعد ببخشید مایکروسافت تعهد داره که روی همه لپ تاپ ها سیستم عاملش اجرا بشه !
جوابت رو پایین دادم ولی کسی که خودش رو بزنه به .... براش نجاتی نیست اگه اونقدر بی سواد تشریف داری که نمی دونی انحصار طلبی چیه؟ یا غیره دیگه کارت تمومه..............
بخشهای مختلف ویندوز همه ساله به خاطر شکایت شرکتهای نرم افزاری از توسعه باز می مونند......چه برسه به اینکه بیاد یه سخت افزار رو ساپورت نکنه اونم یه لب تاب رو که اینجوری خودش رو با AMD و INTEL و...............هم در انداخته....تازه هر حرکتی از این دست باعث رشد دشمنش گوگل خواهد شد
[FONT=&amp]خصوصا که ماکروسافت تعهد عدم انحصار طلبی در ده 90 داشته[/FONT]

تحقیقات یك كمیته ویژه قضایی در ایالات متحده كه در حال بررسی میزان رعایت قوانین ضدانحصار توسط مایكروسافت است، نشان می دهد این شركت مانع انتشار چند دستورالعمل فنی برای شركت های نرم افزاری رقیب شده كه قصد داشته اند نرم افزارهای سازگار با سیستم عامل ویندوز عرضه كنند.
به نقل از informationweek، این شركت اطلاعات و دستورالعمل های مذكور را در چند سال اخیر در دسترس دیگر رقبا نگذاشته است و با این اقدام انحصارطلبانه در عمل مانع رقابت آزاد تجاری دیگر موسسات نرم افزاری با خود شده است.
هنوز مشخص نیست چه میزان اطلاعات ضروری توسط مایكروسافت پاك شده است، اما مشخص است كه این شركت تعهد خود در دهه ۹۰ و اوائل قرن اخیر در جهت عدم انحصارطلبی تجاری را زیرپاگذاشته است.
كمیته مذكور هم اكنون در حال بررسی میزان رعایت قوانین ضدانحصارطلبی تجاری در ویندوز ۷ است. این ویندوز نسخه آتی سیستم عامل ویندوز است كه جایگزین ویستا می شود.
شركت مایكروسافت در واكنش به این خبر اعلام كرده كه در تلاش است اسناد مورد نظر این كمیته را آماده كرده و در اختیار كمیته یاد شده قرار دهد.

برو لینک زیر رو بخون:

http://www.google.com/search?q=ماکروسافت انحصار طلبی دادگاه&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US fficial&client=firefox-a&source=hp&channel=np#hl=en&client=firefox-a&hs=ZsR&rls=org.mozilla:en-US fficial&channel=np&sa=X&ei=tCppTpmvN4Gy8gP1rLFC&ved=0CBQQvwUoAQ&q=مایکروسافت+انحصار+طلبی+دادگاه&spell=1&fp=1&biw=1504&bih=649&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&cad=b
این رو هم بخون

شوخی میکنی؟
مگه قطعات اون لپ تاپها رو سونی می سازه همش ساخت amd و intel و ...................هست............
ماکروسافت نمیتونه بگه ویندوز من رو فلان سیستم اجرا نمیشه....شما میری یه ویندوز می خری تا روی اکثر سیتمهای استاندارد اجرا بشه همونطور که وقتی یه bd درایو میخری رو ویندوز می یاد بالا .....................ماکروسافت همینجوریش هم محکوم به انحصار طلبی هست.و بارها توسط دادگاه جلوی توسعه بخشهای مختلف ویندوز گرفته شده...ماکروسافت یه محصول کامل میفروشه و نمیتونه بگه رو فلان سیستم اجرا نمیشه...... دزست مثل یه bluray درایو که رو همه سیستم عاملها اجرا میشه

ویندوز فون رو هم انکار میکنید لابد ؟؟؟ مگه اندروید که ایرانی ها هم توی گوشی هاشون استفاده کنند اونم بدون هیچ قرار دادی ؟
اولا بحث درباره لپ تاپ بود...........من چیزی رو انکار نکردم ......داستان موبایلها با pc ها کلا فرق داره ................و من نمیدونم منظورت از وارد کردن اندروید به بحث چیه و اینکه چه ریطی به بازار ایران داره.. سخت افزارهای درون موبایلها متنوع هستند وبه طبع تعدادیشون برای پلتفرمی خاص ساخته میشند و تقریبا بحث انحصار طلبی اونجا کمتر هست هر چند که هست........و شکایتهایی هم میشه..........

بازار موبایل اونقدر رقابت توش شدیده که همه شرکتهای توسعه دهنده سیستم عامل سعی در جذب بیشتره سازنده های گوشی رو دارند و به دنبال حمایت اونها این درباره ویندوز فون هم صدق میکنه
هر شرکتی بتونه توی بازار موبایل بیشترین سازنده گوشی رو با خودش همراه کنه میتونه رقیب رو از سر راه برداره در واقع اکثر شرکتهای توسعه دهنده سیستم عامل تو موبایل دنبال حمایت سازندههای سخت افزار هستند..به جز موارد خاص

تو اونقدر بیلمزی که زیر اواترت عین دیونه ها نوشتی مرگ بر ضد اندروید .... اون جملت یعنی مرگ برماکروسافت و.............و مرگ بر کلی ادم دیگه و کاربر این سایت...... بعد خودت رو فن بوی ماکروسافت هم میدونی با اون چرت و پرتهای تخیلیت...........................
من که گالکسی اس 2 دارم با اندروید هیچ وقت این حرف رو نمی زنم
بعد بازم اینا به کنار سونی جزو اولین مدعیان 3D بود ولی الان از شرکتی پنل میخره که تا دیروز توی اروپا سر همین بلوری دادگاه بودند پس خواهشا یک کاری کن اونم تفکر
تو خوب میشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اخه چه ربطی به بحث من داشت ....من بحثم درباره بلو ری هست و اصلا برام مهم نیست شرکت سونی چیکار میکنه که بخوام حرسش رو بخورم

تا به حال با چندین تکنینک تونستن روی dvd عادی میزان زیادی ذخیره کنند........مثل ذخیره با نور به صورت 3 بعدی یا ذخیره با کوچک کردن فتونها با نانوتکلونوژی و ......مهم مدیای دستگاه نیست که ارزون تموم بشه مهم قیمت درایو دستگاه هست که اون dvd فشرده رو میتونه پخش کنه و همینطور هزینه تکثیر این dvd فشرده چند می افته تازه هر کدوم از اینها بخوان تبدیل به یه حالت استاندارد که بشه بازیها یا فیلمها روش ریخت و اجرا کرد نیاز به مدتها هزینه و تحقیق و ازمایش داره شاید چند سال.......
مهمتر اینکه همه این فناوریها روی bd هم قابل پیاده سازی هستند

دست اخر هم دارم بهت اخطار میکنم اگه بازم بخوای بی ادبی کنی این بار بد جور..............................و اگه جوابی نداری و باز هم میخوای سفسطه کنی و فن بوی بازی دربیاری....مجبورم بدجور جوابت رو بدم چون روم رو به خودت....................
پس اینبار پستها رو با دقت بخون

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,849
نام
شیخ صدرا
کار عاقلانه ایی نیست.

چون کسی فک نکنم تو این مقطع از نسل بره پول درایو جدید بده و اگه مایکروسافت همه بازیاشو از این به بعد رو بلوری بزنه بازار ـو از دست میده.

iran_azer

کاربر سایت
Dec 23, 2008
321
نام
leon
ای بابا دوباره باید بازی اورجینال بخریم :((
کجا باید ارجینال بخری داداش.........اگه تواین نسل بیاد فقط برای فیلم دیدنه

---------- نوشته در 02:48 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:45 PM ارسال شده بود ----------

خدا کنه نیا ، حوصله 10 تومن دادن واسه هر بازی کپی رو ندارم >:)

واسه این نسل xboxکه اگه بیاد فقط واسه فیلم دیدنه...............ولی اگه واسه نسل بعدش باشه بازی رو هم پوشش میده..................تازه اون موقع بعید می دونم کنسولها کپی بشن...حالا شاید هم کپی شدن ...خدا رو چه دیدی....

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
نمی دونم اينهمه بحث برای چيه،چون كاملا واضح و مشخصه كه درايو بلوری اگه برای 360 بياد به عنوان يه وسيله جانبی میاد (تو خبر هم گفته شده اكسترنال) و اين معنيش اين نيست كه فرمت بازیای 360 عوض شه و بجای DVD9 روی بلوری عرضه شن!

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
نمی دونم اينهمه بحث برای چيه،چون كاملا واضح و مشخصه كه درايو بلوری اگه برای 360 بياد به عنوان يه وسيله جانبی میاد (تو خبر هم گفته شده اكسترنال) و اين معنيش اين نيست كه فرمت بازیای 360 عوض شه و بجای DVD9 روی بلوری عرضه شن!

موافقم اصلا این بحث برای چیه به نظر من احتمال اومدن همچین درایوی برای 360 زیر 0 درصد هستش دوستان اصلا با عقل حور در نمیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر