دلیل ضعف نسخه های دوم Mass Effect و DA !؟

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
w3v7s5jtie3wyeo4isp2.jpg

من همیشه به شرکت Bioware خیلی امید داشتم و به نظرم کارش واقعا درست بود اما یه مدته حرکت های جدیدی داره میکنه که واقعا گند میزنه به سابقه اش !

واسه مثال بازی مس افکت 1 رو اگه یادتون باشه یه بازی خیلی خیلی خیلی کامل بود از نظر RPG !
تو مس افکت 1 داستان بازی واقعا درگیر کننده و بی نظیر بود .

اما مس افکت 2 با اینکه بازی خیلی عالی بود اما نسبت به نسخه قبلیش ضعیف تر شده بود . چرا ؟
( پیشنهاد میکنم یه بار دیگه مس افکت 1 رو نصب کنید تا متوجه بشید چی میگم )

چیزهایی که مس افکت 1 خیلی خیلی لذت بخش بود تو مس افکت 2 یا حذف شده بود یا کمرنگ شده بود .
مثلا حق انتخاب تو مس افکت 1 خیلی جذاب تر و گسترده تر بود . واسه مثال تو مس افکت 1 بارها میشد بعد از شکست دادن یه شخصیت منفی انتخاب کرد که کشته بشه یا زنده بمونه !

حتی میشد کشتن یه فرد رو به یکی از شخصیت های بازی واگذار کرد .

حالا ببینید اینجا چندتا حق انتخاب وجود داشت !

1- شپرد میتونست این فرد رو ببخشه
2- شپرد میتونست این فرد رو خودش بکشه
3- شپرد میتونست به کایدن یا اشلی یا یکی دیگه از اعضای تیم بگه که اینکارو بکنن

اما تو مس افکت 2 حق انتخاب ها به شدت کم شده بود ...

تو مس افکت 1 شپرد انتخاب های خیلی مهمی میتونست بکنه اما تو مس افکت 2 اینا واقعا کم شده بود .

تو مس افکت 1 دیالوگ پردازی حرفه ای تر بود . یعنی گیمرو خیلی بیشتر درگیر میکرد . چون تو صحبت کردن هم انتخاب هاش خیلی خیلی بیشتر از مس افکت 2 بود

تو مس افکت 1 میشد لباس هم تیمی هارو تغییر داد و هیچ محدودیتی وجود نداشت . میشد هر لباسی که پیدا کردیم رو بدیم اشلی یا کایدن یا ...
اما تو مس افکت 2 نمیشد به این صورت لباس هم تیمی هامون رو تغییر بدیم !

تو مس افکت 1 شخصیت اصلی زن اشلی بود که هم چهره هم شخصیت پردازی بی نظیری داشت
اما تو مس افکت 2 اینطور نبود .

صداگذاری تو مس افکت 1 قوی تر بود و صدای اسلحه ها جذابیت بیشتری داشتن

تو مس افکت 1 یه ماشین خیلی جالب با گیم پلی خیلی خوبی وجود داشت که برای مسافت های کویری و طولانی ازش استفاده میشد
که یکی از فاکتورهای مهم مس افکت به حساب میومد همون ماشین . اما تو مس افکت 2 کلا حذفش کردن ! واقعا چرا ؟

تو مس افکت 1 گرافیک پولیش شده تر بود ! البته درسته که گرافیک مس افکت 2 بهتر هست اما کاملا مشخصه که رو گرافیک مس افکت 1 بیشتر کار شده بود
البته از نظر گرافیکی خیلی هم تفاوتی وجود نداشت چون مس افکت 1 هم گرافیکش عالی بود .

دقیقا همین اتفاق واسه DA افتاد که خوشبختانه خیلی ازش انتقاد شد ! همین شاید باعث بشه تو مس افکت 3 امکانات مس افکت 1 برگرده !
وقتی این اتفاق واسه مس افکت 2 افتاد کسی خیلی انتقاد نکرد ! همین باعث شد که DA هم به همین سرنوشت دچار بشه .

البته مس افکت 2 هم بازی بی نظیری هست اما مس افکت 1 قوی تر بود .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: DRIVER

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
اول از همه بگم که این مطلبی که شما نوشتی هیچ ربطی به این بخش نداره و نظر شخصیته و دلیلی نداره نوشته بشه اینجا .

من درباره ME2 جوابتو میدم .

درسته که ME2 از لحاظ المان های RPG ضعیف تر از نسخه 1 بود اما دلیل بر بدتر بودن بازی نمیشه . داستان بازی که به جرات میتونم بگم بهتر و پخته تر ازشماره 1 بود . شخصیت پردازی شخصیت ها هم که بهتر از شماره 1 بود .

درباره چندتا ایراد اولت که بخاطر کم شدن المان های نقش افرینیش هست و بازی اکشن تر شده .

تو ME2 چطور نبود ؟ اشلی نبود ؟! چون اشلی نبود بازی ضعیفتر بود ؟ عوضش میراندا بود که جاشو پر کرد .

صداگذاری تو مس افکت 1 قوی تر بود و صدای اسلحه ها جذابیت بیشتری داشتن

صدای اسلحه ها که بخاطر تغییر کلی مکانیزم اسلحه ها بود . که خشاباش Thermal شده بود . نمیشه ایرادی بهش گرفت .

تو مس افکت 1 یه ماشین خیلی جالب با گیم پلی خیلی خوبی وجود داشت که برای مسافت های کویری و طولانی ازش استفاده میشد
که یکی از فاکتورهای مهم مس افکت به حساب میومد همون ماشین . اما تو مس افکت 2 کلا حذفش کردن ! واقعا چرا ؟

همین ماشینی که شما میگی یک مکانیزم فوق العاده چرت داشت و خیلی مورد انتقاد بود . بخاطر همین حذفش کردن . فاکتور مهم مس افکت ماشین سواریشه ؟!!

تو مس افکت 1 گرافیک پولیش شده تر بود ! البته درسته که گرافیک مس افکت 2 بهتر هست اما کاملا مشخصه که رو گرافیک مس افکت 1 بیشتر کار شده بود
البته از نظر گرافیکی خیلی هم تفاوتی وجود نداشت چون مس افکت 1 هم گرافیکش عالی بود .

الان یعنی شما میگی گرافیک شماره 1 از 2 بهتر بود ؟ شماره یکی که با افت فریمش خیلیارو اذیت کرد ؟ بالاخره نفهمیدم ایراده یا فرقی ندارن باهم ؟!!

من خودم از شماره 1 بیشتر خوشم میاد ولی دلیل نمیشه با ایرادای بنی اسرائیلی شماره 2 رو بکونونی . شماره 1 بخاطر اینکه شروع کننده سری بود و با شخصیتها تونستم ارتباط برقرار کنم یک حس خاصی یهم دست میده . ولی شماره 2 داستانش پخته تر شده بود و درگیری بیشتری داشت .

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
داستان بازی که به جرات میتونم بگم بهتر و پخته تر ازشماره 1 بود . شخصیت پردازی شخصیت ها هم که بهتر از شماره 1 بود .

حاضرم شرط ببندم که زبان انگلیسیت در اون حدی نبوده که بتونی دیالوگ به دیالوگ مس افکت 1 رو درک کنی . وگرنه متوجه میشدی هم از نظر دیالوگ پردازی و آلمانهای دیگه سناریو مس افکت 1 قوی تر بود .

تو ME2 چطور نبود ؟ اشلی نبود ؟! چون اشلی نبود بازی ضعیفتر بود ؟ عوضش میراندا بود که جاشو پر کرد .

اون چند ثانیه ای که اومد اصلا قابل قبول نبود ! دلیلش هم این بود که چون اشلی ممکن بود تو نسخه اول بمیره سازنده های بازی خیلی نمیخواستن تو نسخه دوم براش دیالوگ بزارن و ...

همین ماشینی که شما میگی یک مکانیزم فوق العاده چرت داشت و خیلی مورد انتقاد بود . بخاطر همین حذفش کردن . فاکتور مهم مس افکت ماشین سواریشه ؟!!

چه مکانیزم چرتی داشت ؟ منکه واقعا قسمت های ماشین سواریش رو دوست داشتم . باعث تنوع میشد .
من نگفتم فاکتور مس افکت ماشین سواریش هست ! اما یکی از فاکتورهای جذابیت نسخه قبلیش همین ماشین سواریش تو سیاره های دیگه بود
تو مس افکت 2 وقتی میرفتی تو یه سیاره یه محدود کوچیک و مشخصی داشت که با پای پیاده باید میرفتی !
اما تو مس افکت 2 سیاره ها محیط های بزرگ تر و خالی تری داشت که با ماشین باید میرفتی و گیم پلی ماشینش هم عالی بود .

الان یعنی شما میگی گرافیک شماره 1 از 2 بهتر بود ؟ شماره یکی که با افت فریمش خیلیارو اذیت کرد ؟ بالاخره نفهمیدم ایراده یا فرقی ندارن باهم ؟!!

گرافیک نسخه 1 مس افکت عالی بود و خیلی روش کار شده بود . گرافیک نسخه دوم هم عالی بود اما چون نسخه دوم بازی بود باید نسبت به نسخه 1 خیلی پیشرفت بیشتری میکرد
الان من دارم مس افکت 1 رو هم بازی میکنم گرافیکش آنچنان فرقی با نسخه 2 نداره .

من خودم از شماره 1 بیشتر خوشم میاد ولی دلیل نمیشه با ایرادای بنی اسرائیلی شماره 2 رو بکونونی .

اگه مطلب رو خوندی بودی متوجه میشدی که نوشته بودم ( البته مس افکت 2 هم بازی بی نظیری هست اما مس افکت 1 قوی تر بود )

من خودم عاشق نسخه دومش هستم اما نسخه اولش شاهکار بود . نسخه دوم هم خیلی از امکانات نسخه اول رو نداشت
اتفاقی که واسه این بازی افتاد دقیقا مثل DA2 بود ( البته نه تا اون حد فاجعه )

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
من با بعضی از نظراتتون مخالفم اما جواب های BROXIGAR هم خوب نبود(از سر عصبانيت بود تا منطق)

در مورد RPG كسی نيست كه با شما مخالف باشه منم موافقم بازی اول از نظر RPG خيلی كامل تر از بازی دوم بود. اومدن Skill ها رو كم و ساده كردند و Inventory رو هم حذف كردند(البته اينونتوری توی بازی اول خيلی بد طراحی شده بود اونها هم اومدن صورت مسئله رو حذف كردند) بازی خيلی اكشن تر شد.

مثلا حق انتخاب تو مس افکت 1 خیلی جذاب تر و گسترده تر بود . واسه مثال تو مس افکت 1 بارها میشد بعد از شکست دادن یه شخصیت منفی انتخاب کرد که کشته بشه یا زنده بمونه !

توی بازی دوم هنوز اين انتخاب ها وجود دارند مثلا ماموريت وفاداری جيكوب كه وقتی پدرش رو پيدا كردی ميتونی خودت اون رو بكشی يا جيكوب رو مجبور كنی اون رو بكشه يا بزاری هانتر ها اون رو بكشن يا تحويل الاينس بدی تا محاكمه بشه.

تمام ماموريت های وفاداری اين انتخاب ها رو دارن.

تو مس افکت 1 شپرد انتخاب های خیلی مهمی میتونست بکنه اما تو مس افکت 2 اینا واقعا کم شده بود .

توی مس افكت 1 اين انتخاب ها در ماموريت های فرعی زياد تاثيری در دنيای مس افكت و سه گانه نداشت و فقط كشتن يا راضی كردن ركس مهم بود و اشلی يا كيدن رو نجات بدی يا بزاری كنسول ها بميرن يا نجاتشون بدی.

اما بعضی از تصميم های مس افكت 2 خيلی خيلی از تصميمات 1 مهم تر بود هم از نظر دنيای مس افكت هم توی قسمت سوم مثل داده های Genophage رو از بين ببری يا حفظ كنی و Legion رو به سربروس بفروشی يا به عنوان يكی از افراد تيمت انتخابش كنی و كشتن هرتيك يا برنامه ريزی دوباره اونها و بيس كلكتورها.

تو مس افکت 1 میشد لباس هم تیمی هارو تغییر داد و هیچ محدودیتی وجود نداشت . میشد هر لباسی که پیدا کردیم رو بدیم اشلی یا کایدن یا ...

اين هم يكی از المان های RPG هست كه منم موافقم

البته توی 2 حذف نشد بلكه خيلی نقشش كم شد. اگه نسخه اصلی بازی رو ميخريديد ميتونستيد يك DLC رايگان به عنوان Firewalker دانلود كنيد كه 5 يا 6 تا ماموريت با يك ماشين زرهی! جديد به اسم Hammerhead باز ميشد اما مثل اينكه همه توی BSN همون Mako رو ميخوان(منم همينطور).

اين دوستمون بيشتر از نظر شخصيت پردازی ميگه كه منم موافقم از شخصيت های 2 من فقط Garrus , Tali , Mordin رو خوشم اومد كه دوتاش مال 1 بود ميراندا(يا به قول طرفداراش!!! ميری) هم تنها چيزی كه داشت قيافش بود:d

يك چيزی كه مطمئنا اذيتت ميكنه توی 1 محيط های به شدت تكراری هست(برای ماموريت های فرعی كلا 3 جور محيط هست)

حالا كه داری 1 رو بازی ميكنی DLC های بازی رو هم دانلود و بازی كن مخصوصا BDtS لينك هاش رو زير برات ميزارم حدود 700 مگ.

http://www.fileserve.com/file/ndkVfKA/Mass.Effect.DLC_gaju.rar
http://www.filesonic.com/file/1632287521
http://www.megaupload.com/?d=Q8MHX46D
https://rapidshare.com/files/686409134/Mass.Effect.DLC_gaju.rar
هر كدوم كه راحت تری.

آخرین ویرایش:

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
سلام !
اول بنظرم بهتره نام تاپیک رو عوض کنی بذاری" ME 1 یا ME 2 ؟ " که همه ی دوستان بیان نظرشون رو بگن.

با بعضی از مواردی که اشاره کردی مخالفم ، اما در کل موافقم :d.

به نظرم داستان Mass Effect 1 بیشتر Epic بود.
تو Mass Effect 2 ولن مشخصی وجود نداشت(تازه اگرم بود به شخصیت پردازی فوق العاده ی Saren نمی رسید:d).
%40 داستان اصلی تو ME 2 مربوط میشد به جمع آوری دوباره ی گروه که واقعا این قسمت نکته ی ضعف داستان بود.
مدت زمان بازی تو ME 2 کم تر شده بود.(کم تر بود دیگه ؟ نیود؟ بود دیگه !:d)
کم شدن المان های RPG و کم (حذف؟) شدن سیارات فرعی و ماشین هم که خودتون اشاره کردید.
Armor , Inventory که وضعیتشون مشخصه.

خوب از اون ور مشخصا گیم پلی و Combat در 2 بهتر بود.
صداگذاری تو ME 2 بهتر بود (مخصوصا ED).
اضافه شدن Clips به جای اون سیستم مسخره ی شارژ
level design بهتر

در کل :
ME 2 عالی بود اما ME 1 عالی تر بود !

• Like
Reactions: ..............

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
حاضرم شرط ببندم که زبان انگلیسیت در اون حدی نبوده که بتونی دیالوگ به دیالوگ مس افکت 1 رو درک کنی . وگرنه متوجه میشدی هم از نظر دیالوگ پردازی و آلمانهای دیگه سناریو مس افکت 1 قوی تر بود .

شما مشکلت اینه که فقط داری ماموریت اصلی شماره 1 رو با 2 مایسه میکنی . اگه ماموریتهای فرعی شماره 2 رو میرفتی این حرفو نمیزدی . از نظر دیالوگ پردازی من نمیتونم یکیرو برتر از یکی دیگه بدونم . هردو دیالوگای خوبی داشتن . صحبتای شپرد با Illusive Man . از اونور با Saren .

اون چند ثانیه ای که اومد اصلا قابل قبول نبود ! دلیلش هم این بود که چون اشلی ممکن بود تو نسخه اول بمیره سازنده های بازی خیلی نمیخواستن تو نسخه دوم براش دیالوگ بزارن و ...

این حرفی که شما داری میزنی از علاقه ای هست که به اشلی داری نه ضعف بازی .

چه مکانیزم چرتی داشت ؟ منکه واقعا قسمت های ماشین سواریش رو دوست داشتم . باعث تنوع میشد .
من نگفتم فاکتور مس افکت ماشین سواریش هست ! اما یکی از فاکتورهای جذابیت نسخه قبلیش همین ماشین سواریش تو سیاره های دیگه بود
تو مس افکت 2 وقتی میرفتی تو یه سیاره یه محدود کوچیک و مشخصی داشت که با پای پیاده باید میرفتی !
اما تو مس افکت 2 سیاره ها محیط های بزرگ تر و خالی تری داشت که با ماشین باید میرفتی و گیم پلی ماشینش هم عالی بود .

البته من منظورم تو ماموریتای فرعی هست که میگم یکچیز اضافه بود . درحالیکه تو ماموریتای فرعی کمک خوبی بود .

کنترلش رو اعصاب بود . نمیشه بهشون ایراد گرفت که چرا حذفش کردن . البته اینم بگم که تو DLC تو همین شماره 2 میتونی ماشین سواری بکنی .

گرافیک نسخه 1 مس افکت عالی بود و خیلی روش کار شده بود . گرافیک نسخه دوم هم عالی بود اما چون نسخه دوم بازی بود باید نسبت به نسخه 1 خیلی پیشرفت بیشتری میکرد
الان من دارم مس افکت 1 رو هم بازی میکنم گرافیکش آنچنان فرقی با نسخه 2 نداره .

تنوع محیطی و طراحی مراحل خیلی بهتر شده . افت فریم دیگه نیست . طراحی کاراکترا خیلی واقعی تر شده . شما پیشرفت گرافیک رو تو چی میدونی ؟

من با اصل نظرت که شماره 1 بهتره موافقم ولی ایرادایی که گرفتی به بازی وارد نیست . تو بحث ار پی جی بهت حق میدم ولی تو چیزای دیگه مثل گرافیک یا شخصیت پردازی اصلا موافق نیستم .

===========================

اين دوستمون بيشتر از نظر شخصيت پردازی ميگه كه منم موافقم از شخصيت های 2 من فقط Garrus , Tali , Mordin رو خوشم اومد كه دوتاش مال 1 بود ميراندا(يا به قول طرفداراش!!! ميری) هم تنها چيزی كه داشت قيافش بود:d

منم دارم از نظر شخصیت پردازی میگم شماره 2 بهتره . یعنی شما Thane و Samara رو با اون شخصیت پردازی فوق العادشون بیخیال شدی ؟!! تو شماره 2 خیلی بیشتر به شخصیتها توجه شده بود و پرداخته تر شده بودن .

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
w3v7s5jtie3wyeo4isp2.jpg

من همیشه به شرکت Bioware خیلی امید داشتم و به نظرم کارش واقعا درست بود اما یه مدته حرکت های جدیدی داره میکنه که واقعا گند میزنه به سابقه اش !

واسه مثال بازی مس افکت 1 رو اگه یادتون باشه یه بازی خیلی خیلی خیلی کامل بود از نظر RPG !
1-تو مس افکت 1 داستان بازی واقعا درگیر کننده و بی نظیر بود .

اما مس افکت 2 با اینکه بازی خیلی عالی بود اما نسبت به نسخه قبلیش ضعیف تر شده بود . چرا ؟
( پیشنهاد میکنم یه بار دیگه مس افکت 1 رو نصب کنید تا متوجه بشید چی میگم )

2-چیزهایی که مس افکت 1 خیلی خیلی لذت بخش بود تو مس افکت 2 یا حذف شده بود یا کمرنگ شده بود .

حتی میشد کشتن یه فرد رو به یکی از شخصیت های بازی واگذار کرد .

3-تو مس افکت 1 شپرد انتخاب های خیلی مهمی میتونست بکنه اما تو مس افکت 2 اینا واقعا کم شده بود .

تو مس افکت 1 دیالوگ پردازی حرفه ای تر بود . یعنی گیمرو خیلی بیشتر درگیر میکرد . چون تو صحبت کردن هم انتخاب هاش خیلی خیلی بیشتر از مس افکت 2 بود

4-صداگذاری تو مس افکت 1 قوی تر بود و صدای اسلحه ها جذابیت بیشتری داشتن

دقیقا همین اتفاق واسه DA افتاد که خوشبختانه خیلی ازش انتقاد شد ! همین شاید باعث بشه تو مس افکت 3 امکانات مس افکت 1 برگرده !
وقتی این اتفاق واسه مس افکت 2 افتاد کسی خیلی انتقاد نکرد ! همین باعث شد که DA هم به همین سرنوشت دچار بشه .

البته مس افکت 2 هم بازی بی نظیری هست اما مس افکت 1 قوی تر بود .

دیشب این تاپیک رو دیدم ولی حوصله ی جواب دادن نداشتم.
حالا جواب شما رو میخوام بدم....
1-دقیقا کجای داستان m2 ضعیف بود که شما این چنین حرفی میزنید.یکی از نقاط قوت قسمت دوم همین داستان بوده که باعث شد اکثر سایت ها نمره ی بالایی رو به این عنوان بدن.

2-این حرف رو که زدین مطمئنا یا بازی نکردین این نسخه رو یا زبانتون اصلا خوب نبوده که متوجه بشید قضیه از چه قراره...توی نسخه ی دوم بازی به شدت dynamic شده بود به عنوان مثال اگر save بازی اول رو داشتین میتونستین این مورد رو متوجه بشین.
تو یکی از ماموریت های نسخه ی 1 شما یه سوسک (حشره)رو به دام می انداختین و 2 تا حق انتخاب داشتین بکشید یا زنده نگه اش دارین....توی قسمت دوم اگر اون حشره زنده می موند بسیار بهتون تو یه ماموریت کمک میکرد.

3-=))=))=)) عجب چیزی گقتی خداییش موندم اینا رو از کجا در اوردی!!!!

4-دقیقا از اسلحه ها منظورت همون 4 تا دونه اسلحه هست که تو قسمت 1 بود.....اصلا تو میدونی تعداد اسلحه ها تو قسمت دوم چند تا بود.
اتفاقا ماشین سواری تو قسمت اول جزء نقاط ضعف بازی محسوب میشد و بیشتر باعث کندی گیم پلی میشد که تو نسخه ی دوم بسیار کم رنگ شد...
گرافیک پولیش شده نشنیده بودیم که حالا اون رو هم شنیدیم....مگه ماشینه پولیشش کنن.....

5-شما اول بحث اومدید گفتید که ضعف نسخه های DA که هیچ کدوم از این مسایل رو نگفتین....

در کل بگم نه شرکت bioware ماله بابای بنده اس که بخوام سنگش رو به سینه بزنم نه چیزی به جیب من میره بیام حرفای شما رو نقض کنم ولی شما با یه اطلاعات کاملا اشتباه اومدین بهترین بازی چند سال اخیر رو به گند کشیدین و ادعاتون هم میشه.

اگر او بالای پستتون مینوشتین نظرشخصی حرفی بهتون نمیزدم ولی این جوری که شما تاپیک زدین انگار ........

• Like
Reactions: Ayuna

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
1-دقیقا کجای داستان m2 ضعیف بود که شما این چنین حرفی میزنید.یکی از نقاط قوت قسمت دوم همین داستان بوده که باعث شد اکثر سایت ها نمره ی بالایی رو به این عنوان بدن.

من کجا گفتم داستان مس افکت 2 ضعیف بود ؟
اگه هم ادعات میشه که زبانت از من بهتر بوده و بهتر تونستی بازی رو درک کنی پس همین الان شروع کن داستان مس افکت 2 رو توضیح بده تا داستان مس افکت 1 رو دیالوگ به دیالوگ واست توضیح بدم

داستان مس افکت 1 عالی بود . داستان مس افکت 2 هم عالی بود اما به پای مس افکت 1 نمیرسید

کافیه یه بار دیگه مس افکت 1 رو نصب کنی و بازی کنی تا متوجه بشی چی میگم ( البته اگه انگلیسی بلدی ! )

====

بازم من مطمئن هستم داستان مس افکت 1 رو متوجه نشدی ! برای اینکه بهم ثابت بشه داستان مس افکت 1 رو درک کردی پس بگو که

1- Gaarus تو مس افکت 1 چیکاره بود ؟ عضو چه نهادی بود ؟
2- وظیفه اشلی تو Eden Prism چی بود ؟
3- زمان شروع بازی مس افکت 1 شپرد و کاپیتان اندرسون تو اولین ماموریت دنبال چی بود ؟
4- Saren چرا انقدر از انسانها متنفر بود ؟
5- نایلوس چرا تو اولین ماموریت تو صفینه بود ؟
6- چرا Saren همون اولش انقدر از شپرد متنفر شد و تصمیم گرفت حذفش کنه ؟

همین 6 تا سوال فوق ساده رو هم جواب بدی کافیه . ولی خوب بعید میدونم ...

آخرین ویرایش:

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
من کجا گفتم داستان مس افکت 2 ضعیف بود ؟
اگه هم ادعات میشه که زبانت از من بهتر بوده و بهتر تونستی بازی رو درک کنی پس همین الان شروع کن داستان مس افکت 2 رو توضیح بده تا داستان مس افکت 1 رو دیالوگ به دیالوگ واست توضیح بدم

داستان مس افکت 1 عالی بود . داستان مس افکت 2 هم عالی بود اما به پای مس افکت 1 نمیرسید

کافیه یه بار دیگه مس افکت 1 رو نصب کنی و بازی کنی تا متوجه بشی چی میگم ( البته اگه انگلیسی بلدی ! )

====

بازم من مطمئن هستم داستان مس افکت 1 رو متوجه نشدی ! برای اینکه بهم ثابت بشه داستان مس افکت 1 رو درک کردی پس بگو که

1- Gaarus تو مس افکت 1 چیکاره بود ؟ عضو چه نهادی بود ؟
2- وظیفه اشلی تو Eden Prism چی بود ؟
3- زمان شروع بازی مس افکت 1 شپرد و کاپیتان اندرسون تو اولین ماموریت دنبال چی بود ؟
4- Saren چرا انقدر از انسانها متنفر بود ؟
5- نایلوس چرا تو اولین ماموریت تو صفینه بود ؟
6- چرا Saren همون اولش انقدر از شپرد متنفر شد و تصمیم گرفت حذفش کنه ؟

همین 6 تا سوال فوق ساده رو هم جواب بدی کافیه . ولی خوب بعید میدونم ...

من اصلا لازم نمیدونم که بخوام تو اینجا اطلاعاتم رو به رخ کسی بکشم....
اکثرا من رو میشناسن میدونن تو چنین بحثایی زیاد دخالت نمیکنم ولی بحث mass effect 2 بود قضیه فرق می کرد...
شما اول برو زبان فارسیت رو تقویت کن بعد بیا از انگلیسی واسه من صحب کن.
سفینه رو این طوری مینویسن..

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
نظرات متفاوت هست ولي به شخصه بعد از 3 دور بازي کردن ME1 و حدودآ 3,4 دور هم ME2 , به جز يه سري موارد مثل المان هاي RPG , نسخه دوم رو بهتر ميدونم.
از نظر گيم پلي که ME2 بهبود زيادي پيدا کرده بود. به جز عناصر RPG که خيلي کمتر شده بود , توي بقيه موارد مثل کنترل و تيراندازي و ... جلوتر بود.
از نظر داستاني شايد تازه بودن ME1 رو نداشت ولي با اضافه شدن سربروس (البته توي يکي دو تا از بخش هاي 1 هم بهش اشاره ميشه) و توضيحات بيشتر در مورد Reaper ها و ... به نظرم دست کمی از اون نداشت. هرچند 1 هم فوق العاده بود و مخصوصآ Saren ـش به تنهايي يه نکته فوق العاده مثبت براي بازي بود.
شخصيت پردازي رو 100% توي 2 بهتر ميدونم. يعني اگه بخوام 10 تا از کاراکترهاي برتري که اين نسل معرفي شدن رو ليست کنم فکر کنم نصفشون از ME2 هستن ! :دي به جز جيکوب و ميراندا و جک (البته جک هم شخصيت پردازي خيلي خوبي داشت ولي من ازش خوشم نمي اومد) انقدر کاراکترهاي بازي عالي پرداخت شده بودن که من توي هر مآموريت نميدونستم چطوري فقط 2 نفر از بينشون انتخاب کنم ! :دي
از نظر گرافيک هم 2 برتري کامل داره به نظرم. 1 هنوز هم گرافيک خيلي خوبي داره ولي مخصوصآ توي 360 بدجوري افت فريم داشت که توي 2 ديگه اون طوري نبود. از هر جهت هم پيشرفت کرده بود که خب البته يه چيز طبيعيه !
از نظر صداگذاري هم باز 2 رو به شدت برتر ميدونم و يکي از بهترين صداگذاري براي کاراکترها رو توي بازي هاي کامپيوتري تاريخ براي اين بازي ميدونم !
در کل به عنوان کسي که RPG باز نيست و حذف شدن بعضي از عناصر RPG (که زياد هم سنگين نبودن) برام مشکل خاصي نبوده , نسخه 2 رو در مجموع یه کم جلوتر میدونم هرچند نسخه 1 هم حس و حال خاص خودش رو داشت.

• Like
Reactions: BROXIGAR

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
DA که تکلیفش مشخصه:D

ولی ME فقط با یه موردش موافقم. اون ماشینه که باهاش میتونستی تو سیارات گشت بزنی. از اینکه این قابلیت باحال رو تو ME2 تبدیل به یه اسکن خسته کننده کرده بودن خیلی ناراحت شدم. البته خُب اینجوری خودشونو راحت کردن، چون لازم نبود اون همه سیاره رو تک تک طراحی کنن:D اما تو باقی موارد ME2 بالاتر بود.
البته یه مورد دیگه هم بود که محیط ها و شهرهای ME1 یه مقدار بزرگتر و با شخصیت های بیشتری بود. مثلا همون شهر بزرگه (Citadel) تو ME1 خیلی بزرگ بود و مثل RPG های قدیمی میشد توش گشت زد و حتی Side Quest گرفت، که تو ME2 خیلی محدودتر بود. اما در کل با وجود اینا ME2 بازی بهتری بود به نظر من. شدیدا بازی Epicـی بود:D

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
من اصلا لازم نمیدونم که بخوام تو اینجا اطلاعاتم رو به رخ کسی بکشم....
اکثرا من رو میشناسن میدونن تو چنین بحثایی زیاد دخالت نمیکنم ولی بحث mass effect 2 بود قضیه فرق می کرد...
شما اول برو زبان فارسیت رو تقویت کن بعد بیا از انگلیسی واسه من صحب کن.
سفینه رو این طوری مینویسن..

قبول من سفینه رو اشتباه نوشتم ! ( به قول شیرزاد من از بچگی سفینه و صفینه و بشقاب پرنده و جرج بوش و بن لادن رو با هم قاطی میکردم )
اما دلیل نمیشه سوال هایی که پرسیدم رو جواب ندی ( این نشون میده که حتی ساده ترین و ابتدایی ترین نکات داستان مس افکت 1 رو متوجه نشدی )

نظرات متفاوت هست ولي به شخصه بعد از 3 دور بازي کردن ME1 و حدودآ 3,4 دور هم ME2 , به جز يه سري موارد مثل المان هاي RPG , نسخه دوم رو بهتر ميدونم.
از نظر گيم پلي که ME2 بهبود زيادي پيدا کرده بود. به جز عناصر RPG که خيلي کمتر شده بود , توي بقيه موارد مثل کنترل و تيراندازي و ... جلوتر بود.
از نظر داستاني شايد تازه بودن ME1 رو نداشت ولي با اضافه شدن سربروس (البته توي يکي دو تا از بخش هاي 1 هم بهش اشاره ميشه) و توضيحات بيشتر در مورد Reaper ها و ... به نظرم دست کمی از اون نداشت. هرچند 1 هم فوق العاده بود و مخصوصآ Saren ـش به تنهايي يه نکته فوق العاده مثبت براي بازي بود.
شخصيت پردازي رو 100% توي 2 بهتر ميدونم. يعني اگه بخوام 10 تا از کاراکترهاي برتري که اين نسل معرفي شدن رو ليست کنم فکر کنم نصفشون از ME2 هستن ! :دي به جز جيکوب و ميراندا و جک (البته جک هم شخصيت پردازي خيلي خوبي داشت ولي من ازش خوشم نمي اومد) انقدر کاراکترهاي بازي عالي پرداخت شده بودن که من توي هر مآموريت نميدونستم چطوري فقط 2 نفر از بينشون انتخاب کنم ! :دي
از نظر گرافيک هم 2 برتري کامل داره به نظرم. 1 هنوز هم گرافيک خيلي خوبي داره ولي مخصوصآ توي 360 بدجوري افت فريم داشت که توي 2 ديگه اون طوري نبود. از هر جهت هم پيشرفت کرده بود که خب البته يه چيز طبيعيه !
از نظر صداگذاري هم باز 2 رو به شدت برتر ميدونم و يکي از بهترين صداگذاري براي کاراکترها رو توي بازي هاي کامپيوتري تاريخ براي اين بازي ميدونم !
در کل به عنوان کسي که RPG باز نيست و حذف شدن بعضي از عناصر RPG (که زياد هم سنگين نبودن) برام مشکل خاصي نبوده , نسخه 2 رو در مجموع یه کم جلوتر میدونم هرچند نسخه 1 هم حس و حال خاص خودش رو داشت.

جواب خیلی خوبی . کاش همه مثل شما منطقی جواب میدادن . نه مثل یه سری که حتی نمیدونن اصلا چرا Saren از انسانها متنفر بود . بعد بیان در مورد بهتر بودن داستان کدوم نسخه نظر بدن ...

DA که تکلیفش مشخصه:D

ولی ME فقط با یه موردش موافقم. اون ماشینه که باهاش میتونستی تو سیارات گشت بزنی. از اینکه این قابلیت باحال رو تو ME2 تبدیل به یه اسکن خسته کننده کرده بودن خیلی ناراحت شدم. البته خُب اینجوری خودشونو راحت کردن، چون لازم نبود اون همه سیاره رو تک تک طراحی کنن:D اما تو باقی موارد ME2 بالاتر بود.
البته یه مورد دیگه هم بود که محیط ها و شهرهای ME1 یه مقدار بزرگتر و با شخصیت های بیشتری بود. مثلا همون شهر بزرگه (Citadel) تو ME1 خیلی بزرگ بود و مثل RPG های قدیمی میشد توش گشت زد و حتی Side Quest گرفت، که تو ME2 خیلی محدودتر بود. اما در کل با وجود اینا ME2 بازی بهتری بود به نظر من. شدیدا بازی Epicـی بود:D

از نظر RPG نسخه مس افکت 2 دقیقا مثل DA2 بود تغییرهاش ! دلیل اینکه تو DA2 بازی رو اینجوری کردن چون تو مس افکت 2 کسی اعتراض جدی نکرد
واسه همین تو DA2 هم همین سیستم رو پیاده کردن

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
سلام دوستان!
من Mass Effect 1 رو بازی نکردم و Mass Effect 2 رو سفارش دادم تا شنبه میرسه دستم!
میشه یکی از دوستان بزرگوار تو Profile من بهم داستان ME1 رو بگه؟!
البته نهایتا در 20 خط!:D
مرسی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر