در مورد بازیه در حال ساختمون نظر بدید همش اعمال می شه!!

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
من درک میکنیم چی میگی با یک مشت ادمی که حرفتو نمیگیرد کار کردند کلا در هر زمینه ای یکم سخته میل خودته اگر دوست داری یا وقت و انرژیشو داری یکم باهاشون بساز چون در نهایت اولین بازی درست و حسابی راجع به این جنگ و شهدا و اینها درست میشه و همه ملت دعات میکنن ولی همه اینها موقعی خوبه که خودت هم بخوای و راضی باشی
در کل شما خودت مختاری ما هم دعا مکنیم ان شا الله کارهای شما و همه درست بشه:praying:
:thanks::clover: حالا به نظر خودت از عهده اش بر میان؟
اگه من دخالت نکنم شاید اصلا نتونند پروژه رو تکمیل کنند!! می دونی چرا؟ چون چیزهایی رو دیدم و شنیدم که اگه میدیدی و میشنیدی می گفتی اینها اصلا هوش و ذهن ندارند!! البته برای بازی سازی!! کار کردن من با اونا جوریه که اگه ببینی فکر می کنی دارم به یه مشت بچه آب بابا یاد می دم!! یه چیز ساده رو وقتی بهشون می گی کلی ذوق می کنند!! البته تقصیری ندارند. عمری به همه ی ملت گفتند بازی نکنید، بازی کردن ضرر داره، بازی کردن وقت حروم کردنه، درس بخونید تا فردا مفت خور دولت شید و ...
قبلا گفتم و الان هم می گم. اگه من شش ماه مستقیم رو پروژه کار کنم(به عنوان طراح ارشد)، بهترین بازیه شوتر ایرانی رو در میارم ولی به دلیل هزارو یه مشکل امکان پذیر نیست!!:( از خودم تعریف نمی کنم. همه ی شما گیمر ها هم این توانایی رو دارید. یعنی طی این سالها که بازی کردید تجربه اش رو به دست اوردید. بهتون تبریک می گم!!:biggrin1:
حالا سعی می کنم نظراتم و مشکلات بازی رو بهشون بگم و ازشون دریغ نکنم. البته نه به خاطر اونها بلکه به خاطر صنعت بازی سازی ایران که به دست یه مشت "از گیمر متنفر" افتاده!! وقتی حرف پول بازی سازی میاد چشم های طرف برق می زنه!! حالا ببین به چه انگیزه ای می خوان بازی بسازند!! فقط می خوان از هر طرف بازی بزنند تا خرج و زمان ساخت کم بشه!!:evil:
خودم دارم یه سایت برای برنامه نویسی و طراحی بازی درست می کنم که هروقت آماده شد تو امضام و کلی جای دیگه آدرسش رو می زارم. اینم بگم که این آموزش ها در مورد موتوری هست که دارند باهاش این بازی رو می سازند و اونقدر راحت هست که هرچیزی رو می شه تو بازی گذاشت. در ضمن فکر نکنید FPS Creator هست. نه. این یه موتوریه که تازه به ویندوز اومده و کاملا نسل جدیده و هنوز تو سایت های ایرانی کسایه زیادی باهاش کار نکردند!! کلی هم آموزش داره که دارم ترجمه می کنم بزارم تو سایت مورد نظر.چند ماهه برا ویندوز پورت شده. قبل رو مک بود و کلی کاربر ویندوز رو تو کف گزاشته بود.

آخرین ویرایش:

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
موفق باشی .
حالا اونا می گن که حتما باید تا آخر پاییز بازی رو عرضه کنند ؟
اینا نمی گن. بنیاد ملی بازی فرصت داده تا اون موقع یه مرحله از بازی رو بدن به بنیاد تا بنیاد مطمئن شه که چون اینا اولین بازی شون هست می تونند بسازند!! و ازشون حمایت مالی بکنه. یعنی بودجه ی ساخت رو بده. بعد از تایید اون یه مرحله تا هروقت که بازی طول بکشه، کشیده و فرقی نداره چقدر طول بکشه تا تکمیل بشه.

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
اینا نمی گن. بنیاد ملی بازی فرصت داده تا اون موقع یه مرحله از بازی رو بدن به بنیاد تا بنیاد مطمئن شه که چون اینا اولین بازی شون هست می تونند بسازند!! و ازشون حمایت مالی بکنه. یعنی بودجه ی ساخت رو بده. بعد از تایید اون یه مرحله تا هروقت که بازی طول بکشه، کشیده و فرقی نداره چقدر طول بکشه تا تکمیل بشه.

فقط میگم خسته نباشی
زیاد با لو دادن موتور بازی حال نکردم!
با تشکر

Haj Habib

کاربر سایت
Jul 25, 2009
96
نام
...........
:cheesygriاز موتور بازی خوشم اومد ولی لازم نبود لو بدیش یعنی شما میخاید سایت اموزش بازی سازی درست کنید؟ ایول
راستی این بازیه گیم پلیش که معلومه ولی اگر به طراحیس برسن و یکم هم صحنه های دراماتیک واردش کنند توپ میشه

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
اگه من دخالت نکنم شاید اصلا نتونند پروژه رو تکمیل کنند!! می دونی چرا؟ چون چیزهایی رو دیدم و شنیدم که اگه میدیدی و میشنیدی می گفتی اینها اصلا هوش و ذهن ندارند!! البته برای بازی سازی!! کار کردن من با اونا جوریه که اگه ببینی فکر می کنی دارم به یه مشت بچه آب بابا یاد می دم!! یه چیز ساده رو وقتی بهشون می گی کلی ذوق می کنند!! البته تقصیری ندارند. عمری به همه ی ملت گفتند بازی نکنید، بازی کردن ضرر داره، بازی کردن وقت حروم کردنه، درس بخونید تا فردا مفت خور دولت شید و ...
قبلا گفتم و الان هم می گم. اگه من شش ماه مستقیم رو پروژه کار کنم(به عنوان طراح ارشد)، بهترین بازیه شوتر ایرانی رو در میارم ولی به دلیل هزارو یه مشکل امکان پذیر نیست!!:( از خودم تعریف نمی کنم. همه ی شما گیمر ها هم این توانایی رو دارید. یعنی طی این سالها که بازی کردید تجربه اش رو به دست اوردید. بهتون تبریک می گم!!:biggrin1:
حالا سعی می کنم نظراتم و مشکلات بازی رو بهشون بگم و ازشون دریغ نکنم. البته نه به خاطر اونها بلکه به خاطر صنعت بازی سازی ایران که به دست یه مشت "از گیمر متنفر" افتاده!! وقتی حرف پول بازی سازی میاد چشم های طرف برق می زنه!! حالا ببین به چه انگیزه ای می خوان بازی بسازند!! فقط می خوان از هر طرف بازی بزنند تا خرج و زمان ساخت کم بشه!!:evil:
خودم دارم یه سایت برای برنامه نویسی و طراحی بازی درست می کنم که هروقت آماده شد تو امضام و کلی جای دیگه آدرسش رو می زارم. اینم بگم که این آموزش ها در مورد موتوری هست که دارند باهاش این بازی رو می سازند و اونقدر راحت هست که هرچیزی رو می شه تو بازی گذاشت. در ضمن فکر نکنید FPS Creator هست. نه. این یه موتوریه که تازه به ویندوز اومده و کاملا نسل جدیده و هنوز تو سایت های ایرانی کسایه زیادی باهاش کار نکردند!! کلی هم آموزش داره که دارم ترجمه می کنم بزارم تو سایت مورد نظر.چند ماهه برا ویندوز پوت شده. قبل رو مک بود و کلی کاربر ویندوز رو تو کف گزاشته بود. برید تحقیق کنید:
http://www.bazicenter.com/forums/www.unity3d.comhttp://unity3d.com/
نام موتور : Unity
که الان به تیم سازنده ی بازی خیانت کردم و اسم موتور رو گفتم. ولی من به فکر بازی سازان ایرانی ام نه جیب بعضی ها!!
بزار خودم درسم تموم شه!
یه بازی بسازم تووپ!(انشاالله)
یه نقشه هایی هم تو ذهنم هست! ولی دلم میخواد یه سبک جدید باشه(سبکه در حال طراحیه)
برام دعا کنید
باتشکر

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
:cheesygriاز موتور بازی خوشم اومد ولی لازم نبود لو بدیش یعنی شما میخاید سایت اموزش بازی سازی درست کنید؟ ایول
راستی این بازیه گیم پلیش که معلومه ولی اگر به طراحیس برسن و یکم هم صحنه های دراماتیک واردش کنند توپ میشه

من حتما از سایت ایشون استفاده میکنم:love:
باتشکر

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
موتور رو لو ندادم بلکه معرفی کردم تا برید حال کنید. بهترین موتوریه که من می شناسم. هر موتوری که بگید امتحان کردم ولی به این نمی رسند!! آموزش ها هم قسمت اول آماده ست و بقیه ش که تکمیل شد سایت رو می سازم.
به نظر من ضعفه وقتی آدم بازی می سازه و اسم موتور رو نمی گه. چون می ترسه. چرا؟ چون اکثر ایرانی ها هیچی از خودشون اضافه نمی کنند و از کدها و محیط های آماده ی خود موتور استفاده می کنند و اگه اسم موتور لو بره یعنی آبروشون رفته. ولی این بازی ای که دارند می سازند اوایل اونجوری بود تا اینکه من رفتم و همه چی رو بهم زدم و یه چیز جدید طراحی کردم. این موتور برخلاف موتور های دیگه هیچی از خودش به جا نمی زاره و وقتی دو نفر دو تا بازی متفاوت می سازند، هیچه بازی ها به هم شبیه نیست!!(منظورم گیم پلی و گرافیک بازی هاست). این یه ویژگی بسیار کمیاب و قدرتمنده!! در کل این موتور شبیه یه ادیتور سه بعدی شبیه 3d max و خیلی شبیه مایا ست که بیشتر بر روی طراحی تمرکز داره و کدنویسی رو خیلی آسون کرده.

قیمت موتور چقدره؟
از کجا باید خریداری بشه؟
با تشکر

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
قیمت موتور چقدره؟
از کجا باید خریداری بشه؟
با تشکر
نسخه ی تریال تو سایتش برا دانلود وجود داره. 30 روز مهلت استفاده بهت می ده. فقط مارک انجین وقتی بازیه ساخته شده رو اجرا کنی برای چند ثانیه میاد.
قیمتش هم نسخه های مختلف متفاوته!! نسخه ی معمولی داره پرو هم داره. تو خود سایت ببین. قسمت لایسنس.
کرکش هم یه ماهه اومده. از اون هم می تونی استفاده کنی. بهتره برای آموزش استفاده کنی. یعنی اون مارکی که اول اجرای بازی تو نسخه ی تریال میاد اعصاب خورد کنه و چند ثانیه وقت رو هدر می ده. فرق نسخه ی تریال با پرو فقط تو استفاده از افکت های تصویریه که به نظر من اصلا افکتهاش به درد نمی خوره!! البته سایه ها هم تو نسخه ی پرو وجود دارند. نسخه ی کرک شده هم که همه چی داره و همون نسخه ی پرو ست.
من به شدت کار با این انجین رو پیشنهاد می کنم. چرا؟ چون تا حالا هیچ کاری تو ذهنم نبوده که نتونم با این موتور پیاده کنم.
برو حالش رو ببر.:love::biggrin1: شاید تو سایتی که ساختم نسخه ی تریال با کرک و فیلم های آموزشی و نمونه برنامه های دانلود کرده از سایتش که حدودا یه dvd هست رو برا فروش بزارم.

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
نسخه ی تریال تو سایتش برا دانلود وجود داره. 30 روز مهلت استفاده بهت می ده. فقط مارک انجین وقتی بازیه ساخته شده رو اجرا کنی برای چند ثانیه میاد.
قیمتش هم نسخه های مختلف متفاوته!! نسخه ی معمولی داره پرو هم داره. تو خود سایت ببین. قسمت لایسنس.
کرکش هم یه ماهه اومده. از اون هم می تونی استفاده کنی. بهتره برای آموزش استفاده کنی. یعنی اون مارکی که اول اجرای بازی تو نسخه ی تریال میاد اعصاب خورد کنه و چند ثانیه وقت رو هدر می ده. فرق نسخه ی تریال با پرو فقط تو استفاده از افکت های تصویریه که به نظر من اصلا افکتهاش به درد نمی خوره!! البته سایه ها هم تو نسخه ی پرو وجود دارند. نسخه ی کرک شده هم که همه چی داره و همون نسخه ی پرو ست.
من به شدت کار با این انجین رو پیشنهاد می کنم. چرا؟ چون تا حالا هیچ کاری تو ذهنم نبوده که نتونم با این موتور پیاده کنم.
برو حالش رو ببر.:love::biggrin1: شاید تو سایتی که ساختم نسخه ی تریال با کرک و فیلم های آموزشی و نمونه برنامه های دانلود کرده از سایتش که حدودا یه dvd هست رو برا فروش بزارم.
من خریدارم! کی سایتت آماده میشه؟

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
باید یه حساب سر انگشتی کنم!!
امروز تایپ قسمت اول آموزش(واسط کاربری انجین) تموم می شه و قسمت اسکریپت نویسی انجین شروع می شه.
فردا قسمت اسکریپت نویسی تموم می شه و آماده می شه.
پس فردا سایت رو درست می کنم.
فرداش آپلود می کنم رو Domain ای مثل Unity3d.ir
فرداش شروع می کنم به ترجمه ی FPS ساختن با Unity که لذت بخشترین قسمت آموزشه. و هر وقت آماده شد می زارم تو سایت!! اگه این آموزش FPS رو بخونید راحت می تونید بازیه FPS خودتون رو بسازید!! به صورت کامل!!:love:
بعد از اون هم که تکنیک های دیگه ی بازی سازی رو آموزش می دم. البته این دیگه ترجمه نیست و تجربه ی خودمه!!:biggrin1:
بعدش هم که با خودتونه!! این شما و این انجین!! یه فروم هم میسازم تا هرکی خواست سوالاتش رو بپرسه!! دیگه از این بهتر؟:biggrin1:

انشاالله سریع راه بیافته!
پس یعنی تا 4 روز آینده این سایته فعاله؟

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
به نظرتون از بحث دور نشدیم ؟
خودمم مشتاق شدم !!! :D :D
زبان اسکریپت نویسی این انجین چیه ؟

خب فعلا جای بحثی نیست تا این گروه کارای مقدماتی رو تموم کنن!
فعلا این بحث جالبتره!
باتشکر

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر