در مورد بازیه در حال ساختمون نظر بدید همش اعمال می شه!!

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
نظرات همه عالی بود. فعلا امروز درگیر تغییر اسلحه بودند. چون به صورت پیشفرض از یه اسلحه ی غربی استفاده کرده بود و امروز وقتی می خواست اسلحه رو با یه کلاش عوض کنه انیمیشن های اسلحه به هم خورد و هنوز هم دارند روش کار می کنند. این فرصتی شد تا من به طراحی بیشتر بپردازم. الن دارم رو چند مدل طراحی کار می کنم تا ببینم چی در میاد. فردا یه چند تا فیلم جنگی می خوام ببینم تا بیشتر با محیط آشنا بشم. انصافا طراحی خیلی سختهو مخصوصا اگه از پایه بخوای خودت طراحی کنی. به امید خدا با دیدن چند تا فیلم درست بشه. راستی کسی نرم افزاری برای ویرای فیلم نداریه؟ فقط می خوام زمان فیلم رو در قسمتی اسلوموشن کنم و در قسمتی سریع!! بهترین نرمافزار رو که راحت باشه معرفی کنید.
واقعا کار بازی سازی سخته و از کارگری آدم رو خسته تر می کنه!! چون عظمت کار از یه طرف و خوب و عامه پسند در اومدن بازی از طرف دیگه!! از اونور اولین تجربه ست و خیلی چیز ها رو آدم هنگام کار یاد می گیره. به جاش تو پروژه یدوم کار خیلی راحت می شه. البته اگه بنیاد بازی رو تایید کنه. وگرنه بدون بودجه پروژه تعطیل!! چون اونها که نمیاند برای هیچ وقت و انرژی شون رو بزارند. باید یه پابلیشر پیدا بشه!! البته چون کیفیت کار خیلی بالاست به نظر من اگه انتخاب نشه باید فاتحه شون رو بخونند!! (منظورم بنیاد و غیره که دنبال بازیساز خوب اند).
امیدوارم بزودی مشکلتون حل شه!
یه برنامه هست که خیلی ساده و من خودم حدود 15 دقیقه بیشتر طول نکشید که با همه فوت و فنش آشنا شدم!این:video studio
هم محیط ساده و کاربر پسندی داره و هم نیازهای اصلی رو برطرف میکنه!
حتما فیلمهایی مثل دوئل و فیلمهای جدید رو نگاه کن! هم تو رنگ بندی ککت میکنه و هم تو طراحی مراحل
یاعلی(ع)

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
امیدوارم بزودی مشکلتون حل شه!
یه برنامه هست که خیلی ساده و من خودم حدود 15 دقیقه بیشتر طول نکشید که با همه فوت و فنش آشنا شدم!این:video studio
هم محیط ساده و کاربر پسندی داره و هم نیازهای اصلی رو برطرف میکنه!
حتما فیلمهایی مثل دوئل و فیلمهای جدید رو نگاه کن! هم تو رنگ بندی ککت میکنه و هم تو طراحی مراحل
یاعلی(ع)
ممنون. ببینم چی کار می کنم. راستی Ulead Video Studio منظورت بود؟ یا چیزی دیگه؟

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
منظورم همین بود
از موسیقی ها چیزی رو پسند نکردی؟
یاعلی(ع)
همشون خوبند. حالا باید تست کنم ببینم کدوم بیشتر به محیط می خورند.
الان داشتم دو تا از بازی های ایرانی اول شخص رو بازی می کردم، بدجوری حالم گرفته شد!! انجین هایی که استفاده کرده بودند مال دو نسل قبل بود!! حیفه اونهمه زحمتی که کشیده بودند و از یه انجین نسل جدید استفاده نکرده بودند!! من بعد دو سال تازه انجین درست و حسابیم رو پیدا کردم!!

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
همشون خوبند. حالا باید تست کنم ببینم کدوم بیشتر به محیط می خورند.
الان داشتم دو تا از بازی های ایرانی اول شخص رو بازی می کردم، بدجوری حالم گرفته شد!! انجین هایی که استفاده کرده بودند مال دو نسل قبل بود!! حیفه اونهمه زحمتی که کشیده بودند و از یه انجین نسل جدید استفاده نکرده بودند!! من بعد دو سال تازه انجین درست و حسابیم رو پیدا کردم!!

موسیقیش نباید فقط غمگین باشه! باید حماسی هم باشه! یه آهنگ دیگه دارم،اگه پیدا کردم آپ میکنم!
اگه موسیقی از گروه های کر پیدا کنی اکثرا حماسی هستند!
یه مرحله بزار با لامبروگینی با عراقیا مسابقه بدیم!:biggrin1:
یاعلی(ع)

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
موسیقیش نباید فقط غمگین باشه! باید حماسی هم باشه! یه آهنگ دیگه دارم،اگه پیدا کردم آپ میکنم!
اگه موسیقی از گروه های کر پیدا کنی اکثرا حماسی هستند!
یه مرحله بزار با لامبروگینی با عراقیا مسابقه بدیم!:biggrin1:
یاعلی(ع)
آره موسیقی رو مخلوط و براساس تم جنگ و محیط عوض می کنم.

این لامبورگینی رو هم قصد ساخت بازی ش رو دارم. خودم شخصا عاشق و خراب بازی های ماشینی ام!! مخصوصا اسپورت!! ماشین هم فقط لامبورگینی و میتسوبیشی!!:love::biggrin1:

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
سلام دوستان
من نقشه ی بازی رو طراحی کردم. البته نقشه ی قسمت شروع بازی(intro) و نه مرحله ی اول. یعنی نقشه ای که بازی تو کامیون شروع می شه و تا خاکریز می ره که در طول مسیر سازندگان بازی اسمشون میاد. و همچنین خلاصه ی داستان. بعد به نقطه ی آبی رنگ یا همون خاکریز می رسه و انفجاری رخ می ده که ماشین می ره رو هوا و صحنه سیاه می شه و صداهای فریاد به گوش می رسه و بعد هیچ...
... و بعد یکی صداتون می کنه که بلند شو بلند شو بعد شما بلند می شید و مرحلهی اول بازی شروع می شه. البته شروع بازی و مرحله ی اول دو نقشه ی جداگونست و بعد انفجار که صفحه سیاه می شه مرحله ی دوم لود می شه. انجین بازی خیلی زود لود می کنه و اگه دیدیم طول کشید یه صفحه ی لودینگ می زاریم که بیشتر بازی ها اینجوریه.
در کل این طرح خوبیه و می شه یه داستان واردش کرد. مثلا در طول مسیر که با کامیون میان داستان روایت می شه. مثلا طرف کیه و از کجا اومده و هدف چیه و .... والبته موزیک تقریبا غمگین که زشتی جنگ رو نشون بده پخش می شه. مثل موزیک اول متال گیر سولید 4 که هم غمگین بود و بعد حماسی هم شد!! خیلی حس داشت. من خیلی خوشم اومد.

لینک اول:
http://www.2shared.com/file/7267939/ec30bd53/Game_Map.html

اگر مشکل داشت لینک دوم:
http://rapidshare.com/files/269199566/Game_Map.jpg.html

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
بازی قراره چند ساعت گبم پلی داشته باشه ؟
فعلا باید مرحله ی اول تموم بشه تا بنیاد تایید کنه تا بریم تحت پوشش اون. یعنی بشه پابلیشر ما. چون اگه پابلیشر نباشه پروژه تعطیل می شه و اگر هم نشه کیفیت 80-90 درصد میاد پایین. الان گیم پلی شبیه COD4 دراومده دقیقا. حالا 80-90 درصد بیاد پایین تر معلوم نیست چی بشه!!
فعلا تا جایی که جا داریم می سازیم. هرچی تونستیم طولانی تر می کنیم. اگه گیم پلی تکمیل بشه دیگه بقیه ش طراحی مرحله و روند بازی که خیلی متر زمان نیاز داره. مهم گیم پلیه چون بازی همش به گیم پلی شه و تا گیم پلی جذاب نباشه چیزهای دیگه به چشم نمیان. مثلا اگه نشه از بازی لذت برداون موقع داستان به چه درد می خوره؟
فعلا اونها دارند رو گیم پلی کار می کنند و من هم دارم مرحله و تیزر اول بازی رو طراحی می کنم. شروع بازی تا خاکریز تقریبا 5 دقیقه طول می کشه. حالا تا به خاکریز دشمن برسیم با پیچ و خمی که می شه گذاشت تقریبا به یک ساعت می رسه.

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
خب من دیدم! اول اینکه مسیرش خیلی سر راسته! یکم پیچ و تابش رو بیشتر کن!
نخلی! درختی! چیزی...؟ نیست؟فقط تپه؟میتونی از نخل هم استفاده کنی!
ی علی(ع)
اینجا تو تصویر جزئیات معلوم نیست. تازه من هیچ بازی ای ندیدم که اول بازی پیچ و خم داشته باشه. البته مقدار کمی دارند که من هم گزاشتم. تو این تصویر که جزئیات به چشم نمیاد . مسیر خیلی هم سر راست نیست و بالا و پایین و چپ و راست داره. نخل و اشیای دیگه هم تو این تصویر که نمی شه کشید. تو خود محیط می زارم. تا ببینم کجا بهتر می شه. سنگ و درخت های سوخته به علاوه ماشین های ترکیده در راه و علف هم به محیط اضافه می شه.

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
اینجا تو تصویر جزئیات معلوم نیست. تازه من هیچ بازی ای ندیدم که اول بازی پیچ و خم داشته باشه. البته مقدار کمی دارند که من هم گزاشتم. تو این تصویر که جزئیات به چشم نمیاد . مسیر خیلی هم سر راست نیست و بالا و پایین و چپ و راست داره. نخل و اشیای دیگه هم تو این تصویر که نمی شه کشید. تو خود محیط می زارم. تا ببینم کجا بهتر می شه. سنگ و درخت های سوخته به علاوه ماشین های ترکیده در راه و علف هم به محیط اضافه می شه.

این شد یه چیزی!
یاعلی(ع)

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
الان دارم دنبال یه برنامه ای برای ساختن محیط می گردم. ابزاری که حرفه ای باشه و ابزار زیادی داشته باشه چون ابزار محیط سازی(Terrain Editor) انجین بازی زیاد امکانات نداره.

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
خب دیروز افراد داشتند وقت رو رو انیمیشن اسلحه حروم می کردند که با اجرا کردن بازی Half Life2 و نشون دادن ساده بودن تعویض خشاب اون، مشکل رو به کلی حل کردم و رفتیم سراغ طراحی دشمن!!
خودم هم محیط کلی شروع بازی(Intro) رو طراحی کردم و دارم تکسچر های مناسب برای زمین و جاده خاکی و همچنین علف های روی زمین به علاوه ی اشیای داخل صحنه رو تکمیل می کنم. بقیه هم روی سیستم کشتن دشمن کار می کنند تا بعد تکمیل اون تو یک یا دو هفته بازی میره رو گردونه و خیلی سریع مراحل بازی تکمیل می شه.
تریلر و تصویر هم وقتی رو سیستم بنده اومد می زارم. فعلا م گن باید گیم پلی تکمیل بشه.
نظرات رو لطف کنید. یه صدای اصلحه ی خیلی روون برای کلاش مثل صدای کلاش Far Cry2 هرکی داره لطفا بده. البته میزان تیر های که از اسلحه خارج می شه زیاده و صدا جوری باشه که شبیه اسلحه ی اصلی COD4 سریع و نرم باشه. چون تصمیم داریم شبیه COD دشمن ها زندگی چند ثانیه ای داشته باشند و تا می شه دشمن کشت!!:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر