دایرکس 12 مشکلات xbox one از قبیل رزولوشن و غیره را بر طرف خواهد کرد

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین

درود

Brad Wardell مدیر شرکت Stardock درTwitterپیامی را ارسال کرد با استفاده از DirectX 12 مشکلات زیادی XBOX ONE مثل رزولوشن حل خواهد شد

Brad Wardell می گوید
اگر به معماری کنسول XBOX ONE درست نگاه کنیم خواهیم دید از 8 هسته اصلی CPU تنها یک هسته در اختیار DirectX 11 است اما در حالت DirectX 12 تمامی 8 هسته می تواند از توانایی های DirectX استفاده کند

بعد از این خبر یکی از کاربران در پاسخ به آقای Wardell گفت در حال حاضر همه هسته های CPU کنسول XBOX ONE همین کار را انجام می دهند اما آقای Wardell گفت شما اشتباه می کنید زیرا مشکل دستگاه در زمینه over headو قسمت های اضافی نیست بلکه در حالت dx11نمی توان از 8 هسته cpuبطور واحد و یکجا استفاده کرد

من فکر می کنم که به وسیله dx12 می توان این مشکل و کمبود را حل کرد و رزولوشن بالاتری و کیفیت بهتری را از طریق این کنسول بنمایش گذاشت
درهفته پیش نیز تعدای از سازندگان اشاره کردن که با استفاده از dx12 قدرت gpuکنسول 50 تا 100درصد افزایش خواهد یافت

به نظر شما dx12می تواند تمامی مشکلات xbox oneرا حل کند ؟

منبع

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
از سازندگان اشاره کردن که با استفاده از dx12 قدرت gpuکنسول 50 تا 100درصد افزایش خواهد یافت
یکی به من بگه آخه این سازنده ای که چنین حرف چرتی رو زده کی بوده آخه مگه میشه یک قطعه سخت افزاری با یک نرم افزار 50 تا 100 درصد قدرتش بیشتر بشه اینجا چند فرض داریم
1:کمپانی بزرگی با قدمت ماکروسافت در زمینه نرم افزاری قدرت ساخت سیستم عامل مناسب برای استفاده حداکثری از سخت افزار کنسولش ندارد
2:این 50 تا صد درصد در بعضی از مشخصات هست نه در قدرت کلی سخت افزار
3:این سازنده های معنی درصد را نمیفهمند
4: اینهم یکی دیگر از حربه های تبلیغاتی ماکروسافت هست که میخواد به وسیله ی اون یک سری که به خاطر مشکلات xbox one در خریدش تردید دارن را مطمعن کنه که این مشکلات برطرف میشود
انتخاب با شماست

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
باید ببینیم کارشناسای BC نظرشون چیه چون قبلن گفتن که DX 12 هیچ تغییری تو وان به وجود نمیاره:-/
پ ن: کلا تاثیر DX تو وانو خیلی خوب توضیح داده اینجا مشخصه که وضعیت وان خیلی فرق میکنه تو ادامه ی نسل و فکر کنم HALO5 اولین بازی بشه که نشون بده DX 12 چه قابلیتایی داره منتظر رایز 2 و کرایتکم میمونیم استدیویی که تونسته بدون استفاده از این قابلیت فوق العاده ی وان بهترین گرافیک نسلو تا اینجا بسازه قطعا با DX 12 حرفای زیادی واسه گفتن داره

Dark PS

کاربر سایت
Mar 14, 2014
59
تفاوت وان با دایرکت اکس 11 و وان با دایرکت اکس 12 مثل تفاوت xp و 8.1 میمونه.حالا اونایی که از پذیرش واقعیت سر باز می زنند و توجیه پوچ و بی ارزش می کنند مشکل از خودشونه.

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
ولی این موضوع که ایکس باکس انقدر به PC نزدیک شده از لحاظ سخت افزار و هم نرم افزار احتمال عرضه شبیه ساز خیلی زیاد رو PC !

amirsaman2

کاربر سایت
Feb 17, 2008
639
نام
سامان
آپدیت نرم افزاری مثل DX12 شاید تاحدی بتونه کارائی سخت افزار رو بهبود ببخشه ، اما معجزه نمیکنه
برام عجییه که اینا (Microsoft) که یه پای ثابت PC هستند و از قضا کنسولشون هم برپایه X86 بنا شده، چرا حالا بفکر همچین کاری افتادن !!!!

Milkway Galaxy

کاربر سایت
Jan 12, 2013
248
تفاوت وان با دایرکت اکس 11 و وان با دایرکت اکس 12 مثل تفاوت xp و 8.1 میمونه.حالا اونایی که از پذیرش واقعیت سر باز می زنند و توجیه پوچ و بی ارزش می کنند مشکل از خودشونه.

یعنی من با سیستم میدومی که دارم با ویندوز xp .... اگه 8.1 روش نصب کنم میتونم بازی های نسل جدید رو در حد سیستم های های اند انجام بدم دیگه ... دستت درد نکنه با این راهنمایی که کردین ... خیلی خوشحالم کردین

masoodregister

کاربر سایت
Jan 18, 2011
75
نام
مسعود
اینکه قراره با اومدن دایرکت اکس12 بازده ایکس وان بیشتر شه؛خبر خوبیه؛تا حدودی مث آپدیت های درایورای کارت گرافیکه میمونه که با اومدنش بازده بالاتر میره و میشه ازش بهتر فریم گرفت! اگه کپی خورم بشه که عالیه!

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,172
سلام ممنون بابت خبرت یه سوال؟
DX12 از چه تاریخی برای Xbox one قابل دسترس خواهد بود؟
احتمالش هست به صورت یه آپدیت بیاد؟ در اینباره چیزی نگفتن

Dark PS

کاربر سایت
Mar 14, 2014
59
یعنی من با سیستم میدومی که دارم با ویندوز xp .... اگه 8.1 روش نصب کنم میتونم بازی های نسل جدید رو در حد سیستم های های اند انجام بدم دیگه ... دستت درد نکنه با این راهنمایی که کردین ... خیلی خوشحالم کردین

مثال زدم.در ضمن قدرت سخت افزار و تفاوت نرم افزاری رو فقط با بازی نمی سنجند.

و اینکه x1 روی کاغذ یک pc های اند محسوب میشه نه مید اند.پس به اندازه ی کافی جای پیشرفت داره.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
مثال زدم.در ضمن قدرت سخت افزار و تفاوت نرم افزاری رو فقط با بازی نمی سنجند.

و اینکه x1 روی کاغذ یک pc های اند محسوب میشه نه مید اند.پس به اندازه ی کافی جای پیشرفت داره.
شما حالت خوبه دادش :-b

یه چیزی هست به نام صبر حالا اینقدر هم رو بجوید تا ششاتون حال بیاد ببینم به کجا میرسد =))

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
اگر و اگر این بار هم اتفاقی نیافته و حداقل در بازی های بعد از DX12 باز هم بین PS4 و X1 فاصله باشه بحث چوپان دروغ گو و ..اینا رو هم که کنار بزاریم،این جور به نظر میرسه که MS حسابی داره دست و پا میزنه که همون اول کار از سونی عقب نمونه تا با بازی های انجصاری و..... X1 رو یه جوری توی رقابت سر پا نگه داره(به نسبت فروش PS4)..بنابراین اگر این بار هم اتفاقی نیافته در ادامه هر از چندگاهی شاهد همچین اخباری خواهیم بود که زیاد نباید جدی گرفته بشن...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر