داستان کامل سری METAL GEAR SOLID

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
مقاله بسیار کامل و عالی هست و دست دوستان درد نکنه
فقط من کلا دو تا نکته هست که توی متالگیر براش جوابی پیدا نکردم . اونم اینه که چه وقتی مستر میلر و بیگ باس روبروی هم قرار می گیرن و میلر بیگ باس و ترک می کنه و یه چیز دیگه . وقتی توی MG1 سالید اسنیک از طرف فاکس میره به آوتر هون ، چجوری بیگ باس رئیس فاکس بوده . اون موقع که دیگه بیگ باس یه شورشی به حساب میومده و همه از جمله زیرو می دونستن که آوتر هون و اداره می کنه . چجوری همزمان رئیس فاکس هاند هم بوده .
اگه کسی از دوستان جواب سوالات و داشته باشه ممنون میشم که منو از این جهالت برهانه :d

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
مقاله بسیار کامل و عالی هست و دست دوستان درد نکنه
فقط من کلا دو تا نکته هست که توی متالگیر براش جوابی پیدا نکردم . اونم اینه که چه وقتی مستر میلر و بیگ باس روبروی هم قرار می گیرن و میلر بیگ باس و ترک می کنه و یه چیز دیگه . وقتی توی MG1 سالید اسنیک از طرف فاکس میره به آوتر هون ، چجوری بیگ باس رئیس فاکس بوده . اون موقع که دیگه بیگ باس یه شورشی به حساب میومده و همه از جمله زیرو می دونستن که آوتر هون و اداره می کنه . چجوری همزمان رئیس فاکس هاند هم بوده .
اگه کسی از دوستان جواب سوالات و داشته باشه ممنون میشم که منو از این جهالت برهانه :d
سال 1984 یعنی دقیقاً بعده اتفاقات Phantom Pain میلر جدا میشه از بیگ باس میره به عنوان مربی توو SAS و بعد FOXHOUND(از طرف کمپل) شروع به کار میکنه حالا اینکه چرا جدا میشه ازش دقیق اطلاعات ندارم,به هر حال هر کدوم یه دلگیری از هم داشتن;میلر سر کشتن افرادش توسط بیگ باس در اولین ملاقات و بیگ باس سره اون موضوعی که میلر با Cipher همکاری کرده بود ولی در کل میتونه دلیل اصلیش تغییر رفتار بیگ باس و سیاست های جدید و غلطش و اختلاف عقیده شدیدشون باشه
FOXHOUND رو که خودش به کمک کمپل تأسیس کرده بود خب حق آب و گل داره!:dبعد نکته دقیقاً همینجاست که فقط زیرو فهمیده بود بیگ باس فرمانده Outer Heaven هم بوده بخاطر فعالیت های که علیه اش کرده و میخواست بکنه;وقتی بیگ باس Outer Heaven رو تکمیل کرد فرماندهی خودش روو این گروه رو مخفی نگه داشت تا با استفاده از قدرتی که توو FOXHOUND داره اطلاعات غلط به دولت آمریکا بده تا اینکه دکتر Madnar رو مجبور به ساخت متال گیر کنه و ازش علیه Patriots استفاده کنه که زیرو از این موقعیت و اشتباهاته بیگ باس استفاده کردو.................پسر رفت سر وقت پدر!

bob_omniscient

کاربر سایت
Apr 23, 2010
174
نام
babak
مادر هر سه تا برادر یک زن ژاپنی هستش و eva فقط نقض مادر جایگزین رو داشته که یعنی از رحم ایوا برای تولد استفاده و نه از تخمکش!!!
پس مادر سالید و لیکوئید هم ایوا نیست.

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
مادر هر سه تا برادر یک زن ژاپنی هستش و eva فقط نقض مادر جایگزین رو داشته که یعنی از رحم ایوا برای تولد استفاده و نه از تخمکش!!!
پس مادر سالید و لیکوئید هم ایوا نیست.
فرمایشت درسته برادر اما چندتا نکته اینجا هست اولاً این که این 3 نفر درواقع هیچ کدوم مادر ندارن چون کلون اند شبیه سازی شده یک انسان اند نه ترکیبی از دو انسان.حالا اگر بخوایم به کسی عنوان مادر Twin Snakes رو بدیم اون ایوا ست,حالا چرا؟درسته اون اصله کاری از یک خانم ژاپنیه دست اندرکار این پروژه بوده ولی اون ژنی که توو DNA اون به اصطلاح Human Egg ذخیره شده بود از قبل تعریف شده بود که ژن بیگ باس بود ولی با چندین درصد اختلاف پس به اون خانوم ربطی نداره,و کسی که 9 ماه این دو نفر رو حامله بوده و به دنیا اوردتشون و بهشت زیر پاش بوده ایوا بوده!:dسالیدوس هم که اصلآً روش بوجود اومدنش انتقال هسته سلول سوماتیک بوده نه شبیه سازی ژنتیکی که بهترین روشه کلونینگ هم همینه ولی اون رحم میزبان یا به قولی مادر جانشنین اش نامشخصه!

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
البته پست اول به طور کامل ویرایش شده و عکس های زیادی هم بهش اضافه شده و تمامی اشتباهات هم رفع شده و مطلب شکل شکیلی به خودش گرفته.
بعد از این که داستان بر روی صفحه اصلی قرار گرفت اون ویرایش اصلی جایگزین پست اول خواهد شد.

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
یه مطلب جالب یادم افتاد

اگه متالگر 1 بازی کرده باشد ، بازی که تمام میشه یه سیو بزنید
بعد دیسک یک رو بزارید و لود گیم بعد از اون بازی که از اول شروع کنید یه لباس نامرئی کننده بهتون میده اونو از کی میگیره ؟

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
واقعا کار متال گیر پسندی کردید.

- - -ویرایش - - -

یه مطلب جالب یادم افتاد

اگه متالگر 1 بازی کرده باشد ، بازی که تمام میشه یه سیو بزنید
بعد دیسک یک رو بزارید و لود گیم بعد از اون بازی که از اول شروع کنید یه لباس نامرئی کننده بهتون میده اونو از کی میگیره ؟
اگر منظورت متال گیر سالید 1 هست، اون لباس نامرئی رو از اتاکان میگیره.
در ضمن اگر جوری بازی کنید که آخر بازی با مریل ار منطفه خارج بشید، اون وقت بهتون یه سر بند میده که وقتی استفاده می کنید محماتتون بی نهایت میشه.

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
فرمایشت درسته برادر اما چندتا نکته اینجا هست اولاً این که این 3 نفر درواقع هیچ کدوم مادر ندارن چون کلون اند شبیه سازی شده یک انسان اند نه ترکیبی از دو انسان.حالا اگر بخوایم به کسی عنوان مادر Twin Snakes رو بدیم اون ایوا ست,حالا چرا؟درسته اون اصله کاری از یک خانم ژاپنیه دست اندرکار این پروژه بوده ولی اون ژنی که توو DNA اون به اصطلاح Human Egg ذخیره شده بود از قبل تعریف شده بود که ژن بیگ باس بود ولی با چندین درصد اختلاف پس به اون خانوم ربطی نداره,و کسی که 9 ماه این دو نفر رو حامله بوده و به دنیا اوردتشون و بهشت زیر پاش بوده ایوا بوده!:dسالیدوس هم که اصلآً روش بوجود اومدنش انتقال هسته سلول سوماتیک بوده نه شبیه سازی ژنتیکی که بهترین روشه کلونینگ هم همینه ولی اون رحم میزبان یا به قولی مادر جانشنین اش نامشخصه!

من قبلا ها فکر می کردم که ژن های بیگ باس و Boss رو داخل رحم Eva قرار دادن.

آخرین ویرایش:

Bisgorji

کاربر سایت
Mar 2, 2007
61
نام
bisgorji
سلام به همه دوستان و خسته نباشی به کسانی که زحمت زیادی برای این تاپیک کسیدن
دو سال پیش وقتی در مورد مجموعه متال گیر سرچ میکردم چیزی پیدا نمی کردم تا این که چند روز پیش با این تاپیک برخورد کردم ""مثل این بود که دنیا رو دادن بهم :) ""
واسه همین بعد از 5 سال دوباره نشستم MGS4 بازی کردم :)
همه پست تارو خوندم دم همه بچه های اینجا گرم.
----------
یه سوال دارم :
1. بعد از MGS4 چه شماره ایی انتشار پیدا کرد؟؟
2. و این که من MGS4 بازی کردم بازی های قبلیش اگه بگین در چه تاریخی و واسه چه کنسولایی منتشر شده ممنون میشم, که بتونم برم پیدا کنم بازی کنم
3. جایی هست تو اینترنت که بتونم نسخه های قبلی دانلود کنم برای ps3؟؟

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
سلام برای ps3 رو میتونی بگیری نسخه legacy collection که از شماره 1 که برای پی اس1 بود تا 2و3 که برای پی اس 2 بود و پیس واکر که برای پی اس پی بود و همین 4 و دوتا vrمیشن و 2 تا بازیه اتاریشو داره.
یا بری mgs collectionرو برای 360 بخری که 2 و 3 و پیس واکر رو داره ترتیبشم اینه اول 3 بعد پیس واکر که با بیگ باسه ، بعد 1 و 2 و 4 که با سالیده ، 5 هم که دوباره با بیگ باسه کبیره!

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
یه سوال دارم :
بعد از MGS4 چه شماره ایی انتشار پیدا کرد؟؟
و این که من MGS4 بازی کردم بازی های قبلیش اگه بگین در چه تاریخی و واسه چه کنسولایی منتشر شده ممنون میشم که برم پیدا کنم بازی کنم

بعد از شماره 4 که در سال 2008 منتشر شد، در سال 2010 نسخه MGS: Peace Walker برای پلتفرم PSP منتشر شد که بعداً برای PS3,PS Vita و Xbox هم منتشر شد.
شما برای شروع 2 راه دارید یا باید نسخه ها رو طبق تاریخ انتشار بازی کنید یا طیق تاریخ منظم بازی ها، که من گزینه اول رو بهتون پیشنهاد می کنم. چون جذاب تر هستش براتون.

شما از MGS1 شروع کنید که برای PC لینک دانلودش به راحتی پیدا میشه، و بعدش نسخه MGS2 که اون هم به راحتی بر روی PS3 و یا Xbox360 پیدا میشه ( نسخه PC شبیه سازی شده و چنگی به دل نمی زنه )، و بعد MGS3 که اون هم بر روی PS3, Xbox360, PS Vita منتشر شده، و بعدش هم MGS4 که مثل اینکه بازی کردید !! در آخر هم MGS Peace Walker که توضیحاتش رو بالا دادم

اما دو نسخه MG1 و MG2 هم هستن که زیاد در بازی نقشی ندارن اما اگر واقعاً عاشق داستان و این سری هستید اون ها رو حتماً قبل از تمامی نسخه هایی که بالا گفتم امتحان کنید که این بازی ها هم با شبیه ساز به راحتی بر روی کامپیوتر اجرا می شوند و درون MGS3 هم قابل بازی هستند.

Metal Gear 1 : تاریخ انتشار 1987
Metal Gear 2 : تاریخ انتشار 1990
Metal Gear Solid 1 : تاریخ انتشار 1998
Metal Gear Solid 2 :تاریخ انتشار 2001
Metal Gear Solid 3 : تاریخ انتشار 2005
Metal Gear Solid 4 : تاریخ انتشار 2008
Metal Gear Solid : PW : تاریخ انتشار 2010
Metal Gear Solid 5 : تاریخ انتشار 201X

یه سری نسخه های دیگه مثل پرتال اپس هم هستن که به دلیل اینکه کارگردان و نویسنده خودش شخص کوجیما نبوده و بازی گسترده ای نبوده و برای نسخه های موبایل بوده، پیشنهاذ نمیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر