داستان کامل سری METAL GEAR SOLID

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,617
نام
Armin
برادر امید تا اینجای کار خسته نباشی . اگه بتونی داستان MG1 و MG2 رو هم بذاری که دیگه داستان سری کامل شه . البته می دونم که این تاپیک مربوط میشه به MGS اما فکر کنم که داستان MG1و2 برای درک بهتر داستان MGSV لازم باشه .
در هر حال دمت گرم .

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,649
برادر امید تا اینجای کار خسته نباشی . اگه بتونی داستان MG1 و MG2 رو هم بذاری که دیگه داستان سری کامل شه . البته می دونم که این تاپیک مربوط میشه به MGS اما فکر کنم که داستان MG1و2 برای درک بهتر داستان MGSV لازم باشه .
در هر حال دمت گرم .

ممنون
MG1 و MG2 رو یکی از دوستان داره زحمتش رو میکشه و داستانش رو می نویسه ( MG1 آماده است داستانش ) هر موقع حاضر شد به اسم خودشون اضافه می کنم به پست اول.

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,649
خب، داستان MG1 و MG2 هم عرفان جان ( DarkErfan ) زحمتش رو کشیدند و به پست و اول اضافه شد.

این تاپیک امروز به کامل ترین تاپیک در مورد داستان سری METAL GEAR SOLID تبدیل شد ( بعد از گذشت 1 سال )
داستان های نسخه : MG1 - MG2 - MGS1 - MGS2 - MGS3 - MGS4 - MGS:PW در این تاپیک موجود هستند. این تاپیک برای طرفداران جدید این سری تاپیک مفیدی خواهد بود، البته این مقاله برای طرفداران حرفه ای فقط در حد یادآوری داستان نسخه های گذشته است.

با تشکر از کسانی که در کامل کردن این تاپیک بنده رو یاری کردند

سیاوش عزیز (
La-Li-Lu-Le-Lo ) بابت نوشتن داستان MGS4
عرفان عزیز (
DarkErfan ) بابت داستان MG1 و MG2

و تشکر از
Mehrdad
shayan7
REZA TAEL
Victarion

بابت کمک در کامل تر شدن داستان این تاپیک.

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,706
نام
عرفان
مرسی از امید عزیز و بقیه بچه ها
امیدوارم داستان هر دو بازی مورد پسندتون قرار بگیره البته این رو بگم که در این زمینه کارکشته نیستم و اگر خطای نوشتاری یا داستانی وجود داره یا اگه پرسش یا انتقادی هست ممنون میشم منو در جریان بزارید.

آخرین ویرایش:

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,026
خدایی دمتون گرم,دست این 3 نفرو باید طلا گرفت!مخصوصاً امید که که عزم اشو جزم کرد این تاپیک راه انداخت.خیلی کاره جمع و جور و مفید و کاملی شد,واقعاً خسته نباشید

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
امیدوارم داستان هر دو بازی مورد پسندتون قرار بگیره البته این رو بگم که در این زمینه کارکشته نیستم و اگر خطای نوشتاری یا داستانی وجود داره یا اگه پرسش یا انتقادی هست ممنون میشم منو در جریان بزارید.
خوندم!
خیلی خوب بود!چون MG1 و MG2 رو تموم نکرده بودم یه حفره ای درست شده بود برام:d!

ولی یه سوال؛تو MG1 یا 2 بیگ باس نسبتشو با اسنیک اعلام نمیکنه؟والا شنیده بودم یه همچین چیزایی هم داره!

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,026
ولی یه سوال؛تو MG1 یا 2 بیگ باس نسبتشو با اسنیک اعلام نمیکنه؟والا شنیده بودم یه همچین چیزایی هم داره!
توجه شما رو به مکالمه ای از Metal Gear Solid جلب میکنم(:d):

Snake: I don't have any family. No wait, there was a man who said he was my father... /Naomi: Where is he? /Snake: Dead. By my own hand. /Campbell: Big Boss. /Naomi: What!? Big Boss!? I had no idea. /Campbell: There was no way you could. It happened in Zanzibar 6 years ago. Only Snake and I know the real truth of what happened there. /Naomi: So, is it true? Was Big Boss really your father? /Snake: That's what he said. That's all I know. /Naomi: And you were able to kill him, knowing that? /Snake: Yup​

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,706
نام
عرفان
نه! اصلا هیچ جای mg و mg2 به این قضیه اشاره نمیشه فکر کنم تو همون briefing قسمت اول بهش اشاره میکنه همونطور که شایان اشاره کرد

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,649
البته من یه جورایی مطمئنم که آخر MG2 بیگ باس به سالید اسنیک میگه که پدرش ِ و واسه همین آخر بازی می زنه به آلاسکا تا دور باشه از این ماجراها، عرفان اگه MG ـها رو از روی MGS3 بازی کردی مثل اینکه روی اون نسخه ها یکم تغییر داده شده و قسمت هایی حذف شده. چون من هم تو یه تو مقاله هایی که دوستان داخلی نوشتن خوندم هم چند تا سایت خارجی مثل اینکه اواخر MG2 به اسنیک میگه تا نکشتش ! حالا باز نمی دونم یا یه تغییر توسط کوجیما ِ یا من اشتباه می کنم.
البته شایان که مرد این واقع پیچیده است با یادآوری مکالمه قضیه رو مشخص کرد :D

آخرین ویرایش:

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
من هم احتمال میدم که بیگ باس به اسنیک گفته که پدرشه , قبل اینکه Campbell از اسنیک می خواد که به جزیره Shadow Moses بره و اتفاقی که اونجا افتاده رو میگه , اینطور برداشت کردم که اسنیک میدونسته بیگ باس پدرش هست .
Metal Gear و Metal Gear 2 : Solid Snake رو خیلی خیلی وقت پیش تو MGS3 Subsistence تموم کردم .

در واقع بعد از اینکه Solid Snake از اتمام ماموریت Zanzibar Land باز نشسته میشه و بعد ها که در کلبه ای بوده و کماندو های نیروی ویژه میان در اون منطقه ای که Solid Snake بوده تا ببرنش پیش Roy Campbell , طبق دیالوگ های رد و بدل شده بین اسنیک و کمپل که به اسنیک میگه یک گروه تروریستی که از اعضای سابق Fox Hound بودن و به ساختمان تاسیسات انهدام تسلیحات اتمی آمریکا حمله کردن که خواستشون جسد بیگ باس به خاطر نمونه سلول های ژنتیکیش و پول زیاد هست که Solid Snake با شنیدن اسم BigBoss تعجب میکنه و وحشت زده میشه میگه : بیگ باس ؟! و Campbell هم میگه : آره درسته پدرت !
پس با این حساب اسنیک می دونسته که BigBoss پدرش هست چون Campbell که بهش گفت پدرت , اسنیک واکنشی نشون نمی ده پس بیگ باس به اسنیک گفته که پدرشه .
شایدم احتمال درستی نباشه :d

آخرین ویرایش:

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,649
قضیه مشخص ِ دیگه

ببین 2 احتمال ِ از اون 2 احتمال هم خارج نیست، تو اینکه بیگ باس به سالید اسنیک تو MG2 گفته که پدرش ِ چه تو بازی گفته باشه چه نه ! چون نقل قولهای MGS1 این رو تایید می کنه
اما دو حالت :

1. این نسخه هایی که تو MG3 از MG ـه تغییر پیدا کرده یعنی یه سری از مراحلش حذف شده مثل اینکه، یکی از دوستانی که قدیم بازی کرده بود بهم گفت، شاید اون و کوجیما حدف کرده، اما احتمالش خیلی کمه
2.کوجیما اونجا در نظرش نبوده که آخر داستان بیگ باس به سالید اسنیک بگه و این نکته رو تو MGS1 به کلیت داستان اضافه کرده که این احتمالش زیاد تر ِ

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,706
نام
عرفان
قضیه مشخص ِ دیگه

ببین 2 احتمال ِ از اون 2 احتمال هم خارج نیست، تو اینکه بیگ باس به سالید اسنیک تو MG2 گفته که پدرش ِ چه تو بازی گفته باشه چه نه ! چون نقل قولهای MGS1 این رو تایید می کنه
اما دو حالت :

1. این نسخه هایی که تو MG3 از MG ـه تغییر پیدا کرده یعنی یه سری از مراحلش حذف شده مثل اینکه، یکی از دوستانی که قدیم بازی کرده بود بهم گفت، شاید اون و کوجیما حدف کرده، اما احتمالش خیلی کمه
2.کوجیما اونجا در نظرش نبوده که آخر داستان بیگ باس به سالید اسنیک بگه و این نکته رو تو MGS1 به کلیت داستان اضافه کرده که این احتمالش زیاد تر ِ
رفتم از یو*توب نسخه قبلیشم دیدم اما چیزی نمیگه در مورد اینکه solid پسرشه
الانم داشتم briefing قسمت اول رو نگاه میکردم چیزی نبود!خلاصه MG2 رو تو خود mgs هم دیدم اما بازم چیزی در این باره ندیدم اولین بار که بهش اشاره میشه بعد شکنجه اسنیک تو mgs1 موقع تماس با نیومی هست که متنش همونیه که شایان گذاشت اینم دو تا منبع:
منبع 1
منبع 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر