خوب،بد،زشت! بررسی IP های این نسل از نگاه گیم اینفورمر.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
1.بله بازی دارک سکتور با میانگین 72 یک بازی کاملا ضعیف هست. لینکدر ضمن L.A از نظر تجاری یک شکست کامل حساب میشه. تا اونجایی هم که من میدونم شکست متضاد موفقیت هست.
نه دوست عزیزl.aاخرین اماری که دارم4میلیون فروخت که برا بازی متفاوتی مثلl.aخوبه و شکست حساب نمیشه براpcهم میاد وفروشش بیشتر هم میشه

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
خب دوست عزیز نمیتونن برا یه لیست برن از کل گیمر های دنیا نظرسنجی کنن که بازی X بیشتر براتون تاثیر گذار بوده یا بازی Y.به خاطر همین مجبور میشن به عامل هایی مثل فروش و امتیاز و... که مستند هستند اکتفا کنن.
تاثیر گذاری هم یک مورد شخصی هست ممکنه بازی ای که روی شما بیشترین تاثیر رو میذاره روی یه نفر دیگه کوچک ترین تاثیری نذاره یا بالعکس.
این هم که بازی چقدر پتانسیل یا قدرت مانور داره هم فاکتور دقیقی نیست چون ممکنه به هر دلیلی دنباله ای برای بازی ساخته نشه یه مثلا به خاطر عوض شدن سازنده یه بازی متوسط یا ضعیف از آب در بیاد که قابل پیش بینی نیست.
اینجا بازی هایی ثبت شدن که امتحانشون رو پس دادن.
فک میکنم کامل توضیح دادم.
توضیحتون کامل و بحثی توش نیست اما نظر من چیزه دیگه ای است . من خودم نمیتونم موفقیت رو فروش و امتیاز بدونم به تنهایی !
بازیهای زیادی رو میشناسم که فروش بسیار معمولی و امتیازات معمولی کسب کردن اما موفق بودن .

---------- نوشته در 11:31 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:24 PM ارسال شده بود ----------

مطمئن باش اگر بحث محدود به این نسل نبود الان فرانچایز COD و GTA صدر جدول هم سوراخ کرده بودن رفته بودن بالاتر.
از ارزش بالای این دو فرانچایز اصلا نمیگذرم . این دو مثال رو هم فقط برای فروش زدم نه برای فروش IP های معرفی شده در این نسل.
دلیل مخالفتم با این لیست فقط و فقط سر اینه که اقا فروش قسمتی از موفقیت یه IP است نه همش!

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
درود، همین که DEAD ISLAND جزو بازی‌های موفق انتخاب شده و DARK SECTOR جزو بازی‌های ضعیف طبقه بندی شده نباید لحظه‌ای تو مزخرف بودن این لیست شک کرد، سرکاریه محض!

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,750
نام
وحید
1.بله بازی دارک سکتور با میانگین 72 یک بازی کاملا ضعیف هست. لینک
2. هیچ جای متن گفته نشده آلن ویک بازی ضعیفی بود.فقط گفته یک بازی نه چندان موفق. معنی کلمه ی نه چندان موفق ضعیف-آشغال و بدرد نخور نیست. معنیش اینه که باید از اینی که هست بهتر بود.
3 تا بازی آخری که گفتی هم بازی های موفقی بودند ولی اینجا فقط موفق ترین ها رو نام برده.
خیلی جالبه با این تفاسیر شما میگی dead island خیلی موفقه اونوقت ونکویش و بایونتا و دارک سکتور موفق نبودن
جلل الخالق

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
خیلی جالبه با این تفاسیر شما میگی dead island خیلی موفقه اونوقت ونکویش و بایونتا و دارک سکتور موفق نبودن
جلل الخالق
کاری به Dead Island ندارم اما نگو که Dark Sector موفق بوده.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوست عزیز game informer راجع به لیست فروش بازیها صحبت نکرده که شما هی میگی این انقدر فروخت اون انقدر فروخت . به ترتیب فروش IP مرتب نکرده ها , اگه اینجوری بود Call of duty black ops و Gta iv صدر جدول بودن.
هر کی میاد اینجا موفقیت Ip رو هر جوری دوست داره نشون میده ! موفقیت Ip فقط فروش و امتیاز نیست.

مربوط به این نسلن ip اینا ؟!

چه طور مثال من قبول نیست و مثال شما قبوله؟ ;) بنده که این بررسی رو انجام ندادم که بخوام کور کورانه ازش دفاع کنم!
من هنوزم میگم شما منظور اون بنده خدایی که این لیست رو تهیه کرد رو متوجه نشدید،و هی دارید میگین فلان بازی فلان نمره رو اورد و فلان منتقد از فلان بازی تعریف کردِ!

بذارید من مطلبم رو اینطور بگم که این بحث تموم بشه! من به شخصه اگر یک تهیه کننده در صنعت گیم بودم،از اینکه IPـه مس افکت رو داشتم خیالم راحت تر بود تا زمانی
که IPـه بازی مثل پرتال در دستانم داشتم.

یعنی چی الان ؟ این که شما چه نظری دارین محترم هست اما Fact نیست . پورتال هم فروشش عالی بوده هم نمراتش ، چیزایی که نشون میدن یه بازی موفق هست یا نه . L4D هم همینطور ! حالا شما از سبک پورتال خوشت نمیاد تغییری ایجاد نمی کنه ، من نمی گم میومد جای GeoW یا AC . می گم از بعضی از اینا مثه ME مستحق تر بود ! در صورتی که خودم عاشق ME ـم اما بعضی چیز ها رو نمیشه تغییر داد !

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
لیست ناقص هست !!

یکی از بهترین بازی های این نسل الان کجاس ؟ یعنی
Little Big Planet

دقيقا ! يه بازي سر شار از نو آوري و با سرگرم كنندگي بسيار بالا كه به هزار تا از چرت و پرت ها ي روتين و خسته كننده حاضر ميرزه ! ولي تو اين ليست نيست ...

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
لیست خوبیه، ولی به قول فرهود خان نبود پورتال توی لیست کاملا توی چشم (و ذوق) می زنه.

وقتی عنوان IP های موفق در این نسل رو هم خوندم دقیقا اولین چیزی که توی ذهنم اومد Mass Effect بود. به نظر من بزرگترین شون واقعا همون ME هستش بدون تردید...

• Like
Reactions: Daedalus

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
مربوط به این نسلن ip اینا ؟!
ME
از ارزش بالای این دو فرانچایز اصلا نمیگذرم . این دو مثال رو هم فقط برای فروش زدم نه برای فروش IP های معرفی شده در این نسل.
دلیل مخالفتم با این لیست فقط و فقط سر اینه که اقا فروش قسمتی از موفقیت یه IP است نه همش!
دقیقا من در این پست گفتم مربوط به این نسل نیستن دوست عزیز

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
خیلی از بازیهایی که میتونستن توی این لیست جا داشته باشن متاسفانه داخلش نیستن به هر حال این لیست هم نظر جمعی منتقدای گیم اینفورمره .
بعد از نظر من Brutal Legend واقعا یه بازی متفاوت بود تو این نسل . اصلا اون سبک جدیدی که تیم شفر داخل این بازی آورد(ترکیب یه بازی openworld با المانها و تم هوی متال، کامبت سیستم و گیم پلی بسیار جالب که توسط استیج های راک و متال مدیریت میشد ) تا قبل از این وجود نداشت و تا به حال هم هیچ استودویی و هیچ عنوانی نتونسته همچین چیزی خلق کنه .
وجود خیلی از اسطوره های این سبک خصوصا آزی آزبورن به عنوان یکی از خدایان در بخش جالب ارتقای وسایل شخصیت اصلی بازی (جک بلک) رویایی بود اصلا! جدا از اینها محیطهای متنوع متال گونه بازی و sound track های مربوط بهشون، باس فایتهای مرتبط با اون تم و فضا و سیستم کامبت فوق العادش از سایر بازیها متمایزش میکرد .
Brutal Legend دقیقا مثال یه عنوان موفقه .

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
خیلی از بازیهایی که میتونستن توی این لیست جا داشته باشن متاسفانه داخلش نیستن به هر حال این لیست هم نظر جمعی منتقدای گیم اینفورمره .
بعد از نظر من Brutal Legend واقعا یه بازی متفاوت بود تو این نسل . اصلا اون سبک جدیدی که تیم شفر داخل این بازی آورد(ترکیب یه بازی openworld با المانها و تم هوی متال، کامبت سیستم و گیم پلی بسیار جالب که توسط استیج های راک و متال مدیریت میشد ) تا قبل از این وجود نداشت و تا به حال هم هیچ استودویی و هیچ عنوانی نتونسته همچین چیزی خلق کنه .
وجود خیلی از اسطوره های این سبک خصوصا آزی آزبورن به عنوان یکی از خدایان در بخش جالب ارتقای وسایل شخصیت اصلی بازی (جک بلک) رویایی بود اصلا! جدا از اینها محیطهای متنوع متال گونه بازی و sound track های مربوط بهشون، باس فایتهای مرتبط با اون تم و فضا و سیستم کامبت فوق العادش از سایر بازیها متمایزش میکرد .
Brutal Legend دقیقا مثال یه عنوان موفقه .

Brutal Legend از نظر من هم سبــک عالی بود،و کلی نوآوری رو خلــق کرد.اما این بازی از لحاظ فروش یک شکســـت کامل بــود.
تــــیم شافر قرار بود از این بازی یـــک سه گـــانه بسازه،ولی فروش کمــش باعث شد از خیر این کار بگـــذر ـه.کلا اینطور نیست که همـــه بازی های خوب فروش خوبـــی هم داشته باشنـــد.
از این دست بازی ها زیاد بودند و Brutal Legend هـــــــم یک نمونـــه از این دست بازی هــــاست! که در عـــــــین این که بازی خوبی هستنـــد،اما از لحاظ تجاری شکســـت میخــورنـد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر