خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS5

با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه کنسول های نسل جدید دارند وارد بازار می شوند و اینکه استانداردهای جدیدی را وارد عرصه می کنند لازم دیدم این تاپیک رو ایجاد کنیم تا در مورد تلویزیون های سازگار و هماهنگ با این کنسول با یکدیگه بحث و تبادل نظر کنیم
ویژگی های تصویری نسل جدید خروجی تصویر با کیفیت 4k و 8k هستش و همچنین استاندارد جدید hdmi 2.1 هستش
خب تقریبا دیگه همگی با استاندارد های 4k و 8k َنا هستیم و میدونیم که 4k یعنی رزولوشن تصویر با کیفیت 3840X 2160 هستش و 8K رزولوشن 7680X 4320 هستش
اما ورودی HDMI 2.1 چیست و به چه دردی میخورد ؟

ویژگی های HDMI 2.1
2.png

استاندارد HDMI 2.1 دارای پهنای باند خیره کننده 48 گیگابیت در ثانیه است که می‌تواند اقدام به پخش تصاویر 4K با نرخ 120 فریم در ثانیه کرده و تصاویر 8K را نیز با نرخ 60 فریم در ثانیه منتقل سازد. این در حالی است که این درگاه از VRR, eARC, QMS و ALLM در کنار استانداردهای دالبی و HDR پشتیبانی می‌کند. انتقال این حجم از اطلاعات تنها از عهده درگاه HDMI 2.1 برخواهد آمد.
رخی از ویژگی‌های HDMI 2.1 را می‌توان در کنترلرهای HDMI 2.0 مستقر در تلویزیون‌ها فعال کرد. در نتیجه برخی از کمپانی‌ها با استفاده از این مسئله ادعا می‌کنند که تلویزیون آنها از درگاه HDMI 2.1 به صورت کامل پشتیبانی می‌کند که این مسئله یک فریب تبلیغاتی است. در ادامه به سراغ تلویزیون‌هایی خواهیم رفت که به صورت استاندارد و واقعی، از درگاه HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند.

تلویزیون های شرکت سامسونگ:

Samsung Q950TS
Samsung Q900TS
Samsung Q950R / Q900RB
Samsung Q800T
Samsung Q95T
Samsung Q90T
Samsung Q80T
Samsung Q70T

تلویزیون های شرکت Vizo:

تمامی OLEDهای تولید شده در سال 2020
سری P و Quantum X 2020

تلویزیون های شرکت ال جی:

LG RX/ZX
LG WX/GX
LG CX/BX
LG NANO99/ LG NANO97/ LG NANO90/ LG NANO90/ LG NANO85
LG R9/Z9/W9/E9/C9/B9
LG SM99/SM98/SM95

تلویزیون های شرکت سونی:

Sony X900H / XH900
Sony Z9G / ZG9

تلویزیون های شرکت TCL:

TCL X915

با توجه به اینکه ورودی HDMI 2.1 یک امکان جدید رو برای شما به ارمغان میاره باید اشاره کرد که خرید تلویزیون هایی با این ورودی هیچ گونه الزامی برای نسل جدید نداشته و شما با همان HDMI 2.0 هم براحتی و بدون مشکل می توانید نسل جدید را تجربه کنید

کدام یک از تلویزیون های بازار را بخریم که پنل بهتری داشته باشد ؟ OLED - QLED - IPS - TFT - VA ?

خب شاید برای شما هم همین سوال پیش آمده باشد که کدوم پنل برای ما مناسب تر است ؟

هر کدام از این پنل ها مزایا و معایب خود را دارند و شما باید بسته به سلیقه ی خود انتخاب کنید . اگر بخواهیم در مورد هر کدام بحث بکنیم مطلب خیلی طولانی میشه فقط نکات کمی رو در موردشمون میگم خودتون بر اساس نیاز خودتون انتخاب کنید

صفحات OLED

از بهترین نمایشگر ها هستند که کنتراست تصویر بالا و و وضوح بالایی دارند همچنین نمایش رنگ مشکی و عمق رنگ مشکی را بخوبی نمایش می دهند ، زاویه ی دید خوبی دارند و مناسب تماشای فیلم و بازی هستند

اما ایرادات این نوع نمایشگر

ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED

یک نمونه OLED با صفحه Burn in شده

178594

صفحات QLED

این نمایشگرها نوع از نمایشگرهایی هستند که مشکلات OLED را نداشته ولی در مقابل OLED عمق رنگ مشکی را ندارند ولی باز هم کیفیت عالی و شفافیت خوبی را دارند همچنین غلظت رنگ در این نمایشگرها بالاتر است
مهمترین مزیت QLED ها نسبت OLED ها روشنایی بیشتر آن هاست در صورتی که نور بیشتر رو می پسندید QLED برای شماست

صفحات IPS

178597
مهم ترین مزیت IPS ها زوایای دید آن هاست همانطور که در بالا می بینید نسبت به صفحات TN زوایه دید بهتری دارند همچنین نور پس زمینه آن ها بیشتر است
اما مهم ترین عیب صفحات IPS مشکل نشت نور تصویر است که البته در مدل های جدید بسیار کمتر شده اما همچنان وجود دارد اما نیازی به نگرانی نیست بلکه فقط در صفحات مشکی قابل دید است
لذا اگر در شب بازی میکنید یا فیلم میبینید این پنل مناسب شما نیست

179920

یک مقایسه ساده براتون آماده کردم در مورد اینکه کدوم از تلویزیونها برای ما بهتره oled- qled -va
توی تصویر بالا نگاه کنید
از سمت چپ اولی oled cx هستش دومی q90t سامسونگ و سومی x900h سونی
نکته ی حائز اهمیت این عکس ایرادی هستش که من همیشه توی oled ها و صفحات سوپر امولد میبینم
به نور خورشید و رنگ سفید دقت کنید در oled همون طور که میبینید مشکل عمده صفحات oled خوب نمایش ندادن رنگ سفید است .
هر چقدر در نمایش رنگ مشکی توانا هستد در نمایش رنگ سفید خالص عاجز هستند!
برای سامسونگ بسیار پرنور و برای سونی طبیعی تر هستش بازم بسته به سلیقه ی شماست که چه تلویزیونی میخواهید خرید کنید

:Thumbsup:
تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

خب با توجه به اینکه خیلی از دوستان در صدد خرید X900h شدن لازم دونستم اینجا بهترین تنظیمات رو قرار بدم
خب ابتدا دکمه home رو بزنید وارد Setting گوشه تصویر که شبیه چرخ دهنده هست بشید
به قسمت Display بروید

اول گزینه های Auto Picture Mode و Light Sensor رو غیر فعال کنید

Sony X900H Calibration Settings 8

SDR

این حالت نمایش برای نمایش تصاویر استاندارد یا همون غیر HDR هستش
یادتون باشه حالت Auto Local Dimming رو خاموش کنید میتونید Brightness رو خودتون مطابق دلخواهتون تنظیم کنید اما من روی 40 گذاشتم
کنتراست رو روی 90 و gamma رو روی -2 قرار بدید
Sony X900H Calibration Settings 9

Clarity

Sony X900H Calibration Settings 12

خب Sharpness رو روی 50 بگذارید Reality Creation و Random Noise Reduction و Digital Noise Reduction رو غیر فعال کنید
ای گزینه ها میتونه برای دیدن تصاویر رزولوشن پایین خیلی موثر باشه در صورتی فیلم کیفیت پایین میبینید فعالش کنید اگر ویدئو کیفیت بالا خواستید ببینید غیر فعالش کنید ولی به صورت پیش فرض غیر فعال باشه بهتره

HDR

اگر میخواهید برای HDR تنظیم کنید تلویزیون رو و تصاویر شما خیلی کم نور هستش گزینه های Local Dimming, X-Tended Dynamic Range و Advanced Contrast Enhancer رو روی High تنظیم کنید .
برای فعال سازی 4K 120HZ میتونید بر روی Hdmi مورد نظر رفته و گزینه Enhanced Format رو انتخاب کنید

یادتون باشه حتما باید Tv آپدیت شده باشه !

Motion Settings

خب میرسیم به لذت بخش ترین بخش TV یعنی روان کردن تصاویر که این تلویزیون بنظرم توش بی نظیر بوده
وارد بخش Motion بشید گزینه Motionflow رو انتخاب کنید بگذارید روی حالت Custom و Smoothness رو بگذارید روی MAX و Clearness رو روی 1 قرار بدید
جالبه بدونید تصاویر رو به حدی نرم میکنه که من بازی کربی سوئیچ رو روش تست گرفتم بازی انگار 60 فریم کامل شد در صورتی که خودش 30 فریمه !

White Balance Settings
خب این تنظیم رنگ سفیدی که در 10 بخش هستش رو طبق تصاویر انجام بدید تلویزیون به بهترین حالت خودش میرسه

Sony X900H Calibration Settings 15

Sony X900H Calibration Settings 16

Sony X900H Calibration Settings 17

Sony X900H Calibration Settings 18

Sony X900H Calibration Settings 19

Sony X900H Calibration Settings 20

Sony X900H Calibration Settings 21

Sony X900H Calibration Settings 22

Sony X900H Calibration Settings 23

Sony X900H Calibration Settings 24

Sony X900H Calibration Settings 25

Attachments

• TN-vs-IPS.jpg
    TN-vs-IPS.jpg
    182.4 KB · مشاهده: 65
آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
بیایید با نسل قبل مقایسه کنیم:
اول نسل قبل رزولوشن 720p و 900p بود و فریم به زور 30
آخر نسل شد 1080 و 60 فریم و کیفیت hdr هم که خیلی بهتر شد

اول این نسل 4k داینامیک و 60 فریم با rt اکثر بازیها با آپگرید نسل نهمی دارن (رو مود performance rt)، طبیعیه که آخر نسل به 4k native بهمراه rt و 120 فریم برسن

موقع خرید تی وی یا مانیتور به دید سال 2027 خرید کنید نه امسال

4k امسال حکم همون 900p سال 2013 رو داره، به آخر نسل که برسیم تقریبا منسوخ شده
سال 2013 کسی که تی وی فول اچ دی نخرید یکسال بعدش پشیمون شد، امسال هم 4k نخرید یا بگید کنسول بیشتر از 60 فریم نمیده یکی دوسال بعد پشیمون میشید
اونی که شما میگی درسته اما با اومدن کنسول سری پرو و جدید تر با قدرت خیلی بیشتر
شما قدرت گرافیکی این کنسول رو با کارت گرافیک هم رده مقایسه کنید ببینید خروجی اون کارت گرافیک چی هست تا بتونید یک دید درست از آینده داشته باشید
با کنسول فعلی تا 7 سال دیگم نمیتونن بازی ای مثل هورایزن رو با ری تریسینگ و 4K نیتیو و 120 هرتز اجرا کنن مگر اینکه از یک سری چیزها صرف نظر کنن ( غیر ممکن هست )
من همچین تحلیلی رو که بازی ها در آینده به همچین چیزی میرسن رو تاحالا ندیدم از افراد معتبر کسی مطرح کنه و اولین باره میشنوم
شما منبع معتبری دارید که این حرف رو گفته باشه؟

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
شما قدرت گرافیکی این کنسول رو با کارت گرافیک هم رده مقایسه کنید ببینید خروجی اون کارت گرافیک چی هست تا بتونید یک دید درست از آینده داشته باشید
با کنسول فعلی تا 7 سال دیگم نمیتونن بازی ای مثل هورایزن رو با ری تریسینگ و 4K نیتیو و 120 هرتز اجرا کنن مگر اینکه از یک سری چیزها صرف نظر کنن ( غیر ممکن هست )
من همچین تحلیلی رو که بازی ها در آینده به همچین چیزی میرسن رو تاحالا ندیدم از افراد معتبر کسی مطرح کنه و اولین باره میشنوم
اینکه در آینده بازی های 120 فریم بیشتری ببینیم احتمالش هست. مخصوصا اگر کنسول های پرو میان نسلی بیان. پس اگر مشکل بودجه ندارین 120 فریم رو هم مد نظر قرار بدین. چون معمولا tv وسیله ای نیست که هر دو سه سال عوض بشه.

DSM

کاربر سایت
Sep 29, 2015
71
سلام دوستان نظرتون درباره سامسونگ مدل 55Q6F چیه؟ توی سایت rting و یوتوب که دیدم نسبت به قیتمش که 17 تومنه واقعا چیز خیلی خوبی بود
کسی تا حالا از این مدل داشته؟ چجوریاست خوبه؟
hdr کیفیت خوبی داره qled هم هست بعد vrr هم داره و 120 هرتز هم پشتیبانی میکنه ولی انگار فقط برا 1080 که برا پی اس 5 و کنسول کافیه

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
618
نام
آرش
دوستان یه سوال فنی . بین تلویزیونی با کنتراست بالا ولی بدون لوکال دیمینگ و یه تلویزیون با کنتراست پایین تر و لوکال دیمینگ داشتن کدوم انتخاب منطقی تری هست ؟
( تلویزیونی که لوکال دیمینگ نداره و مد نظرمه black uniformity خوبی هم داره البته. مسئلش همینه که فول اری نیست و لوکال دیمینگ نداره. در اصل edge lit هست مدلش که میدونم تکنولوژی قدیمی تریه.

به طور کل تفاوت در چه حد هست و در مقابل تلویزیون با لوکال دیمینگ خیلی داغون تره و رو مخه ؟ (البته با توجه به اینکه کنتراست خیلی خوبی داره)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام.خسته نباشید.
دوستان یه سوال نرخ نو سازی مثلا ۶۰ هرتز با ۱۲۰ هرتز تو بازی تاثیر داره؟hdr چی؟
برای کنسول خیلی نه چون کنسول ها زور بزنن 60 فریم می دن و خیلی به ندرت 120 فریم دارن اما به هر حال اینپوت لگ نصف می شه که تاثیرش محسوسه حتی اگه 60 فریم باشه البته بعضی تی وی ها 60 هرتز جای 120 در نظر می گیرن که باعث می شه 50 درصد باز اینپوت بهتری بگیرید

اما اگه بازی نرخ فریم بالای 60 باشه مخصوصا بالای 80 خوب بله خیلی تاثیر داره هم بازی خیلی روان تر می شه هم موشن خیلی عالی می شه هم اینپوت پایین میاد کلا دنیای 120 هرتز متفاوت از 60 هرتز هست فرقش به اندازه 30 تا 60 نیست اما بازم خیلی زیاده
برای hdr هم خیلی بستگی به تی وی داره که چقدر hdr بتونه خوب نشون بده و چقدر شما خوب تنظیمش بکنید
اگر اینا درست باشه بازم دنیای hdr خیلی متفاوت و عالی هست و توی برخی بازی ها کلا یک چیز دیگه ای می شه

• Like
Reactions: porfesor

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دوستان یه سوال فنی . بین تلویزیونی با کنتراست بالا ولی بدون لوکال دیمینگ و یه تلویزیون با کنتراست پایین تر و لوکال دیمینگ داشتن کدوم انتخاب منطقی تری هست ؟
( تلویزیونی که لوکال دیمینگ نداره و مد نظرمه black uniformity خوبی هم داره البته. مسئلش همینه که فول اری نیست و لوکال دیمینگ نداره. در اصل edge lit هست مدلش که میدونم تکنولوژی قدیمی تریه.

به طور کل تفاوت در چه حد هست و در مقابل تلویزیون با لوکال دیمینگ خیلی داغون تره و رو مخه ؟ (البته با توجه به اینکه کنتراست خیلی خوبی داره)
لوگال دیمینگ برای hdr بیشتر کاربرد داره همین دقتش رو بیشتر می کنه اما به جاش افکت bloom اضافه می کنه که من زیاد دوست ندارم دیتیل جاهای نورانی هم به شدت کم می کنه بر فرض داخل یک لامپ یا تغییرات رنگ شعله اتیش نمی تونید ببینید
در کل ببینید بیشتر hdr بازی می کنید یا sdr من بدون لوکال هم داشتم hdr خیلی خوبی داشت اما خوب اختلاف برای محتوای داینامیک hdr قطعا لوکال دار خیلی بهتر تفاوت جای روشن و تاریک رو نشون می ده
تفاوت Q60T و Q70T به جز hdmi 2.1 و vrr دیگه تو چیاست؟ و اختلاف ۵ میلیونی که دارن ارزش هزینه داره که به جای مدل ۶۰ برم سراغ ۷۰؟
بله ارزشش رو که داره چون hdr درست درمونی توی 4k نمی گیرید به خاطر محدود شدنش
همین ps4 من به خاطر همین مسئله من می ذاشتم 1080p تا hdr درست و پر رنگ و لعابی بگیرم بعدشم به محض اینکه برای ps5 این vrr بیاد همه ی تی وی های بدون vrr کامل منسوخ می شن چون هم تصویر روان تری می گیرید هم افت فریم دیگه خیلی اذیت نمی کنه هم اینکه به شدت اینپوت لگ بهتری خواهید داشت چون vsync ازاردهنده حذف می شه چون vsync خیلی اینپوت لگ بالایی ایجاد می کنه مخصوصا اگر انجین بازی براش بهینه نشده باشه

• Like
Reactions: Destro and Arash.RG

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
618
نام
آرش
لوگال دیمینگ برای hdr بیشتر کاربرد داره همین دقتش رو بیشتر می کنه اما به جاش افکت bloom اضافه می کنه که من زیاد دوست ندارم دیتیل جاهای نورانی هم به شدت کم می کنه بر فرض داخل یک لامپ یا تغییرات رنگ شعله اتیش نمی تونید ببینید
در کل ببینید بیشتر hdr بازی می کنید یا sdr من بدون لوکال هم داشتم hdr خیلی خوبی داشت اما خوب اختلاف برای محتوای داینامیک hdr قطعا لوکال دار خیلی بهتر تفاوت جای روشن و تاریک رو نشون می ده
والا بازی که تقریبا همش hdr ـه دیگه. ولی blooming رو مخه خودم هم هستش شدیدا. نمیدونم والا موندم، تلویزیون فعلیم لوکال دیمینگ داره و بلومینگ زیاد تقریبا. مخصوصا فیلم که بالا پایین تصویر حاشیه مشکی داره.
ولی کنتراست تلویزیونی که الان مد نظرمه بالاتره تلویزیون فعلیمه :D اینپوت لگ پایین تر و همه ی آپشنای نسل جدید هم داره البته این تلویزیون که میگم (Q70A) و تی وی خودم نداره اینارو کلا (x900f)

q70a رو یه نگاه کن داداش تو rtings پیک برایتنس hdr ـش رو نوشته، با توجه به اون امتیازی که دادن به این بخش (7.0) یه چیز خیلی داغونیه عایا به نظرت ؟

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
گفتم که اول و آخر نسل قبل رو مقایسه کنید، این نسل هم مثل اونه، کیفیت اول نسل با آخر نسل یکی نیست

بنظرت تلو2 با اون کیفیت چطور روی کنسول 1.4 ترافلاپسی اجرا شد؟ کی باورش میشد ps4 معمولی بتونه چنین بازی اجرا کنه؟

حالا دشواری نداره از قدیم گفتن: عیسی به کیش خود، موسی به کیش خود ;)
کسی که مشکل مالی نداره الان یه تی وی میگیره براساس 4k/60 بعد از 3-4 سال هم اگه دید نیاز به ساپورت 120 فریم داره یه تی وی دیگه میگیره، ولی اگه مثل من قشر متوسط جامعه هستید (البته دیگه قشر متوسط نداریم) باید با دید بلند مدت تی وی بخرید نه براساس بازی های سال اول این نسل

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
والا بازی که تقریبا همش hdr ـه دیگه. ولی blooming رو مخه خودم هم هستش شدیدا. نمیدونم والا موندم، تلویزیون فعلیم لوکال دیمینگ داره و بلومینگ زیاد تقریبا. مخصوصا فیلم که بالا پایین تصویر حاشیه مشکی داره.
ولی کنتراست تلویزیونی که الان مد نظرمه بالاتره تلویزیون فعلیمه :D اینپوت لگ پایین تر و همه ی آپشنای نسل جدید هم داره البته این تلویزیون که میگم (Q70A) و تی وی خودم نداره اینارو کلا (x900f)

q70a رو یه نگاه کن داداش تو rtings پیک برایتنس hdr ـش رو نوشته، با توجه به اون امتیازی که دادن به این بخش (7.0) یه چیز خیلی داغونیه عایا به نظرت ؟
شما تی وی خوبی داری حالا شاید پنل شما از اون بداش از اب دراومده q70a تی وی خیلی خوبیه براتنسشم نزدیک 600 هست که خیلی خوبه اما خیلی بازی توی صفحه نداره دیگه همون چیزی که بالا گفتم
انتخابی که بکنید تغییر واقعی ببینید q90a یا c1 الجی هست c1 هم hdr ش فوق العادس هم بلوم اصلا نداره سامسونگ خیلی براتنس بالاتری داره این دیگه بستگی به شما داره محیط چقدر روشنایی داره چقدر نور زیاد اذیتتون می کنه

• Like
Reactions: Arash.RG

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
618
نام
آرش
شما تی وی خوبی داری حالا شاید پنل شما از اون بداش از اب دراومده q70a تی وی خیلی خوبیه براتنسشم نزدیک 600 هست که خیلی خوبه اما خیلی بازی توی صفحه نداره دیگه همون چیزی که بالا گفتم
انتخابی که بکنید تغییر واقعی ببینید q90a یا c1 الجی هست c1 هم hdr ش فوق العادس هم بلوم اصلا نداره سامسونگ خیلی براتنس بالاتری داره این دیگه بستگی به شما داره محیط چقدر روشنایی داره چقدر نور زیاد اذیتتون می کنه
qn90a اگه ایران میومد که انتخابم بود قطعا ولی نمیاد سوال هم کردم از فروشنده ها میگن چون گرونه و خریدار نداره نمیاد مثل q90t پارسال که نیومد. اولد اون خارجش هم مردم فقط با گارانتی خوب حاضرن بخرن من یکی حوصله اینکه هر روز نگران باشم فلان بازی مینی مپ داره یا فوتبال اسکوربرد داره، فلان شبکه لوگوش چسبیده بالا تکون نمیخوره و پررنگ هم هست و ... چند ماه دیگه ممکنه مشکل پیش بیاد ندارم گارانتی هم که هیچی اینجا. وگرنه میدونم کیفیت اولد رو تو مدل دیگه ای نمیشه پیدا کرد.

ببینم چی میشه حالا. lg ها که فقط اولدشون خوبه و led هاشون پنل ips هیچی. سامسونگ هم مدل خوبش نمیاد. میمونه سونی ولی از اونجایی که یکی دو بار تلویزیون سونی مشکل داشتم با پنلش دیگه خورده تو ذوقم و نمیخرم دیگه.

کلا وضعیت سختیه. کسی هم مثل من خوره و عشق تی وی باشه سخت تره انتخاب ماه ها سرچ میکنی یه مدل خوشت میاد میبینی مدلا جدید داره وارد میشه باز دست نگه میداری :D

• Like
Reactions: PooyaGH

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
qn90a اگه ایران میومد که انتخابم بود قطعا ولی نمیاد سوال هم کردم از فروشنده ها میگن چون گرونه و خریدار نداره نمیاد مثل q90t پارسال که نیومد. اولد اون خارجش هم مردم فقط با گارانتی خوب حاضرن بخرن من یکی حوصله اینکه هر روز نگران باشم فلان بازی مینی مپ داره یا فوتبال اسکوربرد داره، فلان شبکه لوگوش چسبیده بالا تکون نمیخوره و پررنگ هم هست و ... چند ماه دیگه ممکنه مشکل پیش بیاد ندارم گارانتی هم که هیچی اینجا. وگرنه میدونم کیفیت اولد رو تو مدل دیگه ای نمیشه پیدا کرد.

ببینم چی میشه حالا. lg ها که فقط اولدشون خوبه و led هاشون پنل ips هیچی. سامسونگ هم مدل خوبش نمیاد. میمونه سونی ولی از اونجایی که یکی دو بار تلویزیون سونی مشکل داشتم با پنلش دیگه خورده تو ذوقم و نمیخرم دیگه.

کلا وضعیت سختیه. کسی هم مثل من خوره و عشق تی وی باشه سخت تره انتخاب ماه ها سرچ میکنی یه مدل خوشت میاد میبینی مدلا جدید داره وارد میشه باز دست نگه میداری :D

این هست
شما برای qn90a جستجو کردید – فروشگاه اینترنتی دبی کوچولو
اما تا حالا خرید ازش نداشتم و فقط تو نت سایتش رو پیدا کردم.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238

برن معمولا 2 3 سال طول می کشه تا خودش رو نشون بده که گارانتیش تموم شده تازه ایران دیگه گارانتی خیلی معنایی نداره مخصوصا برای لوازم خیلی گرون پیر می شی تا ازشون پول بگیری یا جنس
بعدشم اینقدر از برن نترسید برن ناگهانی نمیاد و یکدفعه ای هم نیست اگر هر ماه چکش کنید ممکن هاله های کمی ابتداش ببینید که همون موقع می تونید رویه رو عوض کنید نور یا کنتراست رو کمتر کنید برن شدن هم این شکلی نیست که بیاد بعد الکی الکی زیاد بشه یعنی اگر میزان فشار کم بشه بیاد در حد استاندارد دیگه همون می مونه این شکلی نیست الکی زیاد بشه ابتداشم که میاد توی تصاویر واقعی اصلا دیده نمی شه و فقط توی تست با کلی زحمت می شه تشخصیش داد پس می شه سریع جلوش رو گرفت

مورد بعدی اینکه سری های جدیدش خیلی در برن مقاوم تر شدن که دیگه ارتینگز با اون ها تست انجام نداده منم چندین سال خودم محروم کردم سر این قضیه اما در نهایت دل رو به دریا زدم و راضیم

شما تنها گزینه ت همون q70a هست یا q70t اگر با اینی که داری حال نمی کنی q90a می گن نمیاد اما شاید اینبار بیاد چون خیلی پیشرفت کرده هر چند در حالت گیم افت زیادی داره

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,483
نام
Nightwing

نانو سل ها خوب نیستن هیچکدوم؟

دقیقا همینه هرچی بیشتر وارد نقد و بررسی و این چیزا بشی بیشتر گیج میشی یه مدل موجود و نشون کن همون و بگیر سعی کن حساسیت بالا نداشته باشی

کلا قیمت ها هم خیلی ناجوره. ۲۵ میلیون هزینه میکنی یه تلوزیون به عنوان mid range گیرت میاد 8-|

• Like
Reactions: Arash.RG

baba shah

کاربر سایت
Nov 6, 2010
886
نام
یاشار
دوستان استبلایزر برق یا یو پی اس خوب هم برای ps5 و هم برای تلویزیون معرفی میکنید؟ با این قطعی برق حتما باید تهیه کنیم :((

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Destro

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
618
نام
آرش
نانو سل ها خوب نیستن هیچکدوم؟

دقیقا همینه هرچی بیشتر وارد نقد و بررسی و این چیزا بشی بیشتر گیج میشی یه مدل موجود و نشون کن همون و بگیر سعی کن حساسیت بالا نداشته باشی

کلا قیمت ها هم خیلی ناجوره. ۲۵ میلیون هزینه میکنی یه تلوزیون به عنوان mid range گیرت میاد 8-|
نانوسل ها همشون ips ـه پنلشون. یعنی کنتراست داغون. البته واسه یه خونواده که مثلا نیازش برنامه ها صدا سیما یا مـ اهواره ایناس اوکی ـه. ولی برا مایی که واسه کنسول و فیلم دیدن درست حسابی میخوایم اصلا فایده نداره.

آره واقعا همین q70a که من گفتم یه مدل کاملا میان رده رو به پایین حتی تو لاین آپ امسال سامسونگ به حساب میاد ولی 27 اینطوریا قیمتشه الان 55 اینچ !!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر